Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lipca 2009 r.
12:41
Edytuj ten wpis

Skatował złodzieja w obronie garażu, nie pójdzie do aresztu

0 22 A A

Jacek W. nie pójdzie za kratki, bo sąd w Tomaszowie Lubelskim nie przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Śledczy najprawdopodobniej złożą zażalenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poturbowany 16-latek i jego szwagier mają tymczasem na swoim szereg kradzieży i włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych.

We wtorek 22-letni Jacek W. z gminny Ulhówek usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a prokuratura i wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Ale sąd nie przychylił się do jej wniosku.

- Rozważamy złożenie zażalenia - mówi Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Podnosi, że działanie 22-latka broniącego swojego garażu przed złodziejami było nieadekwatne do sytuacji, w jakiej się znalazł.

- Podejrzanemu grozi surowa kara (do 10 lat pozbawienia wolności - red.), a jego ofiara może zostać kaleką - wskazuje Piechnik.

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną - trafił do szpitala po nieudanej próbie włamania do garażu pod Ulhówkiem, skąd kilka dni wcześniej razem ze szwagrem, 23-letnim Łukaszem S., skradł elektronarzędzia.

Pobił go Jacek W., a na koniec zamknął w bagażniku swojego samochodu i zadzwonił po policję. Szwagier nastolatka uciekł, natomiast Grzegorz K. wylądował w szpitalu, gdzie przeszedł dwie operacje; lekarze musieli m.in. usunąć pękniętą śledzionę.

Chłopiec przyznał się do wcześniejszego włamania do garażu Jacka W. Podnosi, że ostatnim razem nie zamierzali się włamywać, chcieli tylko kupić paliwo.

Ale policja podejrzewa go o dokonanie ze szwagrem czterech podobnych przestępstw. Łukasz S. ma na swoim koncie jeszcze pięć kradzieży i włamań do garaży oraz pomieszczeń gospodarczych, których dokonał wspólnie z Damianem J. z gminy Lubycza Królewska.

Jak Grzegorz K. wydobrzeje, zajmie się nim sąd rodzinny. Łukaszowi S. i Damianowi J. grozi do 10 lat więzienia.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 0 0

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!