Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 sierpnia 2009 r.
22:04
Edytuj ten wpis

Pobił złodzieja, teraz grozi mu 10 lat więzienia

0 38 A A

Mówi, że tylko bronił swojej własności. Ale według śledczych, to nie było działanie w obronie koniecznej, dlatego oskarżyli 22-latka z gminy Ulhówek o ciężkie uszkodzenie ciała. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oskarżyliśmy Jacka W. o ciężkie uszkodzenie ciała skutkujące chorobą realnie zagrażającą życiu – mówi Artur Hypiak, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, która właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia.

Według śledczych, broniąc swego garażu przed złodziejami, Jacek W. przekroczył granicę obrony koniecznej. – Działanie powinno być proporcjonalne do niebezpieczeństwa – zwraca uwagę dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. – Nie zastrzelimy przecież kogoś, kto próbuje ukraść nam kilogram jabłek.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Jacka W., ale wniosek nie został uwzględniony. Mężczyzna jest pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się oraz kontaktu z poszkodowanym.

Mieszkańcy wioski niechętnie wypowiadają się na ten temat. – Jeden dobry, drugi jeszcze lepszy – mówi anonimowo jeden z rolników. – Mógł przyłożyć gówniarzowi, ale bez przesady.

W czerwcu 16-letni Grzegorz K. – ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną z krwotokiem – trafił do szpitala po nieudanej próbie włamania do garażu pod Ulhówkiem. Pobił go właściciel garażu. Złodziej był tam już po raz drugi. Kilka dni wcześniej razem z 23-letnim szwagrem Łukaszem S. skradli z garażu elektronarzędzia.

Jacek W. bił złodzieja po całym ciele rękami, kopał, najprawdopodobniej używał pałki albo metalowego pręta. Na koniec wpakował chłopaka do bagażnika swojego volkswagena golfa i wezwał policję. – Gdyby nie szybka pomoc medyczna, poszkodowany mógłby umrzeć – podnosi Hypiak.

Grzegorz K. przeszedł dwie operacje, usunięto mu pęknięta śledzionę. Podczas śledztwa przyznał się do wcześniejszego włamania do garażu Jacka W., którego dokonał wspólnie ze szwagrem. Twierdzi, że ostatnim razem nie zamierzali kraść: chcieli tylko kupić paliwo.

Ale tomaszowscy stróże prawa ustalili, że wspólnie z Łukaszem S. chłopak włamał się wcześniej do czterech garaży i pomieszczeń gospodarczych.

– Łukasz S. ma na swoim koncie jeszcze pięć podobnych przestępstw dokonanych wspólnie z Damianem J. – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji.

Łukaszowi S. i Damianowi J. grozi do 10 lat więzienia. Grzegorz K. odpowie przed sądem rodzinnym.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qozi / 25 listopada 2009 o 22:06
0
Nie dziwcie się potem, że są ludzie, którzy wypisują "HWDP" na murach...
Avatar
idobrze / 12 sierpnia 2009 o 20:47
0
[size=4]
dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. – Nie zastrzelimy przecież kogoś, kto próbuje ukraść nam kilogram jabłek.


To HFPC stoi po stronie złodzieja? Dlaczego "nie zastrzelimy"? [color="#FF0000"]To nawet powinno być to dozwolone[/color]! Tylko w ten sposób przestaną kraść jabłka. Akurat nie mam ani sadu, ani pistoletu, więc problem mnie nie dotyczy, ale w pełni popieram bohatera artykułu. [color="#FF0000"]Jeżeli nasze państwo nie chroni nas przed bandytami, to musimy bronić się sami tak, jak umiemy![/color] Na pohybel HFPC (Fundacja praw człowieka? Ach, czy w takim razie już sprawdziliście ile m2 podłogi i ile kanapek miesięcznie przypada w tym roku na jednego więźnia, i czy czasem nie za mało????).[/size]


