Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 maja 2010 r.
13:17
Edytuj ten wpis

Prezydenci Zamościa, Częstochowy, Kielc, Tarnobrzega żądają przywrócenia pociągów

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 26 A A

Petycja do premiera Donalda Tuska nie dała rezultatów. Dlatego prezydenta Zamościa zorganizował spotkanie szefów samorządów Częstochowy, Kielc, Tarnobrzega i Staszowa. Wysłali pismo do ministra infrastruktury. Chcą przywrócenia połączeń kolejowych pomiędzy wschodnią i zachodnią Polską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przywrócenie połączeń kolejowych jest dla naszego miasta bardzo ważne – mówił na jednej z sesji prezydent Marcin Zamoyski. – To ma znaczenie także m.in. dla zbliżających się polsko-ukraińskich mistrzostw Euro 2012. Ruch pasażerski powinien obywać się także koleją. Potrzebny jest też remont przestarzałej trakcji kolejowej.

Przypomnijmy. Pociągi osobowe przestały docierać na Zamojszczyznę we wrześniu ub. roku. Dlaczego? Władze PKP Intercity tłumaczyły, że były dla spółki nieopłacalne.

Miejscowi byli decyzją oburzeni. Nie pomogły liczne protesty wielu miejscowych organizacji i samorządowców.

W Tomaszowie Lub. zawiązała się nawet specjalna Grupa Obrony Kolei. Była trumna, marsz pogrzebowy i czerwone kartki pokazywane gromadnie władzom PKP Intercity.

Do akcji włączył się prezydent Zamościa oraz radni miejscy. Wystosowali specjalną petycję do Donalda Tuska. Domagali się od premiera interwencji w sprawie przywrócenia pociągów pasażerskich do Zamościa i na Zamojszczyznę.

Efekt? Pociągów jak nie było, tak nie ma.

Dlatego prezydent Zamościa postanowił działać inaczej. Kilka dni zorganizował zjazd prezydentów i burmistrzów Częstochowy, Kielc, Tarnobrzega i Staszowa. Te miasta także straciły na likwidacji połączeń kolejowych.

Czy petycja samorządów z czterech województw przyniesie skutek? Czas pokaże.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 26 maja 2010 o 20:03
0
aron napisał:
Jaka ekologia? Szynobus pali 3 x więcej niż zwykły bus. Bezpieczeństwo to też nie taka prosta sprawa, bo ludzie przyzwyczaili się że pociągi nie jeżdża i nie zwalniają już na przejazdach.


Ekologia jest taka że szynobus przewiezie za to 5 razy więcej osób /pomijam komfort jazdy gdzie koleją jest dużo większy i nie stoja w korku/. Co do bezpieczeństwa to nie chodzi mi o przejazdy tylko wypadkowość na drodze bo na kolei tego wogóle nie ma . Ile ludzi ginie na drogach oraz traci zdrowie. Bysy jeżdzą jak chcą nie dbaja w ogóle o bezpieczeństwo


Ekologia jest taka że szynobus przewiezie za to 5 razy więcej osób /pomijam komfort jazdy gdzie koleją jest dużo większy i nie stoja w korku/. Co do bezpieczeństwa to nie chodzi mi o przejazdy tylko wypadkowość na drodze bo na kolei tego wogóle nie ma . Ile ludzi ginie na drogach oraz traci zdrowie. Bysy jeżdzą jak chcą nie dbaja w ogóle o bezpieczeństwo rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2010 o 10:03
0
Aron można dojść - zgadzam się, ale w takim Zamościu trzeba pokonać minimum 400 metrów by ominąć wszelkie przeszkody, typu płot odgradzający teren należący do PKS-u oraz uwzględnić trzeba przejścia dla pieszych, by policjant nie wlepił mandatu za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wychodzi 400 metrów jak nic.

I ty każesz latać pasażerom busów taki kawał?? Kpisz po prostu z ludzi i z całą stanowczością stwierdzam, że jesteś inwalidą umysłowym, skoro nie potrafisz pojąć tak prostej sprawy.

Tak trudno postawić niewielką budkę z kiblem, jak chociażby na dworcu PKS w Radzyniu Podlaskim?? Budkę, która jest czysta i przede wszystkim w zimie ogrzewana? Widzisz PKS mimo wszystko dba o ludzi - a wy "prywaciarki" ?

