Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 lutego 2018 r.
9:03

Potrącił 12-latka na pasach. Chłopiec zmarł. Jest wyrok. "Trudno tu mówić o jakiejś satysfakcji"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 89 A A

Piotr F. dwa lata temu potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 12-letniego Rafała z Zamościa. Chłopiec wracał z zajęć na basenie. Kierowca usłyszał wyrok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr F. spędzie dwa lata w więzieniu.

13 grudnia 2016 roku Rafał przechodził przez przejście dla pieszych na ul. Wyszyńskiego. Uderzył go jadący z prędkością ok. 74 km/h (dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h) ford mondeo.

– Rafał zmarł w szpitalu dwa dni później – mówi Grzegorz Małys, ojciec dziecka. – Pierwszych miesięcy po jego śmierci nie pamiętam. Żyliśmy w jakimś strasznym szoku. Potem zaczęliśmy walkę o sprawiedliwość.

Przed komisją dyscyplinarną w lubelskim Kuratorium Oświaty wciąż toczy się postępowanie byłego już dyrektora szkoły, do której uczęszczał Rafał. – Pozwolił on, by uczniowie klasy szóstej samodzielnie szli i wracali z obowiązkowych zajęć na basenie, choć musieli pokonać po drodze ruchliwą dwupasmówkę bez świateł – mówi Małys.

We wtorek zapadł natomiast prawomocny wyrok w sprawie kierowcy, który potrącił dziecko. W październiku ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Zamościu skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Od tej decyzji odwołał się prokurator i rodzice Rafała, domagając się 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

– Podtrzymano wyrok skazujący uwzględniając ostatecznie apelację oskarżycieli posiłkowych i prokuratury zaostrzając karę do dwóch lat bezwzględnego więzienia – mówi Tadeusz Bizior, wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu. – Wyrok jest prawomocny i podlega wykonaniu.

