Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 lutego 2009 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Radnym nie podoba się styl pracy kontrolerów MZK

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 13 A A

Ubierają się za mało reprezentacyjnie. Są bezwzględni nawet wobec niepełnosprawnych. A na dodatek podstępnie czatują na niewinnych pasażerów - takie zastrzeżenia mają radni Zamościa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nasi kontrolerzy chluby miastu nie przynoszą. To pewne - zakomunikował na ostatniej sesji radny Marek Dziura (PiS).

- Jak oni chodzą ubrani! Byle jak! Władze powinny się tym zająć - dorzucił Dziura i swoim wystąpienie wywołał prawdziwą burzę.

- Mnie się skarżyli niepełnosprawni pasażerowie MZK - dodał Gerard Waszkiewicz, radny PO. - Mieli bilety, ale wieźli ze sobą listwy do boazerii. Kontroler powiedział, że to jest dodatkowy bagaż i dał im karę. Chcieli dopłacić 2 zł., ale nie było dyskusji. To kłopot. Ci ludzie żyją głównie z zasiłków z opieki społecznej.

Żalów było więcej. - Zdarza się, że mieszkańcy innych miast kasują w zamojskich autobusach kupione u siebie bilety - wyłuszczył Antoni Zieliński z PiS. - Dopiero od kontrolerów dowiadują się, że jadą właściwie na gapę. Widziałem kilka takich przypadków. Oni zapłacili tylko nie w Zamościu. Coś tu jest nie tak.

Dlatego Zieliński domaga się od miasta, aby w autobusach MZK pojawiły się informacje typu: "W tym autobusie obowiązują bilety kupione w Zamościu”.
- Bo sprawdzający nie przyjmują tłumaczeń - argumentował.

- Zresztą kontrolerzy działają podstępnie. Kiedyś wszedłem do autobusu i zaraz do mnie jeden podskoczył. I chciał mi dać mandat. Zaraz, chwileczkę! Nie przejechałem jeszcze nawet jednego przystanku! To brak zaufania do klienta. A bilet dla mnie moje dzieci skasowały…

W obronie krytykowanych stanął prezydent Marcin Zamoyski. - Ta sprawa urosła nagle do czegoś co jest ogromne i ważne, a tak nie jest - tłumaczył radnym.

- Prawo jest jedno; wsiadasz i kasujesz bilet I ten bilet trzymasz przy sobie. Zresztą wszystko jest na nich napisane. To co klient jest ślepy? Czytajmy napisy na biletach i tyle!

