Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 listopada 2009 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Trzeszczany: Dzielnicowy zastrzelił psa, który atakował ludzi

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 40 A A

Policjant musiał oddać kilka strzałów, zanim powalił na ziemię wielkie, bezpańskie psisko. Wcześniej pies, z wyglądu przypominający rasę moskiewski stróżujący rzucił się na mieszkankę wsi Bogucice w gminie Trzeszczany (hrubieszowskie).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w niedzielę około południa. Dzielnicowego wezwał na pomoc jeden z mieszkańców wioski. Mężczyzna obawiał się o swoje bezpieczeństwo, gdy zauważył, że po jego podwórku chodzi wielki pies.

– Policjant przyjechał na miejsce i próbował skontaktować się z wójtem, bo to w obowiązku samorządu jest zajmowanie się bezpańskimi psami. Wtedy zauważył, że pies próbuje atakować przechodząca obok kobietę. Oddał w jego kierunku dwa strzały – opowiada Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP Lublin.

Mundurowemu nie udało się zwierzaka powalić na ziemię. Pies zaczął uciekać. Wtedy policjant znowu do niego strzelił. Rozwścieczone, ranne zwierzę nadal biegło przed siebie.

– Ponieważ z pobliskich zabudowań wyszła inna kobieta, policjant zdecydował się strzelić do psa po raz kolejny. W końcu zwierzę padło. Było w agonii. Mundurowy je dobił – relacjonuje Wójtowicz.

Z tego, co udało nam się ustalić, wynika, że zaatakowanej przez psa kobiecie nie stało się nic groźnego. Ciałem zastrzelonego psem miała się zająć gmina.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Natalka z 1c / 30 października 2014 o 08:01
0

Qurwa !!!  bandyta jeden,kto mu dał prawo !! Śmierć za śmierć !!

Avatar
hhhh / 29 października 2014 o 22:57
0

w tym zdarzeniu bestią jest policjant a nie pies. Ja bym zatłukl gliniarza sk...syna

Avatar
qwerty / 23 listopada 2009 o 21:15
0
Okrucieństwo a pragmatyzm to dwie różne rzeczy ... trzeba umieć je odróżniać. Jako szczęśliwy właściciel czworonogów z wieloletnim doświadczeniem powiem Ci tylko, że z bólem serca osobiście musiałem zwierzaki usypiać. Ich charakterek generował zbyt duże ryzyko. Mimo karności, były nieobliczalne – podobnie jak niektórzy ludzie :-). Jeżeli nie potrafisz we właściwym momencie chłodno ocenić sytuacji, to ... kup sobie pluszaka.
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 21:15
0
Trafił pies na psa a ten zamiast zębów pistolet wyciąga,pif paf.
A tak na poważnie ,nikt z nas na tym forum niewidział na własne oczy tego zajścia,policjant ocenił zagrożenie tak jak ocenił i zareagował. Winę za całe zajście ponosi właściciel psa. Faktem jest że liczba bezpańskch psów w naszym kraju ciągle wzrasta i to przez głópotę ludzi bo sterylizować to jakoś sie niechce albo niewypada ale wyżucić gdzies w lesie bez opieki to już wolno.
Pies niebyl niczemu winien kierował się własnym zwierzęcym instynktem,winien jest brak odpowiedzialności człowieka. Co do ostatniego zdania mojego popszednika , piękne tylko kogo kochac bardziej gdy pszychodzi wybierać miedzy życiem człowieka a zwierzęcia ? o tym decyduje każdy za siębie.
Trafił pies na psa a ten zamiast zębów pistolet wyciąga,pif paf.
A tak na poważnie ,nikt z nas na tym forum niewidział na własne oczy tego zajścia,policjant ocenił zagrożenie tak jak ocenił i zareagował. Winę za całe zajście ponosi właściciel psa. Faktem jest że liczba bezpańskch psów w naszym kraju ciągle wzrasta i to przez głópotę ludzi bo sterylizować to jakoś sie niechce albo niewypada ale wyżucić gdzies w lesie bez opieki to już wolno.
Pies niebyl nic... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 21:01
0
Szkoda że ci co piszą o psach nie widzieli dzieci pogryzionych i oszpeconych twarzy do konica życia wtedy moga komentować czy policjant miał racje czy nie oby wasze dzieci nigdy nie zostały oszpecone przez psa pozdrawiam obrońców psów i idąc przez wieś czy miasto miejcie oczy szeroko otwarte bo może wam pies d*** poszarpać a wtedy zrozumiecie decyzje policjanta
Avatar
zuza / 23 listopada 2009 o 20:53
0
qwerty napisał:
Zuza ... nie przesadzaj z obrotami w wibratorze ... A pies ... skoro bydle, agresywne, bez własciciel, smyczy i kagańca ... to w piach ....

