Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lipca 2009 r.
12:41
Edytuj ten wpis

Skatował złodzieja w obronie garażu, nie pójdzie do aresztu

0 22 A A

Jacek W. nie pójdzie za kratki, bo sąd w Tomaszowie Lubelskim nie przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Śledczy najprawdopodobniej złożą zażalenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poturbowany 16-latek i jego szwagier mają tymczasem na swoim szereg kradzieży i włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych.

We wtorek 22-letni Jacek W. z gminny Ulhówek usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a prokuratura i wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Ale sąd nie przychylił się do jej wniosku.

- Rozważamy złożenie zażalenia - mówi Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Podnosi, że działanie 22-latka broniącego swojego garażu przed złodziejami było nieadekwatne do sytuacji, w jakiej się znalazł.

- Podejrzanemu grozi surowa kara (do 10 lat pozbawienia wolności - red.), a jego ofiara może zostać kaleką - wskazuje Piechnik.

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną - trafił do szpitala po nieudanej próbie włamania do garażu pod Ulhówkiem, skąd kilka dni wcześniej razem ze szwagrem, 23-letnim Łukaszem S., skradł elektronarzędzia.

Pobił go Jacek W., a na koniec zamknął w bagażniku swojego samochodu i zadzwonił po policję. Szwagier nastolatka uciekł, natomiast Grzegorz K. wylądował w szpitalu, gdzie przeszedł dwie operacje; lekarze musieli m.in. usunąć pękniętą śledzionę.

Chłopiec przyznał się do wcześniejszego włamania do garażu Jacka W. Podnosi, że ostatnim razem nie zamierzali się włamywać, chcieli tylko kupić paliwo.

Ale policja podejrzewa go o dokonanie ze szwagrem czterech podobnych przestępstw. Łukasz S. ma na swoim koncie jeszcze pięć kradzieży i włamań do garaży oraz pomieszczeń gospodarczych, których dokonał wspólnie z Damianem J. z gminy Lubycza Królewska.

Jak Grzegorz K. wydobrzeje, zajmie się nim sąd rodzinny. Łukaszowi S. i Damianowi J. grozi do 10 lat więzienia.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi wysypali gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi wysypali gruz z rozbiórki budynku 15 1

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 0

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 15

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 9

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 1

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 38 20

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 2 22

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice