Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 sierpnia 2008 r.
16:28
Edytuj ten wpis

Ruszyły remonty w budynkach ZGL

Autor: Zdjęcie autora Piotr Stasiuk
0 9 A A

Zamojski Zakład Gospodarki Lokalowej po kilku naszych tekstach wziął się w końcu za remonty swoich budynków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ewa Naworol wprowadziła się do komunalnego domu przy ul. Kiepury dopiero trzy miesiące temu. Jest zachwycona tym, co się tam ostatnio dzieje.
Bo po tym, jak zaczęliśmy opisywać panujące tam warunki, jedna ekipa remontowa zaczęła gonić drugą. W domach są nowe okna, wokół nich nowe chodniki, na podwórkach nowe komórki, a cały teren wokół został wyrównany. - Nawet jak są jakieś niedoróbki, to mąż zwraca uwagę robotnikom i zaraz poprawiają - mówi pani Ewa.

Nie wszyscy mieszkańcy Kiepury podzielają jej optymizm. - Ja już dwa miesiące czekam, żeby zrobili mi zadaszenie. Bo cały czas podcieka wodą i ściana zaczyna gnić - złości się Maria Ferens, ale i ona przyznaje, że tyle dobrego na Kiepury nie działo się od kilkudziesięciu lat. - Zrobimy tam jeszcze elewację budynków. Ale za jakiś czas. Chodzi o fundusze - obiecuje z dumą prezes ZGL Stanisław Koziej.
Poskutkowała również nasza interwencja w sprawie ZGL-owskich bloków na ul. Grunwaldzkiej. Tam remonty zaczęły się na dachach, których nikt nie tykał od... 1964 roku.

Tyle na zewnątrz… W środku jest jeszcze sporo do zrobienia. Bo nieszczelne dachy przepuszczały wodę i ściany mieszkań toczy potężny grzyb.

- Wychodzi zaraz po malowaniu - mówi Kamil Sulima z Grunwaldzkiej. - Kazali nam się tym zająć we własnym zakresie. Dali nawet pieniądze. Ale za te 180 złotych, które dostałam, to może tylko farbę kupię - żali się jego sąsiadka Katarzyna Kotowska. - Tynk odpada, ściany pękają. Coś strasznego - dorzuca Bożena Karkuszewska, opiekująca się 80-letnią mamą.
W tej sprawie Koziej rozkłada ręce. - Lokatorzy płacą niski czynsz, dlatego remontami mieszkań muszą się zająć sami. Ale mamy w planach wstawienie im nowych okien i docieplenie budynków. Zrobimy też nową elewację - obiecuje. Terminów podać nie chce. Nie wyklucza tylko, że może to być przyszły rok.

Do tematu na pewno wrócimy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Do dzikiosiol - Edyta / 6 grudnia 2013 o 21:50
0

"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek" - Człowieku ty weź idź się ogarnij.... dobrze Ci bo wszystko masz... ? Masz problem do ludzi którzy biorą zasiłki ? To wcale nie jest tak, że oni nic nie robią szukają pracy, robią kursy masz o tym pojęcie ? Większość nawet pracuję.... tylko że za marne pieniądze jak spotkasz się z prawdziwym problemem to wtedy porozmawiamy o braniu zasiłków. Co do tego "pasożyta".... moja mama pracuję po 15 godzin.... bez przerwy, przez co nie ma jej w domu ale to taki mały szczegół....  co więcej wystrcza nam ledwo na czynsz i chleb a tu jeszcze woda, prąd, i kochan usterki w domu, bark normalnych warunków do mieszkania... wystarczy że przejdzie nam cięższe auto pod blokiem i już wszytsko w domu się drży... Więc wypraszam sobie, abyś ty osoba nie mająca o tym bladego pojęcia nazwywał nas pasożytami... chodź się zamienimy w tedy podyskutujemy o braniu zasiłków....  