– Trudno tu mówić o jakiejś satysfakcji, bo sam wyrok w naszym życiu nic nie zmieni – komentuje Grzegorz Małys. – Chyba każdemu potrzebne jest jednak takie poczucie czysto ludzkiej sprawiedliwości. Kierowca zabił, chociaż tego nie chciał. Popełnił jednak błąd, bo jak stwierdził biegły, nie obserwował należycie drogi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 1 marca 2018 r. o 09:48
A ty trzeźwy? Po wytrzeźwieniu przeczytaj tekst uważnie kilka razy.
Avatar
. / 1 marca 2018 r. o 04:57
undefined napisał:
Ludzie. Nie róbcie ze sprawcy ofiary. Dostał 24 miesiące. Wyjdzie po 12-tu. Jak ma się taka kara do śmierci niewinnego dziecka? Dziecko nie zmartchwywstanie za 12 miesięcy, a kierowca będzie miał całą resztę życia.
 A ty slepy czy co? Nie umiesz czytac? On dostal rok w ZAWIESZENIU na trzy lata. On w wiezieniu nie bedzie wcale siedzial.
Avatar
g / 28 lutego 2018 r. o 21:56
ON napisał:
Moment droga jest dla samochodów a dla pieszych chodniki ...
  Jakie chodniki dla pieszych. Połowa chodników w tym kraju jest nie do przejścia, bo parkują na nich samochody. Człowieku. Samochodziarze opanowali ten kraj. Jeżdżą za szybko i parkują gdzie popadnie. To jest jakiś obłęd, a jak coś sie dzieje, to piszą, że wina pieszych.
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:18
to o piątej czy szóstej po południu nauczyciele mają nadal pilnować dzieci? A gdzie są rodzice ???
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:16
Rodzice podpisali zgodę na wywiadówce aby syn sam szedł na basen i wracał. A może prokuratura w Zamościu powinna podjąć śledztwo wobec Grzegorza i Beaty Małys o niedopełnienie podpisanych zobowiązań rodzicielskich i spowodowanie śmierci syna ?
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:15
Proponuję zobowiązać nauczycieli żeby pilnowali dzieci 24 godz na dobę. A mamy i tatusiowie będą mieli wreszcie wolne. Papierosek z koleżanka, galeria handlowa, internecik, piwko- na to trzeba mieć czas. Wepchać nauczycielom całe wychowanie, oj fajnie by było !
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:14
Ojciec i matka Rafał mogli podać dyrektora i nauczycieli do sądu. Dlaczego tego nie zrobili??? Bo żaden sąd nie będzie sądził nauczycieli za wypadek, który spowodował kierowca. Rodzice nie szukają prawdy ale zemsty!!! A może Na wywiadówce matka podpisała zgodę, by syn sam chodził na basen i wracał, są na to dokumenty w szkole, dlaczego komunistyczny Tygodn Zamojski niszczy nauczycieli i dyrektora??' Jakim prawem piszecie kłamstwa??? Zniszczyliście dyrektora i dobrych nauczycieli
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:14
Rodzice Grzegorz i Beata, wstyd, że posługujecie się śmiercią syna do niszczenia szkoły! Rodziców zmarłego chłopca trudno zadowolić, zwłaszcza ojca. Dziecko było już w innej szkole, ale ojciec je przeniósł bo tam było synowi źle. A tę szkołę która go przyjęła obrzuca błotem. Wstyd Państwo Małys, nawet śmierci syna z powagą nie umiecie przeżywać!
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 16:23
Skazany wcześniej wielokrotnie ptrzymywał mandaty za przekroczenie prędkości. Lekceważenie przepisów leżało w jego sposobie jazdy. Za którymś razem to musiało się tak skończyć. To nie był przypadek. Sąd wziął i to zapewne pod uwagę.
Avatar
Dfg / 28 lutego 2018 r. o 15:41
"Owszem przejście jest dla pieszych ale to nie upoważnia ich do bezmyślnego wchodzenia bo z takim podejściem to nadal tak będzie tu nie tylko winni są kierowcy piszych też trzeba za bety i edukować. Jadąc po mieście 60km/h a pieszy wyskakuje znienacka jakby nigdy nic nie patrzy na bok idzieeeee....bo on na przejściu i klękajcie narody przed nim"       A. Kierowca ma obowiązek zwolnić przed przejściem dla pieszych.  B. Jakie jadąc 60/h po mieście. Ty masz obowiązek jechać max 50/h. Koniec dyskusji. 
Avatar
Henio / 1 marca 2018 r. o 09:48
A ty trzeźwy? Po wytrzeźwieniu przeczytaj tekst uważnie kilka razy.
Avatar
. / 1 marca 2018 r. o 04:57
undefined napisał:
Ludzie. Nie róbcie ze sprawcy ofiary. Dostał 24 miesiące. Wyjdzie po 12-tu. Jak ma się taka kara do śmierci niewinnego dziecka? Dziecko nie zmartchwywstanie za 12 miesięcy, a kierowca będzie miał całą resztę życia.
 A ty slepy czy co? Nie umiesz czytac? On dostal rok w ZAWIESZENIU na trzy lata. On w wiezieniu nie bedzie wcale siedzial.
Avatar
g / 28 lutego 2018 r. o 21:56
ON napisał:
Moment droga jest dla samochodów a dla pieszych chodniki ...
  Jakie chodniki dla pieszych. Połowa chodników w tym kraju jest nie do przejścia, bo parkują na nich samochody. Człowieku. Samochodziarze opanowali ten kraj. Jeżdżą za szybko i parkują gdzie popadnie. To jest jakiś obłęd, a jak coś sie dzieje, to piszą, że wina pieszych.
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:18
to o piątej czy szóstej po południu nauczyciele mają nadal pilnować dzieci? A gdzie są rodzice ???
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:16
Rodzice podpisali zgodę na wywiadówce aby syn sam szedł na basen i wracał. A może prokuratura w Zamościu powinna podjąć śledztwo wobec Grzegorza i Beaty Małys o niedopełnienie podpisanych zobowiązań rodzicielskich i spowodowanie śmierci syna ?
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:15
Proponuję zobowiązać nauczycieli żeby pilnowali dzieci 24 godz na dobę. A mamy i tatusiowie będą mieli wreszcie wolne. Papierosek z koleżanka, galeria handlowa, internecik, piwko- na to trzeba mieć czas. Wepchać nauczycielom całe wychowanie, oj fajnie by było !
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:14
Ojciec i matka Rafał mogli podać dyrektora i nauczycieli do sądu. Dlaczego tego nie zrobili??? Bo żaden sąd nie będzie sądził nauczycieli za wypadek, który spowodował kierowca. Rodzice nie szukają prawdy ale zemsty!!! A może Na wywiadówce matka podpisała zgodę, by syn sam chodził na basen i wracał, są na to dokumenty w szkole, dlaczego komunistyczny Tygodn Zamojski niszczy nauczycieli i dyrektora??' Jakim prawem piszecie kłamstwa??? Zniszczyliście dyrektora i dobrych nauczycieli
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 20:14
Rodzice Grzegorz i Beata, wstyd, że posługujecie się śmiercią syna do niszczenia szkoły! Rodziców zmarłego chłopca trudno zadowolić, zwłaszcza ojca. Dziecko było już w innej szkole, ale ojciec je przeniósł bo tam było synowi źle. A tę szkołę która go przyjęła obrzuca błotem. Wstyd Państwo Małys, nawet śmierci syna z powagą nie umiecie przeżywać!
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 16:23
Skazany wcześniej wielokrotnie ptrzymywał mandaty za przekroczenie prędkości. Lekceważenie przepisów leżało w jego sposobie jazdy. Za którymś razem to musiało się tak skończyć. To nie był przypadek. Sąd wziął i to zapewne pod uwagę.
Avatar
Dfg / 28 lutego 2018 r. o 15:41
"Owszem przejście jest dla pieszych ale to nie upoważnia ich do bezmyślnego wchodzenia bo z takim podejściem to nadal tak będzie tu nie tylko winni są kierowcy piszych też trzeba za bety i edukować. Jadąc po mieście 60km/h a pieszy wyskakuje znienacka jakby nigdy nic nie patrzy na bok idzieeeee....bo on na przejściu i klękajcie narody przed nim"       A. Kierowca ma obowiązek zwolnić przed przejściem dla pieszych.  B. Jakie jadąc 60/h po mieście. Ty masz obowiązek jechać max 50/h. Koniec dyskusji. 
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!