Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lipca 2009 r.
12:41
Edytuj ten wpis

Skatował złodzieja w obronie garażu, nie pójdzie do aresztu

0 22 A A

Jacek W. nie pójdzie za kratki, bo sąd w Tomaszowie Lubelskim nie przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Śledczy najprawdopodobniej złożą zażalenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poturbowany 16-latek i jego szwagier mają tymczasem na swoim szereg kradzieży i włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych.

We wtorek 22-letni Jacek W. z gminny Ulhówek usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a prokuratura i wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Ale sąd nie przychylił się do jej wniosku.

- Rozważamy złożenie zażalenia - mówi Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Podnosi, że działanie 22-latka broniącego swojego garażu przed złodziejami było nieadekwatne do sytuacji, w jakiej się znalazł.

- Podejrzanemu grozi surowa kara (do 10 lat pozbawienia wolności - red.), a jego ofiara może zostać kaleką - wskazuje Piechnik.

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną - trafił do szpitala po nieudanej próbie włamania do garażu pod Ulhówkiem, skąd kilka dni wcześniej razem ze szwagrem, 23-letnim Łukaszem S., skradł elektronarzędzia.

Pobił go Jacek W., a na koniec zamknął w bagażniku swojego samochodu i zadzwonił po policję. Szwagier nastolatka uciekł, natomiast Grzegorz K. wylądował w szpitalu, gdzie przeszedł dwie operacje; lekarze musieli m.in. usunąć pękniętą śledzionę.

Chłopiec przyznał się do wcześniejszego włamania do garażu Jacka W. Podnosi, że ostatnim razem nie zamierzali się włamywać, chcieli tylko kupić paliwo.

Ale policja podejrzewa go o dokonanie ze szwagrem czterech podobnych przestępstw. Łukasz S. ma na swoim koncie jeszcze pięć kradzieży i włamań do garaży oraz pomieszczeń gospodarczych, których dokonał wspólnie z Damianem J. z gminy Lubycza Królewska.

Jak Grzegorz K. wydobrzeje, zajmie się nim sąd rodzinny. Łukaszowi S. i Damianowi J. grozi do 10 lat więzienia.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Avatar
viktus / 2 lipca 2009 o 10:31
0
Erazm napisał:
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka.

Bo w Anglii jest niezawisłe sądownictwo, nikt sędziego, który tak powiedział nie będzie ciągał po dyscyplinarkach i nie będzie musiał się nikomu z tego tłumaczyć.
A w niby demokratycznej Polsce, jak na razie mamy urzędy sądowe działające w strukturze i pod patronatem ministra - polityka. rozwiń
Avatar
men / 2 lipca 2009 o 08:48
0
Bandzior, gwałciciel, złodziej c czasie "pracy" nie powinien być w żaden sposób chroniony. A prawo napadniętego do sposobu obrony nie powinno być ograniczone.
Zostawiłby śmiecia w stanie dobrym, ten wbiłby mu nóż w plecy. A nawet jeśli nie, to następnej nocy wróciłby próbując okraść go ponownie.
Avatar
ziutek_sloneczko / 2 lipca 2009 o 08:43
0
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wyłącznie odrobinę satysfakcji ;-)
Pozdrawiam.
Wasz Ziutek_słoneczko
No cóż ! Nie na darmo Anglicy powiadają: "mój dom... moją twierdzą". Podstawą wszelkich praw jest bowiem poszanowanie prawa własności. I dopóki w tym kraju nie będzie się szanować prawa własności (m.in. prawa do obrony swojej własności, czy obrony własnej) dopóty dobrze tutaj nie będzie. Pozostanie nam tylko jak temu właścicielowi garażu "wyrywać takie chwasty" na własną rękę i mieć nadzieję na niski wymiar kary. A to, że, wypełniliśmy, co należy do policji na którą i tak wszyscy płacimy podatki - to da nam tylko i wy... rozwiń
Avatar
dsf / 2 lipca 2009 o 08:40
0
Popieram szanownych przedmówców. Prawo własności trzeba szanować, to samo jednak dotyczy np oszukiwania państwa poprzez: lewe zwolnienia lekarskie, kantowanie na podatkach, wyłudzanie zasiłków itd. Jak własność to własność, nieważne czyja.
Avatar
Cogito / 2 lipca 2009 o 08:13
0
Sz. P. Zlodziej chcial kupic paliwo? Ciekawe jak? W nocy i to z zamknietego garazu? Moglby wymyslic cos bardziej przekonujacego.
Avatar
UPRawniony go głosowania / 1 lipca 2009 o 23:28
0
No to młody będzie dalej kradł bez śledziony. Może jeszcze dostanie na koszt podatnikow rentę inwalidzką za wyPOdek przy pracy.
Avatar
litościwy / 1 lipca 2009 o 23:04
0
Złodziej to taki śmieć. Dlaczego nikt nie mówi tego głośno? Śmieć też ma prawo żyć, ale ze świadomością że jest śmieciem ... Złodzieje to taki smutny, pazerny i nieudaczny gatunek ...
Avatar
Erazm / 1 lipca 2009 o 22:52
0
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam celem cennej lekcji, zwłaszcza polskiej prokuraturze i innym broniącym bandytów:
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196479/Pictured-The-battered-bruised-face-burglar-got-wrong-72-year-old-boxer.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-11...-old-boxer.html[/url]
W sumie już się wypowiadałem na ten temat przy wcześniejszym artykule ale pozwolę sobie coś dodać. W przeciwieństwie do Polski, w UK organy sądowe działają racjonalnie - właśnie zakończył się proces włamywacza, który włamał się do domu starszego małżeństwa. Mimo sędziwego wieku właściciel mieszkania - były bokser - zmasakrował twarz włamywaczowi. Po krótkim procesie młody bandyta usłyszał wyrok więzienia (4 latka) a sędzia osobiście stwierdził, że człowiek ten dostał na co zasłużył!
Oryginalny tekst wraz ze zdjęciami - polecam cel... rozwiń
Avatar
ZYTA / 1 lipca 2009 o 22:47
0
ZŁODZIEJOM NALEŻY ODRĄBYWAĆ RĘCE I PUSZCZAĆ WOLNO NIECH RADZI SOBIE DALEJ SAM!!!!!!!!!1
Avatar
raf / 1 lipca 2009 o 22:21
0
No prosze, on chcial paliwo kupic. Widac skur...l malo dostal jeszcze.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 5

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 0 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 23 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 34 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 111 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską