Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 listopada 2009 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Powrót zwolnionego kierownika do LODR w Sitnie

0 8 A A

Krzysztof Gałaszkiewicz dopiął swego. Sąd przywrócił go właśnie do pracy w oddziale Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie. Za czas pozostawania bez pracy otrzyma dodatkowo ponad 50 tys. złotych. To już drugi kierownik, który wrócił do pracy w ośrodku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pan Gałaszkiewicz pracuje od kilku dni, ale u nas nie ma stanowiska kierownika – powiedział nam Ryszard Borowski, do niedawna kierownik, a po zmianie statutu organizacyjnego dyrektor oddziału LODR w Sitnie.

Ale o konkretach nie chciał rozmawiać, odsyłając nas do szefostwa LODR w Końskowoli. Z dyrektorem Tadeuszem Solarskim nie udało się nam jednak skontaktować.

Jak się nam udało ustalić, regulamin organizacyjny LODR nie przewiduje funkcji kierowników w swoich oddziałach. Nie wiadomo, czym będzie się teraz zajmować Gałaszkiewicz, który jest już drugim kierownikiem przywróconym do pracy w ośrodku.

Kilka miesięcy wcześniej do ośrodka wrócił jego poprzednik. Chodzi o Józefa Majkutewicza, który szefował oddziałem w Sitnie za rządów SLD–PSL.

Pracę stracił trzy lata temu, gdy do władzy doszło PiS z LPR i Samoobroną. Po uprawomocnieniu wyroku zaproponowano mu inne stanowisko, ale się na to nie zgodził.

Gałaszkiewicza, który jeszcze rok temu kierował oddziałem LODR w Sitnie, nie ochronił mandat radnego powiatu zamojskiego. Po odwołaniu ze stanowiska, poszedł po sprawiedliwość do sądu.

Podnosił, że do zwolnienia doszło bez zgody radnych (na wniosek Państwowej Inspekcji Pracy sąd w trybie nakazowym nałożył na dyrektora LODR w Końskowoli 5 tys. złotych grzywny za rażące naruszenie przepisów prawa pracy – red.), a na dodatek miało to związek z nagonką polityczną (Gałaszkiewicz kojarzony jest z PiS, Solarki z PSL).

Domagał się przywrócenia do pracy na wcześniej zajmowanym stanowisku oraz wypłaty wynagrodzenie za okres pozostawania bez pracy.

Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał mu rację i prawomocnie nakazał przywrócić Gałaszkiewicza do pracy "na poprzednich warunkach pracy”. Dodatkowo otrzyma ponad 50 tys. złotych tytułem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, czyli prawie rok.

– Nie spodziewałem się innego rozstrzygnięcia – powiedział nam Krzysztof Gałaszkiewicz, ale nie chciał niczego komentować.

Przypomnijmy, że dyrekcja LODR w Końskowoli szuka oszczędności. Niedawno pojawiła się informacja, że w Sitnie pracę może stracić 12 osób. Na razie nikt nie otrzymał wypowiedzenia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosik / 18 listopada 2009 o 23:31
0
w tych czasach przy tej władzy to nikogo nie interesuje że podrabiają dokumenty pracownikom!i inne ......chyba tak wolno na to władza nasza pozwala!
Avatar
~gość~ / 18 listopada 2009 o 10:51
0
zastanawia mnie jak można siedzieć spokojnie i patrzec co oni wyrabiają!!!ludzie!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 21:43
0
Tak pszedstawiają się rządy psl-u w całej okazalości i w każdej dziedzinie życia w tym kraju. Ich główne zadanie jak najwięcej koryt dla swoich. Szkoda tylko że platform niezaówż że za panoszenie się koalicjanta głównie ona zapłaci,czy warto ,wkrótce wybory czas rozliczyć nienapasine ś...!
Avatar
pracownik któryś / 17 listopada 2009 o 21:20
0
mam nadzieję że prokuratura zajmie się tą sprawą a dowodów mają pracownicy wiele tylko się boją:mobbing, dyskryminacja, zastraszanie, zamówienia publiczne........może pracownicy których się pozbyto w perfidny sposób dostarcza im dowodów a mają ich bardzo wiele!!!!!proponuję skontaktować się z nimi
Avatar
AS Wywiadu / 17 listopada 2009 o 19:39
0
rozczarowany PSLem napisał:
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zapłacą bo brak kasy????????Ponoć trochę jest na zwolnieniu lekarskim może ZUS by się tym zainteresował???oj wiele by pisać tutaj.............ale to zostawiam do przemyślenia a wszyscy pracownicy LODR znają doskonale temat! tylko jeszcze jedno pytanie czy to jest wolna Polska i demokracja??????- chyba nie o tym świadczy właśnie postępowanie Dyrekcji LODR

Jaki kryzys, w LODR? Przecież Pan Solarski zatrudnia cały czas "swoich" pracowników- emerytów. Jakby go obciążyć kwotą odszkodowań to by bystrzacha odczuł. Nie zrozumiałe jest trzymanie Pana Kasperka, którego wrodzona postawa geniusza doprowadziła do tylu pozwów w Sądzie Pracy. A Panu Gałaszkiewiczowi gratuluje. a PSL straciło moje jak i mojej rodziny głosy. Rolnicy otwórzcie Oczy.

