Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 maja 2020 r.
20:27

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Autor: Zdjęcie autora agdy
30 7 A A
Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa
Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa (fot. UM Zamość)

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To niczego nie zmieni. To typowy gest PR (public relations, kreowanie wizerunku – red.). My też możemy przyjąć, że obniżymy sobie diety o 1/3 czy o połowę. Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski projekt uchwały zmieniającej uchwałę z 2018 roku w sprawie wynagrodzenia prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

Teraz prezydent dostaje wynagrodzenie zasadnicze 5000 zł, dodatek funkcyjny 2100 i dodatek specjalny 2 840 zł. Oprócz tego ma dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 17 proc.

Projekt, którym zajmowali się radni, zakładał, że wynagrodzenie zasadnicze Andrzeja Wnuka nadal będzie wynosiło 5000 zł i nie zmieni się 17 proc. dodatek za wieloletnią pracę. Niższy ma być dodatek funkcyjny – 1500 zł i dodatek specjalny – 1300 zł.

Jak wyjaśnia w uzasadnieniu uchwały Katarzyna Czajkowska, dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego UM Zamość, wynagrodzenie dla prezydenta przygotowano w związku ze zmniejszeniem wydatków na wynagrodzenia, w związku z epidemią koronawirusa. I obowiązywać będzie ono do czasu odwołania stanu epidemii.

- Mam nadzieję, że ten gest zdeterminuje u nas takie działania, aby się solidaryzować z tymi ludźmi, którzy w obecnej sytuacji mają o wiele ciężej. Będą zwalniani z pracy, będą mieli mniejsze wynagrodzenia. Bardzo zachęcam państwa do podobnego gestu – apelowała radna Agnieszka Klimczuk, która – jak się okazało po podliczeniu głosów – była jedyną, popierająca pomysł korekty poborów prezydenta.

Już Komisja Budżetu, Infrastruktury i Mienia Komunalnego była przeciwna obniżce. Na sesji jej przewodniczący, radny Franciszek Josik tłumaczył, że członkowie komisji nie uważają, by zarobki prezydenta na chwilę obecną były zawyżone.

- Ludzi trzeba motywować do pracy. Szukajmy oszczędności gdzie indziej. Obniżenie prezydentowi o jakąś kwotę, to kropla w morzu potrzeb. Prezydentowi obniżymy o tysiąc czy dwa. Co to ma za znaczenie, gdy potrzebujemy 30, 50 milionów złotych. Oczekujemy od prezydenta działań. Programu oszczędnościowego przedstawionego w czerwcu. Nie będziemy obniżać, żeby się pokazać – mówił.

- W związku z pogarszającą się sytuacją finansową miasta, prezydent chciał wykonać gest.  I to rozumiem. Jeżeli chcemy mieć dobrego menadżera, który się stara pozyskiwać środki, musimy mu zapłacić – uważa radny Sławomir Ćwik, kolejny przeciwnik uchwały, który uważa, że gdyby prezydent pracował w komercyjnej firmie obracającej pieniędzmi wysokości budżetu Zamościa, jego stawka by była o wiele wyższa.

Radny był zdania, że Andrzej Wnuk nie powinien mieć obniżonych poborów, ale powinien bardziej się starać wykorzystywać dobre relacje w Urzędzie Marszałkowskim czy w budżecie centralnym, ściągając do miasta pieniądze. Egzekwować realizację obietnic, które już padły: wieżowiec w ramach programu Fabryka Plus, 100 etatów w sądzie rejonowym czy przejęcie przez marszałka czy ministerstwo finansowania orkiestry symfonicznej.

Obecny na sali obrad Piotr Zając, zastępca prezydenta, przekazał radnym deklarację Andrzeja Wnuka, że jeśli uchwała nie zostanie przegłosowana, to i tak prezydent 20 proc. swoich zarobków przekaże na cele charytatywne.

