Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 października 2010 r.
14:41
Edytuj ten wpis

W Zamościu może nie być drugiej tury wyborów. Kandydatów jest dwóch

0 17 A A

W Zamościu wszystko może rozstrzygnąć się już w pierwszej turze, bo na razie pewnymi kandydatami na prezydenta są rządzący miastem drugą kadencję Marcin Zamoyski oraz poseł PiS Sławomir Zawiślak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamoyski wystartuje ze swojego komitetu. W kuluarach mówi się o poparciu, które udzielą mu Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewica.

Wszystko wskazuje na to, że żadna z tych formacji nie wystawi swojego kandydata. Nie wiadomo, czy będzie go miała Solidarna Prawica Zamościa, a więc komitet kojarzony z byłym wojewodą i prezydentem Zamościa Markiem Grzelaczykiem.

Głównym kontrkandydatem Zamoyskiego ma być poseł Zawiślak, który lada dzień powinien oficjalnie potwierdzić swoją kandydaturę.

W Hrubieszowie na fotel burmistrza ma chrapkę aż siedem osób.

Tomaszów Lubelski: Kandydatów mają czworo

Jego partyjny kolega i były wojewoda lubelski, czyli poseł Wojciech Żukowski, skupi się z kolei na walce o fotel burmistrza Tomaszowa Lubelskiego, choć i on oficjalnie jeszcze tego nie potwierdził.

Kontrkandydatem Żakowskiego będzie obecny burmistrz Ryszard Sobczuk (bezpartyjny), który startuje z własnego komitetu, choć cztery lata temu popierany był przez PiS, a w drugiej turze również przez PO.

Kandydatem Platformy będzie teraz Jan Wójtowicz, były wicestarosta tomaszowski.

Akcja Wyborcza na Rzecz Miasta wystawia Ryszarda Koprowskiego, nauczyciela i radnego, który był burmistrzem przez dwie kadencje w latach 1994–2002.

Kandydatem Stowarzyszenia NIWA jest 33-letnia Ewa Piwko-Witkowska, która jest kierownikiem tomaszowskiej filii Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny.

– Zależy nam przede wszystkim na zmianie podejścia władz samorządowych do mieszkańców i wykorzystaniu potencjału miasta – informuje Michał Basiński, pełnomocnik KWW NIWA.

Biłgoraj: Staną do walki z Rosłanem

W Biłgoraju do wyborów przygotowuje się obecny burmistrz Janusz Rosłan, który startuje ze swojego komitetu.

Kandydatem PO będzie Benedykt Miszkin (bezpartyjny), który obecnie pracuje w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim.

PiS ma wesprzeć Mariana Klechę, dyrektora LO im. ONZ w Biłgoraju, który startuje z własnego komitetu.

Hrubieszów: 7 chętnych na burmistrza

Bez drugiej tury nie obędzie się najprawdopodobniej w Hrubieszowie, gdzie aż 7 osób przymierza się do fotela.

Obecny burmistrz Zbigniew Dolecki startuje z własnego komitetu. PiS ma wystawić radnego powiatowego Marka Katę, PSL Andrzeja Serafina, zastępcę kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, a SLD szefową swoich powiatowych struktur Teresę Perehubko-Mirosław.

Kandydatem KWW Jedność i Dobro Miasta będzie radny Waldemar Kasperkiewicz, Ziemi Hrubieszowskiej były burmistrz Franciszek Suchecki, a "Hrubieszowska Wspólnota Samorządowa – 2010” proponuje Zdzisława Kosakowskiego, byłego starostę, sekretarza powiatu i przewodniczącego Rady Miasta.

Terminy gonią

– Termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 27 października o północy – przypomina Anna Chrzan, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jożin z bażin / 12 listopada 2010 o 08:48
0
[quote name='Stanley' timestamp='1289495958' post='378438']
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
[/quote]
Stanley, masz rację, trzeba wreszcie rozwalić to "dożywocie", dać szansę innym kandydatom, widocznie Zawiślak jest mocną osobowością, a gdzie reszta? To chyba same neptki,skoro nie było więcej pretendujących do funkcji prezydenta Z-ścia.
[quote name='Stanley' timestamp='1289495958' post='378438']
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
[/quote]
Stanley, masz rację, trzeba wreszcie rozwalić to "dożywocie", dać szan... rozwiń
Avatar
Stanley / 11 listopada 2010 o 18:19
0
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
Avatar
hehe.. / 11 listopada 2010 o 17:19
0
stary nie masz szans,ku*** ku***e łba nie urwie...
Avatar
x_____ / 11 listopada 2010 o 16:38
0
o Janku Sokole z PSL czołowym kandydacie do rady Miasta Lublina i " ojcu duchowym" Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Sokoła w Niedzrzwicy Dużej

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o c
o Janku Sokole z PSL czołowym kandydacie do rady Miasta Lublina i " ojcu duchowym" Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Sokoła w Niedzrzwicy Dużej

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotka... rozwiń
Avatar
KOlektor / 20 października 2010 o 11:19
0
Ja spokojnie poczekam na 3 kandydata , uczciwego człowieka !!!
Avatar
ZMCanka / 20 października 2010 o 10:38
0
[size="7"][font="Arial Narrow"]Solidarna Prawica Zamościa nie ma nic wspólnego z grzelarczykiem... nie wiem skąd się bierzecie takie informacje... w czasie przedwyborczym lepiej sprawdzać informacje 3 razy ... i nie tracić na wiarygodności.