Jaki kryzys, w LODR? Przecież Pan Solarski zatrudnia cały czas "swoich" pracowników- emerytów. Jakby go obciążyć kwotą odszkodowań to by bystrzacha odczuł. Nie zrozumiałe jest trzymanie Pana Kasperka, którego wrodzona postawa geniusza doprowadziła do tylu pozwów w Sądzie Pracy. A Panu Gałaszkiewiczowi gratuluje. a PSL straciło moje jak i mojej rodziny głosy. Rolnicy otwórzcie Oczy. rozwiń
Avatar
cud Tuska-PSL / 17 listopada 2009 o 19:10
0
LODR pod rządami Solarskiego z głosem doradczym "mądrego" Romana Kaspwrka to upadek tej instytucji. TUSK miał racje do cudu potrzebny był mu PSL. Pan Roman K., którego nie można było ulokować w żadnym publicznym Urzędzie bo nikt niechciał osoby skompromitowanej jako urzędnik publiczny. W końcu znaleziono dla niego miejsce jako kierownika Kadr i to jego zasługa (wielka niewiedza w tym zakresie), że firma musi na dzień dzisiejszy wypłacić ok. 100 tys. odszkodowań plus kary z Inspekcji Pracy. Może Pan Marszałek Grabczuk zainteresuje się narażaniem podatników i Państwa na koszty. A co z niegospodarnością, używanie służbowych samochodów na dojazdy do Lublina (miejsce zamieszkania Kasperka R. i Solarskiego T. - policzcie 100 km. dziennie.) Poza tym w LODR panuje mobbing i to dopiero pociągnie lawinę odszkodowań, bo "prześladowanych" pracowników jest nie mało. Gratuluje PO, na które nigdy już nie zagłosuje.
LODR pod rządami Solarskiego z głosem doradczym "mądrego" Romana Kaspwrka to upadek tej instytucji. TUSK miał racje do cudu potrzebny był mu PSL. Pan Roman K., którego nie można było ulokować w żadnym publicznym Urzędzie bo nikt niechciał osoby skompromitowanej jako urzędnik publiczny. W końcu znaleziono dla niego miejsce jako kierownika Kadr i to jego zasługa (wielka niewiedza w tym zakresie), że firma musi na dzień dzisiejszy wypłacić ok. 100 tys. odszkodowań plus kary z Inspekcji Pracy. Może Pan Marszałek Grabczuk zainteresuje ... rozwiń
Avatar
obserwator / 17 listopada 2009 o 14:46
0
Szumnie zapowiadane oszczędności i program naprawczy obecnego Dyrektora LODR w Końskowoli T. Solarskiego co widać na podstawie przytoczonego przykładu w Odziale w Sitnie przynoszą właśnie wymierne efekty ( czego zresztą przy zdolnościach organizacyjnych i umiejętnościach zarządzania obecnego Dyrektora można było się spodziewać). Przytaczając pozostałe przykłady "oszczędności", podobna sytuacja z przywróceniem do pracy byłego Kierownika Oddziału w Rejowcu W.Orzędowskiego i inne odszkodowania za łamanie przepisów prawa pracy przy zwalnianiu pracowników z tzw. byłej ekipy są doskonałym dowodem jak kończy się powoływania na stanowiska dyrektorskie osób o wyjątkowych zdolnościach i umiejetnościach. Pozostaje tylko zadać pytanie co na to organ prowadzący i obecnie działające w LODR związki zawodowe ( aż trudno uwierzyć, że dały się tak bardzo zastraszyć). Czy obecna dyrekcja LODR ma pomysł na dalsze funkcjonowane przy dalszych ograniczeniach budżetu i podanym przykładzie rozrzutności przy błędnych decyzjach kadrowych.W jaki sposób zamierza wspomagać skromny budżet ośrodka prowadzoną działalnością usługową i gospodarczą. Jak Pan Dyrektor wyjaśni tą sprawę zarówno Panu Marszałkowi, Radzie Społecznej LODR, jak i swoim pracownikom. Zapewne pozostanie długie oczekiwanie na uzyskanie odpowiedzi, no chyba, że ktoś wreszcie powie dość!!