"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek" - Człowieku ty weź idź się ogarnij.... dobrze Ci bo wszystko masz... ? Masz problem do ludzi którzy biorą zasiłki ? To wcale nie jest tak, że oni nic nie robią szukają pracy, robią kursy masz o tym pojęcie ? Większość nawet pracuję.... tylko że za marne pieniądze jak spotkasz się z prawdziwym problemem to wtedy porozmawiamy o braniu zasiłków. Co do tego "pasożyta".... moja mama pracuję po 15 godzin.... bez przerwy, przez co ... rozwiń

Avatar
Monika / 6 grudnia 2013 o 21:22
0

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łazienki, co w tych czasach wydało by się nie do pomyślenia, żeby moje dziecko myło się w misce, po mimo moich szczerch chęci Zgl nie pozwala mi samej na własną koszt zrobić łazienki. Z roku na rok, obecują nam mieszkańcom, remont naszej kamiecnicy i nic z tego nie wynika.... Przy dzisiejszej wichurze kaloryfery są ledwo ciepłe. Przy czym nasz czynsz poszedł w górę i ja się pytam za co ?- Za nie dogrzane mieszkania i brak normalnych warunków mieszkalnych. Normalnie żyć tu się nie da, no ale jak się nie ma wyjścia.... - Zamiana nie wchodzi w grę bo niekt nie chciał by tu mieszkać gdzie czynsz wynosi ok. 500 zł za 2 osoby. Ja się pytam czy ma się stać coś złego, żeby zarząd Zgl-u pomyślał o naszym budynku ? 

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że... rozwiń

Avatar
Monika / 6 grudnia 2013 o 21:17
0

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łazienki, co w tych czasach wydało by się nie do pomyślenia, żeby moje dziecko myło się w misce, po mimo moich szczerch chęci Zgl nie pozwala mi samej na własną koszt zrobić łazienki. Z roku na rok, obecują nam mieszkańcom, remont naszej kamiecnicy i nic z tego nie wynika.... Przy dzisiejszej wichurze kaloryfery są ledwo ciepłe. Przy czym nasz czynsz poszedł w górę i ja się pytam za co ?- Za nie dogrzane mieszkania i brak normalnych warunków mieszkalnych. Normalnie żyć tu się nie da, no ale jak się nie ma wyjścia.... - Zamiana nie wchodzi w grę bo niekt nie chciał by tu mieszkać gdzie czynsz wynosi ok. 500 zł za 2 osoby. Ja się pytam czy ma się stać coś złego, żeby zarząd Zgl-u pomyślał o naszym budynku ? 

