Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 stycznia 2010 r.
12:38
Edytuj ten wpis

Prokuratura: Policjanci mieli prawo uderzyć. Pokrzywdzony: Zostałem skatowany

0 22 A A

Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, dlatego użyto środków przymusu bezpośredniego: siły, pałek służbowych i kajdanek. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Tak uznała prokuratura i umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez tomaszowskich policjantów i pobicia 29-latka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powód?

– Brak ustawowych znamion czynu zabronionego – informuje Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju. – W toku postępowania ustalono, że funkcjonariusze zasadnie użyli form przymusu bezpośredniego i nie przekroczyli granic stosowania środka.

Dodaje, że śledztwo przeprowadzono staranie i drobiazgowo.

– Po przesłuchaniu świadków, wykonaniu szeregu konfrontacji i okazań oraz zapoznaniu się z opiniami biegłych trzeba stwierdzić, że funkcjonariusze nie przekroczyli swoich uprawnień – mówi Reszczyński. – Pokrzywdzony był agresywny, nie reagował na prośby i polecenia policjantów, którym również ubliżał.

W październiku 2008 roku opisaliśmy historię młodego tomaszowianina, który miał być pobity w miejscowej komendzie przez dwóch funkcjonariuszy. Mężczyzna głośno zachowywał się z kolegami w barze, wywrócił stolik, stłukł dwa kufle i rozlał piwo. Barmanka wezwała policję, która odwiozła pijanego klienta na komendę.

Tam miało dojść do pobicia. – Pchnęli mnie na podłogę, aż spadły mi buty – opowiadał nam Daniel Pyc. – Prosiłem, żeby mnie rozkuli, ale kazali się zamknąć, a jeden nich zaczął okładać mnie pałą po głowie i gdzie popadnie. Nie mogłem się zasłonić, bo na założonych do tyłu rękach miałem kajdanki. Drugi policjant tłukł mnie po plecach.

Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień w Zamościu, bo miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dwa dni później trafił do szpitala, gdzie zoperowano mu połamany nos.

Stwierdzono też uraz twarzoczaszki, pękniecie błony bębenkowej i pourazowe zapalenie ucha oraz krwiaki na całym ciele. Na oddziale laryngologicznym spędził 9 dni.

– Wykluczono, aby pęknięcie błony bębenkowej ucha nastąpiło na skutek działania policji – twierdzi szef biłgorajskiej prokuratury, posiłkując się opinii sporządzonej przez biegłych lekarzy Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Po opuszczeniu szpitala pokrzywdzony złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zajmowali się tym tomaszowscy śledczy, ale później sprawę wyłączono i przekazano do Biłgoraja.

Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne.

– Nie wykluczam złożenia zażalenia – powiedział nam pokrzywdzony, który nie kryje zaskoczenia z takiego finału śledztwa. – Ja nie zostałem pobity, tylko skatowany.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 15:10
0
niewiecie jak jest i pierdoilicie cwaniaki to wy JEBAC POLICJE i LAMUSOW takich jak tu na tym forum papa
Avatar
Gosciu / 30 stycznia 2010 o 21:41
0
przez takich idiotów nie można nigdzie pójść się pobawić bo zaraz rozróby takich to powinni tłuc i patrzeć czy żyje może w końcu by zmądrzało to bydło które przesiaduje w barach jestem za tym żeby policja wobec takich używała przemocy!!!!! skoro w domu nie umieją wychować i nauczyć kultury to może policja będzie umiała to zrobić !!!! skoro kogoś zabierają na komendę to nie bez powodu i bardzo dobrze niech pał nawsadzają może co zmądrzeją ci wielcy szpanerzy którzy , myślą że mogą wszystko!!!!
Avatar
zaq / 5 stycznia 2010 o 21:55
0
Brawa dla prokuratury i policji!!! A dobrze temu 29-letniemu chu...jowi, niech się zachowuje w miejscach publicznych!!!!!
Avatar
obywatel / 5 stycznia 2010 o 20:05
0
aha napisał:
I tu kolejne potwierdzenie że prokuratura i policja to jedna "firma". Jakby normalny obywatel pobiłby tak człowieka nawet pijanego od razu poszedłby za kraty.