Co spodobało się radnym, bo jak tłumaczył Grzegorz Podgórski, tylko wtedy pieniądze się nie rozmyją i konkretna pomoc trafi do konkretnych potrzebujących.

Wynik głosowania w sprawie obniżki: 1 głos „za”, 18 „przeciw”, 2 radnych się wstrzymało.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 maja 2020 r. o 21:26
+17
Nie no dalej nie mogę uwierzyć w te słowa cyt. ,,My też możemy przyjąć, że obniżymy sobie diety o 1/3 czy o połowę. Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - a czemu pan nie che obniżyć swojej wypłaty o 1/3 w końcu to symboliczne. I tak pan będziesz miał więcej jak ja, szary obywatel po symbolicznej obniżce po pomocy rządowej PENSJI o 20%. Różnica między pensją a dietą radnego jest w opodatkowaniu, ale pan nie masz pojęcia o finansach. WSTYD. A dla ludzi liczy się nawet ten symbol, lubelski radny pituch wie już coś o tym i zapadł się ze wstydu pod ziemię.
Nie no dalej nie mogę uwierzyć w te słowa cyt. ,,My też możemy przyjąć, że obniżymy sobie diety o 1/3 czy o połowę. Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - a czemu pan nie che obniżyć swojej wypłaty o 1/3 w końcu to symboliczne. I tak pan będziesz miał więcej jak ja, szary obywatel po symbolicznej obniżce po pomocy rządowej PENSJI o 20%. Różnica między pensją a dietą radnego jest w opodatkowaniu, ale pan nie masz pojęcia o finansach. WSTYD. A dla ludzi l... rozwiń
Avatar
Grzegorz Podgórski / 27 maja 2020 r. o 09:16
+9
Szanowny Panie Januszu, bardzo proszę obejrzeć całą moją wypowiedź dotyczącą obniżenia uposażenia Prezydenta. Uważam nadal, że można to zrobić tak jak większość z nas Radnych Rady Miasta Zamość, ja osobiście reagowałem na konkretne i sprecyzowane potrzeby - zakupiłem drobne wyposażenie dla Pogotowia Ratunkowego w Zamościu ponieważ taka była potrzeba chwili, zakupiłem laptopy dla dzieciaków, które nie miały się na czym uczyć a o wielu drobnych sprawach już nie zamierzam pisać. W tej trudnej sytuacji należy pomagać natychmiast i w miarę własnych możliwości dokonywać zakupów tylko tego co akurat danej osobie jest potrzebne. To jest realna pomoc. Po kilku miesiącach pandemii Prezydent postanowił zrobić "pokazówkę" - obniżyć Uchwałą Rady Miasta sobie pensję. Dziwne że dopiero tak późno. Będę pierwszym, który go pochwali za zakup czegokolwiek i przekazanie tego konkretnie potrzebującej osobie. Pieniądze z obniżki pensji do nikogo konkretnego nie trafią - to nie pomoc, to propaganda. Wyjaśniam Panu, że nie jestem "pissowcem i ich wyznawcą" jak Pan napisał - wręcz przeciwnie a kilka diet "do przodu" stoi w postaci sprzętu komputerowego na biurkach dzieci i Ratownicy Medyczni korzystają z drobnego sprzętu w części przeznaczonej do ich kwarantanny, innych drobiazgów nie wymieniam, bo było by za długo. Pozdrawiam, Grzegorz Podgórski - Radny Rady Miasta Zamość.
Szanowny Panie Januszu, bardzo proszę obejrzeć całą moją wypowiedź dotyczącą obniżenia uposażenia Prezydenta. Uważam nadal, że można to zrobić tak jak większość z nas Radnych Rady Miasta Zamość, ja osobiście reagowałem na konkretne i sprecyzowane potrzeby - zakupiłem drobne wyposażenie dla Pogotowia Ratunkowego w Zamościu ponieważ taka była potrzeba chwili, zakupiłem laptopy dla dzieciaków, które nie miały się na czym uczyć a o wielu drobnych sprawach już nie zamierzam pisać. W tej trudnej sytuacji należy pomagać natychmiast i w miarę własny... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 maja 2020 r. o 17:00
+5