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łaz... rozwiń

Avatar
lokator / 6 października 2009 o 16:04
0
a czytaliście o tym chłopcu po przeszczepie scyzoryk się otwiera jak się czyta takie durne odpowiedzi jak siekierki czy czapskiego jak można takiemu dziecku nie dać mieszkania jakby matka miała kasę na kupno mieszkania to nie zawracałaby gitary tak bardzo zajętym urzędnikom
Avatar
Do dzikiegoosioła 2 / 8 sierpnia 2008 o 22:37
0
Zawsze byli ludzie, którzy nie radzili sobie w życiu. Byli tacy którzy piją alkohol, owi "pasożyci", ludzie którym powinęła się noga, albo tacy którzy są np. chorzy czy niepełnosprawni. Poprostu słabsi. Jeśli w twoim domu zdaży się osoba, która należy do jednej z owych kategorii oddasz ją do przytułku? Wdepczesz w ziemię? Zagłodzisz? Pewnie nie. Tak samo jest jeśli popatrzysz na ten problem na trochę większą skalę, choćby na swoje podórko. Od tych ludzi nie wolno się odwracać. Bo jeśli to zrobimy, dokąd dojdziemy, jacy zostaniemy. Będziemy lepsi? Ci ludzie są produktem dziesiecioleci komunizmu i faszyzmu. Bo najlepsze elity tego narody wymordowona, wyzwieziono do obozów, lub poprostu zdeprawowano. Efekt? Wystarczy spojrzeć w telewizor. Tam widać jakich mamy posłów, wielu samorządowców, prawników czy lekarzy (którzy chcą być wszystkim byle nie Judymami). Dbają tylko o siebie. Zostało to co jest. Na tym, za wszelką cenę trzeba ten kraj budować, choćby to miało trwać 100 lat. A co do pasożytów. Jeśli chcesz przekonać się o czym tak naprawdę piszę, podejdź do takiego człowieka z "rynsztoka" i to co napisałeś powiedz mu prosto w oczy. Powiedz mu, że jest śmieć. Może coś wtedy zobaczysz, może coś zrozumiesz...
Zawsze byli ludzie, którzy nie radzili sobie w życiu. Byli tacy którzy piją alkohol, owi "pasożyci", ludzie którym powinęła się noga, albo tacy którzy są np. chorzy czy niepełnosprawni. Poprostu słabsi. Jeśli w twoim domu zdaży się osoba, która należy do jednej z owych kategorii oddasz ją do przytułku? Wdepczesz w ziemię? Zagłodzisz? Pewnie nie. Tak samo jest jeśli popatrzysz na ten problem na trochę większą skalę, choćby na swoje podórko. Od tych ludzi nie wolno się odwracać. Bo jeśli to zrobimy, dokąd dojdziemy, jacy zostaniemy. ... rozwiń
Avatar
dzikiosiol / 8 sierpnia 2008 o 18:36
0
Do gościa powyżej.
Jestem ateistą, wychowanym w duchu chrześcijaństwa i całym sercem popierający tą wiarę. Jestem również liberałem. I wszelkie przejawy komunizmu, socjalizmu (każdej jej odmiany z narodowym włącznie), faszyzmu itp. wywołują u mnie obrzydzenie. Tak samo jak głupota i jeszcze parę ludzkich przywar.

Osobiście uważam, że dzieci to największe szczęście jakie może spotkać człowieka. Nie śmiałbym nawet bronić ludziom posiadania potomstwa. Czy to licznego czy nawet jednego.

Natomiast mam problem z "rodzicami", którzy zrobili sobie z własnych dzieci źródło dochodu. Mdli mnie na myśl, że nieroby i gamonie przekazują im swoją metodę na życie przez żerowanie na cudzej pracy. Pasożyty. Bo jak inaczej nazwać babsko, które nadstawia d... na prawo i lewo. Ma piątkę dzieci, każde z innym chłopem. Domaga się od państwa mieszkania i pieniędzy, bo ona z dziećmi, bez męża. Natomiast do pracy nie pójdzie. Po co? Na kasie stać w markecie za 1000zł? Przecież z zasiłków bez pracy ma 1500. To nie jest jakiś wydumany przykład, takie rzeczy dzieją się na około. Może nawet za Twoją ścianą.

Nie wiem dlaczego tak ruszyły Cię moje wcześniejsze słowa? Nie mam nic przeciwko temu, że gamonie mają dzieci. Niech sobie mają. Mam natomiast duże ALE do tego, że oni żyją z naszej pracy i naszych pieniędzy. Gdy podbija do Ciebie menel po przysłowiową złotówkę, to wiesz że to na wino (innymi słowy na zmarnowanie) i nie dajesz. A nawet jak dajesz, to masz wyrzuty sumienia. A państwo co dzień okrada Cię z dużo większych pieniędzy i oddaje tym nierobom. I to właśnie boli. A co najgorsze to bagno postępuje coraz bardziej. Dajesz palec - chcą ręki. I domagają się coraz więcej. Ciężko by jabłko padało daleko od jabłoni i za parę lat następne pokolenie przejmie tą niechlubną pałeczkę po rodzicach. Jeśli nie odetnie się im tych przywilejów, to nigdy się nie nauczą roboty. A my będziemy im płacić jeszcze więcej.