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 23 maja 2009 o 15:02
0
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. Myślałem, że racja leży po mojej stronie. Kontrolerzy byli nawet bardzo mili, mówili że muszą mi wypisać, opisali sytuację i kazali jechać do biura. Pojechałem, wyjaśniałem sytuację, do tego pisałem odwołanie, ale i tak musiałem zapłacić (przecież to niemożliwe by nie skasować biletu, przystanki są daleko od siebie). Życzyłem tylko tej niemiłej pani więcej wiary w uczciwość ludzi.
Taka sytuacja nie jest możliwa np. we Wrocławiu, gdzie mieszkam. Też są kontrole, ale nie wygląda to jak napad hien na autobus / tramwaj jak tylko się zatrzyma. Można spokojnie poszukać biletu, nawet czasami skasować przy kontrolerze.
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. My... rozwiń
Avatar
ło / 27 lutego 2009 o 20:36
0
a mi się tytuł rodowy Pana Zamojskiego bardzo, a bardzo podoba i jak ładnie brzmi przy Jego nazwisku. Jest wielki i tego mu nikt nie odbierze. A szuje szczekają i kąsają. No niestety tego draństwa to jest ci dostatek.
Avatar
do ło / 27 lutego 2009 o 20:26
0
Prezydent już raz mówił o nieudacznikach, a teraz czepia się niewidomych (ślepy to w jego pojęciu wyzwisko). Teraz na kogo kolej? Czy jemu ktoś wyciąga, że był "Hrabią"?
Avatar
...ło / 27 lutego 2009 o 20:11
0
..nie prezydent, ale te barany z PISuaru
Avatar
jaco / 27 lutego 2009 o 19:53
0
Nikt już MZK nie jeździ. O co chodzi? A ten prezydent to ma tupet. No, no.
Avatar
Gabinet Anastazji / 27 lutego 2009 o 16:02
0
Bzdurny temat. W każdym fachu znajdzie się jakaś owca,niedorozwój. Na przykład - czy wszyscy habitowi są to święte owieczki? Coś na ten temat wiem, bo przyjmuję w gabinecie. Niektórzy chcieliby, by Panowie Kontrolerzy mieli wykształcenie - co najmniej magisterskie, znali języki obce i najlepiej jakby mieli jakieś dodatkowo kursy z pedagogiki w tym ze wzajemnych kontaktów społecznych. Kochani to jest praca wysokiego ryzyka z pasażerem. Proponuję radnym z PIS pojeździć w autobusach , zobaczą tą swołocz jak się zachowuje, jaka jest agresywna. Do takich to trudno podejść,a już poprosić o bilet ... to jest ryzyko wielkie. Więc Panowie uważam tak.....że każdy medal ma swoje dwie strony. Napiszcie "cosik" o tej drugiej stronie. Dziękuję za uwagę. więcej w temacie u mnie w gabinecie.XXL
----------
A, kiedyś wzięłam dzieciaki na przejażdzkę bimbą po Poznaniu. Kupiłam jeden bilet na nas troje. W czasie kontroli okazało się, że każde musi mieć na siebie pomimo, że kwotowo wszystko było ok. Nie pomogła rozmowa w Dyrekcji - musiałam zapłacić karę za dwoje dzieci. Było kulturalnie, czysto i pachnąco.
Bzdurny temat. W każdym fachu znajdzie się jakaś owca,niedorozwój. Na przykład - czy wszyscy habitowi są to święte owieczki? Coś na ten temat wiem, bo przyjmuję w gabinecie. Niektórzy chcieliby, by Panowie Kontrolerzy mieli wykształcenie - co najmniej magisterskie, znali języki obce i najlepiej jakby mieli jakieś dodatkowo kursy z pedagogiki w tym ze wzajemnych kontaktów społecznych. Kochani to jest praca wysokiego ryzyka z pasażerem. Proponuję radnym z PIS pojeździć w autobusach , zobaczą tą swołocz jak się zachowuje, jaka jest agresywn... rozwiń
Avatar
darmowy przejazd / 27 lutego 2009 o 14:18
0
Nie wiem jak jest obecnie,bo nie jeżdżę mpk.Ale jeszcze nie tak dawno kanara lubelskiego łatwo było rozpoznać "na odległość".Przeważnie wyglądali niechlujnie,byli brudni,cuchnący potem i papierosami.A ręce mieli tak brudne,że aż obrzydzenie brało,gdy taki wyciągał łapę w kierunku pasażera.
Jedynie co mogę powiedzieć pozytywnego o kanarach - oni są jednak potrzebni.
Avatar
Przemek / 27 lutego 2009 o 11:22
0
W Lublinie z kanarami było dużo problemów. Obecni są widoczni, mili, znają mniej więcej przepisy, nie stwarzają niepotrzebnych problemów. Polecam lubelskie rozwiązanie przenieść na inne miasta regionu. Naprawdę opłaca się.
Avatar
poradiusz / 27 lutego 2009 o 10:14
0
W Lublinie kanary noszą od jakiegoś czasu żółte kamizelki. Widać ich z dość dużej odległości, jest więc kupa czasu na skasowanie biletu zanim kasowniki zostaną wyłączone. Bez tych kamizelek w przeszłości było trudniej - trzeba było wypatrywać grupki 3-4 facetów przypoiminających handlarzy z bazaru i szybko kasować. Teraz - komfort i wygoda. Jak to się mówi - jeżdżę tylko z MPK
Avatar
mon / 27 lutego 2009 o 09:24
0
do he
były czasy, że bilet kupiony poza Zamościem był jak najbardziej uważany w Zamościu. Śmiało można było "na nim" jechać
Avatar
Łukasz / 23 maja 2009 o 15:02