Czego życzę doradcom i rolnikom naszego województwa.
Szumnie zapowiadane oszczędności i program naprawczy obecnego Dyrektora LODR w Końskowoli T. Solarskiego co widać na podstawie przytoczonego przykładu w Odziale w Sitnie przynoszą właśnie wymierne efekty ( czego zresztą przy zdolnościach organizacyjnych i umiejętnościach zarządzania obecnego Dyrektora można było się spodziewać). Przytaczając pozostałe przykłady "oszczędności", podobna sytuacja z przywróceniem do pracy byłego Kierownika Oddziału w Rejowcu W.Orzędowskiego i inne odszkodowania za łamanie przepisów prawa pracy przy zwa... rozwiń
Avatar
rozczarowany PSLem / 16 listopada 2009 o 22:17
0
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zapłacą bo brak kasy????????Ponoć trochę jest na zwolnieniu lekarskim może ZUS by się tym zainteresował???oj wiele by pisać tutaj.............ale to zostawiam do przemyślenia a wszyscy pracownicy LODR znają doskonale temat! tylko jeszcze jedno pytanie czy to jest wolna Polska i demokracja??????- chyba nie o tym świadczy właśnie postępowanie Dyrekcji LODR
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zap... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 listopada 2009 o 23:31
0
w tych czasach przy tej władzy to nikogo nie interesuje że podrabiają dokumenty pracownikom!i inne ......chyba tak wolno na to władza nasza pozwala!
Avatar
~gość~ / 18 listopada 2009 o 10:51
0
zastanawia mnie jak można siedzieć spokojnie i patrzec co oni wyrabiają!!!ludzie!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 21:43
0
Tak pszedstawiają się rządy psl-u w całej okazalości i w każdej dziedzinie życia w tym kraju. Ich główne zadanie jak najwięcej koryt dla swoich. Szkoda tylko że platform niezaówż że za panoszenie się koalicjanta głównie ona zapłaci,czy warto ,wkrótce wybory czas rozliczyć nienapasine ś...!
Avatar
pracownik któryś / 17 listopada 2009 o 21:20
0
mam nadzieję że prokuratura zajmie się tą sprawą a dowodów mają pracownicy wiele tylko się boją:mobbing, dyskryminacja, zastraszanie, zamówienia publiczne........może pracownicy których się pozbyto w perfidny sposób dostarcza im dowodów a mają ich bardzo wiele!!!!!proponuję skontaktować się z nimi
Avatar
AS Wywiadu / 17 listopada 2009 o 19:39
0
rozczarowany PSLem napisał:
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zapłacą bo brak kasy????????Ponoć trochę jest na zwolnieniu lekarskim może ZUS by się tym zainteresował???oj wiele by pisać tutaj.............ale to zostawiam do przemyślenia a wszyscy pracownicy LODR znają doskonale temat! tylko jeszcze jedno pytanie czy to jest wolna Polska i demokracja??????- chyba nie o tym świadczy właśnie postępowanie Dyrekcji LODR