Dziękuję za odzew obu Panom. To że sytuacja służby zdrowia jest krytyczna widzi każdy i cieszę się że Oboje Panowie też to widzą i pomagają jak mogą - jako obywatele. Bardzo miłym gestem jest to że jak Panowie deklarują, to że przekazali już własne środki finansowe na pomoc. Faktem jest że deklaracja o obniżeniu diety Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka sprawia wrażenie gry pod publikę, ale jednak padła z Jego strony i powinna być uszanowana przez przyjęcie takiej uchwały, tym bardziej że wnioskował o to On sam i dla Siebie. W mojej ocenie za nim powinni pójść radni i tu chyba zabrakło odwagi ? Proszę na to spojrzeć z innej strony, gdyż ten 1000-2000zł miesięcznie ile to stanowi np. pobranych od obywateli podatków od nieruchomości za cały rok ? Owszem, w skali budżetu miasta jest to kropla w morzu, ale pamiętajmy na każdą złotówkę składa się 100groszy, na każde 100zł to 100 jedno złotówek i 10000 gr. itd. Zawsze mówiłem że aby oszczędzać, najpierw trzeba zacząć od Siebie i to została uczyniona próba przez Pana Prezydenta. Miłe jest to że Obaj panowie wspomagają innych, słabszych i biedniejszych, ale Panie Grzegorzu Podgórski, naprawdę czy rodzice pobierający od 1 kwietnia 2016 roku po 500zł miesięcznie przysłowiowe 500+ miesięcznie które z założenia miało być przeznaczone na potrzeby dzieci, czyli 6 000zł rocznie, przez ostatnie 4 lata nie byli w stanie z tcyh pieniędzy kupić dziecku najprostszego komputera ?? Owszem są przypadki skrajnej biedy i cierpią przez to dzieci, ale to są przypadki pojedyncze i to o czym Panowie piszą, to czyniąc dobro już z prywatnych środków pokazujecie swoje ludzkie serce, zaś do puki pensja Prezydenta czy Pana jako radnego nie została przelana na osobiste konta i jest pomniejszona o każdy 1 gr, jest to pomoc dla miasta. Jednocześnie pozdrawiam obu Panów i mam nadzieję że na żywo również Panowie tak kulturalnie wymieniają Swoje poglądy.
Dziękuję za odzew obu Panom. To że sytuacja służby zdrowia jest krytyczna widzi każdy i cieszę się że Oboje Panowie też to widzą i pomagają jak mogą - jako obywatele. Bardzo miłym gestem jest to że jak Panowie deklarują, to że przekazali już własne środki finansowe na pomoc. Faktem jest że deklaracja o obniżeniu diety Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka sprawia wrażenie gry pod publikę, ale jednak padła z Jego strony i powinna być uszanowana przez przyjęcie takiej uchwały, tym bardziej że wnioskował o to On sam i dla Siebie. W mojej ocenie za nim... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 maja 2020 r. o 20:42
+5
cyt. ,, Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - kto go wybrał ?? Mieć o 1000zł - 2000zł więcej na koncie niż nie mieć. Żenada, za 5zł pewnie doniósł by na swoją matkę, ale czego się spodziewać po pissowcach i ich wyznawcach, jak sprzedali wolność za 500zł miesięcznie, a kg czereśni kosztuje już 120zł.
Avatar
Andrzej Wnuk / 27 maja 2020 r. o 11:42
+3
Informuję tylko, że wczoraj przelałem 1500 zł netto na wybrany cel charytatywny, zaś w poprzednim miesiącu wsparłem kwotą 1000 zł zrzutkę na zamojskich medyków, a także zakupiłem za około 500 zł przyłbice dla lekarzy. Ocenę wypowiedzi radnych pozostawiam Państwu. Pozdrawiam
Avatar
Japolan / 27 maja 2020 r. o 16:27
+2
Chętnie przyjmę pieniądze, z których Pan Prezydent rezygnuje.
Avatar
Dariusz Kazański / 31 maja 2020 r. o 21:05
-1
@Andrzej Wnuk - brawo za wsparcie zrzutki na zamojskich lekarzy kwotą 1000 zł i zakup przyłbic dla nich. W sytuacji gdy Rząd nie zapewnia służbie zdrowia koniecznego wyposażenia, takie wsparcie na pewno się przyda. Czy zechciałby Pan przy okazji wyjawić jaki cel charytatywny jest tym wybranym, na który przekazał Pan 1500 zł? Jeśli chdzi o wypowiedzi radnych - oceniam je pozytywnie.
Avatar
Dariusz Kazański / 31 maja 2020 r. o 21:05
-1
@Andrzej Wnuk - brawo za wsparcie zrzutki na zamojskich lekarzy kwotą 1000 zł i zakup przyłbic dla nich. W sytuacji gdy Rząd nie zapewnia służbie zdrowia koniecznego wyposażenia, takie wsparcie na pewno się przyda. Czy zechciałby Pan przy okazji wyjawić jaki cel charytatywny jest tym wybranym, na który przekazał Pan 1500 zł? Jeśli chdzi o wypowiedzi radnych - oceniam je pozytywnie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 maja 2020 r. o 17:00
+5
Dziękuję za odzew obu Panom. To że sytuacja służby zdrowia jest krytyczna widzi każdy i cieszę się że Oboje Panowie też to widzą i pomagają jak mogą - jako obywatele. Bardzo miłym gestem jest to że jak Panowie deklarują, to że przekazali już własne środki finansowe na pomoc. Faktem jest że deklaracja o obniżeniu diety Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka sprawia wrażenie gry pod publikę, ale jednak padła z Jego strony i powinna być uszanowana przez przyjęcie takiej uchwały, tym bardziej że wnioskował o to On sam i dla Siebie. W mojej ocenie za nim powinni pójść radni i tu chyba zabrakło odwagi ? Proszę na to spojrzeć z innej strony, gdyż ten 1000-2000zł miesięcznie ile to stanowi np. pobranych od obywateli podatków od nieruchomości za cały rok ? Owszem, w skali budżetu miasta jest to kropla w morzu, ale pamiętajmy na każdą złotówkę składa się 100groszy, na każde 100zł to 100 jedno złotówek i 10000 gr. itd. Zawsze mówiłem że aby oszczędzać, najpierw trzeba zacząć od Siebie i to została uczyniona próba przez Pana Prezydenta. Miłe jest to że Obaj panowie wspomagają innych, słabszych i biedniejszych, ale Panie Grzegorzu Podgórski, naprawdę czy rodzice pobierający od 1 kwietnia 2016 roku po 500zł miesięcznie przysłowiowe 500+ miesięcznie które z założenia miało być przeznaczone na potrzeby dzieci, czyli 6 000zł rocznie, przez ostatnie 4 lata nie byli w stanie z tcyh pieniędzy kupić dziecku najprostszego komputera ?? Owszem są przypadki skrajnej biedy i cierpią przez to dzieci, ale to są przypadki pojedyncze i to o czym Panowie piszą, to czyniąc dobro już z prywatnych środków pokazujecie swoje ludzkie serce, zaś do puki pensja Prezydenta czy Pana jako radnego nie została przelana na osobiste konta i jest pomniejszona o każdy 1 gr, jest to pomoc dla miasta. Jednocześnie pozdrawiam obu Panów i mam nadzieję że na żywo również Panowie tak kulturalnie wymieniają Swoje poglądy.
Dziękuję za odzew obu Panom. To że sytuacja służby zdrowia jest krytyczna widzi każdy i cieszę się że Oboje Panowie też to widzą i pomagają jak mogą - jako obywatele. Bardzo miłym gestem jest to że jak Panowie deklarują, to że przekazali już własne środki finansowe na pomoc. Faktem jest że deklaracja o obniżeniu diety Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka sprawia wrażenie gry pod publikę, ale jednak padła z Jego strony i powinna być uszanowana przez przyjęcie takiej uchwały, tym bardziej że wnioskował o to On sam i dla Siebie. W mojej ocenie za nim... rozwiń
Avatar
Japolan / 27 maja 2020 r. o 16:27
+2
Chętnie przyjmę pieniądze, z których Pan Prezydent rezygnuje.
Avatar
Andrzej Wnuk / 27 maja 2020 r. o 11:42
+3
Informuję tylko, że wczoraj przelałem 1500 zł netto na wybrany cel charytatywny, zaś w poprzednim miesiącu wsparłem kwotą 1000 zł zrzutkę na zamojskich medyków, a także zakupiłem za około 500 zł przyłbice dla lekarzy. Ocenę wypowiedzi radnych pozostawiam Państwu. Pozdrawiam
Avatar
Grzegorz Podgórski / 27 maja 2020 r. o 09:16
+9
Szanowny Panie Januszu, bardzo proszę obejrzeć całą moją wypowiedź dotyczącą obniżenia uposażenia Prezydenta. Uważam nadal, że można to zrobić tak jak większość z nas Radnych Rady Miasta Zamość, ja osobiście reagowałem na konkretne i sprecyzowane potrzeby - zakupiłem drobne wyposażenie dla Pogotowia Ratunkowego w Zamościu ponieważ taka była potrzeba chwili, zakupiłem laptopy dla dzieciaków, które nie miały się na czym uczyć a o wielu drobnych sprawach już nie zamierzam pisać. W tej trudnej sytuacji należy pomagać natychmiast i w miarę własnych możliwości dokonywać zakupów tylko tego co akurat danej osobie jest potrzebne. To jest realna pomoc. Po kilku miesiącach pandemii Prezydent postanowił zrobić "pokazówkę" - obniżyć Uchwałą Rady Miasta sobie pensję. Dziwne że dopiero tak późno. Będę pierwszym, który go pochwali za zakup czegokolwiek i przekazanie tego konkretnie potrzebującej osobie. Pieniądze z obniżki pensji do nikogo konkretnego nie trafią - to nie pomoc, to propaganda. Wyjaśniam Panu, że nie jestem "pissowcem i ich wyznawcą" jak Pan napisał - wręcz przeciwnie a kilka diet "do przodu" stoi w postaci sprzętu komputerowego na biurkach dzieci i Ratownicy Medyczni korzystają z drobnego sprzętu w części przeznaczonej do ich kwarantanny, innych drobiazgów nie wymieniam, bo było by za długo. Pozdrawiam, Grzegorz Podgórski - Radny Rady Miasta Zamość.
Szanowny Panie Januszu, bardzo proszę obejrzeć całą moją wypowiedź dotyczącą obniżenia uposażenia Prezydenta. Uważam nadal, że można to zrobić tak jak większość z nas Radnych Rady Miasta Zamość, ja osobiście reagowałem na konkretne i sprecyzowane potrzeby - zakupiłem drobne wyposażenie dla Pogotowia Ratunkowego w Zamościu ponieważ taka była potrzeba chwili, zakupiłem laptopy dla dzieciaków, które nie miały się na czym uczyć a o wielu drobnych sprawach już nie zamierzam pisać. W tej trudnej sytuacji należy pomagać natychmiast i w miarę własny... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 maja 2020 r. o 21:26
+17
Nie no dalej nie mogę uwierzyć w te słowa cyt. ,,My też możemy przyjąć, że obniżymy sobie diety o 1/3 czy o połowę. Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - a czemu pan nie che obniżyć swojej wypłaty o 1/3 w końcu to symboliczne. I tak pan będziesz miał więcej jak ja, szary obywatel po symbolicznej obniżce po pomocy rządowej PENSJI o 20%. Różnica między pensją a dietą radnego jest w opodatkowaniu, ale pan nie masz pojęcia o finansach. WSTYD. A dla ludzi liczy się nawet ten symbol, lubelski radny pituch wie już coś o tym i zapadł się ze wstydu pod ziemię.
Nie no dalej nie mogę uwierzyć w te słowa cyt. ,,My też możemy przyjąć, że obniżymy sobie diety o 1/3 czy o połowę. Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - a czemu pan nie che obniżyć swojej wypłaty o 1/3 w końcu to symboliczne. I tak pan będziesz miał więcej jak ja, szary obywatel po symbolicznej obniżce po pomocy rządowej PENSJI o 20%. Różnica między pensją a dietą radnego jest w opodatkowaniu, ale pan nie masz pojęcia o finansach. WSTYD. A dla ludzi l... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 maja 2020 r. o 20:42
+5
cyt. ,, Na dwa miesiące. Miasto na tym nie skorzysta i to niczemu nie służy – komentował na ostatniej sesji radny Grzegorz Podgórski'' - kto go wybrał ?? Mieć o 1000zł - 2000zł więcej na koncie niż nie mieć. Żenada, za 5zł pewnie doniósł by na swoją matkę, ale czego się spodziewać po pissowcach i ich wyznawcach, jak sprzedali wolność za 500zł miesięcznie, a kg czereśni kosztuje już 120zł.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzeja Dudę w Białej Podlaskiej powitali zwolennicy i przeciwnicy. "Potrzebujemy polityki, której celem jest wzmacnianie roli rodziny"