Mnie wibrator nie jest do szczęścia potrzebny , ale Twój chyba żle na Ciebie działa.... Złóż reklamację ( może uznają ). Rzadko się zdarza, aby pies bez przyczyny zaatakował pierwszy, chyba, że jest nieodpowiednio traktowany przez ,,człowieka bydlaka" ( głodzony , bity, okaleczany itd). W tym akurat przypadku , nie jest napisane , że ktokolwiek odniósł jakieś obrażenia, więc dlaczego za głupotę człowieka , stworzenie poniosło najwyższą karę? Dlatego ,że było dużym zwierzęciem i przez przypadek weszło na czyjeś podwórko ? Wybacz, ale to , co zrobił ten bohater policjant , to było przegięcie. Owszem , gdyby pies faktycznie stwarzał jakieś zagrożenie, można by go unieszkodliwić , ale nic takiego nie miało miejsca.Największą karę powinni ponosić nieodpowiedzialni ludzie , ale tych prawo traktuje bardzo pobłażliwie - niestety. Wiedz jedno- kto jest okrutny w stosunku do zwierząt , ten nie jest dobrym człowiekiem. Zwierzęta potrafią doskonale to wyczuć....

Mnie wibrator nie jest do szczęścia potrzebny , ale Twój chyba żle na Ciebie działa.... Złóż reklamację ( może uznają ). Rzadko się zdarza, aby pies bez przyczyny zaatakował pierwszy, chyba, że jest nieodpowiednio traktowany przez ,,człowieka bydlaka" ( głodzony , bity, okaleczany itd). W tym akurat przypadku , nie jest napisane , że ktokolwiek odniósł jakieś obrażenia, więc dlaczego za głupotę człowieka , stworzenie poniosło najwyższą karę? Dlatego ,że było dużym zwierzęciem i przez przypadek weszło na czyjeś podwó... rozwiń
Avatar
basar / 23 listopada 2009 o 20:34
0
haryski napisał:
Niski uklony policjantow tych ktorzy zastrzelili groznych psow czowiek jest najwieksza wartoscia ziemi tej ziemi .Czlwiek zrozumie wowczas jezeli sam zostanie pogryziony uraz i slad zostaje na cale zycie.BRAWO POLICJA .

Jak się będziesz tak nisko kłaniał policjantom , to uważaj , abyś sobie o płytę chodnikowa łba nie rozwalił ( chociaż patrząc na styl twojej wypowiedzi , taki wstrząs może dobrze by ci zrobił ). Zamiast pisać głupoty na forum , weż książkę do ręki i naucz się poprawnej pisowni..... Człowiek- JEDYNA spośród istot żywych ( rzekomo ) posiadająca rozum (homo sapiens ), a jakże często jest BEZMÓZGOWCEM. Im bardziej poznaję niektórych ludzi, tym bardziej wolę zwierzęta, bo od nich można się wiele dobrego nauczyć np wierności , czułości, mądrości itd. Cóż-każdy człowiek jest tyle wart , ile jest w stanie kochać, jeśli nie kocha - jest ZEREM.

