Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 listopada 2009 r.
12:09
Edytuj ten wpis

Sitno: Krewki strażak jest skarbnikiem. Ma na koncie jazdę po pijanemu i pobicie

0 10 A A

Jest naczelnikiem strażaków ochotników w Czołkach pod Zamościem. Zasiada też w prezydium Zarządu Gminnego OSP w pobliskim Sitnie, gdzie jest skarbnikiem. I to mimo że był karany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Druh od wielu lat jest naczelnikiem straży w Czołkach, gdzie dorabiał również jako kierowca bojowego wozu.

– Ale jak stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem po pijanemu i nie mógł już wyjeżdżać do pożarów, to został skarbnikiem w zarządzie gminnym straży – poinformował nas Czytelnik. – I nikomu nie przeszkadza, że ma wyrok. Taką funkcję powinna sprawować osoba o nieposzlakowanej opinii.

Sprawdziliśmy. Dziesięć lat temu druh odpowiadał przed sądem za pobicie. Postępowanie karne warunkowo umorzono na rok. Z kolei w 2007 roku Sąd Rejonowy w Zamościu skazał go na dwa lata więzienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę za spowodowanie ciężkich obrażeń ciała. Dodatkowo odebrano mu prawo jazdy.

Czy osoba karana może być naczelnikiem i zasiadać w prezydium Zarządu Gminnego OSP? – Naszą organizację tworzą wspaniali ludzie, dlatego nie chcemy w swoich szeregach czarnych owiec – twierdzi Regina Rokita, rzecznik Zarządu Głównego Związku OSP RP. – Jeżeli był karany, to nie powinien być wybierany do władz gminnych związku ani kierować jednostką.

Ale przyznaje, że przed wyborami kandydaci nie muszą przedstawiać zaświadczeń o niekaralności.

Prezesem Zarządu Gminnego OSP w Sitnie jest wójt Kajetan Protas, który mieszka w Czołkach. – Wiem, że druh miał jakieś problemy, ale na mnie nie ciąży obowiązek dochodzenia, za co i kiedy odpowiadał przed sądem – mówi druh wójt. – Nie ja go rekomendowałem do zarządu, tylko strażacy z Czołek.

Podkreśla, że bardzo dobrze układa mu się współpraca z naczelnikiem i prężnie działającą jednostką z Czołek, która w ub. roku świętowała 85-lecie, a podczas tegorocznych zawodów nie miała sobie równych w gminie.

Zaznacza, że obie funkcja skarbnika sprawowana jest społecznie.
Z kolei dyrektor biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie, twierdzi, że karany druh "raczej” nie powinien zasiadać w gminnym prezydium związku.

– Ale skoro macierzysta jednostka wysunęła jego kandydaturę, to znaczy, że mu ufają – mówi Tadeusz Szyszko.

Czy szef strażaków i skarbnik nie powinien mieć nieposzlakowanej opinii? – Powinien sam się wycofać ze sprawowanych funkcji – uważa Szyszko.