Andrzeja Dudę w Białej Podlaskiej powitali zwolennicy i przeciwnicy. "Potrzebujemy polityki, której celem jest wzmacnianie roli rodziny"

Politykę opartą na rozwoju rodziny obiecywał w Białej Podlaskiej prezydent Andrzej Duda. Ale na plac Wolności przyszli też jego przeciwnicy m.in. z transparentami „Ułaskawił pedofila”.

Wszywki i metki odzieżowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wszywki i metki odzieżowe – rodzaje i ich zastosowanie

Metki odzieżowe można drukować lub przyszywać bezpośrednio do odzieży. Ta druga opcja świetnie sprawdza się w przypadku producentów, którzy kładą większy nacisk na jakość i wykonanie swoich ubrań. Zarówno metki, jak i wszywki odzieżowe zawierają niezbędne informacje, które pomagają nie tylko w identyfikacji matki, ale również pomagają konsumentom w odpowiednim dbaniu o ubrania. Są więc bardzo ważnym elementem i warto wiedzieć, jak dobrać je do swojej linii produktów.

Drugi transfer Motoru Lublin. Znowu młodzieżowiec

Drugi transfer Motoru Lublin. Znowu młodzieżowiec

Nowy zawodnik w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że kontrakt z klubem podpisał Michał Król, ostatnio zawodnik pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Cała Polska piecze sernik. W Lublinie wybieramy inne ciasto

Cała Polska piecze sernik. W Lublinie wybieramy inne ciasto

Podczas zamknięcia w domach w czasie epidemii nudziliśmy się i... gotowali oraz piekli. Od marca do maja przepisów na ciasta szukaliśmy 2,5 razy częściej niż rok wcześniej. Ulubionym ciastem Polaków okazał się sernik. Na II miejscu była szarlotka, a na III - brownie. W Lublinie i innych miastach południowo-wschodniej Polski faworyt był jednak inny.

Mafia: Edycja Ostateczna. Premiera przesunięta (wideo)
film

Mafia: Edycja Ostateczna. Premiera przesunięta (wideo)

Miała być 28 sierpnia, będzie 25 września. Wczęsniej - bo jeszcze w lipcu - zobaczymy materiał z rozgrywki w grze Mafia: Edycja Ostateczna.

Jazz w CSK: RGG Trio
30 lipca 2020, 20:00

Jazz w CSK: RGG Trio

W ramach cyklu Jazz w CSK Centrum Spotkania Kultur zaprasza do Klubu Muzycznego (plac Teatralny 1) na koncert formacji RGG Trio. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca o godz. 20.

