Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 sierpnia 2009 r.
11:21
Edytuj ten wpis

Prof. Andrzej Kokowski nie chce firmować swoim nazwiskiem hrubieszowskiego projektu

0 26 A A

Aż 5 milionów franków szwajcarskich dostanie Hrubieszów i sąsiednie gminy na realizację projektu "Od wizji do nowoczesnego zarządzania ponadregionem Gotania”. Ale "ojciec chrzestny" wszelkich hrubieszowskich inicjatyw związanych z Gotami, nie chce mieć nic wspólnego z tym przedsięwzięciem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyrektor Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie czuje się urażony sposobem realizacji pomysłu.

– Dlatego na chwilę obecną nie chcę firmować swoim nazwiskiem tego projektu – powiedział nam prof. Andrzej Kokowski, który wymyślił nazwę "Gotania”. – Czekam na ruch ze strony władz Hrubieszowa.

Burmistrz Hrubieszowa przypuszcza, że mógł się pojawić zgrzyt między naukowcem a firmą, która musiała naukę przekształcić w komercję.

– Szczegółów nie znam, ale wspólnie z partnerami projektu za wszelką cenę spróbujemy nakłonić zasłużonego profesora do dalszej owocnej współpracy – zapewnia Zbigniew Dolecki.

Zaplanowano spotkanie z naukowcem i firmą, która przygotowywała projekt. Mimo konfliktu jego realizacja na szczęście nie jest zagrożona.

– Na razie nieoficjalnie wiemy, że nasz pomysł uzyskał aprobatę Szwajcarów, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie – mówi burmistrz Hrubieszowa.

Goci to oczko w głowie prof. Kokowskiego, który w latach 80. trafił do Masłomęcza i przez kilkanaście lat prowadził prace wykopaliskowe. O podhrubieszowskiej wiosce zrobiło się głośno nie tylko w kraju, ale na całym świecie.

W Masłomęczu wybudowano m.in. gocką chatę, gdzie co roku organizowane są biesiady archeologiczne, a w końcu wymyślono projekt "Witamy w Gotanii”, którego ideą była promocja marki.

Kolejny projekt – "Od wizji do nowoczesnego zarządzania ponadregionem Gotania” – zakłada odtworzenie dorobku Gotów, którzy przybyli na te tereny w II wieku po narodzeniu Chrystusa.

Przedsięwzięcie ma być realizowane od początku przyszłego roku na terenie miasta Hrubieszowa oraz 9 gmin z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego. Ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy ma trafić na ten cel 5 mln franków szwajcarskich, czyli około 13,5 mln złotych.

– Każda gmina będzie na swoim terenie podejmować najprzeróżniejsze inicjatywy, dzięki którym uda się przyciągnąć turystów – opowiada Dolecki. – Gmina Hrubieszów ma masłomęckich Gotów, ale Tyszowce stawiają na przykład na konfederację tyszowiecką, Grody Czerwieńskie, buty "tyszowiaki” oraz świece.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
reset / 21 lutego 2017 o 22:37
0
Chrobry był księciem Słowian i Gotów wg Kazimierza Wielkiego? No więc...
Avatar
K.D.D. M. / 5 lutego 2014 o 23:28
0

Cóż drodzy poszukiwacze paserzy. Prof dr hab Andrzej Kokowski powiedział wam prawdę w oczy ,że jesteście paserami, biegając tu i tam z wykrywaczami metali i szabrując stanowiska archeologiczne, ja wiem,że prawda boli, a pieniądz nie śmierdzi. Wiem ,ze nie wspamk wam, że jest ktoś  kto sprzeciwia się waszej złodziejskiej działalności.