Ja nie wiem czy Ty jesteś "chrześcijanin, muzułmanin, faszysta, komunista". Bądź sobie kim tam chcesz. Jeśli Ci taki układ pasuje, niech Ci tak będzie. Ale proszę mnie nie równać ze sobą. Ja się nie godzę. Nie pasuje mi, że moje pieniądze idą w błoto. A ta cała szarańcza niech się trzyma ode mnie z daleka. Bo ja dla nich szacunku nie mam. A jeśli nadal nie rozumiesz o czym piszę, to nie mamy o czym gadać.
Do gościa powyżej.
Jestem ateistą, wychowanym w duchu chrześcijaństwa i całym sercem popierający tą wiarę. Jestem również liberałem. I wszelkie przejawy komunizmu, socjalizmu (każdej jej odmiany z narodowym włącznie), faszyzmu itp. wywołują u mnie obrzydzenie. Tak samo jak głupota i jeszcze parę ludzkich przywar.

Osobiście uważam, że dzieci to największe szczęście jakie może spotkać człowieka. Nie śmiałbym nawet bronić ludziom posiadania potomstwa. Czy to licznego czy nawet jednego.

Natomiast mam problem z &qu... rozwiń
Avatar
do dzikiegoosioła / 8 sierpnia 2008 o 14:06
0
"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek"! Puknij sie człowieku w czoło. Kto ty jesteś: chrześcijanin, muzułmanin, faszysta, komunista? Nie mieścisz się w żadnych kategoriach. A może to ty powstałeś przez jakiś zasiłek?
Avatar
dzikiosiol / 8 sierpnia 2008 o 10:51
0
Mnie w ogóle dziwi jak taki twór (ZGL) funkcjonuje. Mogę nieco naciągnąć swój osąd, gdy wezmę pod uwagę, że nie żyjemy w normalnym kraju.

No bo w normalnych warunkach, jeśli ktoś ma budynki i wynajmuje je lokatorom, to oprócz bieżącego utrzymania w dobrej kondycji powinien jeszcze na lokatorach zarabiać. Zarabiać tyle by co jakiś czas można było przeprowadzić kolejne inwestycje, jak np. budowa kolejnych obiektów. A tanie to nie jest. Tak funkcjonuje normalny biznes. Czynsz zatem powinien być bardzo wysoki a co za tym idzie, to nie są wtedy mieszkania dla biedoty. Za komfort mieszkania i nie troszczenia się o nic trzeba płacić i to słono. A tu mieszkają same dziady, płaca grosze i domagają się za te pieniądze cudów.

Mało tego do takich mieszkań mają dość specyficzne podejście. Bo jak się ma swoje to się chucha i dmucha. Mieszkania czy domki stanowiące własność są wymuskane i wypucowane. A remonty nawet jak kogoś nie stać, to we własnym zakresie coś podłata, przykręci. Jednym słowem dba o swoje. A w tych lokalach socjalnych jak dach przecieka to się podstawia wiadro i dzwoni do gazety. Paranoja.

Akurat niedawno miałem okazję zobaczyć, jak traktuje się niewłasne mieszkanie (wynajęte). Jak dla mnie, to bydło a nie ludzie. Mieszkanie wygląda jak po przejściu szarańczy. Z normalnego mieszkanka zrobiony chlew. Brudno i śmierdzi, wyposażenie niemal całkowicie zniszczone. A na odchodnym jeszcze wulgaryzmy mazakiem po meblach. Robią tacy dzieci by zasiłki dostawać. Przenoszą się z miejsca na miejsce - gdzie zużyją co się da, to idą na nowe. Zero szacunku dla cudzej pracy, serca czy pieniędzy.

Jak widzę ten obraz socjalizmu, jak pomyślę że na to idą nasze wypracowane pieniądze, to krew się we mnie gotuje. Oni nie powinni nic dostawać: anie zasiłków, ani mieszkań, ani ulg czy preferencji. Nauczyli się żyć na cudzy rachunek. Przecież to jest kompletna demoralizacja. Jak nic nie ostaną to może jeden z drugim się wezmą do roboty. Ludzie, gdzie nam przyszło żyć? A co gorsze, to nie ma dokąd uciekać. Cała Europa durnieje, a do Stanów, gdzie głupieją ciut wolniej, nas nie wpuszczają.
Mnie w ogóle dziwi jak taki twór (ZGL) funkcjonuje. Mogę nieco naciągnąć swój osąd, gdy wezmę pod uwagę, że nie żyjemy w normalnym kraju.