Co na to druh? Wczoraj nie chciał z nami rozmawiać na ten temat.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HR / 15 listopada 2010 o 18:50
0
TAK TAK TO NUDA M...
Avatar
~gosik~ / 13 grudnia 2009 o 15:13
0
Odczepcie się od człowieka. Znam " DRUHA" od wielu lat. To dobry i uczciwy człowiek. Nie można tego powiedzieć o rodzinie M.... to zawistni i beszczelni ludzie. Od kiedy pamietam zawsze byli ze wszystkimi skłóceni, wszyscy sa przeciwko nim. Proponuje przypomnieć sobie jak Pani M.... pracowała w sklepie spożywczym GS w Czolkach. Dobrze nie weszło się do sklepu a już cała wieś wiedziała co kupiłam, o co pytałam i ile zapłaciłam. Dziwnym trafem teraz w tym sklepie pracuje córka pani M....... Ciekawa jestem jakie atuty miała córka M.... iz zatrudniono ją a nie kogoś innego.
Reasumując taki artykuł powinien znajeźć swój finał w sądzie. Każdy z nas popełnia błędy ale mówią iż nalepszą "obroną" jest atak. Jeśli sprawa trafi do sądu wiem po której stronie stanąć. Wierzę że cała wieś tez stanie po stronie "druha".
Odczepcie się od człowieka. Znam " DRUHA" od wielu lat. To dobry i uczciwy człowiek. Nie można tego powiedzieć o rodzinie M.... to zawistni i beszczelni ludzie. Od kiedy pamietam zawsze byli ze wszystkimi skłóceni, wszyscy sa przeciwko nim. Proponuje przypomnieć sobie jak Pani M.... pracowała w sklepie spożywczym GS w Czolkach. Dobrze nie weszło się do sklepu a już cała wieś wiedziała co kupiłam, o co pytałam i ile zapłaciłam. Dziwnym trafem teraz w tym sklepie pracuje córka pani M....... Ciekawa jestem jakie atuty miała córka M...... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 23:30
0
Wpadł mi w ręce ten artykuł i mnie bardzo zirytował:/
Jestem strażakiem w innej jednostce OSP ten artykuł to jakieś szaleństwo, ktoś dał ładną opinię na temat druha, za bardzo nie wychwytuję wątku tego całego artykułu..... Znam tę jednostkę jako świetnych rywali na każdych zawodach OSP. Bardzo często ich gmina: Sitno, Jednostka: Czołki, Sitno Zajmuje czołowe miejsca w rozgrywanych zawodach i wiem że na pewno wielką zasługą ich sukcesu jak i każdej dobrej jednostki jest dobry naczelnik. A śmiało mogę stwierdzić że to dobra, prężna, wciąż rozwijająca się jednostka.
Wpadł mi w ręce ten artykuł i mnie bardzo zirytował:/
Jestem strażakiem w innej jednostce OSP ten artykuł to jakieś szaleństwo, ktoś dał ładną opinię na temat druha, za bardzo nie wychwytuję wątku tego całego artykułu..... Znam tę jednostkę jako świetnych rywali na każdych zawodach OSP. Bardzo często ich gmina: Sitno, Jednostka: Czołki, Sitno Zajmuje czołowe miejsca w rozgrywanych zawodach i wiem że na pewno wielką zasługą ich sukcesu jak i każdej dobrej jednostki jest dobry naczelnik. A śmiało mogę stwierdzić że to dobra, prężna, wcią... rozwiń
Avatar
oska / 21 listopada 2009 o 16:17
0
ten artykuł to tylko wynik nudy sąsiadów tego druha z czołek rodziny gienków M.....oni kłócą się z cala wsią i tylko szukają okazji do rozglosu i zeby byly nowe plotki na wsi bo oni tylko tym się zajmują.od pokoleń rodzina druha byla zwiazana z staraża i jak byla potrzeba zostawiał wszystko i biegl na pomoc.Do pani redaktor:proszę zapoznanie sie na naszej wsi z opinia o druhu i obiektywnym opisaniu obecnej sytuacji a nie tylko szukania sansacji na prostej polskiej wsi bo cala wies jest za tym człowiekiem i nie przeszkadza nikomu ze kiedyś tam miał jakiś wyrok i proszę porównać co zrobił druh i jego rodzina bezinteresownie przez pokolania dla wsi a co ten ,,czytelnik'' ...