Avatar
bron / 12 sierpnia 2012 o 18:17
0
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. Zdarza się, że na stanowiskach wczesnośredniowiecznych, obok maleńkich słowiańskich półziemianek,[/font]
[font=TT2Co00]jest spora chałupa o innej konstrukcji. Może to są właśnie ci, którzy tam mieszkali wcześniej i nie chcieli się przenieść do domów o innym standardzie?[/font]
[font=TT2Co00]Specjaliści twierdzą też, że pewne umiejętności odnoszące się do rolnictwa nie mogły być przyniesione przez Słowian ze wschodu, tylko musiały być[/font]
[font=TT2Co00]przejęte od tutejszych rolników, bo tu były inne gleby, klimat, uwarunkowania.”[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[center][font=TT2Co00]****[/font][/center]
[font=TT2Co00]Pana sugestie dotyczące wyższości Germanów nad Słowianami pod względem budownictwa mieszkalnego są moim zdaniem zbyt tendencyjne. Jak już lepsza chałupa, to Got ?[/font]
[font=TT2Co00]Na pewno wymieszanie ludnościowe o którym Pan pisze musiało skutkować również, różnym standardem życia niekoniecznie zależne od przynależności plemiennej. Warto rozważyć czy okazalsza chata nie należała do naczelnika danej społeczności. Poza tym walory półziemianek przybyszów z mroźnego Wschodu i Północy były w owych czasach dość konkurencyjne. Półziemianki z pewnością były różnych rozmiarów i bardziej lub mniej solidne. Miały dodatkowe walory regulacji cieplnej, tak zimą jak i latem. W tym aspekcie były lepsze od domów budowanych całkowicie na powierzchni gruntu. Prosta półziemianka nie wymagała również tak dużego nakładu pracy i materiału, co było podczas częstych przemieszczeń rodzin dodatkową zachętą do stosowania tej formy budownictwa. Skandynawowie również stosowali w swych licznych wędrówkach budownictwo typu półziemianka. Domy ich na przykład w Norwegii były ocieplane ziemią i darnią. [/font]
[font=TT2Co00]Prymitywne półziemianki na terenach wyniszczonych wojnami budowane były jeszcze długo później, zwłaszcza przez biedotę, czasowych osiedleńców, przesiedleńców itp, zanim nie osiągnęli wyższego standardu życia. Czy wobec ciągłych przemieszczeń Gotów, wszędzie i zawsze budowali solidne domy?, W XIX wieku na naszej Krajnie w kurnej chacie i ziemiance mieszkał również nie jeden osiedleniec, przybysz z zachodu, zanim nie zagospodarował się na kawałku pozyskanej ziemi. W Skandynawii do dziś można spotkać w skansenach domy typu półziemianka.[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. ... rozwiń
Avatar
pastor / 31 marca 2010 o 23:00
0
Ja też słyszałem o tej wątpliwie legalnej kolekcji prof.Kokowskiego.
Avatar
Pool / 31 marca 2010 o 11:58
0
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnować w stylu iście z PRL.
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnowa... rozwiń
Avatar
~mimi~ / 31 marca 2010 o 10:08
0
Profesor naraził się poszukiwaczom? Bo nie pozwala wam penetrować stanowisk na swoim terenie? Za to zyskał olbrzymi szacunek u archeologów i konserwatorów. Z robienia karier na nielegalnych znaleziskach to znani są raczej pseudo archeolodzy z Warszawy, pewno wasi koledzy od wykrywacza.
Avatar
Royalle / 31 marca 2010 o 08:31
0
Panie Kokowski słyszałem, że ma Pan imponującą kolekcję artefaktów z wykopalisk ....widział ja jeden z pańskich adiunktów, opowiadał pytanie dlaczego nikt nie wie o tych wspaniałościach i nie sa one zewidencjowane? Jak to jest naprawdę???
Avatar
mopsik / 31 marca 2010 o 08:28
0
nARAZIŁ SIĘ PAN POSZUKIWACZOM I DLACZEGO PAN KŁAMIE W SPRAWIE POSZUKIWACZY???NAPRAWDĘ BYŁO INACZEJ I WSZYSCY TO WIEDZĄ JEST PAN SKOŃCZONY W OCZACH POSZUKIWACZY I KONIEC NIE ZOBACZY PAN NAWET STAREGO GWOŹDZIA DO PODKOWY
Avatar
adam / 30 marca 2010 o 23:10
0
To ten co zrobił karierę na znaleziskach przekazanych mu przez poszukiwaczy a teraz na nich pluje?
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 22:06
0
panie profesorze nie sądze żeby ktoś kto chodzi z wykrywaczem za 2000-3000 albo i więcej popijał wino za 5zł.napewno takimi wypowiedziami zachęca pan do oddawania do muzeum naszych znalezisk. ja mogę co najwyżej moją teściową wam oddać
Avatar
reset / 21 lutego 2017 o 22:37
0
Chrobry był księciem Słowian i Gotów wg Kazimierza Wielkiego? No więc...
Avatar
K.D.D. M. / 5 lutego 2014 o 23:28
0

Cóż drodzy poszukiwacze paserzy. Prof dr hab Andrzej Kokowski powiedział wam prawdę w oczy ,że jesteście paserami, biegając tu i tam z wykrywaczami metali i szabrując stanowiska archeologiczne, ja wiem,że prawda boli, a pieniądz nie śmierdzi. Wiem ,ze nie wspamk wam, że jest ktoś  kto sprzeciwia się waszej złodziejskiej działalności.