To HFPC stoi po stronie złodzieja? Dlaczego "nie zastrzelimy"? [color="#FF0000"]To nawet powinno być to dozwolone[/color]! Tylko w ten sposób przestaną kraść jabłka. Akurat nie mam ani sadu, ani pistoletu, więc problem mnie nie dotyczy, ale w pełni popieram bohatera artykułu. [color="#FF0000"]Jeżeli nasze państwo nie chroni nas przed bandytami, to musimy bronić się sami tak, jak umiemy![/color] Na pohybel HFPC (Fundacja praw człowieka? Ach, czy w takim razie już sprawdziliście ile m2 podłogi i ile... rozwiń
Avatar
bimm666 / 12 sierpnia 2009 o 19:55
0
dobrze zrobil gowniarzowi,lepiej wzialby sie do pracy.Na jego miejscu to samo bym zrobil.Bedzie mial nauczke
Avatar
zuza / 12 sierpnia 2009 o 18:00
0
~Max~ napisał:
Ludzie zastanówcie się!po co mamy prawo i policję? ,nie jestem za tym złodziejem,ale ten gościo też popełnił przestepstwo!.Jak będziemy tak postępować to się wzajemnie pozabijamy za przysłowiowa pietruszkę.

Jest jedna zasada--gówno komu do domu , jak chałupa nie jego.... Nie Twoje- NIE RUSZAJ !!!! Skoro jednak sięgasz po cudza własność , licz się z tym ,że możesz oberwać ( tak , jak w tym przypadku) .Pytasz , po co mamy prawo ? Z tego , co widać na co dzień, często się nad tym zastanawiam-- PO CO ???? OCHRONKA DLA ZŁODZIEI I BANDYTÓW---to jest moja odpowiedż. Nikt się dzisiaj nie przejmuje porządnymi ludżmi , ale dla BANDYTÓW , sądy są BARDZO ŁASKAWE.....

Jest jedna zasada--gówno komu do domu , jak chałupa nie jego.... Nie Twoje- NIE RUSZAJ !!!! Skoro jednak sięgasz po cudza własność , licz się z tym ,że możesz oberwać ( tak , jak w tym przypadku) .Pytasz , po co mamy prawo ? Z tego , co widać na co dzień, często się nad tym zastanawiam-- PO CO ???? OCHRONKA DLA ZŁODZIEI I BANDYTÓW---to jest moja odpowiedż. Nikt się dzisiaj nie przejmuje porządnymi ludżmi , ale dla BANDYTÓW , sądy są BARDZO ŁASKAWE..... rozwiń
Avatar
zuza / 12 sierpnia 2009 o 17:51
0
ja napisał:
Widzę przedmówcy ciągle żyją w okresie kamienia łupanego!!!?? Ząb za ząb .... siłą mięśni można wszystko załatwić, samowolka, w Kozich Wólkach wciąż takie myślenie funkcjonuje.

Skoro WYMIAR (NIE)SPRAWIEDLIWOŚCI nie potrafi odpowiednio karać sprawców, uważam ,ze należy brać sprawy w swoje ręce. Przykre jest tylko to ,że uderzy się GÓWNO, a odpowiada za człowieka. Skoro nie był to pierwszy wyskok tego złodzieja , to znaczy , ze nie ostatni... No , może teraz bedzie bardziej ostrożny hihihi. BRAWO dla właściciela garażu. TAK TRZYMAĆ....

Skoro WYMIAR (NIE)SPRAWIEDLIWOŚCI nie potrafi odpowiednio karać sprawców, uważam ,ze należy brać sprawy w swoje ręce. Przykre jest tylko to ,że uderzy się GÓWNO, a odpowiada za człowieka. Skoro nie był to pierwszy wyskok tego złodzieja , to znaczy , ze nie ostatni... No , może teraz bedzie bardziej ostrożny hihihi. BRAWO dla właściciela garażu. TAK TRZYMAĆ.... rozwiń
Avatar
~Max~ / 12 sierpnia 2009 o 17:50
0
Ludzie zastanówcie się!po co mamy prawo i policję? ,nie jestem za tym złodziejem,ale ten gościo też popełnił przestepstwo!.Jak będziemy tak postępować to się wzajemnie pozabijamy za przysłowiowa pietruszkę.
Avatar
~gość~ / 12 sierpnia 2009 o 15:59
0
ja napisał:
Widzę przedmówcy ciągle żyją w okresie kamienia łupanego!!!?? Ząb za ząb .... siłą mięśni można wszystko załatwić, samowolka, w Kozich Wólkach wciąż takie myślenie funkcjonuje.