ten artykuł to tylko wynik nudy sąsiadów tego druha z czołek rodziny gienków M.....oni kłócą się z cala wsią i tylko szukają okazji do rozglosu i zeby byly nowe plotki na wsi bo oni tylko tym się zajmują.od pokoleń rodzina druha byla zwiazana z staraża i jak byla potrzeba zostawiał wszystko i biegl na pomoc.Do pani redaktor:proszę zapoznanie sie na naszej wsi z opinia o druhu i obiektywnym opisaniu obecnej sytuacji a nie tylko szukania sansacji na prostej polskiej wsi bo cala wies jest za tym człowiekiem i nie przeszkadza nikomu ze kiedyś ta... rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 22:35
0
Nieposzlakowana opinie i zaświadczenie o iekaralnożści Ludzie obudźcie się, ilu trzeźwych i niekaranych ma trupy na sumieniu? Jeśli kiedyś posłowie wymyślą, że przestępcą jest ten, kto prowadzi pojazd mając powyżej 36,6 celsjusza to też w to uwierzycie?
Avatar
rogalikow / 19 listopada 2009 o 19:12
0
w mojej gminie wójt był skazany prawomocnym wyrokiem i co z tego?? - nadal jest wójtem... - polskie prawo sprzyja takim ludziom wiec nie ma sie co dziwic..
Avatar
czepiacz / 19 listopada 2009 o 18:26
0
Jak nie Sadowska to Wójtowicz musi komus zniszczyć zycie.Gdyby tak przyjrzeć się przeszłości osób pracujacych w dziennikuwschodnim też mozna znależć by ciekawe rzeczy...
Avatar
STYX / 19 listopada 2009 o 18:15
0
A odpier***cie sie od człowieka !!! Jak wam sie dupy palą to chłopina na nic nie patrzy tylko zapieprza gasić dupsko. Podziękowalibyście mu a nie się czepiacie. Od razu widać,że komuś sie marzy funkcja i stanowisko. A do roboty chłopku jeden a nie na korytko liczyć. Kurza twarz. Nie tacy jak on i nie na takich stanowiskach tyłki zmoczyli i nawet psy o tym nie szczekały a tu patrz Watergate w Czołkach znaleźli...
Avatar
68 / 19 listopada 2009 o 16:30
0
cuś druh zalazł za skórę Czytelnikowi
a osp to nie salony raczej
cuś druh zalazł za skórę Czytelnikowi
a osp to nie salony raczej rozwiń
Avatar
69 / 19 listopada 2009 o 13:26
0
Dziadostwo ten dziennik dlaczego pod artykułem oOSP jest zdjęcie strażaków PSP z JRG1 Lublin
Avatar
HR / 15 listopada 2010 o 18:50
0
TAK TAK TO NUDA M...
Avatar
~gosik~ / 13 grudnia 2009 o 15:13
0
Odczepcie się od człowieka. Znam " DRUHA" od wielu lat. To dobry i uczciwy człowiek. Nie można tego powiedzieć o rodzinie M.... to zawistni i beszczelni ludzie. Od kiedy pamietam zawsze byli ze wszystkimi skłóceni, wszyscy sa przeciwko nim. Proponuje przypomnieć sobie jak Pani M.... pracowała w sklepie spożywczym GS w Czolkach. Dobrze nie weszło się do sklepu a już cała wieś wiedziała co kupiłam, o co pytałam i ile zapłaciłam. Dziwnym trafem teraz w tym sklepie pracuje córka pani M....... Ciekawa jestem jakie atuty miała córka M.... iz zatrudniono ją a nie kogoś innego.
Reasumując taki artykuł powinien znajeźć swój finał w sądzie. Każdy z nas popełnia błędy ale mówią iż nalepszą "obroną" jest atak. Jeśli sprawa trafi do sądu wiem po której stronie stanąć. Wierzę że cała wieś tez stanie po stronie "druha".
