Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 listopada 2009 r.
20:29
Edytuj ten wpis

W spirali zabójczych długów: Przez kredyt stracili dom

0 12 A A

Wzięli 65 tys. zł kredytu. Zainwestowali w produkcję warzyw, ale na skutek załamania produkcji zaczęły się problemy. Na nic zdały się prośby o ugodę z bankiem. Po bankructwie ich dom zlicytował komornik. I choć – jak twierdzą – w sumie spłacili już 137 tys. zł, bank domaga się jeszcze 160 tysięcy zł. Ich los poruszył Elżbietę Jaworowicz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie ma rady, trzeba będzie wynosić się z czwórką dzieci do garażu – mówi załamany Marian Wasilewski z Płoskiego k. Zamościa. Najmłodsza córeczka ma dwa latka. Dom, w którym jeszcze mieszkają, obora, stodoła i ponad hektar ziemi sprzedano podczas licytacji.

Nabywca zapłacił za wszystko niecałe 83 tys. zł. – I to dopiero za trzecim razem – podkreśla Wasilewski. – U nas mała działka kosztuje niewiele mniej. Wcześniej za marne grosze zlicytowali łąkę: 6 arów poszło za 127 zł, 8 za 170 zł. Zostały nam jeszcze 2 ha ziemi i garaż.

Żeby dzieciom było lepiej

W połowie lat 90. Wasilewscy postanowili zaciągnąć w Pekao SA 65 tys. zł kredytu. Był to kredyt dla młodych rolników z dopłatami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Chcieliśmy, żeby dzieciom było lepiej i postawiliśmy na produkcję warzyw – mówi Maria Wasilewska.

Wybudowali tunele foliowe i spłacali pożyczkę. Problemy zaczęły się w 2003 r. – Ceny pomidorów i ogórków poleciały w dół, nikt nie chciał ich odbierać, z dnia na dzień straciliśmy płynność finansową – wspomina pan Marian.

Poszedł do banku z prośbą o zawarcie ugody, ale nic nie wskórał. – Pomyślałem, że przeczekamy ten trudny okres i za rok wszystko wróci do normy, dlatego zwróciłem się m.in. o rozłożenie rat i wstrzymanie odsetek karnych.

Dziecko zestresowanej Wasilewskiej zmarło dwie godziny po porodzie. Chcieli sprzedać gospodarkę i spłacić dług. – Ale w banku wpisano na moją hipotekę ARiMR i żeby cokolwiek sprzedać, musiałem mieć ich zgodę. A oni zgody nie dali, bo gospodarstwo było jedynym źródłem utrzymania rodziny.

Łatwo stać się bankrutem

Doszło do licytacji nieruchomości przez komornika sądowego. – Od ponad roku pieniądze za sprzedaną gospodarkę leżą w sądowym depozycie, a my spłacamy odsetki karne – mówi Wasilewski. – Do tej pory z 65 tys. zł kredytu spłaciliśmy razem ze zlicytowaną gospodarką ponad 137 tys. zł, a bank domaga się jeszcze 160 tys. zł. Nigdy nie wyjdziemy z długów.

Ich losem zainteresował się poseł Sławomir Zawiślak z PiS. – Łatwo stać się bankrutem, zwłaszcza na wsi, gdzie produkcja rolna jest nieopłacalna. Każdy musi spłacić kredyt, ale wskazana jest dobra wola banku. Wasilewskim odebrano wędkę.
Pan Marian jest na zwolnieniu lekarskim, jego żona na rencie (połowę świadczenia zabiera jej bank).

Rodzina korzysta z pomocy opieki społecznej. Pekao SA zasłania się tajemnica bankową, a od zadłużonej rodziny nie uzyskaliśmy pisemnej zgody na udzielenie przez bank informacji w sprawie ich kredytu. Wasilewscy będą się starać w ARiMR o umorzenie wierzytelności.

Sprawa dla reportera

Ich losem zainteresowała się autorka "Sprawy dla reportera” oraz Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez System Bankowy. Prezes stowarzyszenia zapowiedział już powiadomienie ministra sprawiedliwości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez bank i komornika. – Urzędnicy bankowi działali na niekorzyść swojej spółki – podnosi Roman Sklepowicz.

Komornik Sądu Rejonowego w Zamościu nie ma sobie nic do zarzucenia. – Informacje o licytacji znajdowały się na tablicach ogłoszeń wszystkich urzędów, można je było znaleźć w prasie i na stronach internetowych – mówi Andrzej Szcząchor. – Nadzór nad egzekucją prowadzi sąd i w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uchybień może wstrzymać licytację.

