Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lutego 2010 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Przedsiębiorcy wyremontują dom sierotom z Gródka

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 15 A A

Trzy tony węgla, telewizor i ponad 2,5 tys. zł. Tyle na razie dostało na razie osierocone rodzeństwo z podhrubieszowskiego Gródka. Ale to początek. Grupa miejscowych przedsiębiorców chcą wydać 100 tys. zł na remont zniszczonego domu, w którym mieszkają dzieciaki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jestem zbudowana tym co się wokół nas dzieje – cieszyła się wczoraj 18-letnia Justyna Waś z Gródka. – Wszyscy bardzo chcą pomóc. Dzięki temu na pewno wszystko się nam ułoży.

O tej rodzinie pisaliśmy w sobotę. Sześcioro rodzeństwa (w wieku od 10 do 22 lat) najpierw straciło ojca, a trzy tygodnie temu, po długiej chorobie, zmarła ich matka. Zostali sami. Nie wyobrażają sobie jednak, by teraz mieli stracić siebie nawzajem. Rodzeństwo żyje jednak w fatalnych warunkach. Ich niewielki, drewniany dom się rozpada, okna są nieszczelne, a zdezelowany piec węglowy ledwo grzeje.

– To, jak żyjemy teraz, jest ważne dla naszej przyszłości – podkreśla Justyna. – Nasza najstarsza siostra mogłaby zostać naszym opiekunem prawnym. O tym za dwa tygodnie zdecyduje sąd. Złe warunki, w jakich żyjemy, mogą to jednak uniemożliwić. Dlatego prosimy o każdą pomoc. A najbardziej potrzebny jest remont domu.

Taki apel nie pozostał bez odzewu. Rodzina dostała m.in. 2 tys. zł od Urzędu Gminy w Hrubieszowie. Wczoraj ktoś aż z Wrocławia przywiózł im. trzy tony węgla, ktoś dał telewizor. To początek. Nasi czytelnicy zasypują nas pytaniami na temat rodzeństwa. Pytali m.in. o adres tej rodziny.

– Widziałam na zdjęciu, że ta rodzina ma stare naczynia kuchenne – mówiła jedna z kobiet. – Dlatego dzwonię. Wyślę im paczkę z nowym kompletem.

Ruszą też prace remontowe domu rodzeństwa. Jak to możliwe?

– Skrzyknęło się kilku miejscowych przedsiębiorców, którzy chcą odnowić cały ten dom – mówi Tomasz Zając, sekretarz UG w Hrubieszowie. – Proszą jednak o anonimowość. Wiadomo jednak, że na ten cel wydadzą nawet 100 tys. zł. Kiedy ruszą prace? Na razie jeszcze nie wiadomo.



Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 26 lutego 2010 o 20:42
0
Justyna nie ma własnego konta.
Avatar
pomoc dla justyny / 26 lutego 2010 o 20:16
0
Proszę o numer konta dla Justyny( na adres email: plener@zlocieniec.gawex.pl). Chcemy pomóc bez pośredników. Pozdrawiamy
Avatar
Pomocnik / 20 lutego 2010 o 08:08
0
Dzieciaki !
Jesteście Bardzo Kochane i Bardzo dzielne,chcę Wam pomóc i wysłać trochę pieniędzy ,ale Tylko Wam,nie żadnym Pośrednikom-pomocnikom.
Proszę serdecznie o adres,telefon lub jakikolwiek kontakt. Oto mój adres Email: juryszewo13@tlen.pl
Pozdrawiam Was Gorąco Trzymajcie się!!!
Leszek
Avatar
mieszkanka hrubieszowa / 17 lutego 2010 o 10:42
0
witam,bardzo mi szkoda tych dzieciakow i bardzo chetnie im pomoge choc sama niewiele mam,pewnie cieple ciuchy i troche jedzienia im sie przyda,dzieciaki trzymajcie sie razem a bedzie dobrze
Avatar
~gość~ / 17 lutego 2010 o 09:07
0
O proszę jak nagle wszyscy mają dużo do powiedzenia na temat pomocy społecznej tylko czy ktoś zastanawia sie nad tym co pisze ? jeśli chodzi o GOPS to w tym przypadku Panie spisują się na medal od wielu lat udzielając pomocy tej rodzinie. A jeżeli chodzi o indywidualne konto Justysi to przecież nie widzę przeszkód tylko jaka jest pewność że będzie ona potrafiła nimi odpowiednio gospodarować, w końcu to bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna. Po odbudowie domu i pomocy w stanięciu dzieciakom na "równe nogi" napewno będą kierowali swoim życiem sami jednakże dobrze że w tej chwili ktoś trzyma nad nimi pieczę. A jeśli chodzi o telewizję i prasę to owszem nagłośnili sprawę ale co niekórzy zabardzo ubarwiają swoje reporatarze w fikcyjne wydarzenia przedstawiajac zainteresowanym treści nie do końca zgodne z prawdą.
O proszę jak nagle wszyscy mają dużo do powiedzenia na temat pomocy społecznej tylko czy ktoś zastanawia sie nad tym co pisze ? jeśli chodzi o GOPS to w tym przypadku Panie spisują się na medal od wielu lat udzielając pomocy tej rodzinie. A jeżeli chodzi o indywidualne konto Justysi to przecież nie widzę przeszkód tylko jaka jest pewność że będzie ona potrafiła nimi odpowiednio gospodarować, w końcu to bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna. Po odbudowie domu i pomocy w stanięciu dzieciakom na "równe nogi" napewno będą kierowal... rozwiń
Avatar
anna / 17 lutego 2010 o 08:52
0
a ja wierzę Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, widzę pracowników od dawna w tej rodzinie, że się ciągle nią interesują nawet wtedy, gdy jeszcze żyła ich matka, a nie jak się uważa dopiero teraz. O Caritasie nie będę się wypowiadać...
Avatar
BaBa47 / 16 lutego 2010 o 23:24
0
Najprostszą sprawą byłoby, żeby Justysia założyła sobie konto w jakimś banku.Konto "pomocy społecznej" nie załatwia sprawy!Dzieci będą potrzebowały różnorodnej pomocy przez długie lata.Konto pomogłoby dokonać stałego opodatkowania się na rzecz Justysi i Jej Rodziny.Boję się, że teraz z chwilą nagłośnienia pomoc będzie bardzo spontaniczna,a później zostanie "samo życie" i jego problemy,a Dzieci będą musiały ciągle o coś prosić zamiast skupić się na nauce i dorastaniu.Czy pomoże w tym p.Józef Kania?
Avatar
krab / 15 lutego 2010 o 19:35
0
d napisał:
Jeśli ktoś chce pomóc, może od poniedziałku wpłacać pieniądze na specjalne konto założone przez UG Hrubieszów: 16 1240 2829 1111 0010 3032 4559 Bank Pekao SA, I Oddział w Hrubieszowie

Ja jednak wolał bym aby podano mi ich imienne i indywidualne konto ew. adres bo między wierszami wyczytałem i wywnioskowałem że konto jest jakiejś pomocy społecznej przy Urzędzie Gminy i tu powiem tak jak nie wierzę Caritasowi tak samo jak innym podobnym instytucjom pomocowym czy jakimkolwiek fundacjom z jedynym wyjątkiem pani Anny Dymnej godnej najwyższego zaufania !.Dlatego wolę indywidualny adres z pominięciem jakichkolwiek pośredników .