0
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. Myślałem, że racja leży po mojej stronie. Kontrolerzy byli nawet bardzo mili, mówili że muszą mi wypisać, opisali sytuację i kazali jechać do biura. Pojechałem, wyjaśniałem sytuację, do tego pisałem odwołanie, ale i tak musiałem zapłacić (przecież to niemożliwe by nie skasować biletu, przystanki są daleko od siebie). Życzyłem tylko tej niemiłej pani więcej wiary w uczciwość ludzi.
Taka sytuacja nie jest możliwa np. we Wrocławiu, gdzie mieszkam. Też są kontrole, ale nie wygląda to jak napad hien na autobus / tramwaj jak tylko się zatrzyma. Można spokojnie poszukać biletu, nawet czasami skasować przy kontrolerze.
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. My... rozwiń
Avatar
ło / 27 lutego 2009 o 20:36
0
a mi się tytuł rodowy Pana Zamojskiego bardzo, a bardzo podoba i jak ładnie brzmi przy Jego nazwisku. Jest wielki i tego mu nikt nie odbierze. A szuje szczekają i kąsają. No niestety tego draństwa to jest ci dostatek.
Avatar
do ło / 27 lutego 2009 o 20:26
0
Prezydent już raz mówił o nieudacznikach, a teraz czepia się niewidomych (ślepy to w jego pojęciu wyzwisko). Teraz na kogo kolej? Czy jemu ktoś wyciąga, że był "Hrabią"?
Avatar
...ło / 27 lutego 2009 o 20:11
0
..nie prezydent, ale te barany z PISuaru
Avatar
jaco / 27 lutego 2009 o 19:53
0
Nikt już MZK nie jeździ. O co chodzi? A ten prezydent to ma tupet. No, no.
Avatar
Gabinet Anastazji / 27 lutego 2009 o 16:02
0
Bzdurny temat. W każdym fachu znajdzie się jakaś owca,niedorozwój. Na przykład - czy wszyscy habitowi są to święte owieczki? Coś na ten temat wiem, bo przyjmuję w gabinecie. Niektórzy chcieliby, by Panowie Kontrolerzy mieli wykształcenie - co najmniej magisterskie, znali języki obce i najlepiej jakby mieli jakieś dodatkowo kursy z pedagogiki w tym ze wzajemnych kontaktów społecznych. Kochani to jest praca wysokiego ryzyka z pasażerem. Proponuję radnym z PIS pojeździć w autobusach , zobaczą tą swołocz jak się zachowuje, jaka jest agresywna. Do takich to trudno podejść,a już poprosić o bilet ... to jest ryzyko wielkie. Więc Panowie uważam tak.....że każdy medal ma swoje dwie strony. Napiszcie "cosik" o tej drugiej stronie. Dziękuję za uwagę. więcej w temacie u mnie w gabinecie.XXL
----------
A, kiedyś wzięłam dzieciaki na przejażdzkę bimbą po Poznaniu. Kupiłam jeden bilet na nas troje. W czasie kontroli okazało się, że każde musi mieć na siebie pomimo, że kwotowo wszystko było ok. Nie pomogła rozmowa w Dyrekcji - musiałam zapłacić karę za dwoje dzieci. Było kulturalnie, czysto i pachnąco.
Bzdurny temat. W każdym fachu znajdzie się jakaś owca,niedorozwój. Na przykład - czy wszyscy habitowi są to święte owieczki? Coś na ten temat wiem, bo przyjmuję w gabinecie. Niektórzy chcieliby, by Panowie Kontrolerzy mieli wykształcenie - co najmniej magisterskie, znali języki obce i najlepiej jakby mieli jakieś dodatkowo kursy z pedagogiki w tym ze wzajemnych kontaktów społecznych. Kochani to jest praca wysokiego ryzyka z pasażerem. Proponuję radnym z PIS pojeździć w autobusach , zobaczą tą swołocz jak się zachowuje, jaka jest agresywn... rozwiń
Avatar
darmowy przejazd / 27 lutego 2009 o 14:18
0
Nie wiem jak jest obecnie,bo nie jeżdżę mpk.Ale jeszcze nie tak dawno kanara lubelskiego łatwo było rozpoznać "na odległość".Przeważnie wyglądali niechlujnie,byli brudni,cuchnący potem i papierosami.A ręce mieli tak brudne,że aż obrzydzenie brało,gdy taki wyciągał łapę w kierunku pasażera.
Jedynie co mogę powiedzieć pozytywnego o kanarach - oni są jednak potrzebni.
Avatar
Przemek / 27 lutego 2009 o 11:22
0
W Lublinie z kanarami było dużo problemów. Obecni są widoczni, mili, znają mniej więcej przepisy, nie stwarzają niepotrzebnych problemów. Polecam lubelskie rozwiązanie przenieść na inne miasta regionu. Naprawdę opłaca się.
Avatar
poradiusz / 27 lutego 2009 o 10:14
0
W Lublinie kanary noszą od jakiegoś czasu żółte kamizelki. Widać ich z dość dużej odległości, jest więc kupa czasu na skasowanie biletu zanim kasowniki zostaną wyłączone. Bez tych kamizelek w przeszłości było trudniej - trzeba było wypatrywać grupki 3-4 facetów przypoiminających handlarzy z bazaru i szybko kasować. Teraz - komfort i wygoda. Jak to się mówi - jeżdżę tylko z MPK
Avatar
mon / 27 lutego 2009 o 09:24
0
do he
były czasy, że bilet kupiony poza Zamościem był jak najbardziej uważany w Zamościu. Śmiało można było "na nim" jechać
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 72 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!