To podaj adres swojego garazu i napisz co tam masz ciekawego
Avatar
puzon20 / 12 sierpnia 2009 o 14:47
0
siuśmajtek napisał:
Zrobiłbym to samo gnojowi gdybym przyłapał na kradzieży w moim garażu. Drugi raz go okradał, tym bardziej nie miał prawa wstać. Teraz każdy złodziej będzie darł mordę, że gów.no mu można zrobić. Zgodnie z prawem wg. tych mistrzów z prokuratury można było jedynie spoliczkować. Śmiech na sali. Rozwiązać całą prokuraturę i egzamin na aplikację maksymalnie utrudnić, nie potrzeba nam ziobrowskich nieudaczników.

o ile sobie przypominam to min. Ziobro chciał zmienić zasady obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności i złagodzić obowiązki atakowanego. Nie pamiętasz tego, czy nie chcesz pamiętać i piszesz świadomie bzdury. A może to twoja opcja rządząca, będąca aktualnie u steru władzy to zmieni. Zapytaj bo tobie wypada przecież oddałeś na nich głos. Nie bój się zapytaj.

o ile sobie przypominam to min. Ziobro chciał zmienić zasady obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności i złagodzić obowiązki atakowanego. Nie pamiętasz tego, czy nie chcesz pamiętać i piszesz świadomie bzdury. A może to twoja opcja rządząca, będąca aktualnie u steru władzy to zmieni. Zapytaj bo tobie wypada przecież oddałeś na nich głos. Nie bój się zapytaj. rozwiń
Avatar
asd / 12 sierpnia 2009 o 13:52
0
Gość napisał:
Temida jest ślepa. Nie znam obu, ale uważam że Gościu zrobił poprawnie broniąc swojej własności. Złodziej jakby nie poszedł to by nie dostał. A prawo w Polsce jest nieskuteczne, niesprawiedliwe i szkodliwe (w opisanej wyżej formie). Broniąc swego nie można bronić słabiej lub mocniej - parodia!!

dobrze trafiłes... to w takim razie chcialbym sie łaskawie dowiedziec od panów/ pań z prokuratury , gdzie jest ta linia ? mojej "maksymalnej" obrony ?, a raczej obrony mojej własnosci ? mam uciekac ? albo go opluć ? moge go odepchnąć ? czy moze jednak nie ?, czy to juz bedzie usiłowanie zabójstwa ? moze ktos na forum zna sie na prawie , to mi powie gdzie jest ta "linia" ? ... parodia...

dobrze trafiłes... to w takim razie chcialbym sie łaskawie dowiedziec od panów/ pań z prokuratury , gdzie jest ta linia ? mojej "maksymalnej" obrony ?, a raczej obrony mojej własnosci ? mam uciekac ? albo go opluć ? moge go odepchnąć ? czy moze jednak nie ?, czy to juz bedzie usiłowanie zabójstwa ? moze ktos na forum zna sie na prawie , to mi powie gdzie jest ta "linia" ? ... parodia... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2009 o 13:49
0
Temida jest ślepa. Nie znam obu, ale uważam że Gościu zrobił poprawnie broniąc swojej własności. Złodziej jakby nie poszedł to by nie dostał. A prawo w Polsce jest nieskuteczne, niesprawiedliwe i szkodliwe (w opisanej wyżej formie). Broniąc swego nie można bronić słabiej lub mocniej - parodia!!
Avatar
qozi / 25 listopada 2009 o 22:06
0
Nie dziwcie się potem, że są ludzie, którzy wypisują "HWDP" na murach...
Avatar
idobrze / 12 sierpnia 2009 o 20:47
0
[size=4]
dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. – Nie zastrzelimy przecież kogoś, kto próbuje ukraść nam kilogram jabłek.