Problemom rodziny Wasilewskich ze spłatą kredytu poświęcona zostanie "Sprawa dla reportera” 10 grudnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 20:06
0
To znaczy,że mają metody czysto gangsterskie.Więc taki bank należy "promować".
Trzeba utworzyć komisję śledczą-sejmową.Najpierw zapewne zostało stworzone prawo (działania lobbystów-czyt.łapówkarzy),a teraz zgodnie lub nie do końca zgodnie z prawem zdiera się skórę z naiwnych klientów.
Przypomnę dwa przysłowia:"Bierzta sprawy w swoje ręce",,"Róbta co chceta".No i teraz mamy to co nie chcielim.Natomiast inni mają to co chcieli.
To znaczy,że mają metody czysto gangsterskie.Więc taki bank należy "promować".
Trzeba utworzyć komisję śledczą-sejmową.Najpierw zapewne zostało stworzone prawo (działania lobbystów-czyt.łapówkarzy),a teraz zgodnie lub nie do końca zgodnie z prawem zdiera się skórę z naiwnych klientów.
Przypomnę dwa przysłowia:"Bierzta sprawy w swoje ręce",,"Róbta co chceta".No i teraz mamy to co nie chcielim.Natomiast inni mają to co chcieli. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 17:44
0
A mnie udało się wyciągnąć w rozmowie, od pracownika tegoż banku, że ich zadaniem jest nakłonić klienta do wzięcia pożyczki, i to jak największej, a potem, w trakcie spłacania, zmienić zasady i dać do wyboru: albo przyjmujesz i realizujesz to co teraz ci proponujemy, albo natychmiast oddajesz całą kwotę. Oczywiście, to nowe jest skrajnie niekorzystne dla klienta! Taka jest polityka tego banku!
Avatar
LL498 / 8 listopada 2009 o 10:38
0
Jestem bardzo ciekawy jaka będzie wypowiedż przedstawiciela tego "sławnego"banku.Ten wyczyn napewno nie przysporzy im klientów.Każdą firmę,instytucję tworzą ludzie dla innych,a na końcu dla siebie.Myślę,że w tym wypadku zawinił "końkretny" urzędas,a nie cały bank z jego zagmatwanymi przepisami.Jestem klientem tego banku i czekam cierpliwie do 10 grudnia.Po tym reportażu zdecyduję czy dalej mam nim być.Pozdrawiam rodzinę poszkodowaną.
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 10:18
0
ray napisał:
A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie...............

Popieram Twoje zdanie .
Avatar
ray / 8 listopada 2009 o 02:25
0
Slawek W. napisał:
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci ludzie przezywaja dramat niepowodzenia na wlasnej drodze do kapitalizmu, ale jest to ich dramat spowodowany decyzja podjeta przez, mam nadzieje, odpowiedzialnych ludzi.
Ci zas, ktorzy tak krytycznie rozwodza sie nad postawa wierzyciela, powinni oglsic zbiorke i zlozyc sie na splate zaciagnietego kredytu.
Ze jakis polityk PiS zabiera w tej sprawie glos wcale sie nie dziwie. Kreatura musi zaistniec i pokazac swoje zaangazowanie w sprawy spoleczne.
Zastanawiam sie tylko, jak zachowalby sie ow "geniusz" gdyby byl dyrektorem banku.
Dziennikarze zas sa od macenia w glowach biednym i niezaradnym ludziom.

A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie...............

A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie............... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 8 listopada 2009 o 01:36
0
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci ludzie przezywaja dramat niepowodzenia na wlasnej drodze do kapitalizmu, ale jest to ich dramat spowodowany decyzja podjeta przez, mam nadzieje, odpowiedzialnych ludzi.
Ci zas, ktorzy tak krytycznie rozwodza sie nad postawa wierzyciela, powinni oglsic zbiorke i zlozyc sie na splate zaciagnietego kredytu.
Ze jakis polityk PiS zabiera w tej sprawie glos wcale sie nie dziwie. Kreatura musi zaistniec i pokazac swoje zaangazowanie w sprawy spoleczne.
Zastanawiam sie tylko, jak zachowalby sie ow "geniusz" gdyby byl dyrektorem banku.
Dziennikarze zas sa od macenia w glowach biednym i niezaradnym ludziom.
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci l... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 23:05
0
kleks napisał:
W ostatnim "Wprost" zaprezentowano roczne zarobki prezesow banków. Jan Krzysztof Bielecki prezes PEKAO SA, były premier i wielki solidarnościowiec zarobił w ubiegłym roku ponad 4,5 mln zł. Między innymi z krawicy takich rodzin, jak opisana w artykule ....


