Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 grudnia 2011 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Rafałek będzie miał dom. Akt notarialny podpisany

0 11 A A
Do wiosny Rafał i jego mama pozostaną w starym domu (Leszek Wójtowicz)
Do wiosny Rafał i jego mama pozostaną w starym domu (Leszek Wójtowicz)

W czwartek podpisano akt notarialny na zakup domu w Liskach k. Hrubieszowa dla niepełnosprawnego Rafałka Ciężczaka i jego mamy. Zebrane od darczyńców pieniądze przekazał Caritas Polska. Zostało jeszcze sporo na leczenie i rehabilitację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dobrze, że wszystko udało się szczęśliwie zakończyć – cieszy się Wiesława Ciężczak, mama Rafałka. – Do uzyskania przez syna pełnoletności będę jego pełnomocnikiem.

Na razie będą mieszkać w swoim starym domu bez wygód. – Moglibyśmy nawet jutro wprowadzać się do nowego domu, ale poczekamy do wiosny – mówi Ciężczakowa.

Do tego czasu – za część środków zgromadzonych na koncie – pani Wiesława chce w sprezentowanym przez ludzi domu m.in. wymienić okna i założyć centralne ogrzewanie. – Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc, nie zmarnujemy ani złotówki – mówi mama Rafałka.

O niepełnosprawnym 11-latku z Lisek pisaliśmy wielokrotnie. Rafał urodził się z licznymi, wrodzonymi wadami nóg i bioder. Nie miał rąk. Przeszedł szereg operacji, czeka go jeszcze wiele bolesnych i skomplikowanych zabiegów.

Dzięki Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i "Sprawie dla reportera” jego historię poznała cała Polska. Chłopczyk marzył o łazience, a że pomoc zaczęła płynąć pełnymi strumieniami, zadecydowano o budowie domu.

Nic z tego nie wyszło. Matka chłopca obwiniała o to dyrektora Caritasu, ks. Wiesław Banaś podnosił, że to wina pani Wiesławy, bo "wielokrotnie zmieniała zdanie”. Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem na 30-arowej działce. Koszt – 135 tys. zł.

Matka chłopca miała przekazać ze swojego konta 60 tys. zł, a Caritas pozostałą kwotę. Pani Wiesława nie zgodziła się na takie rozwiązanie, sugerowała, że właścicielem domu nie zostanie jej syn, tylko Caritas.

Wszystko się w końcu wyjaśniło. Zakup domu – w wyniku zawartego porozumienia – w całości sfinansował Caritas Polska, który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, a jest tam ponad 70 tys. zł.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys., natomiast na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tacowy / 23 grudnia 2011 r. o 21:23
[quote name='A' timestamp='1324639238' post='574457']
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
[/quote]
SUPER!!!!Oto prawdziwy urzędnik kościoła (czyt.poborca podatkowy)
http://www.youtube.com/watch?v=JmPPA8YgZ5w
Avatar
carty w tas / 23 grudnia 2011 r. o 21:14
Akt notarialny podpisany
Gdyby nie nagłośnienie w mediach,to pazerny kosciół i złodziejski Caritas zawładnęli by całą gotówką.
Caritas zawsze chętnie "podpina się" pod różne akcje dobroczynne użyczając swego konta bankowego.Jak się zbierze spora sumka,Caritas odwraca się d..... do potrzebujących i udaje wariata.Pieniędze zebrane jakimś trafem giną.....
Jest to tak zwane szubrawstwo w wykonaniu kleru kat.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 16:24
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, jest tam ponad 70 tys. zł"
[size="3"]
Caritas Polska ma nadwyżkę 48 tys. PLN (183 tys. PLN - 135 tys. PLN), podobno na koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

A Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na co wyda uzbierane 84 tys. PLN ? [/size]
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 14:26
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą pracowały na Caritas (czytaj odsetki), a nie na dziecko.
Caritas zobowiązał się pokryć koszty leczenia i rehabilitacji dziecka, czyli może być i tak patrząc na dotychczasowe postępowanie księdza dyrektora, że będzie zwracał matce tylko za udokumentowane rachunki jeśli wcześniej je zapłaci ze swoich środków. Nasuwa mi się pytanie: gdy te koszty będą niższe niż 132 tysiące co się stanie z różnicą i czy zostaną wypłacone dziecku? I drugie: jeśli zabraknie na okna czy ogrzewanie do nowego domu, czy też podobne potrzeby nie będące wprost kosztami leczenia i rehabilitacji czy Caritas dołoży z tych 132 tysięcy.
Albo autor napisał artykuł niedbale, albo wpłata na konto Caritasu skutkuje zaspokojeniem potrzeb bogatego Caritasu a nie biednego potrzebującego. Co już można nazwać wyłudzeniem.
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą... rozwiń
Avatar
Fang / 23 grudnia 2011 r. o 13:37
Dobrze że sprawę nagłośniono w mediach i pazerne łapy właścicieli czarnych sukienek były zmuszone oddać to co nie ich.
Avatar
zenek / 23 grudnia 2011 r. o 13:28
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
Avatar
A / 23 grudnia 2011 r. o 12:20
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
Avatar
Aqua / 23 grudnia 2011 r. o 12:19
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
Avatar
Gwiazka / 23 grudnia 2011 r. o 09:52
to bardzo dobra wiadomość że w końcu udało się dojść do porozumienia, bo kazda ze stron ma swoje oczekiwania i obawy - nie zapominajcie o tym.
Proszę Was w tym miejscu o to by w tym świątecznym czasie na chwile chociaz wspomniec i dodać siły innemu ciężko choremu chłopcu który w tym momencie walczy o swoje życie.... chciałabym aby jak najwięcej z Nas wsparło go dobrym słowem, modlitwą, trzymaniem kciuków.... bo pieniazki na operację czekają już tylko na dobre wyniki Michasia...
http://michalekromaniuk.blogspot.com/
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 09:19
Dajcie zdjęcie nowego domu
Avatar
tacowy / 23 grudnia 2011 r. o 21:23
[quote name='A' timestamp='1324639238' post='574457']
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
[/quote]
SUPER!!!!Oto prawdziwy urzędnik kościoła (czyt.poborca podatkowy)
http://www.youtube.com/watch?v=JmPPA8YgZ5w
Avatar
carty w tas / 23 grudnia 2011 r. o 21:14
Akt notarialny podpisany
Gdyby nie nagłośnienie w mediach,to pazerny kosciół i złodziejski Caritas zawładnęli by całą gotówką.
Caritas zawsze chętnie "podpina się" pod różne akcje dobroczynne użyczając swego konta bankowego.Jak się zbierze spora sumka,Caritas odwraca się d..... do potrzebujących i udaje wariata.Pieniędze zebrane jakimś trafem giną.....
Jest to tak zwane szubrawstwo w wykonaniu kleru kat.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 16:24
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, jest tam ponad 70 tys. zł"
[size="3"]
Caritas Polska ma nadwyżkę 48 tys. PLN (183 tys. PLN - 135 tys. PLN), podobno na koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

A Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na co wyda uzbierane 84 tys. PLN ? [/size]
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 14:26
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą pracowały na Caritas (czytaj odsetki), a nie na dziecko.
Caritas zobowiązał się pokryć koszty leczenia i rehabilitacji dziecka, czyli może być i tak patrząc na dotychczasowe postępowanie księdza dyrektora, że będzie zwracał matce tylko za udokumentowane rachunki jeśli wcześniej je zapłaci ze swoich środków. Nasuwa mi się pytanie: gdy te koszty będą niższe niż 132 tysiące co się stanie z różnicą i czy zostaną wypłacone dziecku? I drugie: jeśli zabraknie na okna czy ogrzewanie do nowego domu, czy też podobne potrzeby nie będące wprost kosztami leczenia i rehabilitacji czy Caritas dołoży z tych 132 tysięcy.
Albo autor napisał artykuł niedbale, albo wpłata na konto Caritasu skutkuje zaspokojeniem potrzeb bogatego Caritasu a nie biednego potrzebującego. Co już można nazwać wyłudzeniem.
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą... rozwiń
Avatar
Fang / 23 grudnia 2011 r. o 13:37
Dobrze że sprawę nagłośniono w mediach i pazerne łapy właścicieli czarnych sukienek były zmuszone oddać to co nie ich.
Avatar
zenek / 23 grudnia 2011 r. o 13:28
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
Avatar
A / 23 grudnia 2011 r. o 12:20
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
Avatar
Aqua / 23 grudnia 2011 r. o 12:19
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
Avatar
Gwiazka / 23 grudnia 2011 r. o 09:52
to bardzo dobra wiadomość że w końcu udało się dojść do porozumienia, bo kazda ze stron ma swoje oczekiwania i obawy - nie zapominajcie o tym.
Proszę Was w tym miejscu o to by w tym świątecznym czasie na chwile chociaz wspomniec i dodać siły innemu ciężko choremu chłopcu który w tym momencie walczy o swoje życie.... chciałabym aby jak najwięcej z Nas wsparło go dobrym słowem, modlitwą, trzymaniem kciuków.... bo pieniazki na operację czekają już tylko na dobre wyniki Michasia...
http://michalekromaniuk.blogspot.com/
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 r. o 09:19
Dajcie zdjęcie nowego domu
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.