To HFPC stoi po stronie złodzieja? Dlaczego "nie zastrzelimy"? [color="#FF0000"]To nawet powinno być to dozwolone[/color]! Tylko w ten sposób przestaną kraść jabłka. Akurat nie mam ani sadu, ani pistoletu, więc problem mnie nie dotyczy, ale w pełni popieram bohatera artykułu. [color="#FF0000"]Jeżeli nasze państwo nie chroni nas przed bandytami, to musimy bronić się sami tak, jak umiemy![/color] Na pohybel HFPC (Fundacja praw człowieka? Ach, czy w takim razie już sprawdziliście ile m2 podłogi i ile kanapek miesięcznie przypada w tym roku na jednego więźnia, i czy czasem nie za mało????).[/size]


To HFPC stoi po stronie złodzieja? Dlaczego "nie zastrzelimy"? [color="#FF0000"]To nawet powinno być to dozwolone[/color]! Tylko w ten sposób przestaną kraść jabłka. Akurat nie mam ani sadu, ani pistoletu, więc problem mnie nie dotyczy, ale w pełni popieram bohatera artykułu. [color="#FF0000"]Jeżeli nasze państwo nie chroni nas przed bandytami, to musimy bronić się sami tak, jak umiemy![/color] Na pohybel HFPC (Fundacja praw człowieka? Ach, czy w takim razie już sprawdziliście ile m2 podłogi i ile... rozwiń
Avatar
bimm666 / 12 sierpnia 2009 o 19:55
0
dobrze zrobil gowniarzowi,lepiej wzialby sie do pracy.Na jego miejscu to samo bym zrobil.Bedzie mial nauczke
Avatar
zuza / 12 sierpnia 2009 o 18:00
0
~Max~ napisał:
Ludzie zastanówcie się!po co mamy prawo i policję? ,nie jestem za tym złodziejem,ale ten gościo też popełnił przestepstwo!.Jak będziemy tak postępować to się wzajemnie pozabijamy za przysłowiowa pietruszkę.

Jest jedna zasada--gówno komu do domu , jak chałupa nie jego.... Nie Twoje- NIE RUSZAJ !!!! Skoro jednak sięgasz po cudza własność , licz się z tym ,że możesz oberwać ( tak , jak w tym przypadku) .Pytasz , po co mamy prawo ? Z tego , co widać na co dzień, często się nad tym zastanawiam-- PO CO ???? OCHRONKA DLA ZŁODZIEI I BANDYTÓW---to jest moja odpowiedż. Nikt się dzisiaj nie przejmuje porządnymi ludżmi , ale dla BANDYTÓW , sądy są BARDZO ŁASKAWE.....

Jest jedna zasada--gówno komu do domu , jak chałupa nie jego.... Nie Twoje- NIE RUSZAJ !!!! Skoro jednak sięgasz po cudza własność , licz się z tym ,że możesz oberwać ( tak , jak w tym przypadku) .Pytasz , po co mamy prawo ? Z tego , co widać na co dzień, często się nad tym zastanawiam-- PO CO ???? OCHRONKA DLA ZŁODZIEI I BANDYTÓW---to jest moja odpowiedż. Nikt się dzisiaj nie przejmuje porządnymi ludżmi , ale dla BANDYTÓW , sądy są BARDZO ŁASKAWE..... rozwiń
Avatar
zuza / 12 sierpnia 2009 o 17:51
0
ja napisał:
Widzę przedmówcy ciągle żyją w okresie kamienia łupanego!!!?? Ząb za ząb .... siłą mięśni można wszystko załatwić, samowolka, w Kozich Wólkach wciąż takie myślenie funkcjonuje.

Skoro WYMIAR (NIE)SPRAWIEDLIWOŚCI nie potrafi odpowiednio karać sprawców, uważam ,ze należy brać sprawy w swoje ręce. Przykre jest tylko to ,że uderzy się GÓWNO, a odpowiada za człowieka. Skoro nie był to pierwszy wyskok tego złodzieja , to znaczy , ze nie ostatni... No , może teraz bedzie bardziej ostrożny hihihi. BRAWO dla właściciela garażu. TAK TRZYMAĆ....