Ciesze się, że ta dyskusja z przedstawicielem busiarzy w postaci arona wskazała mi jasno komu mam dać zarobić. Jednym słowem Szanowni Czytelnicy jasno widać, że takich buraków jak busiarze trzeba olać, bo ci o naszą wygodę nie dbają wcale i liczy się dla nich tylko mamona i jeździć starym poczciwym i sprawdzonym PKSem, a dodatkowa atrakcja w postaci zwiedzania Krasnegostawu to żaden minus, a wręcz zaleta
Aron można dojść - zgadzam się, ale w takim Zamościu trzeba pokonać minimum 400 metrów by ominąć wszelkie przeszkody, typu płot odgradzający teren należący do PKS-u oraz uwzględnić trzeba przejścia dla pieszych, by policjant nie wlepił mandatu za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wychodzi 400 metrów jak nic.

I ty każesz latać pasażerom busów taki kawał?? Kpisz po prostu z ludzi i z całą stanowczością stwierdzam, że jesteś inwalidą umysłowym, skoro nie potrafisz pojąć tak prostej sprawy.

Tak trud... rozwiń
Avatar
~Henio~ / 19 maja 2010 o 07:41
0
Aron, przeczytaj kilka razy to, co napisał MARYJAN i postaraj się zrozumieć.
Avatar
aron / 19 maja 2010 o 06:00
0
to ty widze próbujesz komuś wmówić, że z dworca busów nie można dojść na dworzec PKS inaczej niż przeskakując przez płot. Chcesz żeby ktoś w to uwierzył?

niezależnie od tego co piszę to ludzie i tak będą jeźdizć busami bo niby czym? pociągiem którego nie ma a nawet jakby był to by jechał min 2 godziny do Lublina? A może PKSem ze zwiedzaniem Krasnegostawu w pakiecie?
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 17:35
0
aron napisał:
skoro uwazasz sie za madrzejszego od busiarzy to sam kup busa i uruchom polaczenie z Zulina do Lublina. Na co czekasz? Nie masz kasy?

co do kibli to przeciez mozna sie odlac w kiblu na dworcu PKS tuz obok


widzisz, tak się składa, że "busiarstwo" jest mi cholernie bliskie i wiem, że opowiadasz tutaj bzdury i wprowadzasz nieświadomych czytelników w błąd - i co zatkało kakao ??

co do kibla w PKS, to chyba sobie kpisz przede wszystkim z pasażerów. 400 metrów, bo niestety by tam dojść bez przeskakiwania przez płot, taki odcinek trzeba pokonać... Widzę masz niezłe poczucie humoru, a przez to cholerny brak szacunku do podróżnych, czyli tych, którzy cie karmią... ale tak to jest jak ktoś się przebranżował z wywożenia gnoju i gówna na przewóz ludzi kropi sie wielkiego "bisnesmana" w gumowcach, z których słoma wystaje


jeżeli ktoś z podróżnych śledzi tą dyskusję - widzicie sami kim tak naprawdę jesteście dla właścicieli busów kursujących na trasie Zamość - Lublin. Wnioski wyciągnijcie sami


widzisz, tak się składa, że "busiarstwo" jest mi cholernie bliskie i wiem, że opowiadasz tutaj bzdury i wprowadzasz nieświadomych czytelników w błąd - i co zatkało kakao ??

co do kibla w PKS, to chyba sobie kpisz przede wszystkim z pasażerów. 400 metrów, bo niestety by tam dojść bez przeskakiwania przez płot, taki odcinek trzeba pokonać... Widzę masz niezłe poczucie humoru, a przez to cholerny brak szacunku do podróżnych, czyli tych, którzy cie karmią... ale tak to jest jak ktoś się przebranż... rozwiń
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 15:42
0
skoro uwazasz sie za madrzejszego od busiarzy to sam kup busa i uruchom polaczenie z Zulina do Lublina. Na co czekasz? Nie masz kasy?

