Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 sierpnia 2010 r.
16:29
Edytuj ten wpis

Trasa Lublin - Biłgoraj: Będzie remont odcinka drogi nr 835 (mapa)

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 14 A A

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa 13-kilometrowego odcinka trasy 835 z Biłgoraja do Frampola. To jedna z najpopularniejszych dróg na Lubelszczyźnie. I jedna z najbardziej zniszczonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Droga 835 prowadzi z Lublina przez Biłgoraj w kierunku Bieszczad (kończy się w rejonie Sanoka). To trasa ważna dla mieszkańców południowej Lubelszczyzny.

Urząd Marszałkowski co pięć lat sprawdza, po których drogach wojewódzkich jeździ najwięcej ludzi, ocenia stan nawierzchni i wybiera trasy do remontu. Z ostatnich badań z 2005 roku wynikało, że rekordowa liczba samochodów przejeżdża właśnie drogą 835. Ponad 77 tys. pojazdów na dobę.

– Od trzech kadencji przekonuję władze województwa, że ta droga zasłużyła na solidną przebudowę. Wreszcie krok w dobrą stronę. Może inne odcinki też się doczekają – komentuje Jan Kowalik, radny wojewódzki PSL, który mieszka w Różańcu obok Tarnogrodu. Dodaje: – Przez lata Urząd Marszałkowski nie robił nic z tą trasą, bo była nadzieja, że przejmie ją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga czekała, aż się zezłomowała.

– Ten odcinek zostanie wzmocniony i poszerzony – mówi Lidia Sokołowska, kierownik z Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim. Skorzystają nie tylko kierowcy: powstaną chodniki, zjazdy do posesji i nowe zatoczki autobusowe.

Przebudowa 13-kilometrowego odcinka wyceniona była przez Urząd Marszałkowski na niespełna 100 mln zł, jednak po przetargu okazało się, że uda się sporo zaoszczędzić. Połowę pieniędzy dołoży Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego.

Jeśli w RPO zostaną pieniądze, to przebudowy doczekają się jeszcze dwa inne fragmenty trasy 835. Na liście rezerwowej czekają odcinki Lublin–Piotrków i Piotrków–Wysokie.

Droga 835 miała też szansę na pieniądze z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Władze województwa zgłosiły do dofinansowania remontu drogi 747 (wraz z budową mostu na Wiśle) i właśnie 835. Ostatecznie pieniądze dostała pierwsza.

