Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 sierpnia 2009 r.
11:10
Edytuj ten wpis

Wandale zdemolowali fotoradar. Straty: 24 tys. złotych

0 25 A A

Dalej stoi przy drodze z Zamościa do Hrubieszowa, ale już nie robi zdjęć. Policja szuka sprawców, którzy w podzamojskim Jarosławcu zniszczyli w nocy maszt fotoradaru. Straty oszacowano na blisko 24 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Swoją obecność w zaznaczyli wymalowanym na maszcie czerwoną farbą hasłem: "J..ć fotoradar”, zniszczyli jeszcze tablicę ogłoszeniową, którą zdobi również na czerwono wulgarny napis z błędem ortograficznym oraz szkic męskich narządów płciowych.

Ustawiony przy drodze pobliżu szkoły maszt został przegięty, a skrzynka zamalowana. Urządzenie pomiarowe skierowane jest teraz na pustą działkę po drugiej stronie ulicy, gdzie od czasu do czasu przebiegnie kot lub pies.

– Często jeżdżę tą trasą i za każdym razem zwalniam – mówi Janusz Lebiedowicz. – Dzisiaj też odruchowo nacisnąłem na hamulec, choć wiedziałem, że urządzenie jest zniszczone. – Może powinienem się cieszyć, ale powiem szczerze: nie pochwalam takich zachowań – mówi inny kierowca. – Przecież ten fotoradar został zakupiony za pieniądze podatników, a więc i moje.

Mieszkańcy Jarosławca są oburzeni. – Niedługo zaczyna się rok szkolny i moja córka będzie musiała jakoś dotrzeć do córki – mówi prosząca o niepodawanie nazwiska mieszkanka wioski. – Do tej pory niemal wszyscy kierowcy tutaj zwalniali i było bezpiecznie, teraz niektórzy zaczną szaleć.

Mundurowi szukają sprawców.

– Zwracamy się do osób, które były świadkami zniszczenia bądź też mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy tego czynu o kontakt z dyżurnym zamojskiej komendy – apeluje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ale sprawcy muszą się również liczyć z tym, że będą musieli pokryć wyrządzoną szkodę.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerry / 16 października 2011 o 10:11
0
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! Nie mogą się spokojnie minąć 2 auta.Kompletnie zaniedbana sprawa. Ale doić z fotek to jak najbardziej.Nie jestem za dewastacją sprzetu i obywatelskim nieposłuszeństwem(do którego zresztą namawiał Kaczor Donald)ale to co wyprawia sie na polskich drogach to zaprzaństwo i chęć li tylko wydojenia kierowców. Tak ,że zapłacę to ostatnie 100 złotych myta i następne wakacje Grecja żegnam ! zniesmaczony Krakus
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! N... rozwiń
Avatar
Apollon / 18 października 2009 o 13:55
0
Brawo pochwalam likwidację tego złodziejskiego interesu i mam głęboką nadzieję że wszystkie te radary szlag trafi a koszt naprawy poniesie sam pomysłodawca umieszczania ich w dochodowych a nie niebezpiecznych miejscach ...
Avatar
zawodowy kierowca / 13 października 2009 o 20:41
0
jasne juz widze jak ich zlapia. super akcja.
Avatar
Gość / 12 października 2009 o 17:07
0
zwierzyna napisał:
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości


Chyba wiesz, że najlepsze interesy robi się z państwem.Popatrz na najbogatszych w Polsce, gdzie i z kim robili biznes.
Avatar
Mefias / 10 września 2009 o 11:03
0
WIELKIE BRAWA DLA NISZCZYCIELA. MIESZKAM W KOSZALINIE, ALE TRZYMAM RADOŚNIE KCIUKI ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY NISZCZĄ TO BEZSENSOWNE URZĄDZENIE.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2009 o 22:29
0
Zwracam się z serdecznymi podziękowaniami dla wandalów:) mimo że jestem z zupełnie innej części kraju, dziekuje wam
Avatar
zwierzyna / 25 sierpnia 2009 o 11:10
0
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości
Avatar
Kapitan BOMBA / 13 sierpnia 2009 o 11:42
0
"J..ć fotoradar" hahah dobry podpis
Avatar
observer / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
To pokazuje tylko fakt, że fotoradary są za słabo opancerzone jak na "polski charakter"....
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 00:28
0
Piękny temat dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego po ile nasze władze kupują (z pieniędzy podatników rzecz jasna) skrzynkę na słupku wartą u pierwszego lepszego rzemieślnika maksimum 2 tysiądce złotych razem z montażem. Odzpowiedzialnym za takie zakupy życzę wysokiego wyroku.
Avatar
jerry / 16 października 2011 o 10:11
0
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! Nie mogą się spokojnie minąć 2 auta.Kompletnie zaniedbana sprawa. Ale doić z fotek to jak najbardziej.Nie jestem za dewastacją sprzetu i obywatelskim nieposłuszeństwem(do którego zresztą namawiał Kaczor Donald)ale to co wyprawia sie na polskich drogach to zaprzaństwo i chęć li tylko wydojenia kierowców. Tak ,że zapłacę to ostatnie 100 złotych myta i następne wakacje Grecja żegnam ! zniesmaczony Krakus
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! N... rozwiń
Avatar
Apollon / 18 października 2009 o 13:55
0
Brawo pochwalam likwidację tego złodziejskiego interesu i mam głęboką nadzieję że wszystkie te radary szlag trafi a koszt naprawy poniesie sam pomysłodawca umieszczania ich w dochodowych a nie niebezpiecznych miejscach ...
Avatar
zawodowy kierowca / 13 października 2009 o 20:41
0
jasne juz widze jak ich zlapia. super akcja.
Avatar
Gość / 12 października 2009 o 17:07
0
zwierzyna napisał:
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości


Chyba wiesz, że najlepsze interesy robi się z państwem.Popatrz na najbogatszych w Polsce, gdzie i z kim robili biznes.
Avatar
Mefias / 10 września 2009 o 11:03
0
WIELKIE BRAWA DLA NISZCZYCIELA. MIESZKAM W KOSZALINIE, ALE TRZYMAM RADOŚNIE KCIUKI ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY NISZCZĄ TO BEZSENSOWNE URZĄDZENIE.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2009 o 22:29
0
Zwracam się z serdecznymi podziękowaniami dla wandalów:) mimo że jestem z zupełnie innej części kraju, dziekuje wam
Avatar
zwierzyna / 25 sierpnia 2009 o 11:10
0
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości
Avatar
Kapitan BOMBA / 13 sierpnia 2009 o 11:42
0
"J..ć fotoradar" hahah dobry podpis
Avatar
observer / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
To pokazuje tylko fakt, że fotoradary są za słabo opancerzone jak na "polski charakter"....
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 00:28
0
Piękny temat dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego po ile nasze władze kupują (z pieniędzy podatników rzecz jasna) skrzynkę na słupku wartą u pierwszego lepszego rzemieślnika maksimum 2 tysiądce złotych razem z montażem. Odzpowiedzialnym za takie zakupy życzę wysokiego wyroku.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 24 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 73 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 17 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 545 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!