No bo w normalnych warunkach, jeśli ktoś ma budynki i wynajmuje je lokatorom, to oprócz bieżącego utrzymania w dobrej kondycji powinien jeszcze na lokatorach zarabiać. Zarabiać tyle by co jakiś czas można było przeprowadzić kolejne inwestycje, jak np. budowa kolejnych obiektów. A tanie to nie jest. Tak funkcjonuje normalny biznes. Czynsz zatem powinien być bardzo wysoki a co za tym idzie, to n... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 8 sierpnia 2008 o 09:22
0
Pytanie o racjonalność postępowania ZGL. Remontuje się ( na siłę pod wpływem Dziennika Wschodnego ) budynki kwalifikujące się do rozbiórki, zamiast przyznać ich mieszkańcom nowe mieszkania z zasobów ZGL.
Specyficznie pojęta zasada celowości i gospodarności.
Avatar
Do dzikiosiol - Edyta / 6 grudnia 2013 o 21:50
0

"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek" - Człowieku ty weź idź się ogarnij.... dobrze Ci bo wszystko masz... ? Masz problem do ludzi którzy biorą zasiłki ? To wcale nie jest tak, że oni nic nie robią szukają pracy, robią kursy masz o tym pojęcie ? Większość nawet pracuję.... tylko że za marne pieniądze jak spotkasz się z prawdziwym problemem to wtedy porozmawiamy o braniu zasiłków. Co do tego "pasożyta".... moja mama pracuję po 15 godzin.... bez przerwy, przez co nie ma jej w domu ale to taki mały szczegół....  co więcej wystrcza nam ledwo na czynsz i chleb a tu jeszcze woda, prąd, i kochan usterki w domu, bark normalnych warunków do mieszkania... wystarczy że przejdzie nam cięższe auto pod blokiem i już wszytsko w domu się drży... Więc wypraszam sobie, abyś ty osoba nie mająca o tym bladego pojęcia nazwywał nas pasożytami... chodź się zamienimy w tedy podyskutujemy o braniu zasiłków....  

"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek" - Człowieku ty weź idź się ogarnij.... dobrze Ci bo wszystko masz... ? Masz problem do ludzi którzy biorą zasiłki ? To wcale nie jest tak, że oni nic nie robią szukają pracy, robią kursy masz o tym pojęcie ? Większość nawet pracuję.... tylko że za marne pieniądze jak spotkasz się z prawdziwym problemem to wtedy porozmawiamy o braniu zasiłków. Co do tego "pasożyta".... moja mama pracuję po 15 godzin.... bez przerwy, przez co ... rozwiń

Avatar
Monika / 6 grudnia 2013 o 21:22
0

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łazienki, co w tych czasach wydało by się nie do pomyślenia, żeby moje dziecko myło się w misce, po mimo moich szczerch chęci Zgl nie pozwala mi samej na własną koszt zrobić łazienki. Z roku na rok, obecują nam mieszkańcom, remont naszej kamiecnicy i nic z tego nie wynika.... Przy dzisiejszej wichurze kaloryfery są ledwo ciepłe. Przy czym nasz czynsz poszedł w górę i ja się pytam za co ?- Za nie dogrzane mieszkania i brak normalnych warunków mieszkalnych. Normalnie żyć tu się nie da, no ale jak się nie ma wyjścia.... - Zamiana nie wchodzi w grę bo niekt nie chciał by tu mieszkać gdzie czynsz wynosi ok. 500 zł za 2 osoby. Ja się pytam czy ma się stać coś złego, żeby zarząd Zgl-u pomyślał o naszym budynku ? 