Odcinek drogi 835, który będzie remontowany

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mały / 17 lutego 2011 o 10:22
0
ktoś ten rząd wybrał i kiedy dopuszcza się obcokrajowca do władzy
Avatar
kop / 5 sierpnia 2010 o 17:56
0
Akurat Palikot to jedyny, który cos robi dla Biłgoraja. Od 20lat wszyscy poslowie, zarówno Pis, sld, psl a nawet po maja miasto w 4literach. Ten jedyny coś tam robi, drogę też on załatwił(tak zwany lobbing dla pisociemnych)- gdzie pis skreslil droge 835 z listy mających byc przemianowanych na krajówkę. Nawet Tokarska z psl dziala tylko w swojej wiosce. Co do Dechnika, zrobił bardzo duzo dla Bilgoraja- rzeczywiscie to byl prawdziwy lokalny patriota- a co do zabierania mu honorow w miescie- lpr do spolki z pisem dzialaja w tym kierunku. Dlatego slepy wyznawco pisu, pomysl zanim sie wypowiesz
Akurat Palikot to jedyny, który cos robi dla Biłgoraja. Od 20lat wszyscy poslowie, zarówno Pis, sld, psl a nawet po maja miasto w 4literach. Ten jedyny coś tam robi, drogę też on załatwił(tak zwany lobbing dla pisociemnych)- gdzie pis skreslil droge 835 z listy mających byc przemianowanych na krajówkę. Nawet Tokarska z psl dziala tylko w swojej wiosce. Co do Dechnika, zrobił bardzo duzo dla Bilgoraja- rzeczywiscie to byl prawdziwy lokalny patriota- a co do zabierania mu honorow w miescie- lpr do spolki z pisem dzialaja w tym kierunku. Dlateg... rozwiń
Avatar
haryski / 5 sierpnia 2010 o 13:29
0
Za Dechnika Bilgoraj sie rozwijal za Poliglupa sie zwija bez przyszlosci pracy czy inwestycji ale najbardziej medialny pajac
Avatar
Kanty / 5 sierpnia 2010 o 11:40
0
Za Józefa Dechnika Biłgoraj i cały region miał jedne z najlepszych dróg a za Palikota ma najgorsze.
Teraz, co za paradoks Józefowi Dechnikowi zabrano patronat nad jedną ulczką w Biłgoraju a Palikota uczyniono
jego honorowym obywatelem. Dechnik można powiedzieć wskrzesił to miasto po wojnie ....bo i: Mewa i BZNS i Zakłady Mięsne i Fabryka Mebli a Palikot ??????????......trochę populistycznych wygłupów ? Nie wnikam,że Józef był komunistą bo gorsi łażą po tym świecie a on w proteście przeciw niesprawiedliwości społecznej strzelił sobie w głowę .Obecny "namaszczony" Biłgoraja tego nie zrobi,bo to tylko zwykła szczekająca odmiana tchórza.
Coś się w tym świecie POprzewracało i tak śmierdzi,że coraz częściej trudno to się znosi.
Za Józefa Dechnika Biłgoraj i cały region miał jedne z najlepszych dróg a za Palikota ma najgorsze.
Teraz, co za paradoks Józefowi Dechnikowi zabrano patronat nad jedną ulczką w Biłgoraju a Palikota uczyniono
jego honorowym obywatelem. Dechnik można powiedzieć wskrzesił to miasto po wojnie ....bo i: Mewa i BZNS i Zakłady Mięsne i Fabryka Mebli a Palikot ??????????......trochę populistycznych wygłupów ? Nie wnikam,że Józef był komunistą bo gorsi łażą po tym świecie a on w proteście przeciw niesprawiedliwości społecznej strzelił so... rozwiń
Avatar
gal / 5 sierpnia 2010 o 10:44
0
mozemy podziekowac naszemu kochanemu pisowi za to, ze nie wciagneli 835 na liste drog do przemianowania na krajowke- teraz juz po ptokach, moze za pare lat... Dziekujemy Ci prezesie!
Avatar
a / 5 sierpnia 2010 o 06:25
0
W Wysokiem już na szczęście skrzyżowanie "się przebudowuje" na rondo.
Avatar
frazes / 5 sierpnia 2010 o 06:22
0
[quote name='kierowca' date='04 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1280939731' post='325047']
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zaniedbywana.GDDKiA przeznacza olbrzymie pieniądze na planowana obwodnicę Frampola i Gorajca -wioski przez którą ruch jest szczątkowy,bo jest to droga krajowa 74- o zakazie wjazdu pojazdow powyzej 8 ton. To takie Polskie paradoksy.Trzeba budować z wyprzwedzeniem na 50 lat, a nie na na potrzeby sprzed 30 lat.
[/quote]

Kierowco, albo jesteś tylko "krzykaczem", albo naprawdę nie wiesz o co chodzi.
GDDKiA nie może przeznaczyć jakichkolwiek pieniędzy na 835 bo to droga wojewódzka. Nie jest żadnym paradoksem, że budowana będzie obwodnica Frampola i Gorajca, bo właśnie to przyczyni się do zdjęcia z drogi 74 zakazu ruchu ciężkich pojazdów.
Drugi powód dla, którego musi ona powstać, to problemy z frampolskim skrzyżowaniem, a dokładniej z ilością wypadków do których na nim dochodzi.
Decyzja co do Frampola jest już podjęta i czeka u wojewody.

Paradoksem jest za to, że z drogi 835 przez tyle lat nie udało się zrobić drogi krajowej, choć przesłanki ku temu są oczywiste.
W całym tym remoncie zastanawia jedno - inwestycja została wyceniona na 100mln pln, natomiast przetarg wygrało konsorcjum, które w złożonej ofercie zadeklarowało wykonanie jej za ok. 47mln pln.
To jest wręcz niesamowita rozbieżność, która może budzić wątpliwości co do wyceny i oby nie przełożyła się na jakość wykonania tego odcinka.

