Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 sierpnia 2009 r.
11:21
Edytuj ten wpis

Prof. Andrzej Kokowski nie chce firmować swoim nazwiskiem hrubieszowskiego projektu

0 26 A A

Aż 5 milionów franków szwajcarskich dostanie Hrubieszów i sąsiednie gminy na realizację projektu "Od wizji do nowoczesnego zarządzania ponadregionem Gotania”. Ale "ojciec chrzestny" wszelkich hrubieszowskich inicjatyw związanych z Gotami, nie chce mieć nic wspólnego z tym przedsięwzięciem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyrektor Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie czuje się urażony sposobem realizacji pomysłu.

– Dlatego na chwilę obecną nie chcę firmować swoim nazwiskiem tego projektu – powiedział nam prof. Andrzej Kokowski, który wymyślił nazwę "Gotania”. – Czekam na ruch ze strony władz Hrubieszowa.

Burmistrz Hrubieszowa przypuszcza, że mógł się pojawić zgrzyt między naukowcem a firmą, która musiała naukę przekształcić w komercję.

– Szczegółów nie znam, ale wspólnie z partnerami projektu za wszelką cenę spróbujemy nakłonić zasłużonego profesora do dalszej owocnej współpracy – zapewnia Zbigniew Dolecki.

Zaplanowano spotkanie z naukowcem i firmą, która przygotowywała projekt. Mimo konfliktu jego realizacja na szczęście nie jest zagrożona.

– Na razie nieoficjalnie wiemy, że nasz pomysł uzyskał aprobatę Szwajcarów, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie – mówi burmistrz Hrubieszowa.

Goci to oczko w głowie prof. Kokowskiego, który w latach 80. trafił do Masłomęcza i przez kilkanaście lat prowadził prace wykopaliskowe. O podhrubieszowskiej wiosce zrobiło się głośno nie tylko w kraju, ale na całym świecie.

W Masłomęczu wybudowano m.in. gocką chatę, gdzie co roku organizowane są biesiady archeologiczne, a w końcu wymyślono projekt "Witamy w Gotanii”, którego ideą była promocja marki.

Kolejny projekt – "Od wizji do nowoczesnego zarządzania ponadregionem Gotania” – zakłada odtworzenie dorobku Gotów, którzy przybyli na te tereny w II wieku po narodzeniu Chrystusa.

Przedsięwzięcie ma być realizowane od początku przyszłego roku na terenie miasta Hrubieszowa oraz 9 gmin z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego. Ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy ma trafić na ten cel 5 mln franków szwajcarskich, czyli około 13,5 mln złotych.

– Każda gmina będzie na swoim terenie podejmować najprzeróżniejsze inicjatywy, dzięki którym uda się przyciągnąć turystów – opowiada Dolecki. – Gmina Hrubieszów ma masłomęckich Gotów, ale Tyszowce stawiają na przykład na konfederację tyszowiecką, Grody Czerwieńskie, buty "tyszowiaki” oraz świece.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
reset / 21 lutego 2017 o 22:37
0
Chrobry był księciem Słowian i Gotów wg Kazimierza Wielkiego? No więc...
Avatar
K.D.D. M. / 5 lutego 2014 o 23:28
0

Cóż drodzy poszukiwacze paserzy. Prof dr hab Andrzej Kokowski powiedział wam prawdę w oczy ,że jesteście paserami, biegając tu i tam z wykrywaczami metali i szabrując stanowiska archeologiczne, ja wiem,że prawda boli, a pieniądz nie śmierdzi. Wiem ,ze nie wspamk wam, że jest ktoś  kto sprzeciwia się waszej złodziejskiej działalności.