Nie zabieraj głosu na temat, o którym nie masz bladego pojęcia i nie wypisuj głupot. Zrozum, że gościu zawiadomił prokuraturę o przestępstwie, którego nie było. Wcale nie został pobity przez policjantów. I wbrew pozorom to policja i prokuratura wcale nie jest jedno.
Avatar
jon / 5 stycznia 2010 o 20:03
0
AntyPsy napisał:
Widac, ze tu tez same kozaki tylko internetowi, a na zywo glowa w dol i szybko bo mnie ktos zbije haha

menel się odezwał ?
Avatar
aha / 5 stycznia 2010 o 18:47
0
I tu kolejne potwierdzenie że prokuratura i policja to jedna "firma". Jakby normalny obywatel pobiłby tak człowieka nawet pijanego od razu poszedłby za kraty.
Avatar
Andy / 5 stycznia 2010 o 16:54
0
Policjanci mieli prawo użyć srodków przymusu bezpośredniego wobec agresywnego zatrzymanego w stopniu niezbędnym do opanowania sytuacji. Ale w tym przypadku poszli o wiele za daleko. Skatowali człowieka, natet nie pobili a skatowali. Jeżeli założyli mu kajdanki to w znacznej mierze już sytuacja była opanowana, ale oni od tej chwili zaczeli bić chuligana, znacznie ponad jakąkolwiek potrzebę. Złamanie nosa mogło nastąpić tylko na skutek kopnięcia, uderzenia pięścią, pałką itd. Pęknięcie bębenka usznego też powstało nie na skutek niezbędnego użycia środków przymusu bezpośredniego.
To hańba dla społeczeństwa, że kryje i usprawiedliwia takie przypadki. Nakręca się spirala nienawiści pomiędzy częścią społeczeństwa a policją (choć sprawa dotyczy tylko części policjantów). Już są przypadki pobicia (skatowania policjanta), skąd to się bierze (?) - z poczucia krzywdy i osamotnienia w krzywdzie.
A później dochodzi do różnych nie kontrolowanych aktów przemocy - popatrzcie policjanci na zdjęcia Polaków pomordowanych na Podlasiu (Podolu). Tacy będziecie wy i wasze rodziny, jeżeli zamiast używać siły w interesie społeczeństwa, w stopniu do tego niezbędnym będziecie tak katować ludzi. A przecież techniczne możliwości do zemsty tylko wzrastają.
Pozdrawiam tych, którzy stoją na straży prawa i porządku i nie dodają od siebie takiej "wartości dodanej".
Policjanci mieli prawo użyć srodków przymusu bezpośredniego wobec agresywnego zatrzymanego w stopniu niezbędnym do opanowania sytuacji. Ale w tym przypadku poszli o wiele za daleko. Skatowali człowieka, natet nie pobili a skatowali. Jeżeli założyli mu kajdanki to w znacznej mierze już sytuacja była opanowana, ale oni od tej chwili zaczeli bić chuligana, znacznie ponad jakąkolwiek potrzebę. Złamanie nosa mogło nastąpić tylko na skutek kopnięcia, uderzenia pięścią, pałką itd. Pęknięcie bębenka usznego też powstało nie na skutek niezbędnego uży... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 16:40
0
brawo policja - z policja się nie dyskutuje - jak sie coś do nich ma to się pisze do prokuratury i aby było bezstronnie to prosi o wyłączenie i jednocześnie idzie do mediów - krzykami i ubliżaniem nic sie nie zdziala - tylko w łeb można zarobić
Avatar
JA / 5 stycznia 2010 o 16:40
0
BYC MOZE GOSCIU RZUCAL SIE ALE NIE MA WYTLUMACZENIA ABY PALOWAC SKUTEGO W KAJDANKACH. POLICJA W WIELU PRZYPADKACH PRZEKRACZA GRANICE SWOICH UPRAWNIEN
Avatar
duzers / 5 stycznia 2010 o 16:38
0
Widzę że Tomaszowska Policja działa tylko jak wyjaśnią interwencje przed Świętami w Restauracji na przeciwko Komendy spałowali niewinnego co upadł na stolik był z kolegami a Policja interweniowała na okoliczność bójki której nie było wszyscy którzy byli przy tym stoliku zostali ukarani i spałowani coś często to ma miejsce na policji w Tomaszowie.
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 15:10
0
niewiecie jak jest i pierdoilicie cwaniaki to wy JEBAC POLICJE i LAMUSOW takich jak tu na tym forum papa
Avatar
Gosciu / 30 stycznia 2010 o 21:41
0
przez takich idiotów nie można nigdzie pójść się pobawić bo zaraz rozróby takich to powinni tłuc i patrzeć czy żyje może w końcu by zmądrzało to bydło które przesiaduje w barach jestem za tym żeby policja wobec takich używała przemocy!!!!! skoro w domu nie umieją wychować i nauczyć kultury to może policja będzie umiała to zrobić !!!! skoro kogoś zabierają na komendę to nie bez powodu i bardzo dobrze niech pał nawsadzają może co zmądrzeją ci wielcy szpanerzy którzy , myślą że mogą wszystko!!!!
Avatar
zaq / 5 stycznia 2010 o 21:55
0
Brawa dla prokuratury i policji!!! A dobrze temu 29-letniemu chu...jowi, niech się zachowuje w miejscach publicznych!!!!!
Avatar
obywatel / 5 stycznia 2010 o 20:05
0
aha napisał:
I tu kolejne potwierdzenie że prokuratura i policja to jedna "firma". Jakby normalny obywatel pobiłby tak człowieka nawet pijanego od razu poszedłby za kraty.


Nie zabieraj głosu na temat, o którym nie masz bladego pojęcia i nie wypisuj głupot. Zrozum, że gościu zawiadomił prokuraturę o przestępstwie, którego nie było. Wcale nie został pobity przez policjantów. I wbrew pozorom to policja i prokuratura wcale nie jest jedno.
Avatar
jon / 5 stycznia 2010 o 20:03
0
AntyPsy napisał:
Widac, ze tu tez same kozaki tylko internetowi, a na zywo glowa w dol i szybko bo mnie ktos zbije haha

menel się odezwał ?
Avatar
aha / 5 stycznia 2010 o 18:47
0
I tu kolejne potwierdzenie że prokuratura i policja to jedna "firma". Jakby normalny obywatel pobiłby tak człowieka nawet pijanego od razu poszedłby za kraty.
Avatar
Andy / 5 stycznia 2010 o 16:54
0
Policjanci mieli prawo użyć srodków przymusu bezpośredniego wobec agresywnego zatrzymanego w stopniu niezbędnym do opanowania sytuacji. Ale w tym przypadku poszli o wiele za daleko. Skatowali człowieka, natet nie pobili a skatowali. Jeżeli założyli mu kajdanki to w znacznej mierze już sytuacja była opanowana, ale oni od tej chwili zaczeli bić chuligana, znacznie ponad jakąkolwiek potrzebę. Złamanie nosa mogło nastąpić tylko na skutek kopnięcia, uderzenia pięścią, pałką itd. Pęknięcie bębenka usznego też powstało nie na skutek niezbędnego użycia środków przymusu bezpośredniego.
To hańba dla społeczeństwa, że kryje i usprawiedliwia takie przypadki. Nakręca się spirala nienawiści pomiędzy częścią społeczeństwa a policją (choć sprawa dotyczy tylko części policjantów). Już są przypadki pobicia (skatowania policjanta), skąd to się bierze (?) - z poczucia krzywdy i osamotnienia w krzywdzie.
A później dochodzi do różnych nie kontrolowanych aktów przemocy - popatrzcie policjanci na zdjęcia Polaków pomordowanych na Podlasiu (Podolu). Tacy będziecie wy i wasze rodziny, jeżeli zamiast używać siły w interesie społeczeństwa, w stopniu do tego niezbędnym będziecie tak katować ludzi. A przecież techniczne możliwości do zemsty tylko wzrastają.
Pozdrawiam tych, którzy stoją na straży prawa i porządku i nie dodają od siebie takiej "wartości dodanej".
Policjanci mieli prawo użyć srodków przymusu bezpośredniego wobec agresywnego zatrzymanego w stopniu niezbędnym do opanowania sytuacji. Ale w tym przypadku poszli o wiele za daleko. Skatowali człowieka, natet nie pobili a skatowali. Jeżeli założyli mu kajdanki to w znacznej mierze już sytuacja była opanowana, ale oni od tej chwili zaczeli bić chuligana, znacznie ponad jakąkolwiek potrzebę. Złamanie nosa mogło nastąpić tylko na skutek kopnięcia, uderzenia pięścią, pałką itd. Pęknięcie bębenka usznego też powstało nie na skutek niezbędnego uży... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 16:40
0
brawo policja - z policja się nie dyskutuje - jak sie coś do nich ma to się pisze do prokuratury i aby było bezstronnie to prosi o wyłączenie i jednocześnie idzie do mediów - krzykami i ubliżaniem nic sie nie zdziala - tylko w łeb można zarobić
Avatar
JA / 5 stycznia 2010 o 16:40
0
BYC MOZE GOSCIU RZUCAL SIE ALE NIE MA WYTLUMACZENIA ABY PALOWAC SKUTEGO W KAJDANKACH. POLICJA W WIELU PRZYPADKACH PRZEKRACZA GRANICE SWOICH UPRAWNIEN
Avatar
duzers / 5 stycznia 2010 o 16:38
0
Widzę że Tomaszowska Policja działa tylko jak wyjaśnią interwencje przed Świętami w Restauracji na przeciwko Komendy spałowali niewinnego co upadł na stolik był z kolegami a Policja interweniowała na okoliczność bójki której nie było wszyscy którzy byli przy tym stoliku zostali ukarani i spałowani coś często to ma miejsce na policji w Tomaszowie.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 30 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 89 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!