Odczepcie się od człowieka. Znam " DRUHA" od wielu lat. To dobry i uczciwy człowiek. Nie można tego powiedzieć o rodzinie M.... to zawistni i beszczelni ludzie. Od kiedy pamietam zawsze byli ze wszystkimi skłóceni, wszyscy sa przeciwko nim. Proponuje przypomnieć sobie jak Pani M.... pracowała w sklepie spożywczym GS w Czolkach. Dobrze nie weszło się do sklepu a już cała wieś wiedziała co kupiłam, o co pytałam i ile zapłaciłam. Dziwnym trafem teraz w tym sklepie pracuje córka pani M....... Ciekawa jestem jakie atuty miała córka M...... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 23:30
0
Wpadł mi w ręce ten artykuł i mnie bardzo zirytował:/
Jestem strażakiem w innej jednostce OSP ten artykuł to jakieś szaleństwo, ktoś dał ładną opinię na temat druha, za bardzo nie wychwytuję wątku tego całego artykułu..... Znam tę jednostkę jako świetnych rywali na każdych zawodach OSP. Bardzo często ich gmina: Sitno, Jednostka: Czołki, Sitno Zajmuje czołowe miejsca w rozgrywanych zawodach i wiem że na pewno wielką zasługą ich sukcesu jak i każdej dobrej jednostki jest dobry naczelnik. A śmiało mogę stwierdzić że to dobra, prężna, wciąż rozwijająca się jednostka.
Wpadł mi w ręce ten artykuł i mnie bardzo zirytował:/
Jestem strażakiem w innej jednostce OSP ten artykuł to jakieś szaleństwo, ktoś dał ładną opinię na temat druha, za bardzo nie wychwytuję wątku tego całego artykułu..... Znam tę jednostkę jako świetnych rywali na każdych zawodach OSP. Bardzo często ich gmina: Sitno, Jednostka: Czołki, Sitno Zajmuje czołowe miejsca w rozgrywanych zawodach i wiem że na pewno wielką zasługą ich sukcesu jak i każdej dobrej jednostki jest dobry naczelnik. A śmiało mogę stwierdzić że to dobra, prężna, wcią... rozwiń
Avatar
oska / 21 listopada 2009 o 16:17
0
ten artykuł to tylko wynik nudy sąsiadów tego druha z czołek rodziny gienków M.....oni kłócą się z cala wsią i tylko szukają okazji do rozglosu i zeby byly nowe plotki na wsi bo oni tylko tym się zajmują.od pokoleń rodzina druha byla zwiazana z staraża i jak byla potrzeba zostawiał wszystko i biegl na pomoc.Do pani redaktor:proszę zapoznanie sie na naszej wsi z opinia o druhu i obiektywnym opisaniu obecnej sytuacji a nie tylko szukania sansacji na prostej polskiej wsi bo cala wies jest za tym człowiekiem i nie przeszkadza nikomu ze kiedyś tam miał jakiś wyrok i proszę porównać co zrobił druh i jego rodzina bezinteresownie przez pokolania dla wsi a co ten ,,czytelnik'' ...
ten artykuł to tylko wynik nudy sąsiadów tego druha z czołek rodziny gienków M.....oni kłócą się z cala wsią i tylko szukają okazji do rozglosu i zeby byly nowe plotki na wsi bo oni tylko tym się zajmują.od pokoleń rodzina druha byla zwiazana z staraża i jak byla potrzeba zostawiał wszystko i biegl na pomoc.Do pani redaktor:proszę zapoznanie sie na naszej wsi z opinia o druhu i obiektywnym opisaniu obecnej sytuacji a nie tylko szukania sansacji na prostej polskiej wsi bo cala wies jest za tym człowiekiem i nie przeszkadza nikomu ze kiedyś ta... rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2009 o 22:35
0
Nieposzlakowana opinie i zaświadczenie o iekaralnożści Ludzie obudźcie się, ilu trzeźwych i niekaranych ma trupy na sumieniu? Jeśli kiedyś posłowie wymyślą, że przestępcą jest ten, kto prowadzi pojazd mając powyżej 36,6 celsjusza to też w to uwierzycie?
Avatar
rogalikow / 19 listopada 2009 o 19:12
0
w mojej gminie wójt był skazany prawomocnym wyrokiem i co z tego?? - nadal jest wójtem... - polskie prawo sprzyja takim ludziom wiec nie ma sie co dziwic..
Avatar