Jak się będziesz tak nisko kłaniał policjantom , to uważaj , abyś sobie o płytę chodnikowa łba nie rozwalił ( chociaż patrząc na styl twojej wypowiedzi , taki wstrząs może dobrze by ci zrobił ). Zamiast pisać głupoty na forum , weż książkę do ręki i naucz się poprawnej pisowni..... Człowiek- JEDYNA spośród istot żywych ( rzekomo ) posiadająca rozum (homo sapiens ), a jakże często jest BEZMÓZGOWCEM. Im bardziej poznaję niektórych ludzi, tym bardziej wolę zwierzęta, bo od nich można się wiele dobrego nauczyć np wiernośc... rozwiń
Avatar
zamosc4 / 23 listopada 2009 o 20:33
0
jola napisał:
Bardzo lubię zwierzęta, szczególnie psy i od kiedy pamiętam, w moim domu zawsze był pies. Szkoda mi tego zastrzelonego psa ale policjant chyba dobrze zrobił... Uważam, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Denerwują mnie psy przywiązywane pod sklepami oraz te, które włóczą się po ulicach miast czy po wsiach. Właścicieli powinno się karać a bezpańskie zwierzaki zabierać do schroniska. Zwierzęta mogą się zachowywać w różny, czasami nieprzewidywalny sposób, mają bardzo często zwichrzoną przez człowieka psychikę. Moją siostrzenicę zaatakował znienacka pies, który grasował po całej wsi po tym jak komuś urwał się z łańcucha po wielu miesiącach niewoli. Dziecko do tej pory ma blizny na pośladkach i panicznie boi się każdego psa...
rozwiń
Avatar
qwerty / 23 listopada 2009 o 20:32
0
Zuza ... nie przesadzaj z obrotami w wibratorze ... A pies ... skoro bydle, agresywne, bez własciciel, smyczy i kagańca ... to w piach ....
Avatar
zuza / 23 listopada 2009 o 19:35
0
Gość napisał:
BRAWO DLA POLICJANTA - NAGRODĘ MU - !!!!!!
ZASTRZELIĆ WSZYSTKIE BEZPAŃSKIE KOTY I PSY - A WŁAŚCICIELOM CO SPUSZCZAJĄ PSY ZE SMYCZY I BEZ KAGAŃCA - ŚCIEŻKĘ ZDROWIA I 10 TYS MANDATU

Pierwsze , co się powinno uczynić , to likwidować takich deb***i , jakim jesteś. Co rodzice nie wychowywali cię biedaku , jeno HODOWALI ???? Pewnie stąd taka nienawiść do zwierząt Nawet BARANIE nie zdajesz sobie sprawy , ile dobrego mógłbyś się od nich nauczyć . Żal mi takich nędznych , nie znających uczucia miłości KREATUR.......CYT,, BRAWO DLA POLICJANTA-NAGRODĘ MU- !!!!!!" Jak to swój do swego ciągnie.. Brawo????? Ta kreatura powinna zostać odesłana na przeszkolenie w strzelaniu. Gdyby to nie był pies , ale grożny bandyta , to rozłożyłby tego gliniarza jednym strzałem. Faktycznie BOHATER !!!!

Pierwsze , co się powinno uczynić , to likwidować takich deb***i , jakim jesteś. Co rodzice nie wychowywali cię biedaku , jeno HODOWALI ???? Pewnie stąd taka nienawiść do zwierząt Nawet BARANIE nie zdajesz sobie sprawy , ile dobrego mógłbyś się od nich nauczyć . Żal mi takich nędznych , nie znających uczucia miłości KREATUR.......CYT,, BRAWO DLA POLICJANTA-NAGRODĘ MU- !!!!!!" Jak to swój do swego ciągnie.. Brawo????? Ta kreatura powinna zostać odesłana na przeszkolenie w strzelaniu. Gdyby to ... rozwiń
Avatar
Natalka z 1c / 30 października 2014 o 08:01
0

Qurwa !!!  bandyta jeden,kto mu dał prawo !! Śmierć za śmierć !!

Avatar
hhhh / 29 października 2014 o 22:57
0

w tym zdarzeniu bestią jest policjant a nie pies. Ja bym zatłukl gliniarza sk...syna