[/font][/size]
Avatar
evka / 19 października 2010 o 17:47
0
do Marcina .
Powiedz co takiego pan Hrabia Zamoyski zrobił przez te lata dobrego dla naszego miasta? to że wyraził zgode na przebudowe starówki tak że nas mało z listy UNESCO nie wykreślili? Czy może to że możemy go często osobiscie spotkac- oczywiście pijanego na starówce? poprostu dba o nas jak mało kto... on już ma tak dużo że mu poprostu na niczym nie zależy..
Avatar
lolo / 14 października 2010 o 09:47
0
[quote name='Marcin' date='12 październik 2010 - 07:46 ' timestamp='1286862363' post='360225']
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, nie emocji:)
[/quote]

Tak ci się podoba imiennik , "dogadał" się nawet z lewicą. No cóż sałata nikomu nie śmierdzi.
[quote name='Marcin' date='12 październik 2010 - 07:46 ' timestamp='1286862363' post='360225']
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, n... rozwiń
Avatar
gość / 12 października 2010 o 09:10
0
Na kartach wyborczych w Zamościu powinna być trzecia kratka z napisem "żaden z kandydatów nie spełnia moich oczekiwań", szykują się wybory jak na prezydenta, gdzie się wybiera mniejsze zło...
Avatar
Marcin / 12 października 2010 o 07:46
0
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, nie emocji:)
Avatar
Jożin z bażin / 12 listopada 2010 o 08:48
0
[quote name='Stanley' timestamp='1289495958' post='378438']
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
[/quote]
Stanley, masz rację, trzeba wreszcie rozwalić to "dożywocie", dać szansę innym kandydatom, widocznie Zawiślak jest mocną osobowością, a gdzie reszta? To chyba same neptki,skoro nie było więcej pretendujących do funkcji prezydenta Z-ścia.
[quote name='Stanley' timestamp='1289495958' post='378438']
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
[/quote]
Stanley, masz rację, trzeba wreszcie rozwalić to "dożywocie", dać szan... rozwiń
Avatar
Stanley / 11 listopada 2010 o 18:19
0
Cholera jasna, tylko dlatego że ma nazwisko Zamojski, to ja mam głosować? A potem moze na jego potomków Zamojskich? To jakaś paranoja! Dajmy szansę innym, nawet temu Zawiślakowi, niech się wykaże. A że taksówkarz, to komu nie odpowiada? Bo może z gorszej gliny? Czyli dyskryminacja, tak? Lecicie jak te cielęta za Hrabią, może do czworaków wam tęskno?
Avatar
hehe.. / 11 listopada 2010 o 17:19
0
stary nie masz szans,ku*** ku***e łba nie urwie...
Avatar
x_____ / 11 listopada 2010 o 16:38
0
o Janku Sokole z PSL czołowym kandydacie do rady Miasta Lublina i " ojcu duchowym" Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Sokoła w Niedzrzwicy Dużej

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o c
o Janku Sokole z PSL czołowym kandydacie do rady Miasta Lublina i " ojcu duchowym" Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Sokoła w Niedzrzwicy Dużej

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotka... rozwiń
Avatar
KOlektor / 20 października 2010 o 11:19
0
Ja spokojnie poczekam na 3 kandydata , uczciwego człowieka !!!
Avatar
ZMCanka / 20 października 2010 o 10:38
0
[size="7"][font="Arial Narrow"]Solidarna Prawica Zamościa nie ma nic wspólnego z grzelarczykiem... nie wiem skąd się bierzecie takie informacje... w czasie przedwyborczym lepiej sprawdzać informacje 3 razy ... i nie tracić na wiarygodności.

[/font][/size]
Avatar
evka / 19 października 2010 o 17:47
0
do Marcina .
Powiedz co takiego pan Hrabia Zamoyski zrobił przez te lata dobrego dla naszego miasta? to że wyraził zgode na przebudowe starówki tak że nas mało z listy UNESCO nie wykreślili? Czy może to że możemy go często osobiscie spotkac- oczywiście pijanego na starówce? poprostu dba o nas jak mało kto... on już ma tak dużo że mu poprostu na niczym nie zależy..
Avatar
lolo / 14 października 2010 o 09:47
0
[quote name='Marcin' date='12 październik 2010 - 07:46 ' timestamp='1286862363' post='360225']
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, nie emocji:)
[/quote]

Tak ci się podoba imiennik , "dogadał" się nawet z lewicą. No cóż sałata nikomu nie śmierdzi.
[quote name='Marcin' date='12 październik 2010 - 07:46 ' timestamp='1286862363' post='360225']
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, n... rozwiń
Avatar
gość / 12 października 2010 o 09:10
0
Na kartach wyborczych w Zamościu powinna być trzecia kratka z napisem "żaden z kandydatów nie spełnia moich oczekiwań", szykują się wybory jak na prezydenta, gdzie się wybiera mniejsze zło...
Avatar
Marcin / 12 października 2010 o 07:46
0
Moim zdaniem Zamojski Marcin to dziecko tego miasta które jeszcze jako tako dba o jego wizerunek i łączy się z historią, powinien zostać tak długo, na ile stan zdrowia mu pozwoli a potem jego dzieci.
Zawiślak nic dobrego nie zrobił dla Zamojszczyzny, nie wiemy czy się zna na czymkolwiek, niczym nie zabłyszczał!
Nie wiadomo jak ludzie zagłosują?!
Mądrości życzę w wyborze i przemyśleń, nie emocji:)
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 3 0

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 0

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 8 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!