Ja jednak wolał bym aby podano mi ich imienne i indywidualne konto ew. adres bo między wierszami wyczytałem i wywnioskowałem że konto jest jakiejś pomocy społecznej przy Urzędzie Gminy i tu powiem tak jak nie wierzę Caritasowi tak samo jak innym podobnym instytucjom pomocowym czy jakimkolwiek fundacjom z jedynym wyjątkiem pani Anny Dymnej godnej najwyższego zaufania !.Dlatego wolę indywidualny adres z pominięciem jakichkolwiek pośredników . rozwiń
Avatar
d / 15 lutego 2010 o 16:09
0
Jeśli ktoś chce pomóc, może od poniedziałku wpłacać pieniądze na specjalne konto założone przez UG Hrubieszów: 16 1240 2829 1111 0010 3032 4559 Bank Pekao SA, I Oddział w Hrubieszowie
Avatar
olo / 15 lutego 2010 o 15:26
0
konto , konto , otworzyć konto bankowe Panie Zając do wpłat pieniążków na rzecz tej rodziny , oni muszą być razem
Avatar
a / 26 lutego 2010 o 20:42
0
Justyna nie ma własnego konta.
Avatar
pomoc dla justyny / 26 lutego 2010 o 20:16
0
Proszę o numer konta dla Justyny( na adres email: plener@zlocieniec.gawex.pl). Chcemy pomóc bez pośredników. Pozdrawiamy
Avatar
Pomocnik / 20 lutego 2010 o 08:08
0
Dzieciaki !
Jesteście Bardzo Kochane i Bardzo dzielne,chcę Wam pomóc i wysłać trochę pieniędzy ,ale Tylko Wam,nie żadnym Pośrednikom-pomocnikom.
Proszę serdecznie o adres,telefon lub jakikolwiek kontakt. Oto mój adres Email: juryszewo13@tlen.pl
Pozdrawiam Was Gorąco Trzymajcie się!!!
Leszek
Avatar
mieszkanka hrubieszowa / 17 lutego 2010 o 10:42
0
witam,bardzo mi szkoda tych dzieciakow i bardzo chetnie im pomoge choc sama niewiele mam,pewnie cieple ciuchy i troche jedzienia im sie przyda,dzieciaki trzymajcie sie razem a bedzie dobrze
Avatar
~gość~ / 17 lutego 2010 o 09:07
0
O proszę jak nagle wszyscy mają dużo do powiedzenia na temat pomocy społecznej tylko czy ktoś zastanawia sie nad tym co pisze ? jeśli chodzi o GOPS to w tym przypadku Panie spisują się na medal od wielu lat udzielając pomocy tej rodzinie. A jeżeli chodzi o indywidualne konto Justysi to przecież nie widzę przeszkód tylko jaka jest pewność że będzie ona potrafiła nimi odpowiednio gospodarować, w końcu to bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna. Po odbudowie domu i pomocy w stanięciu dzieciakom na "równe nogi" napewno będą kierowali swoim życiem sami jednakże dobrze że w tej chwili ktoś trzyma nad nimi pieczę. A jeśli chodzi o telewizję i prasę to owszem nagłośnili sprawę ale co niekórzy zabardzo ubarwiają swoje reporatarze w fikcyjne wydarzenia przedstawiajac zainteresowanym treści nie do końca zgodne z prawdą.
O proszę jak nagle wszyscy mają dużo do powiedzenia na temat pomocy społecznej tylko czy ktoś zastanawia sie nad tym co pisze ? jeśli chodzi o GOPS to w tym przypadku Panie spisują się na medal od wielu lat udzielając pomocy tej rodzinie. A jeżeli chodzi o indywidualne konto Justysi to przecież nie widzę przeszkód tylko jaka jest pewność że będzie ona potrafiła nimi odpowiednio gospodarować, w końcu to bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna. Po odbudowie domu i pomocy w stanięciu dzieciakom na "równe nogi" napewno będą kierowal... rozwiń
Avatar
anna / 17 lutego 2010 o 08:52
0
a ja wierzę Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, widzę pracowników od dawna w tej rodzinie, że się ciągle nią interesują nawet wtedy, gdy jeszcze żyła ich matka, a nie jak się uważa dopiero teraz. O Caritasie nie będę się wypowiadać...
Avatar
BaBa47 / 16 lutego 2010 o 23:24
0
Najprostszą sprawą byłoby, żeby Justysia założyła sobie konto w jakimś banku.Konto "pomocy społecznej" nie załatwia sprawy!Dzieci będą potrzebowały różnorodnej pomocy przez długie lata.Konto pomogłoby dokonać stałego opodatkowania się na rzecz Justysi i Jej Rodziny.Boję się, że teraz z chwilą nagłośnienia pomoc będzie bardzo spontaniczna,a później zostanie "samo życie" i jego problemy,a Dzieci będą musiały ciągle o coś prosić zamiast skupić się na nauce i dorastaniu.Czy pomoże w tym p.Józef Kania?
Avatar
krab / 15 lutego 2010 o 19:35
0
d napisał:
Jeśli ktoś chce pomóc, może od poniedziałku wpłacać pieniądze na specjalne konto założone przez UG Hrubieszów: 16 1240 2829 1111 0010 3032 4559 Bank Pekao SA, I Oddział w Hrubieszowie

Ja jednak wolał bym aby podano mi ich imienne i indywidualne konto ew. adres bo między wierszami wyczytałem i wywnioskowałem że konto jest jakiejś pomocy społecznej przy Urzędzie Gminy i tu powiem tak jak nie wierzę Caritasowi tak samo jak innym podobnym instytucjom pomocowym czy jakimkolwiek fundacjom z jedynym wyjątkiem pani Anny Dymnej godnej najwyższego zaufania !.Dlatego wolę indywidualny adres z pominięciem jakichkolwiek pośredników .

Ja jednak wolał bym aby podano mi ich imienne i indywidualne konto ew. adres bo między wierszami wyczytałem i wywnioskowałem że konto jest jakiejś pomocy społecznej przy Urzędzie Gminy i tu powiem tak jak nie wierzę Caritasowi tak samo jak innym podobnym instytucjom pomocowym czy jakimkolwiek fundacjom z jedynym wyjątkiem pani Anny Dymnej godnej najwyższego zaufania !.Dlatego wolę indywidualny adres z pominięciem jakichkolwiek pośredników . rozwiń
Avatar
d / 15 lutego 2010 o 16:09
0
Jeśli ktoś chce pomóc, może od poniedziałku wpłacać pieniądze na specjalne konto założone przez UG Hrubieszów: 16 1240 2829 1111 0010 3032 4559 Bank Pekao SA, I Oddział w Hrubieszowie
Avatar
olo / 15 lutego 2010 o 15:26
0
konto , konto , otworzyć konto bankowe Panie Zając do wpłat pieniążków na rzecz tej rodziny , oni muszą być razem
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!