P.S. Jakby Ktoś nie wiedział, w owym konsorcjum znajduje sie także przedsięborstwo remontowe z Tomaszowa Lubelskiego
[quote name='kierowca' date='04 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1280939731' post='325047']
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, p... rozwiń
Avatar
emigrant z wlkp / 4 sierpnia 2010 o 23:06
0
Zgadam sie z internauta [kirowca ale marszalek tego nie rozumie
Avatar
kierowca / 4 sierpnia 2010 o 18:35
0
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zaniedbywana.GDDKiA przeznacza olbrzymie pieniądze na planowana obwodnicę Frampola i Gorajca -wioski przez którą ruch jest szczątkowy,bo jest to droga krajowa 74- o zakazie wjazdu pojazdow powyzej 8 ton. To takie Polskie paradoksy.Trzeba budować z wyprzwedzeniem na 50 lat, a nie na na potrzeby sprzed 30 lat.
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zan... rozwiń
Avatar
Marek / 4 sierpnia 2010 o 18:03
0
Tam trzeba wyremontować odcinek przynajmniej 100km a nie 13 km! Nasze zas....e władze lokalne już z 10 lat o remontach trasy Bilgoraj Lublin gadaj zwlaszcza przed wyborami i jak dotąd nic!Powiat Biłgorajski ma najgorsze drogi w Polsce! Jaka władza takie drogi! Do roboty darmozjady!
Avatar
mały / 17 lutego 2011 o 10:22
0
ktoś ten rząd wybrał i kiedy dopuszcza się obcokrajowca do władzy
Avatar
kop / 5 sierpnia 2010 o 17:56
0
Akurat Palikot to jedyny, który cos robi dla Biłgoraja. Od 20lat wszyscy poslowie, zarówno Pis, sld, psl a nawet po maja miasto w 4literach. Ten jedyny coś tam robi, drogę też on załatwił(tak zwany lobbing dla pisociemnych)- gdzie pis skreslil droge 835 z listy mających byc przemianowanych na krajówkę. Nawet Tokarska z psl dziala tylko w swojej wiosce. Co do Dechnika, zrobił bardzo duzo dla Bilgoraja- rzeczywiscie to byl prawdziwy lokalny patriota- a co do zabierania mu honorow w miescie- lpr do spolki z pisem dzialaja w tym kierunku. Dlatego slepy wyznawco pisu, pomysl zanim sie wypowiesz
Akurat Palikot to jedyny, który cos robi dla Biłgoraja. Od 20lat wszyscy poslowie, zarówno Pis, sld, psl a nawet po maja miasto w 4literach. Ten jedyny coś tam robi, drogę też on załatwił(tak zwany lobbing dla pisociemnych)- gdzie pis skreslil droge 835 z listy mających byc przemianowanych na krajówkę. Nawet Tokarska z psl dziala tylko w swojej wiosce. Co do Dechnika, zrobił bardzo duzo dla Bilgoraja- rzeczywiscie to byl prawdziwy lokalny patriota- a co do zabierania mu honorow w miescie- lpr do spolki z pisem dzialaja w tym kierunku. Dlateg... rozwiń
Avatar
haryski / 5 sierpnia 2010 o 13:29
0
Za Dechnika Bilgoraj sie rozwijal za Poliglupa sie zwija bez przyszlosci pracy czy inwestycji ale najbardziej medialny pajac
Avatar
Kanty / 5 sierpnia 2010 o 11:40
0
Za Józefa Dechnika Biłgoraj i cały region miał jedne z najlepszych dróg a za Palikota ma najgorsze.
Teraz, co za paradoks Józefowi Dechnikowi zabrano patronat nad jedną ulczką w Biłgoraju a Palikota uczyniono
jego honorowym obywatelem. Dechnik można powiedzieć wskrzesił to miasto po wojnie ....bo i: Mewa i BZNS i Zakłady Mięsne i Fabryka Mebli a Palikot ??????????......trochę populistycznych wygłupów ? Nie wnikam,że Józef był komunistą bo gorsi łażą po tym świecie a on w proteście przeciw niesprawiedliwości społecznej strzelił sobie w głowę .Obecny "namaszczony" Biłgoraja tego nie zrobi,bo to tylko zwykła szczekająca odmiana tchórza.
Coś się w tym świecie POprzewracało i tak śmierdzi,że coraz częściej trudno to się znosi.
Za Józefa Dechnika Biłgoraj i cały region miał jedne z najlepszych dróg a za Palikota ma najgorsze.
Teraz, co za paradoks Józefowi Dechnikowi zabrano patronat nad jedną ulczką w Biłgoraju a Palikota uczyniono
jego honorowym obywatelem. Dechnik można powiedzieć wskrzesił to miasto po wojnie ....bo i: Mewa i BZNS i Zakłady Mięsne i Fabryka Mebli a Palikot ??????????......trochę populistycznych wygłupów ? Nie wnikam,że Józef był komunistą bo gorsi łażą po tym świecie a on w proteście przeciw niesprawiedliwości społecznej strzelił so... rozwiń
Avatar
gal / 5 sierpnia 2010 o 10:44
0
mozemy podziekowac naszemu kochanemu pisowi za to, ze nie wciagneli 835 na liste drog do przemianowania na krajowke- teraz juz po ptokach, moze za pare lat... Dziekujemy Ci prezesie!
Avatar
a / 5 sierpnia 2010 o 06:25
0
W Wysokiem już na szczęście skrzyżowanie "się przebudowuje" na rondo.
Avatar
frazes / 5 sierpnia 2010 o 06:22
0
[quote name='kierowca' date='04 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1280939731' post='325047']
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zaniedbywana.GDDKiA przeznacza olbrzymie pieniądze na planowana obwodnicę Frampola i Gorajca -wioski przez którą ruch jest szczątkowy,bo jest to droga krajowa 74- o zakazie wjazdu pojazdow powyzej 8 ton. To takie Polskie paradoksy.Trzeba budować z wyprzwedzeniem na 50 lat, a nie na na potrzeby sprzed 30 lat.
[/quote]