Julien Tadrowski znowu w Stali Kraśnik

Julien Tadrowski znowu w Stali Kraśnik

W środę klub z Kraśnika ogłosił, że kontrakty z niebiesko-żółtymi podpisało aż sześciu zawodników. W tym gronie jest chociażby Julien Tadrowski. Doświadczony obrońca ostatnio był graczem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Biała Podlaska: Radni martwią się o inwestycje. Prezydent odpowiada co zmieniono

Biała Podlaska: Radni martwią się o inwestycje. Prezydent odpowiada co zmieniono

Radni Zjednoczonej Prawicy niepokoją się o inwestycje w mieście. Ich zdaniem opóźnia się budowa tunelu kolejowego oraz rond przy krajowej „dwójce”. Władze samorządu zapewniają jednak, że terminy będą dotrzymane.

Lublin: Wsiądź, obejrzyj, dowiedz się, jak było. Zabytkowy "ogórek" dostępny do oglądania

Lublin: Wsiądź, obejrzyj, dowiedz się, jak było. Zabytkowy "ogórek" dostępny do oglądania

Zabytkowy autobus jelcz „ogórek” udostępniony przez MPK Lublin jeszcze do 25 lipca będzie częścią wystawy otwartej przed Ratuszem z okazji rocznicy strajków określanych mianem „lubelskiego lipca”

Nowy sezon lubelskiej okręgówki wystartuje 8 sierpnia

Nowy sezon lubelskiej okręgówki wystartuje 8 sierpnia

Lubelski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej. Zmagania o awans do IV ligi ruszą już 8 sierpnia.

Zgwałcił i zabił licealistkę, wyszedł z więzienia. W jego telefonie znaleziono nagranie seksu z dziewczynką

Zgwałcił i zabił licealistkę, wyszedł z więzienia. W jego telefonie znaleziono nagranie seksu z dziewczynką

Jacek P. – gwałciciel i morderca z Hrubieszowa, został skazany na 25 lat więzienia. Mężczyzna wykorzystywał seksualnie 12-letnią dziewczynkę. Wcześniej były już wielokrotnie karany – w tym za zgwałcenie i zamordowanie licealistki.

Światowa Organizacja Zdrowia: Transmisji powietrznej koronawirusa nie można wykluczyć

Światowa Organizacja Zdrowia: Transmisji powietrznej koronawirusa nie można wykluczyć

WHO przyznała, że nie można wykluczyć transmisji powietrznej koronawirusa poprzez unoszące się w powietrzu drobne aerozole. Część badaczy uważa, że mogą być one roznoszone przez osobę zakażoną podczas rozmowy, a nie tylko na skutek kaszlu lub kichania, szczególnie w zatłoczonych pomieszczeniach.

Szpital wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie przeprowadza zabiegi leczenia otyłości

Szpital wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie przeprowadza zabiegi leczenia otyłości

Pacjenci szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego mogą już korzystać z operacji zmniejszenia żołądka.

Międzyrzec Podlaski chciał ulżyć rodzicom. Wojewoda to zakwestionował

Międzyrzec Podlaski chciał ulżyć rodzicom. Wojewoda to zakwestionował

Samorząd chciał ulżyć rodzicom i obniżył opłaty za żłobek miejski w czasie pandemii koronawirusa. Ale wojewoda lubelski unieważnił decyzje burmistrza i radnych Międzyrzeca Podlaskiego. Władze miasta odwołają się w sądzie.

Rajd rowerowy w Puławach
11 lipca 2020, 9:00

Rajd rowerowy w Puławach

Ok. 20 kilometrów będą mogli przejechać uczestnicy rajdu rowerowego z Puław do gminy Końskowola, który odbędzie się 11 lipca o godz. 9 w ramach akcji Aktywne Puławy. Start na Skwerze Niepodległości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.