Avatar
bron / 12 sierpnia 2012 o 18:17
0
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. Zdarza się, że na stanowiskach wczesnośredniowiecznych, obok maleńkich słowiańskich półziemianek,[/font]
[font=TT2Co00]jest spora chałupa o innej konstrukcji. Może to są właśnie ci, którzy tam mieszkali wcześniej i nie chcieli się przenieść do domów o innym standardzie?[/font]
[font=TT2Co00]Specjaliści twierdzą też, że pewne umiejętności odnoszące się do rolnictwa nie mogły być przyniesione przez Słowian ze wschodu, tylko musiały być[/font]
[font=TT2Co00]przejęte od tutejszych rolników, bo tu były inne gleby, klimat, uwarunkowania.”[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[center][font=TT2Co00]****[/font][/center]
[font=TT2Co00]Pana sugestie dotyczące wyższości Germanów nad Słowianami pod względem budownictwa mieszkalnego są moim zdaniem zbyt tendencyjne. Jak już lepsza chałupa, to Got ?[/font]
[font=TT2Co00]Na pewno wymieszanie ludnościowe o którym Pan pisze musiało skutkować również, różnym standardem życia niekoniecznie zależne od przynależności plemiennej. Warto rozważyć czy okazalsza chata nie należała do naczelnika danej społeczności. Poza tym walory półziemianek przybyszów z mroźnego Wschodu i Północy były w owych czasach dość konkurencyjne. Półziemianki z pewnością były różnych rozmiarów i bardziej lub mniej solidne. Miały dodatkowe walory regulacji cieplnej, tak zimą jak i latem. W tym aspekcie były lepsze od domów budowanych całkowicie na powierzchni gruntu. Prosta półziemianka nie wymagała również tak dużego nakładu pracy i materiału, co było podczas częstych przemieszczeń rodzin dodatkową zachętą do stosowania tej formy budownictwa. Skandynawowie również stosowali w swych licznych wędrówkach budownictwo typu półziemianka. Domy ich na przykład w Norwegii były ocieplane ziemią i darnią. [/font]
[font=TT2Co00]Prymitywne półziemianki na terenach wyniszczonych wojnami budowane były jeszcze długo później, zwłaszcza przez biedotę, czasowych osiedleńców, przesiedleńców itp, zanim nie osiągnęli wyższego standardu życia. Czy wobec ciągłych przemieszczeń Gotów, wszędzie i zawsze budowali solidne domy?, W XIX wieku na naszej Krajnie w kurnej chacie i ziemiance mieszkał również nie jeden osiedleniec, przybysz z zachodu, zanim nie zagospodarował się na kawałku pozyskanej ziemi. W Skandynawii do dziś można spotkać w skansenach domy typu półziemianka.[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. ... rozwiń
Avatar
pastor / 31 marca 2010 o 23:00
0
Ja też słyszałem o tej wątpliwie legalnej kolekcji prof.Kokowskiego.
Avatar
Pool / 31 marca 2010 o 11:58
0
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnować w stylu iście z PRL.
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnowa... rozwiń
Avatar
~mimi~ / 31 marca 2010 o 10:08
0
Profesor naraził się poszukiwaczom? Bo nie pozwala wam penetrować stanowisk na swoim terenie? Za to zyskał olbrzymi szacunek u archeologów i konserwatorów. Z robienia karier na nielegalnych znaleziskach to znani są raczej pseudo archeolodzy z Warszawy, pewno wasi koledzy od wykrywacza.
Avatar
Royalle / 31 marca 2010 o 08:31
0
Panie Kokowski słyszałem, że ma Pan imponującą kolekcję artefaktów z wykopalisk ....widział ja jeden z pańskich adiunktów, opowiadał pytanie dlaczego nikt nie wie o tych wspaniałościach i nie sa one zewidencjowane? Jak to jest naprawdę???
Avatar
mopsik / 31 marca 2010 o 08:28
0
nARAZIŁ SIĘ PAN POSZUKIWACZOM I DLACZEGO PAN KŁAMIE W SPRAWIE POSZUKIWACZY???NAPRAWDĘ BYŁO INACZEJ I WSZYSCY TO WIEDZĄ JEST PAN SKOŃCZONY W OCZACH POSZUKIWACZY I KONIEC NIE ZOBACZY PAN NAWET STAREGO GWOŹDZIA DO PODKOWY
Avatar
adam / 30 marca 2010 o 23:10
0
To ten co zrobił karierę na znaleziskach przekazanych mu przez poszukiwaczy a teraz na nich pluje?
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 22:06
0
panie profesorze nie sądze żeby ktoś kto chodzi z wykrywaczem za 2000-3000 albo i więcej popijał wino za 5zł.napewno takimi wypowiedziami zachęca pan do oddawania do muzeum naszych znalezisk. ja mogę co najwyżej moją teściową wam oddać
Avatar
reset / 21 lutego 2017 o 22:37
0
Chrobry był księciem Słowian i Gotów wg Kazimierza Wielkiego? No więc...
Avatar
K.D.D. M. / 5 lutego 2014 o 23:28
0

Cóż drodzy poszukiwacze paserzy. Prof dr hab Andrzej Kokowski powiedział wam prawdę w oczy ,że jesteście paserami, biegając tu i tam z wykrywaczami metali i szabrując stanowiska archeologiczne, ja wiem,że prawda boli, a pieniądz nie śmierdzi. Wiem ,ze nie wspamk wam, że jest ktoś  kto sprzeciwia się waszej złodziejskiej działalności.