Kierowco, albo jesteś tylko "krzykaczem", albo naprawdę nie wiesz o co chodzi.
GDDKiA nie może przeznaczyć jakichkolwiek pieniędzy na 835 bo to droga wojewódzka. Nie jest żadnym paradoksem, że budowana będzie obwodnica Frampola i Gorajca, bo właśnie to przyczyni się do zdjęcia z drogi 74 zakazu ruchu ciężkich pojazdów.
Drugi powód dla, którego musi ona powstać, to problemy z frampolskim skrzyżowaniem, a dokładniej z ilością wypadków do których na nim dochodzi.
Decyzja co do Frampola jest już podjęta i czeka u wojewody.

Paradoksem jest za to, że z drogi 835 przez tyle lat nie udało się zrobić drogi krajowej, choć przesłanki ku temu są oczywiste.
W całym tym remoncie zastanawia jedno - inwestycja została wyceniona na 100mln pln, natomiast przetarg wygrało konsorcjum, które w złożonej ofercie zadeklarowało wykonanie jej za ok. 47mln pln.
To jest wręcz niesamowita rozbieżność, która może budzić wątpliwości co do wyceny i oby nie przełożyła się na jakość wykonania tego odcinka.

P.S. Jakby Ktoś nie wiedział, w owym konsorcjum znajduje sie także przedsięborstwo remontowe z Tomaszowa Lubelskiego
[quote name='kierowca' date='04 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1280939731' post='325047']
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, p... rozwiń
Avatar
emigrant z wlkp / 4 sierpnia 2010 o 23:06
0
Zgadam sie z internauta [kirowca ale marszalek tego nie rozumie
Avatar
kierowca / 4 sierpnia 2010 o 18:35
0
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zaniedbywana.GDDKiA przeznacza olbrzymie pieniądze na planowana obwodnicę Frampola i Gorajca -wioski przez którą ruch jest szczątkowy,bo jest to droga krajowa 74- o zakazie wjazdu pojazdow powyzej 8 ton. To takie Polskie paradoksy.Trzeba budować z wyprzwedzeniem na 50 lat, a nie na na potrzeby sprzed 30 lat.
Dw 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa powinna byc droga dwujezdniową na mozliwych do wykonania odcinkach,co jest mozliwe do wykonania i stosunkowo niedrogie w zwiazku z bardzo slabo zurbanizowanym terenem po ktorym biegnie. Trasa łatwiejsza do wykonania od drogi Lublin Krasnik Janów Nisko Rzeszow. Droga 835 prowadzi do planowanej autostrady A-4 Rzeszów Korczowa i przejśc granicznych przez Tamaszów do Hrebennego, przez Lubaczów do przejscia Budomierz Hruszew, do Korczowej i Medyki.To główna trasa na Południe od Lublina, przez dziesiatki lat zan... rozwiń
Avatar
Marek / 4 sierpnia 2010 o 18:03
0
Tam trzeba wyremontować odcinek przynajmniej 100km a nie 13 km! Nasze zas....e władze lokalne już z 10 lat o remontach trasy Bilgoraj Lublin gadaj zwlaszcza przed wyborami i jak dotąd nic!Powiat Biłgorajski ma najgorsze drogi w Polsce! Jaka władza takie drogi! Do roboty darmozjady!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!