Avatar
qwerty / 23 listopada 2009 o 21:15
0
Okrucieństwo a pragmatyzm to dwie różne rzeczy ... trzeba umieć je odróżniać. Jako szczęśliwy właściciel czworonogów z wieloletnim doświadczeniem powiem Ci tylko, że z bólem serca osobiście musiałem zwierzaki usypiać. Ich charakterek generował zbyt duże ryzyko. Mimo karności, były nieobliczalne – podobnie jak niektórzy ludzie :-). Jeżeli nie potrafisz we właściwym momencie chłodno ocenić sytuacji, to ... kup sobie pluszaka.
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 21:15
0
Trafił pies na psa a ten zamiast zębów pistolet wyciąga,pif paf.
A tak na poważnie ,nikt z nas na tym forum niewidział na własne oczy tego zajścia,policjant ocenił zagrożenie tak jak ocenił i zareagował. Winę za całe zajście ponosi właściciel psa. Faktem jest że liczba bezpańskch psów w naszym kraju ciągle wzrasta i to przez głópotę ludzi bo sterylizować to jakoś sie niechce albo niewypada ale wyżucić gdzies w lesie bez opieki to już wolno.
Pies niebyl niczemu winien kierował się własnym zwierzęcym instynktem,winien jest brak odpowiedzialności człowieka. Co do ostatniego zdania mojego popszednika , piękne tylko kogo kochac bardziej gdy pszychodzi wybierać miedzy życiem człowieka a zwierzęcia ? o tym decyduje każdy za siębie.
Trafił pies na psa a ten zamiast zębów pistolet wyciąga,pif paf.
A tak na poważnie ,nikt z nas na tym forum niewidział na własne oczy tego zajścia,policjant ocenił zagrożenie tak jak ocenił i zareagował. Winę za całe zajście ponosi właściciel psa. Faktem jest że liczba bezpańskch psów w naszym kraju ciągle wzrasta i to przez głópotę ludzi bo sterylizować to jakoś sie niechce albo niewypada ale wyżucić gdzies w lesie bez opieki to już wolno.
Pies niebyl nic... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 21:01
0
Szkoda że ci co piszą o psach nie widzieli dzieci pogryzionych i oszpeconych twarzy do konica życia wtedy moga komentować czy policjant miał racje czy nie oby wasze dzieci nigdy nie zostały oszpecone przez psa pozdrawiam obrońców psów i idąc przez wieś czy miasto miejcie oczy szeroko otwarte bo może wam pies d*** poszarpać a wtedy zrozumiecie decyzje policjanta
Avatar
zuza / 23 listopada 2009 o 20:53
0
qwerty napisał:
Zuza ... nie przesadzaj z obrotami w wibratorze ... A pies ... skoro bydle, agresywne, bez własciciel, smyczy i kagańca ... to w piach ....

Mnie wibrator nie jest do szczęścia potrzebny , ale Twój chyba żle na Ciebie działa.... Złóż reklamację ( może uznają ). Rzadko się zdarza, aby pies bez przyczyny zaatakował pierwszy, chyba, że jest nieodpowiednio traktowany przez ,,człowieka bydlaka" ( głodzony , bity, okaleczany itd). W tym akurat przypadku , nie jest napisane , że ktokolwiek odniósł jakieś obrażenia, więc dlaczego za głupotę człowieka , stworzenie poniosło najwyższą karę? Dlatego ,że było dużym zwierzęciem i przez przypadek weszło na czyjeś podwórko ? Wybacz, ale to , co zrobił ten bohater policjant , to było przegięcie. Owszem , gdyby pies faktycznie stwarzał jakieś zagrożenie, można by go unieszkodliwić , ale nic takiego nie miało miejsca.Największą karę powinni ponosić nieodpowiedzialni ludzie , ale tych prawo traktuje bardzo pobłażliwie - niestety. Wiedz jedno- kto jest okrutny w stosunku do zwierząt , ten nie jest dobrym człowiekiem. Zwierzęta potrafią doskonale to wyczuć....

Mnie wibrator nie jest do szczęścia potrzebny , ale Twój chyba żle na Ciebie działa.... Złóż reklamację ( może uznają ). Rzadko się zdarza, aby pies bez przyczyny zaatakował pierwszy, chyba, że jest nieodpowiednio traktowany przez ,,człowieka bydlaka" ( głodzony , bity, okaleczany itd). W tym akurat przypadku , nie jest napisane , że ktokolwiek odniósł jakieś obrażenia, więc dlaczego za głupotę człowieka , stworzenie poniosło najwyższą karę? Dlatego ,że było dużym zwierzęciem i przez przypadek weszło na czyjeś podwó... rozwiń
Avatar
basar / 23 listopada 2009 o 20:34
0
haryski napisał:
Niski uklony policjantow tych ktorzy zastrzelili groznych psow czowiek jest najwieksza wartoscia ziemi tej ziemi .Czlwiek zrozumie wowczas jezeli sam zostanie pogryziony uraz i slad zostaje na cale zycie.BRAWO POLICJA .