Jaki kryzys, w LODR? Przecież Pan Solarski zatrudnia cały czas "swoich" pracowników- emerytów. Jakby go obciążyć kwotą odszkodowań to by bystrzacha odczuł. Nie zrozumiałe jest trzymanie Pana Kasperka, którego wrodzona postawa geniusza doprowadziła do tylu pozwów w Sądzie Pracy. A Panu Gałaszkiewiczowi gratuluje. a PSL straciło moje jak i mojej rodziny głosy. Rolnicy otwórzcie Oczy.

Jaki kryzys, w LODR? Przecież Pan Solarski zatrudnia cały czas "swoich" pracowników- emerytów. Jakby go obciążyć kwotą odszkodowań to by bystrzacha odczuł. Nie zrozumiałe jest trzymanie Pana Kasperka, którego wrodzona postawa geniusza doprowadziła do tylu pozwów w Sądzie Pracy. A Panu Gałaszkiewiczowi gratuluje. a PSL straciło moje jak i mojej rodziny głosy. Rolnicy otwórzcie Oczy. rozwiń
Avatar
cud Tuska-PSL / 17 listopada 2009 o 19:10
0
LODR pod rządami Solarskiego z głosem doradczym "mądrego" Romana Kaspwrka to upadek tej instytucji. TUSK miał racje do cudu potrzebny był mu PSL. Pan Roman K., którego nie można było ulokować w żadnym publicznym Urzędzie bo nikt niechciał osoby skompromitowanej jako urzędnik publiczny. W końcu znaleziono dla niego miejsce jako kierownika Kadr i to jego zasługa (wielka niewiedza w tym zakresie), że firma musi na dzień dzisiejszy wypłacić ok. 100 tys. odszkodowań plus kary z Inspekcji Pracy. Może Pan Marszałek Grabczuk zainteresuje się narażaniem podatników i Państwa na koszty. A co z niegospodarnością, używanie służbowych samochodów na dojazdy do Lublina (miejsce zamieszkania Kasperka R. i Solarskiego T. - policzcie 100 km. dziennie.) Poza tym w LODR panuje mobbing i to dopiero pociągnie lawinę odszkodowań, bo "prześladowanych" pracowników jest nie mało. Gratuluje PO, na które nigdy już nie zagłosuje.
LODR pod rządami Solarskiego z głosem doradczym "mądrego" Romana Kaspwrka to upadek tej instytucji. TUSK miał racje do cudu potrzebny był mu PSL. Pan Roman K., którego nie można było ulokować w żadnym publicznym Urzędzie bo nikt niechciał osoby skompromitowanej jako urzędnik publiczny. W końcu znaleziono dla niego miejsce jako kierownika Kadr i to jego zasługa (wielka niewiedza w tym zakresie), że firma musi na dzień dzisiejszy wypłacić ok. 100 tys. odszkodowań plus kary z Inspekcji Pracy. Może Pan Marszałek Grabczuk zainteresuje ... rozwiń
Avatar
obserwator / 17 listopada 2009 o 14:46
0
Szumnie zapowiadane oszczędności i program naprawczy obecnego Dyrektora LODR w Końskowoli T. Solarskiego co widać na podstawie przytoczonego przykładu w Odziale w Sitnie przynoszą właśnie wymierne efekty ( czego zresztą przy zdolnościach organizacyjnych i umiejętnościach zarządzania obecnego Dyrektora można było się spodziewać). Przytaczając pozostałe przykłady "oszczędności", podobna sytuacja z przywróceniem do pracy byłego Kierownika Oddziału w Rejowcu W.Orzędowskiego i inne odszkodowania za łamanie przepisów prawa pracy przy zwalnianiu pracowników z tzw. byłej ekipy są doskonałym dowodem jak kończy się powoływania na stanowiska dyrektorskie osób o wyjątkowych zdolnościach i umiejetnościach. Pozostaje tylko zadać pytanie co na to organ prowadzący i obecnie działające w LODR związki zawodowe ( aż trudno uwierzyć, że dały się tak bardzo zastraszyć). Czy obecna dyrekcja LODR ma pomysł na dalsze funkcjonowane przy dalszych ograniczeniach budżetu i podanym przykładzie rozrzutności przy błędnych decyzjach kadrowych.W jaki sposób zamierza wspomagać skromny budżet ośrodka prowadzoną działalnością usługową i gospodarczą. Jak Pan Dyrektor wyjaśni tą sprawę zarówno Panu Marszałkowi, Radzie Społecznej LODR, jak i swoim pracownikom. Zapewne pozostanie długie oczekiwanie na uzyskanie odpowiedzi, no chyba, że ktoś wreszcie powie dość!!
Czego życzę doradcom i rolnikom naszego województwa.
Szumnie zapowiadane oszczędności i program naprawczy obecnego Dyrektora LODR w Końskowoli T. Solarskiego co widać na podstawie przytoczonego przykładu w Odziale w Sitnie przynoszą właśnie wymierne efekty ( czego zresztą przy zdolnościach organizacyjnych i umiejętnościach zarządzania obecnego Dyrektora można było się spodziewać). Przytaczając pozostałe przykłady "oszczędności", podobna sytuacja z przywróceniem do pracy byłego Kierownika Oddziału w Rejowcu W.Orzędowskiego i inne odszkodowania za łamanie przepisów prawa pracy przy zwa... rozwiń
Avatar
rozczarowany PSLem / 16 listopada 2009 o 22:17
0
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zapłacą bo brak kasy????????Ponoć trochę jest na zwolnieniu lekarskim może ZUS by się tym zainteresował???oj wiele by pisać tutaj.............ale to zostawiam do przemyślenia a wszyscy pracownicy LODR znają doskonale temat! tylko jeszcze jedno pytanie czy to jest wolna Polska i demokracja??????- chyba nie o tym świadczy właśnie postępowanie Dyrekcji LODR
Bardzo dobrze że dopiął swego!!!!!to co zrobiono tam z pracownikami w ODR i związkami zawodowymi to hańba!!jak można było do tego dopuścić !!!! zapytajcie innych młodych byłych pracowników co z nimi! zrobili!!!!ale cóż młodzi nie mają prawa pracować a Ci co mają emerytury związani z PSL niestety dla nich są miejsca pracy- a mamy kryzys ponoć(nie dla tych związanych z PSL). Gratulacje pomysłu i mam pytanie czy za odszkodowania pracownikom zwolnionym bezpodstawnie teraz inni zap... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 6

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 6

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 2

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 2

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.