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że... rozwiń

Avatar
Monika / 6 grudnia 2013 o 21:17
0

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łazienki, co w tych czasach wydało by się nie do pomyślenia, żeby moje dziecko myło się w misce, po mimo moich szczerch chęci Zgl nie pozwala mi samej na własną koszt zrobić łazienki. Z roku na rok, obecują nam mieszkańcom, remont naszej kamiecnicy i nic z tego nie wynika.... Przy dzisiejszej wichurze kaloryfery są ledwo ciepłe. Przy czym nasz czynsz poszedł w górę i ja się pytam za co ?- Za nie dogrzane mieszkania i brak normalnych warunków mieszkalnych. Normalnie żyć tu się nie da, no ale jak się nie ma wyjścia.... - Zamiana nie wchodzi w grę bo niekt nie chciał by tu mieszkać gdzie czynsz wynosi ok. 500 zł za 2 osoby. Ja się pytam czy ma się stać coś złego, żeby zarząd Zgl-u pomyślał o naszym budynku ? 

Mieszkam na Piłsudskiego 13 i się pytam co z naszą starą, rozpadającą się kamienicą ? Po za odpadającym tynkiem, lejącym się dachem i nie szczelnymi oknami, a także pęknietymi parapetami i kanalizacją wodną, brakiem gazu ziemnego jest jeszcze wiele innnych problemów. Nie mówiąc już o nie dogrzanych mieszkaniach  Przecież u mnie w bloku większość mieszkańców to starsi ludzie i rodzice z małymi dziećmi. Mi nikt nie za funduje, leków dla mojego dziecka przez to, że mieszkanie jest nie zbyt użyteczne. W niektórych mieszkaniach nie ma łaz... rozwiń

Avatar
lokator / 6 października 2009 o 16:04
0
a czytaliście o tym chłopcu po przeszczepie scyzoryk się otwiera jak się czyta takie durne odpowiedzi jak siekierki czy czapskiego jak można takiemu dziecku nie dać mieszkania jakby matka miała kasę na kupno mieszkania to nie zawracałaby gitary tak bardzo zajętym urzędnikom
Avatar
Do dzikiegoosioła 2 / 8 sierpnia 2008 o 22:37
0
Zawsze byli ludzie, którzy nie radzili sobie w życiu. Byli tacy którzy piją alkohol, owi "pasożyci", ludzie którym powinęła się noga, albo tacy którzy są np. chorzy czy niepełnosprawni. Poprostu słabsi. Jeśli w twoim domu zdaży się osoba, która należy do jednej z owych kategorii oddasz ją do przytułku? Wdepczesz w ziemię? Zagłodzisz? Pewnie nie. Tak samo jest jeśli popatrzysz na ten problem na trochę większą skalę, choćby na swoje podórko. Od tych ludzi nie wolno się odwracać. Bo jeśli to zrobimy, dokąd dojdziemy, jacy zostaniemy. Będziemy lepsi? Ci ludzie są produktem dziesiecioleci komunizmu i faszyzmu. Bo najlepsze elity tego narody wymordowona, wyzwieziono do obozów, lub poprostu zdeprawowano. Efekt? Wystarczy spojrzeć w telewizor. Tam widać jakich mamy posłów, wielu samorządowców, prawników czy lekarzy (którzy chcą być wszystkim byle nie Judymami). Dbają tylko o siebie. Zostało to co jest. Na tym, za wszelką cenę trzeba ten kraj budować, choćby to miało trwać 100 lat. A co do pasożytów. Jeśli chcesz przekonać się o czym tak naprawdę piszę, podejdź do takiego człowieka z "rynsztoka" i to co napisałeś powiedz mu prosto w oczy. Powiedz mu, że jest śmieć. Może coś wtedy zobaczysz, może coś zrozumiesz...
Zawsze byli ludzie, którzy nie radzili sobie w życiu. Byli tacy którzy piją alkohol, owi "pasożyci", ludzie którym powinęła się noga, albo tacy którzy są np. chorzy czy niepełnosprawni. Poprostu słabsi. Jeśli w twoim domu zdaży się osoba, która należy do jednej z owych kategorii oddasz ją do przytułku? Wdepczesz w ziemię? Zagłodzisz? Pewnie nie. Tak samo jest jeśli popatrzysz na ten problem na trochę większą skalę, choćby na swoje podórko. Od tych ludzi nie wolno się odwracać. Bo jeśli to zrobimy, dokąd dojdziemy, jacy zostaniemy. ... rozwiń
Avatar
dzikiosiol / 8 sierpnia 2008 o 18:36
0
Do gościa powyżej.
Jestem ateistą, wychowanym w duchu chrześcijaństwa i całym sercem popierający tą wiarę. Jestem również liberałem. I wszelkie przejawy komunizmu, socjalizmu (każdej jej odmiany z narodowym włącznie), faszyzmu itp. wywołują u mnie obrzydzenie. Tak samo jak głupota i jeszcze parę ludzkich przywar.