A ILE ZAROBIŁ JÓZEF WANCER Z BPH ????-6.5 MLN. ale jest fajnie,jesteśmy w Unii i nie trzeba się tłumaczyć na granicy ile się wywozi ,oczywiście jak się jest Józefem W. czy Krzysztofem B.
Avatar
kośba / 7 listopada 2009 o 22:52
0
Jutro likwiduję swoje konto w PeKaO s.a..... Zrobcie to samo,nie pozwólmy się terroryzować bezdusznym i pazernym.W moim kraju,do tej pory
słowo człowiek brzmiało dumnie....
Avatar
kleks / 7 listopada 2009 o 20:04
0
W ostatnim "Wprost" zaprezentowano roczne zarobki prezesow banków. Jan Krzysztof Bielecki prezes PEKAO SA, były premier i wielki solidarnościowiec zarobił w ubiegłym roku ponad 4,5 mln zł. Między innymi z krawicy takich rodzin, jak opisana w artykule ....
Avatar
siuśmajtek / 7 listopada 2009 o 19:54
0
A gdyby się udał z tą inwestycją to podzieliłby się Pan ze wszystkimi? Wątpię, jak trwoga to do Boga.
Trza było dymać na starym zetorze i inwestować w dzieci, one by wiedziały jak unowocześnić gospodarkę GRATIS z pieniędzy unijnych.
A tak, mieszkaj w garażu. 2ha pola starczą spokojnie na utrzymanie rodziny nie ma co płakać, trzeba zakasać rękawy!
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 20:06
0
To znaczy,że mają metody czysto gangsterskie.Więc taki bank należy "promować".
Trzeba utworzyć komisję śledczą-sejmową.Najpierw zapewne zostało stworzone prawo (działania lobbystów-czyt.łapówkarzy),a teraz zgodnie lub nie do końca zgodnie z prawem zdiera się skórę z naiwnych klientów.
Przypomnę dwa przysłowia:"Bierzta sprawy w swoje ręce",,"Róbta co chceta".No i teraz mamy to co nie chcielim.Natomiast inni mają to co chcieli.
To znaczy,że mają metody czysto gangsterskie.Więc taki bank należy "promować".
Trzeba utworzyć komisję śledczą-sejmową.Najpierw zapewne zostało stworzone prawo (działania lobbystów-czyt.łapówkarzy),a teraz zgodnie lub nie do końca zgodnie z prawem zdiera się skórę z naiwnych klientów.
Przypomnę dwa przysłowia:"Bierzta sprawy w swoje ręce",,"Róbta co chceta".No i teraz mamy to co nie chcielim.Natomiast inni mają to co chcieli. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 17:44
0
A mnie udało się wyciągnąć w rozmowie, od pracownika tegoż banku, że ich zadaniem jest nakłonić klienta do wzięcia pożyczki, i to jak największej, a potem, w trakcie spłacania, zmienić zasady i dać do wyboru: albo przyjmujesz i realizujesz to co teraz ci proponujemy, albo natychmiast oddajesz całą kwotę. Oczywiście, to nowe jest skrajnie niekorzystne dla klienta! Taka jest polityka tego banku!
Avatar
LL498 / 8 listopada 2009 o 10:38
0
Jestem bardzo ciekawy jaka będzie wypowiedż przedstawiciela tego "sławnego"banku.Ten wyczyn napewno nie przysporzy im klientów.Każdą firmę,instytucję tworzą ludzie dla innych,a na końcu dla siebie.Myślę,że w tym wypadku zawinił "końkretny" urzędas,a nie cały bank z jego zagmatwanymi przepisami.Jestem klientem tego banku i czekam cierpliwie do 10 grudnia.Po tym reportażu zdecyduję czy dalej mam nim być.Pozdrawiam rodzinę poszkodowaną.
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 10:18
0
ray napisał:
A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie...............