Avatar
bron / 12 sierpnia 2012 o 18:17
0
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. Zdarza się, że na stanowiskach wczesnośredniowiecznych, obok maleńkich słowiańskich półziemianek,[/font]
[font=TT2Co00]jest spora chałupa o innej konstrukcji. Może to są właśnie ci, którzy tam mieszkali wcześniej i nie chcieli się przenieść do domów o innym standardzie?[/font]
[font=TT2Co00]Specjaliści twierdzą też, że pewne umiejętności odnoszące się do rolnictwa nie mogły być przyniesione przez Słowian ze wschodu, tylko musiały być[/font]
[font=TT2Co00]przejęte od tutejszych rolników, bo tu były inne gleby, klimat, uwarunkowania.”[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[center][font=TT2Co00]****[/font][/center]
[font=TT2Co00]Pana sugestie dotyczące wyższości Germanów nad Słowianami pod względem budownictwa mieszkalnego są moim zdaniem zbyt tendencyjne. Jak już lepsza chałupa, to Got ?[/font]
[font=TT2Co00]Na pewno wymieszanie ludnościowe o którym Pan pisze musiało skutkować również, różnym standardem życia niekoniecznie zależne od przynależności plemiennej. Warto rozważyć czy okazalsza chata nie należała do naczelnika danej społeczności. Poza tym walory półziemianek przybyszów z mroźnego Wschodu i Północy były w owych czasach dość konkurencyjne. Półziemianki z pewnością były różnych rozmiarów i bardziej lub mniej solidne. Miały dodatkowe walory regulacji cieplnej, tak zimą jak i latem. W tym aspekcie były lepsze od domów budowanych całkowicie na powierzchni gruntu. Prosta półziemianka nie wymagała również tak dużego nakładu pracy i materiału, co było podczas częstych przemieszczeń rodzin dodatkową zachętą do stosowania tej formy budownictwa. Skandynawowie również stosowali w swych licznych wędrówkach budownictwo typu półziemianka. Domy ich na przykład w Norwegii były ocieplane ziemią i darnią. [/font]
[font=TT2Co00]Prymitywne półziemianki na terenach wyniszczonych wojnami budowane były jeszcze długo później, zwłaszcza przez biedotę, czasowych osiedleńców, przesiedleńców itp, zanim nie osiągnęli wyższego standardu życia. Czy wobec ciągłych przemieszczeń Gotów, wszędzie i zawsze budowali solidne domy?, W XIX wieku na naszej Krajnie w kurnej chacie i ziemiance mieszkał również nie jeden osiedleniec, przybysz z zachodu, zanim nie zagospodarował się na kawałku pozyskanej ziemi. W Skandynawii do dziś można spotkać w skansenach domy typu półziemianka.[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. ... rozwiń
Avatar
pastor / 31 marca 2010 o 23:00
0
Ja też słyszałem o tej wątpliwie legalnej kolekcji prof.Kokowskiego.
Avatar
Pool / 31 marca 2010 o 11:58
0
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnować w stylu iście z PRL.
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnowa... rozwiń
Avatar
~mimi~ / 31 marca 2010 o 10:08
0
Profesor naraził się poszukiwaczom? Bo nie pozwala wam penetrować stanowisk na swoim terenie? Za to zyskał olbrzymi szacunek u archeologów i konserwatorów. Z robienia karier na nielegalnych znaleziskach to znani są raczej pseudo archeolodzy z Warszawy, pewno wasi koledzy od wykrywacza.
Avatar
Royalle / 31 marca 2010 o 08:31
0
Panie Kokowski słyszałem, że ma Pan imponującą kolekcję artefaktów z wykopalisk ....widział ja jeden z pańskich adiunktów, opowiadał pytanie dlaczego nikt nie wie o tych wspaniałościach i nie sa one zewidencjowane? Jak to jest naprawdę???
Avatar
mopsik / 31 marca 2010 o 08:28
0
nARAZIŁ SIĘ PAN POSZUKIWACZOM I DLACZEGO PAN KŁAMIE W SPRAWIE POSZUKIWACZY???NAPRAWDĘ BYŁO INACZEJ I WSZYSCY TO WIEDZĄ JEST PAN SKOŃCZONY W OCZACH POSZUKIWACZY I KONIEC NIE ZOBACZY PAN NAWET STAREGO GWOŹDZIA DO PODKOWY
Avatar
adam / 30 marca 2010 o 23:10
0
To ten co zrobił karierę na znaleziskach przekazanych mu przez poszukiwaczy a teraz na nich pluje?
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 22:06
0
panie profesorze nie sądze żeby ktoś kto chodzi z wykrywaczem za 2000-3000 albo i więcej popijał wino za 5zł.napewno takimi wypowiedziami zachęca pan do oddawania do muzeum naszych znalezisk. ja mogę co najwyżej moją teściową wam oddać
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu 0 0

W mieście pamiątką po zlikwidowanym już wiele lat temu garnizonie wojskowym jest ul. Garnizonowa. Dziurawa jak ser szwajcarski wreszcie doczeka się remontu.

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec 2 0

Woziły pasażerów przez 25 lat, teraz idą w odstawkę. Najstarsze autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w tym miesiącu zostaną wykreślone z ewidencji i sprzedane na złom. Zastąpiły je klimatyzowane niskopodłogowce od MAN-a.

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe 0 0

W 2019 roku ponad 6 mld zł ma zostać przeznaczonych w budżecie państwa na dofinansowanie inwestycji drogowych. Z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych ma nadzieję skorzystać m.in. Świdnik.

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują?
galeria

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują? 11 9

Połączenie do Kijowa zostanie szybko przywrócone – deklaruje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. Dodaje również, że połączenia realizowane przez Wizz Air będą realizowane większym samolotem.

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła 1 3

46-latka nadużyła gościnności swojej znajomej. Z wynajmowanego od niej mieszkania ukradła pieniądze, biżuterię i akcesoria komputerowe. Teraz odpowie przed sądem.

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów 0 0

Już w tym tygodniu zmieni się rozkład jazdy nocnych linii autobusowych N1, N2 i N3.

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 2 1

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 5 7

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 11

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 3

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 12 2

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 14 24

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!