Osobiście uważam, że dzieci to największe szczęście jakie może spotkać człowieka. Nie śmiałbym nawet bronić ludziom posiadania potomstwa. Czy to licznego czy nawet jednego.

Natomiast mam problem z "rodzicami", którzy zrobili sobie z własnych dzieci źródło dochodu. Mdli mnie na myśl, że nieroby i gamonie przekazują im swoją metodę na życie przez żerowanie na cudzej pracy. Pasożyty. Bo jak inaczej nazwać babsko, które nadstawia d... na prawo i lewo. Ma piątkę dzieci, każde z innym chłopem. Domaga się od państwa mieszkania i pieniędzy, bo ona z dziećmi, bez męża. Natomiast do pracy nie pójdzie. Po co? Na kasie stać w markecie za 1000zł? Przecież z zasiłków bez pracy ma 1500. To nie jest jakiś wydumany przykład, takie rzeczy dzieją się na około. Może nawet za Twoją ścianą.

Nie wiem dlaczego tak ruszyły Cię moje wcześniejsze słowa? Nie mam nic przeciwko temu, że gamonie mają dzieci. Niech sobie mają. Mam natomiast duże ALE do tego, że oni żyją z naszej pracy i naszych pieniędzy. Gdy podbija do Ciebie menel po przysłowiową złotówkę, to wiesz że to na wino (innymi słowy na zmarnowanie) i nie dajesz. A nawet jak dajesz, to masz wyrzuty sumienia. A państwo co dzień okrada Cię z dużo większych pieniędzy i oddaje tym nierobom. I to właśnie boli. A co najgorsze to bagno postępuje coraz bardziej. Dajesz palec - chcą ręki. I domagają się coraz więcej. Ciężko by jabłko padało daleko od jabłoni i za parę lat następne pokolenie przejmie tą niechlubną pałeczkę po rodzicach. Jeśli nie odetnie się im tych przywilejów, to nigdy się nie nauczą roboty. A my będziemy im płacić jeszcze więcej.

Ja nie wiem czy Ty jesteś "chrześcijanin, muzułmanin, faszysta, komunista". Bądź sobie kim tam chcesz. Jeśli Ci taki układ pasuje, niech Ci tak będzie. Ale proszę mnie nie równać ze sobą. Ja się nie godzę. Nie pasuje mi, że moje pieniądze idą w błoto. A ta cała szarańcza niech się trzyma ode mnie z daleka. Bo ja dla nich szacunku nie mam. A jeśli nadal nie rozumiesz o czym piszę, to nie mamy o czym gadać.
Do gościa powyżej.
Jestem ateistą, wychowanym w duchu chrześcijaństwa i całym sercem popierający tą wiarę. Jestem również liberałem. I wszelkie przejawy komunizmu, socjalizmu (każdej jej odmiany z narodowym włącznie), faszyzmu itp. wywołują u mnie obrzydzenie. Tak samo jak głupota i jeszcze parę ludzkich przywar.

Osobiście uważam, że dzieci to największe szczęście jakie może spotkać człowieka. Nie śmiałbym nawet bronić ludziom posiadania potomstwa. Czy to licznego czy nawet jednego.