Jak się będziesz tak nisko kłaniał policjantom , to uważaj , abyś sobie o płytę chodnikowa łba nie rozwalił ( chociaż patrząc na styl twojej wypowiedzi , taki wstrząs może dobrze by ci zrobił ). Zamiast pisać głupoty na forum , weż książkę do ręki i naucz się poprawnej pisowni..... Człowiek- JEDYNA spośród istot żywych ( rzekomo ) posiadająca rozum (homo sapiens ), a jakże często jest BEZMÓZGOWCEM. Im bardziej poznaję niektórych ludzi, tym bardziej wolę zwierzęta, bo od nich można się wiele dobrego nauczyć np wierności , czułości, mądrości itd. Cóż-każdy człowiek jest tyle wart , ile jest w stanie kochać, jeśli nie kocha - jest ZEREM.

Jak się będziesz tak nisko kłaniał policjantom , to uważaj , abyś sobie o płytę chodnikowa łba nie rozwalił ( chociaż patrząc na styl twojej wypowiedzi , taki wstrząs może dobrze by ci zrobił ). Zamiast pisać głupoty na forum , weż książkę do ręki i naucz się poprawnej pisowni..... Człowiek- JEDYNA spośród istot żywych ( rzekomo ) posiadająca rozum (homo sapiens ), a jakże często jest BEZMÓZGOWCEM. Im bardziej poznaję niektórych ludzi, tym bardziej wolę zwierzęta, bo od nich można się wiele dobrego nauczyć np wiernośc... rozwiń
Avatar
zamosc4 / 23 listopada 2009 o 20:33
0
jola napisał:
Bardzo lubię zwierzęta, szczególnie psy i od kiedy pamiętam, w moim domu zawsze był pies. Szkoda mi tego zastrzelonego psa ale policjant chyba dobrze zrobił... Uważam, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Denerwują mnie psy przywiązywane pod sklepami oraz te, które włóczą się po ulicach miast czy po wsiach. Właścicieli powinno się karać a bezpańskie zwierzaki zabierać do schroniska. Zwierzęta mogą się zachowywać w różny, czasami nieprzewidywalny sposób, mają bardzo często zwichrzoną przez człowieka psychikę. Moją siostrzenicę zaatakował znienacka pies, który grasował po całej wsi po tym jak komuś urwał się z łańcucha po wielu miesiącach niewoli. Dziecko do tej pory ma blizny na pośladkach i panicznie boi się każdego psa...
rozwiń
Avatar
qwerty / 23 listopada 2009 o 20:32
0
Zuza ... nie przesadzaj z obrotami w wibratorze ... A pies ... skoro bydle, agresywne, bez własciciel, smyczy i kagańca ... to w piach ....
Avatar
zuza / 23 listopada 2009 o 19:35
0
Gość napisał:
BRAWO DLA POLICJANTA - NAGRODĘ MU - !!!!!!
ZASTRZELIĆ WSZYSTKIE BEZPAŃSKIE KOTY I PSY - A WŁAŚCICIELOM CO SPUSZCZAJĄ PSY ZE SMYCZY I BEZ KAGAŃCA - ŚCIEŻKĘ ZDROWIA I 10 TYS MANDATU

Pierwsze , co się powinno uczynić , to likwidować takich deb***i , jakim jesteś. Co rodzice nie wychowywali cię biedaku , jeno HODOWALI ???? Pewnie stąd taka nienawiść do zwierząt Nawet BARANIE nie zdajesz sobie sprawy , ile dobrego mógłbyś się od nich nauczyć . Żal mi takich nędznych , nie znających uczucia miłości KREATUR.......CYT,, BRAWO DLA POLICJANTA-NAGRODĘ MU- !!!!!!" Jak to swój do swego ciągnie.. Brawo????? Ta kreatura powinna zostać odesłana na przeszkolenie w strzelaniu. Gdyby to nie był pies , ale grożny bandyta , to rozłożyłby tego gliniarza jednym strzałem. Faktycznie BOHATER !!!!

Pierwsze , co się powinno uczynić , to likwidować takich deb***i , jakim jesteś. Co rodzice nie wychowywali cię biedaku , jeno HODOWALI ???? Pewnie stąd taka nienawiść do zwierząt Nawet BARANIE nie zdajesz sobie sprawy , ile dobrego mógłbyś się od nich nauczyć . Żal mi takich nędznych , nie znających uczucia miłości KREATUR.......CYT,, BRAWO DLA POLICJANTA-NAGRODĘ MU- !!!!!!" Jak to swój do swego ciągnie.. Brawo????? Ta kreatura powinna zostać odesłana na przeszkolenie w strzelaniu. Gdyby to ... rozwiń