Avatar
bron / 12 sierpnia 2012 o 18:17
0
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. Zdarza się, że na stanowiskach wczesnośredniowiecznych, obok maleńkich słowiańskich półziemianek,[/font]
[font=TT2Co00]jest spora chałupa o innej konstrukcji. Może to są właśnie ci, którzy tam mieszkali wcześniej i nie chcieli się przenieść do domów o innym standardzie?[/font]
[font=TT2Co00]Specjaliści twierdzą też, że pewne umiejętności odnoszące się do rolnictwa nie mogły być przyniesione przez Słowian ze wschodu, tylko musiały być[/font]
[font=TT2Co00]przejęte od tutejszych rolników, bo tu były inne gleby, klimat, uwarunkowania.”[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[center][font=TT2Co00]****[/font][/center]
[font=TT2Co00]Pana sugestie dotyczące wyższości Germanów nad Słowianami pod względem budownictwa mieszkalnego są moim zdaniem zbyt tendencyjne. Jak już lepsza chałupa, to Got ?[/font]
[font=TT2Co00]Na pewno wymieszanie ludnościowe o którym Pan pisze musiało skutkować również, różnym standardem życia niekoniecznie zależne od przynależności plemiennej. Warto rozważyć czy okazalsza chata nie należała do naczelnika danej społeczności. Poza tym walory półziemianek przybyszów z mroźnego Wschodu i Północy były w owych czasach dość konkurencyjne. Półziemianki z pewnością były różnych rozmiarów i bardziej lub mniej solidne. Miały dodatkowe walory regulacji cieplnej, tak zimą jak i latem. W tym aspekcie były lepsze od domów budowanych całkowicie na powierzchni gruntu. Prosta półziemianka nie wymagała również tak dużego nakładu pracy i materiału, co było podczas częstych przemieszczeń rodzin dodatkową zachętą do stosowania tej formy budownictwa. Skandynawowie również stosowali w swych licznych wędrówkach budownictwo typu półziemianka. Domy ich na przykład w Norwegii były ocieplane ziemią i darnią. [/font]
[font=TT2Co00]Prymitywne półziemianki na terenach wyniszczonych wojnami budowane były jeszcze długo później, zwłaszcza przez biedotę, czasowych osiedleńców, przesiedleńców itp, zanim nie osiągnęli wyższego standardu życia. Czy wobec ciągłych przemieszczeń Gotów, wszędzie i zawsze budowali solidne domy?, W XIX wieku na naszej Krajnie w kurnej chacie i ziemiance mieszkał również nie jeden osiedleniec, przybysz z zachodu, zanim nie zagospodarował się na kawałku pozyskanej ziemi. W Skandynawii do dziś można spotkać w skansenach domy typu półziemianka.[/font]
[font=TT2Co00] [/font]
[font=TT2Bo00]„Czyli Germanie byli w Polsce na początku I tysiąclecia prawie wszędzie, krócej lub dłużej. Czy żywioł słowiański, który pojawił się pod[/font]
[font=TT2Bo00]koniec VI w., wypłukał całą tę germańskość? Czy kultury mogą się całkowicie zastępować?”[/font]
[font=TT2Co00]„To niemożliwe. Gdy przyszli Słowianie, mogli autochtonom postawić ultimatum, że jeśli chcą tu mieszkać, to muszą przyjąć pewne warunki, ale na[/font]
[font=TT2Co00]pewno korzystali z ich dziedzictwa kulturowego. ... rozwiń
Avatar
pastor / 31 marca 2010 o 23:00
0
Ja też słyszałem o tej wątpliwie legalnej kolekcji prof.Kokowskiego.
Avatar
Pool / 31 marca 2010 o 11:58
0
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnować w stylu iście z PRL.
Każdy mający trochę wyobrażni wie że około 100 tysięcy ludzi w Polsce którzy biegają z wykrywaczami trafi bardziej prawdopodobnie na fajne odkrycia niż parenaście czy kilkadziesiąt grup archeologów pracujących przy odkrywkach. Próba monopolizowania odkrywania przeszłości nie da Panu profesorowi nic bo ludzie i tak będą szukać na własną rękę, ubliżając poszukiwaczom porównując ich do degustatorów win wystawia Pan sobie tylko złą opinię, powinno się tych ludzi zachęcać do współpracy wzorem krajów cywilizowanych jak w UK a nie próbować piętnowa... rozwiń
Avatar
~mimi~ / 31 marca 2010 o 10:08
0
Profesor naraził się poszukiwaczom? Bo nie pozwala wam penetrować stanowisk na swoim terenie? Za to zyskał olbrzymi szacunek u archeologów i konserwatorów. Z robienia karier na nielegalnych znaleziskach to znani są raczej pseudo archeolodzy z Warszawy, pewno wasi koledzy od wykrywacza.
Avatar
Royalle / 31 marca 2010 o 08:31
0
Panie Kokowski słyszałem, że ma Pan imponującą kolekcję artefaktów z wykopalisk ....widział ja jeden z pańskich adiunktów, opowiadał pytanie dlaczego nikt nie wie o tych wspaniałościach i nie sa one zewidencjowane? Jak to jest naprawdę???
Avatar
mopsik / 31 marca 2010 o 08:28
0
nARAZIŁ SIĘ PAN POSZUKIWACZOM I DLACZEGO PAN KŁAMIE W SPRAWIE POSZUKIWACZY???NAPRAWDĘ BYŁO INACZEJ I WSZYSCY TO WIEDZĄ JEST PAN SKOŃCZONY W OCZACH POSZUKIWACZY I KONIEC NIE ZOBACZY PAN NAWET STAREGO GWOŹDZIA DO PODKOWY
Avatar
adam / 30 marca 2010 o 23:10
0
To ten co zrobił karierę na znaleziskach przekazanych mu przez poszukiwaczy a teraz na nich pluje?
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 22:06
0
panie profesorze nie sądze żeby ktoś kto chodzi z wykrywaczem za 2000-3000 albo i więcej popijał wino za 5zł.napewno takimi wypowiedziami zachęca pan do oddawania do muzeum naszych znalezisk. ja mogę co najwyżej moją teściową wam oddać
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 1 2

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 14 2

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 8

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 8 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 19 10

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 16 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 95 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!