co do kibli to przeciez mozna sie odlac w kiblu na dworcu PKS tuz obok
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 13:29
0
Aron nadal nie uzyskałem odpowiedzi na to, czemu wy busiarze nie postarają się o to, by ich busy zapewniły transport zastępczy ludziom odciętym od świata przez to, że nie kursuje kolej. Nie wciskaj mi tu kitów, że wszystko zalezy od UM, bo to ty założyłeś firmę i nikt cię do tego nie zmuszał. Nie udawaj, żeś taki znawca procedur, bo nie masz racji.
Przedstawiasz siebie jako wielkiego wybawce ludzi z ZMC bo moga twoim busem dojechac do Lublina, z tymże trasa busa nie pokrywa się z trasą pociągu i tu jest cały problem. Zatem nijak nie mogę pojąć, na jakich zasadach wysnuwasz stwierdzenie, że wasze busy są the best.
Jak napisałem wcześniej, rynek przewozów osobowych jest rynkiem obleganym przez pasażera, więc to żadna sztuka otworzyć firmę przewozową i wozić ludzi. Jest to chyba najłatwiejszy kawałek chleba jaki można sobie wymarzyć, bo wystarczy kupić busa, wyrobić koncesję i kropić deb***a - biznesmena. Problem w tym, że bus nie jedzie przez wymienione przeze mnie w poprzednich wpisach miejscowości, zatem wy jako busiarze poszliście na łatwiznę i krótko mówiąc wyłazi z was lenistwo. Bo jakby ci zależało na pasażerach, to postarałbyś się o zezwolenia by twój bus kursował przez Żulin, tak jak pociąg. Nie zrobiłeś tego - jesteś LEŃ - i nie masz prawa mówic o tym, jaki to ty dobroduszny jesteś bo masz busa z zamoscia do lublina.


Jako przykład waszego lenistwa podam chociażby fakt pseudodworca busów w Zamościu czy Lublinie, gdzie za przeproszeniem nie ma się gdzie nawet odlać. Ludzie zmuszeni są stać na dworze niezależnie od pogody i przestań mi tu opowiadać, jaki z ciebie pan wybawca.

Żal...
Aron nadal nie uzyskałem odpowiedzi na to, czemu wy busiarze nie postarają się o to, by ich busy zapewniły transport zastępczy ludziom odciętym od świata przez to, że nie kursuje kolej. Nie wciskaj mi tu kitów, że wszystko zalezy od UM, bo to ty założyłeś firmę i nikt cię do tego nie zmuszał. Nie udawaj, żeś taki znawca procedur, bo nie masz racji.
Przedstawiasz siebie jako wielkiego wybawce ludzi z ZMC bo moga twoim busem dojechac do Lublina, z tymże trasa busa nie pokrywa się z trasą pociągu i tu jest cały problem. Zatem nijak nie mo... rozwiń
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 12:22
0
jak nie wierzysz to sprobuj jezdzic busem z Zulina do Lublina bez koncesji. Zobaczymy ile pojezdzisz he he he.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 10:10
0
pustyś aron jak but z lewej nogi - wg twojego tłumaczenia wychodzi na to, że UM zmusił was busiarzy do prowadzenia biznesów, a wy tacy biedni, sierotki takie musicie jeździć pod przymusem.. biedactwa

tych chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 06:46
0
To ty się kompromitujesz, bo ostateczna decyzja o przebiegu trasy busa należy do urzędnika a nie do busiarza. Takie są po prostu fakty.
Zresztą jest w woj. lubelskim tysiąc wsi bez kolei i ludzie jakoś tam żyją, to i Ruskie Piaski i Żulin przeżyją. Niech tamtejsi mieszkańcy kupią busa i złożą wniosek o zezwolenie do marszałka, być może im na to zezwoli.
Avatar
a / 26 maja 2010 o 20:03
0
aron napisał:
Jaka ekologia? Szynobus pali 3 x więcej niż zwykły bus. Bezpieczeństwo to też nie taka prosta sprawa, bo ludzie przyzwyczaili się że pociągi nie jeżdża i nie zwalniają już na przejazdach.


Ekologia jest taka że szynobus przewiezie za to 5 razy więcej osób /pomijam komfort jazdy gdzie koleją jest dużo większy i nie stoja w korku/. Co do bezpieczeństwa to nie chodzi mi o przejazdy tylko wypadkowość na drodze bo na kolei tego wogóle nie ma . Ile ludzi ginie na drogach oraz traci zdrowie. Bysy jeżdzą jak chcą nie dbaja w ogóle o bezpieczeństwo


Ekologia jest taka że szynobus przewiezie za to 5 razy więcej osób /pomijam komfort jazdy gdzie koleją jest dużo większy i nie stoja w korku/. Co do bezpieczeństwa to nie chodzi mi o przejazdy tylko wypadkowość na drodze bo na kolei tego wogóle nie ma . Ile ludzi ginie na drogach oraz traci zdrowie. Bysy jeżdzą jak chcą nie dbaja w ogóle o bezpieczeństwo rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2010 o 10:03
0
Aron można dojść - zgadzam się, ale w takim Zamościu trzeba pokonać minimum 400 metrów by ominąć wszelkie przeszkody, typu płot odgradzający teren należący do PKS-u oraz uwzględnić trzeba przejścia dla pieszych, by policjant nie wlepił mandatu za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wychodzi 400 metrów jak nic.