Skoro WYMIAR (NIE)SPRAWIEDLIWOŚCI nie potrafi odpowiednio karać sprawców, uważam ,ze należy brać sprawy w swoje ręce. Przykre jest tylko to ,że uderzy się GÓWNO, a odpowiada za człowieka. Skoro nie był to pierwszy wyskok tego złodzieja , to znaczy , ze nie ostatni... No , może teraz bedzie bardziej ostrożny hihihi. BRAWO dla właściciela garażu. TAK TRZYMAĆ.... rozwiń
Avatar
~Max~ / 12 sierpnia 2009 o 17:50
0
Ludzie zastanówcie się!po co mamy prawo i policję? ,nie jestem za tym złodziejem,ale ten gościo też popełnił przestepstwo!.Jak będziemy tak postępować to się wzajemnie pozabijamy za przysłowiowa pietruszkę.
Avatar
~gość~ / 12 sierpnia 2009 o 15:59
0
ja napisał:
Widzę przedmówcy ciągle żyją w okresie kamienia łupanego!!!?? Ząb za ząb .... siłą mięśni można wszystko załatwić, samowolka, w Kozich Wólkach wciąż takie myślenie funkcjonuje.


To podaj adres swojego garazu i napisz co tam masz ciekawego
Avatar
puzon20 / 12 sierpnia 2009 o 14:47
0
siuśmajtek napisał:
Zrobiłbym to samo gnojowi gdybym przyłapał na kradzieży w moim garażu. Drugi raz go okradał, tym bardziej nie miał prawa wstać. Teraz każdy złodziej będzie darł mordę, że gów.no mu można zrobić. Zgodnie z prawem wg. tych mistrzów z prokuratury można było jedynie spoliczkować. Śmiech na sali. Rozwiązać całą prokuraturę i egzamin na aplikację maksymalnie utrudnić, nie potrzeba nam ziobrowskich nieudaczników.

o ile sobie przypominam to min. Ziobro chciał zmienić zasady obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności i złagodzić obowiązki atakowanego. Nie pamiętasz tego, czy nie chcesz pamiętać i piszesz świadomie bzdury. A może to twoja opcja rządząca, będąca aktualnie u steru władzy to zmieni. Zapytaj bo tobie wypada przecież oddałeś na nich głos. Nie bój się zapytaj.

o ile sobie przypominam to min. Ziobro chciał zmienić zasady obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności i złagodzić obowiązki atakowanego. Nie pamiętasz tego, czy nie chcesz pamiętać i piszesz świadomie bzdury. A może to twoja opcja rządząca, będąca aktualnie u steru władzy to zmieni. Zapytaj bo tobie wypada przecież oddałeś na nich głos. Nie bój się zapytaj. rozwiń
Avatar
asd / 12 sierpnia 2009 o 13:52
0
Gość napisał:
Temida jest ślepa. Nie znam obu, ale uważam że Gościu zrobił poprawnie broniąc swojej własności. Złodziej jakby nie poszedł to by nie dostał. A prawo w Polsce jest nieskuteczne, niesprawiedliwe i szkodliwe (w opisanej wyżej formie). Broniąc swego nie można bronić słabiej lub mocniej - parodia!!

dobrze trafiłes... to w takim razie chcialbym sie łaskawie dowiedziec od panów/ pań z prokuratury , gdzie jest ta linia ? mojej "maksymalnej" obrony ?, a raczej obrony mojej własnosci ? mam uciekac ? albo go opluć ? moge go odepchnąć ? czy moze jednak nie ?, czy to juz bedzie usiłowanie zabójstwa ? moze ktos na forum zna sie na prawie , to mi powie gdzie jest ta "linia" ? ... parodia...

dobrze trafiłes... to w takim razie chcialbym sie łaskawie dowiedziec od panów/ pań z prokuratury , gdzie jest ta linia ? mojej "maksymalnej" obrony ?, a raczej obrony mojej własnosci ? mam uciekac ? albo go opluć ? moge go odepchnąć ? czy moze jednak nie ?, czy to juz bedzie usiłowanie zabójstwa ? moze ktos na forum zna sie na prawie , to mi powie gdzie jest ta "linia" ? ... parodia... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2009 o 13:49
0
Temida jest ślepa. Nie znam obu, ale uważam że Gościu zrobił poprawnie broniąc swojej własności. Złodziej jakby nie poszedł to by nie dostał. A prawo w Polsce jest nieskuteczne, niesprawiedliwe i szkodliwe (w opisanej wyżej formie). Broniąc swego nie można bronić słabiej lub mocniej - parodia!!
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 20

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 43 27

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 182 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 70 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 93 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 117 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!