Popieram Twoje zdanie .
Avatar
ray / 8 listopada 2009 o 02:25
0
Slawek W. napisał:
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci ludzie przezywaja dramat niepowodzenia na wlasnej drodze do kapitalizmu, ale jest to ich dramat spowodowany decyzja podjeta przez, mam nadzieje, odpowiedzialnych ludzi.
Ci zas, ktorzy tak krytycznie rozwodza sie nad postawa wierzyciela, powinni oglsic zbiorke i zlozyc sie na splate zaciagnietego kredytu.
Ze jakis polityk PiS zabiera w tej sprawie glos wcale sie nie dziwie. Kreatura musi zaistniec i pokazac swoje zaangazowanie w sprawy spoleczne.
Zastanawiam sie tylko, jak zachowalby sie ow "geniusz" gdyby byl dyrektorem banku.
Dziennikarze zas sa od macenia w glowach biednym i niezaradnym ludziom.

A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie...............

A ja nie rozumiem ciebie, pazernosci i bezdusznosci bankow. Ktore zarabiaja na krzywdzie ludzkiej. Przeciez ta rodzina oddala juz im z nawiązką. Ja tez uciekam z kontem z tego specbanku. Zresztą tobie tez do czlowieczenstwa sporo brakuje jezeli tak pojmujesz sprawe. Za pare groszy bys zniszczyl, zabil. Zapewne jestes pracownikiem tego pozal sie............... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 8 listopada 2009 o 01:36
0
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci ludzie przezywaja dramat niepowodzenia na wlasnej drodze do kapitalizmu, ale jest to ich dramat spowodowany decyzja podjeta przez, mam nadzieje, odpowiedzialnych ludzi.
Ci zas, ktorzy tak krytycznie rozwodza sie nad postawa wierzyciela, powinni oglsic zbiorke i zlozyc sie na splate zaciagnietego kredytu.
Ze jakis polityk PiS zabiera w tej sprawie glos wcale sie nie dziwie. Kreatura musi zaistniec i pokazac swoje zaangazowanie w sprawy spoleczne.
Zastanawiam sie tylko, jak zachowalby sie ow "geniusz" gdyby byl dyrektorem banku.
Dziennikarze zas sa od macenia w glowach biednym i niezaradnym ludziom.
Nie rozumiem oburzenia forumowiczow faktem prawidlowej postawy banku chcacego i majacego obowiazek odzyskania pieniedzy swoich udzialowcow. Przeciez kazdy nasz grosz zlozony w depozycie bankowym (na koncie) stanowi wlasnie o mozliwosc kredytowania inwestycji osob chcacych zaciagac owe kredyty. Nie widze zadnej uzasadnionej potrzeby dawania moich pieniedzy osobom, ktore w wypadku powodzenia swojej inwestycji na pewno nie dzililyby sie zyskami ze mna.Kredytobiorca ponosi ryzyko zwiazane ze swoja decyzja o zadluzeniu sie.
Z pewnoscia ci l... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 23:05
0
kleks napisał:
W ostatnim "Wprost" zaprezentowano roczne zarobki prezesow banków. Jan Krzysztof Bielecki prezes PEKAO SA, były premier i wielki solidarnościowiec zarobił w ubiegłym roku ponad 4,5 mln zł. Między innymi z krawicy takich rodzin, jak opisana w artykule ....


A ILE ZAROBIŁ JÓZEF WANCER Z BPH ????-6.5 MLN. ale jest fajnie,jesteśmy w Unii i nie trzeba się tłumaczyć na granicy ile się wywozi ,oczywiście jak się jest Józefem W. czy Krzysztofem B.
Avatar
kośba / 7 listopada 2009 o 22:52
0
Jutro likwiduję swoje konto w PeKaO s.a..... Zrobcie to samo,nie pozwólmy się terroryzować bezdusznym i pazernym.W moim kraju,do tej pory
słowo człowiek brzmiało dumnie....
Avatar
kleks / 7 listopada 2009 o 20:04
0
W ostatnim "Wprost" zaprezentowano roczne zarobki prezesow banków. Jan Krzysztof Bielecki prezes PEKAO SA, były premier i wielki solidarnościowiec zarobił w ubiegłym roku ponad 4,5 mln zł. Między innymi z krawicy takich rodzin, jak opisana w artykule ....
Avatar
siuśmajtek / 7 listopada 2009 o 19:54
0
A gdyby się udał z tą inwestycją to podzieliłby się Pan ze wszystkimi? Wątpię, jak trwoga to do Boga.
Trza było dymać na starym zetorze i inwestować w dzieci, one by wiedziały jak unowocześnić gospodarkę GRATIS z pieniędzy unijnych.
A tak, mieszkaj w garażu. 2ha pola starczą spokojnie na utrzymanie rodziny nie ma co płakać, trzeba zakasać rękawy!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 144 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 29 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.