I ty każesz latać pasażerom busów taki kawał?? Kpisz po prostu z ludzi i z całą stanowczością stwierdzam, że jesteś inwalidą umysłowym, skoro nie potrafisz pojąć tak prostej sprawy.

Tak trudno postawić niewielką budkę z kiblem, jak chociażby na dworcu PKS w Radzyniu Podlaskim?? Budkę, która jest czysta i przede wszystkim w zimie ogrzewana? Widzisz PKS mimo wszystko dba o ludzi - a wy "prywaciarki" ?

Ciesze się, że ta dyskusja z przedstawicielem busiarzy w postaci arona wskazała mi jasno komu mam dać zarobić. Jednym słowem Szanowni Czytelnicy jasno widać, że takich buraków jak busiarze trzeba olać, bo ci o naszą wygodę nie dbają wcale i liczy się dla nich tylko mamona i jeździć starym poczciwym i sprawdzonym PKSem, a dodatkowa atrakcja w postaci zwiedzania Krasnegostawu to żaden minus, a wręcz zaleta
Aron można dojść - zgadzam się, ale w takim Zamościu trzeba pokonać minimum 400 metrów by ominąć wszelkie przeszkody, typu płot odgradzający teren należący do PKS-u oraz uwzględnić trzeba przejścia dla pieszych, by policjant nie wlepił mandatu za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wychodzi 400 metrów jak nic.

I ty każesz latać pasażerom busów taki kawał?? Kpisz po prostu z ludzi i z całą stanowczością stwierdzam, że jesteś inwalidą umysłowym, skoro nie potrafisz pojąć tak prostej sprawy.

Tak trud... rozwiń
Avatar
~Henio~ / 19 maja 2010 o 07:41
0
Aron, przeczytaj kilka razy to, co napisał MARYJAN i postaraj się zrozumieć.
Avatar
aron / 19 maja 2010 o 06:00
0
to ty widze próbujesz komuś wmówić, że z dworca busów nie można dojść na dworzec PKS inaczej niż przeskakując przez płot. Chcesz żeby ktoś w to uwierzył?

niezależnie od tego co piszę to ludzie i tak będą jeźdizć busami bo niby czym? pociągiem którego nie ma a nawet jakby był to by jechał min 2 godziny do Lublina? A może PKSem ze zwiedzaniem Krasnegostawu w pakiecie?
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 17:35
0
aron napisał:
skoro uwazasz sie za madrzejszego od busiarzy to sam kup busa i uruchom polaczenie z Zulina do Lublina. Na co czekasz? Nie masz kasy?

co do kibli to przeciez mozna sie odlac w kiblu na dworcu PKS tuz obok


widzisz, tak się składa, że "busiarstwo" jest mi cholernie bliskie i wiem, że opowiadasz tutaj bzdury i wprowadzasz nieświadomych czytelników w błąd - i co zatkało kakao ??

co do kibla w PKS, to chyba sobie kpisz przede wszystkim z pasażerów. 400 metrów, bo niestety by tam dojść bez przeskakiwania przez płot, taki odcinek trzeba pokonać... Widzę masz niezłe poczucie humoru, a przez to cholerny brak szacunku do podróżnych, czyli tych, którzy cie karmią... ale tak to jest jak ktoś się przebranżował z wywożenia gnoju i gówna na przewóz ludzi kropi sie wielkiego "bisnesmana" w gumowcach, z których słoma wystaje


jeżeli ktoś z podróżnych śledzi tą dyskusję - widzicie sami kim tak naprawdę jesteście dla właścicieli busów kursujących na trasie Zamość - Lublin. Wnioski wyciągnijcie sami


widzisz, tak się składa, że "busiarstwo" jest mi cholernie bliskie i wiem, że opowiadasz tutaj bzdury i wprowadzasz nieświadomych czytelników w błąd - i co zatkało kakao ??