Natomiast mam problem z &qu... rozwiń
Avatar
do dzikiegoosioła / 8 sierpnia 2008 o 14:06
0
"Robią tacy dzieci, żeby dostawać zasiłek"! Puknij sie człowieku w czoło. Kto ty jesteś: chrześcijanin, muzułmanin, faszysta, komunista? Nie mieścisz się w żadnych kategoriach. A może to ty powstałeś przez jakiś zasiłek?
Avatar
dzikiosiol / 8 sierpnia 2008 o 10:51
0
Mnie w ogóle dziwi jak taki twór (ZGL) funkcjonuje. Mogę nieco naciągnąć swój osąd, gdy wezmę pod uwagę, że nie żyjemy w normalnym kraju.

No bo w normalnych warunkach, jeśli ktoś ma budynki i wynajmuje je lokatorom, to oprócz bieżącego utrzymania w dobrej kondycji powinien jeszcze na lokatorach zarabiać. Zarabiać tyle by co jakiś czas można było przeprowadzić kolejne inwestycje, jak np. budowa kolejnych obiektów. A tanie to nie jest. Tak funkcjonuje normalny biznes. Czynsz zatem powinien być bardzo wysoki a co za tym idzie, to nie są wtedy mieszkania dla biedoty. Za komfort mieszkania i nie troszczenia się o nic trzeba płacić i to słono. A tu mieszkają same dziady, płaca grosze i domagają się za te pieniądze cudów.

Mało tego do takich mieszkań mają dość specyficzne podejście. Bo jak się ma swoje to się chucha i dmucha. Mieszkania czy domki stanowiące własność są wymuskane i wypucowane. A remonty nawet jak kogoś nie stać, to we własnym zakresie coś podłata, przykręci. Jednym słowem dba o swoje. A w tych lokalach socjalnych jak dach przecieka to się podstawia wiadro i dzwoni do gazety. Paranoja.

Akurat niedawno miałem okazję zobaczyć, jak traktuje się niewłasne mieszkanie (wynajęte). Jak dla mnie, to bydło a nie ludzie. Mieszkanie wygląda jak po przejściu szarańczy. Z normalnego mieszkanka zrobiony chlew. Brudno i śmierdzi, wyposażenie niemal całkowicie zniszczone. A na odchodnym jeszcze wulgaryzmy mazakiem po meblach. Robią tacy dzieci by zasiłki dostawać. Przenoszą się z miejsca na miejsce - gdzie zużyją co się da, to idą na nowe. Zero szacunku dla cudzej pracy, serca czy pieniędzy.

Jak widzę ten obraz socjalizmu, jak pomyślę że na to idą nasze wypracowane pieniądze, to krew się we mnie gotuje. Oni nie powinni nic dostawać: anie zasiłków, ani mieszkań, ani ulg czy preferencji. Nauczyli się żyć na cudzy rachunek. Przecież to jest kompletna demoralizacja. Jak nic nie ostaną to może jeden z drugim się wezmą do roboty. Ludzie, gdzie nam przyszło żyć? A co gorsze, to nie ma dokąd uciekać. Cała Europa durnieje, a do Stanów, gdzie głupieją ciut wolniej, nas nie wpuszczają.
Mnie w ogóle dziwi jak taki twór (ZGL) funkcjonuje. Mogę nieco naciągnąć swój osąd, gdy wezmę pod uwagę, że nie żyjemy w normalnym kraju.

No bo w normalnych warunkach, jeśli ktoś ma budynki i wynajmuje je lokatorom, to oprócz bieżącego utrzymania w dobrej kondycji powinien jeszcze na lokatorach zarabiać. Zarabiać tyle by co jakiś czas można było przeprowadzić kolejne inwestycje, jak np. budowa kolejnych obiektów. A tanie to nie jest. Tak funkcjonuje normalny biznes. Czynsz zatem powinien być bardzo wysoki a co za tym idzie, to n... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 8 sierpnia 2008 o 09:22
0
Pytanie o racjonalność postępowania ZGL. Remontuje się ( na siłę pod wpływem Dziennika Wschodnego ) budynki kwalifikujące się do rozbiórki, zamiast przyznać ich mieszkańcom nowe mieszkania z zasobów ZGL.
Specyficznie pojęta zasada celowości i gospodarności.