co do kibla w PKS, to chyba sobie kpisz przede wszystkim z pasażerów. 400 metrów, bo niestety by tam dojść bez przeskakiwania przez płot, taki odcinek trzeba pokonać... Widzę masz niezłe poczucie humoru, a przez to cholerny brak szacunku do podróżnych, czyli tych, którzy cie karmią... ale tak to jest jak ktoś się przebranż... rozwiń
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 15:42
0
skoro uwazasz sie za madrzejszego od busiarzy to sam kup busa i uruchom polaczenie z Zulina do Lublina. Na co czekasz? Nie masz kasy?

co do kibli to przeciez mozna sie odlac w kiblu na dworcu PKS tuz obok
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 13:29
0
Aron nadal nie uzyskałem odpowiedzi na to, czemu wy busiarze nie postarają się o to, by ich busy zapewniły transport zastępczy ludziom odciętym od świata przez to, że nie kursuje kolej. Nie wciskaj mi tu kitów, że wszystko zalezy od UM, bo to ty założyłeś firmę i nikt cię do tego nie zmuszał. Nie udawaj, żeś taki znawca procedur, bo nie masz racji.
Przedstawiasz siebie jako wielkiego wybawce ludzi z ZMC bo moga twoim busem dojechac do Lublina, z tymże trasa busa nie pokrywa się z trasą pociągu i tu jest cały problem. Zatem nijak nie mogę pojąć, na jakich zasadach wysnuwasz stwierdzenie, że wasze busy są the best.
Jak napisałem wcześniej, rynek przewozów osobowych jest rynkiem obleganym przez pasażera, więc to żadna sztuka otworzyć firmę przewozową i wozić ludzi. Jest to chyba najłatwiejszy kawałek chleba jaki można sobie wymarzyć, bo wystarczy kupić busa, wyrobić koncesję i kropić deb***a - biznesmena. Problem w tym, że bus nie jedzie przez wymienione przeze mnie w poprzednich wpisach miejscowości, zatem wy jako busiarze poszliście na łatwiznę i krótko mówiąc wyłazi z was lenistwo. Bo jakby ci zależało na pasażerach, to postarałbyś się o zezwolenia by twój bus kursował przez Żulin, tak jak pociąg. Nie zrobiłeś tego - jesteś LEŃ - i nie masz prawa mówic o tym, jaki to ty dobroduszny jesteś bo masz busa z zamoscia do lublina.


Jako przykład waszego lenistwa podam chociażby fakt pseudodworca busów w Zamościu czy Lublinie, gdzie za przeproszeniem nie ma się gdzie nawet odlać. Ludzie zmuszeni są stać na dworze niezależnie od pogody i przestań mi tu opowiadać, jaki z ciebie pan wybawca.

Żal...
Aron nadal nie uzyskałem odpowiedzi na to, czemu wy busiarze nie postarają się o to, by ich busy zapewniły transport zastępczy ludziom odciętym od świata przez to, że nie kursuje kolej. Nie wciskaj mi tu kitów, że wszystko zalezy od UM, bo to ty założyłeś firmę i nikt cię do tego nie zmuszał. Nie udawaj, żeś taki znawca procedur, bo nie masz racji.
Przedstawiasz siebie jako wielkiego wybawce ludzi z ZMC bo moga twoim busem dojechac do Lublina, z tymże trasa busa nie pokrywa się z trasą pociągu i tu jest cały problem. Zatem nijak nie mo... rozwiń
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 12:22
0
jak nie wierzysz to sprobuj jezdzic busem z Zulina do Lublina bez koncesji. Zobaczymy ile pojezdzisz he he he.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 17 maja 2010 o 10:10
0
pustyś aron jak but z lewej nogi - wg twojego tłumaczenia wychodzi na to, że UM zmusił was busiarzy do prowadzenia biznesów, a wy tacy biedni, sierotki takie musicie jeździć pod przymusem.. biedactwa

tych chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
Avatar
aron / 17 maja 2010 o 06:46
0
To ty się kompromitujesz, bo ostateczna decyzja o przebiegu trasy busa należy do urzędnika a nie do busiarza. Takie są po prostu fakty.
Zresztą jest w woj. lubelskim tysiąc wsi bez kolei i ludzie jakoś tam żyją, to i Ruskie Piaski i Żulin przeżyją. Niech tamtejsi mieszkańcy kupią busa i złożą wniosek o zezwolenie do marszałka, być może im na to zezwoli.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!