Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 sierpnia 2009 r.
11:10
Edytuj ten wpis

Wandale zdemolowali fotoradar. Straty: 24 tys. złotych

0 25 A A

Dalej stoi przy drodze z Zamościa do Hrubieszowa, ale już nie robi zdjęć. Policja szuka sprawców, którzy w podzamojskim Jarosławcu zniszczyli w nocy maszt fotoradaru. Straty oszacowano na blisko 24 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Swoją obecność w zaznaczyli wymalowanym na maszcie czerwoną farbą hasłem: "J..ć fotoradar”, zniszczyli jeszcze tablicę ogłoszeniową, którą zdobi również na czerwono wulgarny napis z błędem ortograficznym oraz szkic męskich narządów płciowych.

Ustawiony przy drodze pobliżu szkoły maszt został przegięty, a skrzynka zamalowana. Urządzenie pomiarowe skierowane jest teraz na pustą działkę po drugiej stronie ulicy, gdzie od czasu do czasu przebiegnie kot lub pies.

– Często jeżdżę tą trasą i za każdym razem zwalniam – mówi Janusz Lebiedowicz. – Dzisiaj też odruchowo nacisnąłem na hamulec, choć wiedziałem, że urządzenie jest zniszczone. – Może powinienem się cieszyć, ale powiem szczerze: nie pochwalam takich zachowań – mówi inny kierowca. – Przecież ten fotoradar został zakupiony za pieniądze podatników, a więc i moje.

Mieszkańcy Jarosławca są oburzeni. – Niedługo zaczyna się rok szkolny i moja córka będzie musiała jakoś dotrzeć do córki – mówi prosząca o niepodawanie nazwiska mieszkanka wioski. – Do tej pory niemal wszyscy kierowcy tutaj zwalniali i było bezpiecznie, teraz niektórzy zaczną szaleć.

Mundurowi szukają sprawców.

– Zwracamy się do osób, które były świadkami zniszczenia bądź też mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy tego czynu o kontakt z dyżurnym zamojskiej komendy – apeluje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ale sprawcy muszą się również liczyć z tym, że będą musieli pokryć wyrządzoną szkodę.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerry / 16 października 2011 o 10:11
0
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! Nie mogą się spokojnie minąć 2 auta.Kompletnie zaniedbana sprawa. Ale doić z fotek to jak najbardziej.Nie jestem za dewastacją sprzetu i obywatelskim nieposłuszeństwem(do którego zresztą namawiał Kaczor Donald)ale to co wyprawia sie na polskich drogach to zaprzaństwo i chęć li tylko wydojenia kierowców. Tak ,że zapłacę to ostatnie 100 złotych myta i następne wakacje Grecja żegnam ! zniesmaczony Krakus
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! N... rozwiń
Avatar
Apollon / 18 października 2009 o 13:55
0
Brawo pochwalam likwidację tego złodziejskiego interesu i mam głęboką nadzieję że wszystkie te radary szlag trafi a koszt naprawy poniesie sam pomysłodawca umieszczania ich w dochodowych a nie niebezpiecznych miejscach ...
Avatar
zawodowy kierowca / 13 października 2009 o 20:41
0
jasne juz widze jak ich zlapia. super akcja.
Avatar
Gość / 12 października 2009 o 17:07
0
zwierzyna napisał:
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości


Chyba wiesz, że najlepsze interesy robi się z państwem.Popatrz na najbogatszych w Polsce, gdzie i z kim robili biznes.
Avatar
Mefias / 10 września 2009 o 11:03
0
WIELKIE BRAWA DLA NISZCZYCIELA. MIESZKAM W KOSZALINIE, ALE TRZYMAM RADOŚNIE KCIUKI ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY NISZCZĄ TO BEZSENSOWNE URZĄDZENIE.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2009 o 22:29
0
Zwracam się z serdecznymi podziękowaniami dla wandalów:) mimo że jestem z zupełnie innej części kraju, dziekuje wam
Avatar
zwierzyna / 25 sierpnia 2009 o 11:10
0
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości
Avatar
Kapitan BOMBA / 13 sierpnia 2009 o 11:42
0
"J..ć fotoradar" hahah dobry podpis
Avatar
observer / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
To pokazuje tylko fakt, że fotoradary są za słabo opancerzone jak na "polski charakter"....
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 00:28
0
Piękny temat dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego po ile nasze władze kupują (z pieniędzy podatników rzecz jasna) skrzynkę na słupku wartą u pierwszego lepszego rzemieślnika maksimum 2 tysiądce złotych razem z montażem. Odzpowiedzialnym za takie zakupy życzę wysokiego wyroku.
Avatar
jerry / 16 października 2011 o 10:11
0
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! Nie mogą się spokojnie minąć 2 auta.Kompletnie zaniedbana sprawa. Ale doić z fotek to jak najbardziej.Nie jestem za dewastacją sprzetu i obywatelskim nieposłuszeństwem(do którego zresztą namawiał Kaczor Donald)ale to co wyprawia sie na polskich drogach to zaprzaństwo i chęć li tylko wydojenia kierowców. Tak ,że zapłacę to ostatnie 100 złotych myta i następne wakacje Grecja żegnam ! zniesmaczony Krakus
Odkuja sie w miejscowości Kanin . 1 dom i teren zabudowany.Ostatnio wracałem z wakacji z Jarosławca i na odjezdnym Straż Wiejska pykneła mi fotkę od tyłu.Tak się składa ,że jak minąłem ten dom to zacząłem przyspieszać i wtedy we wstecznym błysk. 64 km/h tam gdzie już byłem ja i drzewa na poboczu.Mieszkańcy Jarosławca i okolic po raz ostatni zostawiłem w tym roku pieniądze na terenie waszej gminy.Ja i 2 moich znajomych postanowiliśmy odpuścić już sobie wypady w te okolice. Foty robią a droga do Darłowa czy do Ustki KOSZMAR !!! N... rozwiń
Avatar
Apollon / 18 października 2009 o 13:55
0
Brawo pochwalam likwidację tego złodziejskiego interesu i mam głęboką nadzieję że wszystkie te radary szlag trafi a koszt naprawy poniesie sam pomysłodawca umieszczania ich w dochodowych a nie niebezpiecznych miejscach ...
Avatar
zawodowy kierowca / 13 października 2009 o 20:41
0
jasne juz widze jak ich zlapia. super akcja.
Avatar
Gość / 12 października 2009 o 17:07
0
zwierzyna napisał:
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości


Chyba wiesz, że najlepsze interesy robi się z państwem.Popatrz na najbogatszych w Polsce, gdzie i z kim robili biznes.
Avatar
Mefias / 10 września 2009 o 11:03
0
WIELKIE BRAWA DLA NISZCZYCIELA. MIESZKAM W KOSZALINIE, ALE TRZYMAM RADOŚNIE KCIUKI ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY NISZCZĄ TO BEZSENSOWNE URZĄDZENIE.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2009 o 22:29
0
Zwracam się z serdecznymi podziękowaniami dla wandalów:) mimo że jestem z zupełnie innej części kraju, dziekuje wam
Avatar
zwierzyna / 25 sierpnia 2009 o 11:10
0
To chyba kpina że to pudło tyle kosztuje Ależ ktoś zrobił kasę na przetargu Panowie prokurarorzy to chyba jest oczywiste by przebadać tę procedurę przetargową , kowal zrobi to urządzenie a uczeń zawodówki spokojnie podłączy a cena zamknie się w 100 zł przy takiej ilości
Avatar
Kapitan BOMBA / 13 sierpnia 2009 o 11:42
0
"J..ć fotoradar" hahah dobry podpis
Avatar
observer / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
To pokazuje tylko fakt, że fotoradary są za słabo opancerzone jak na "polski charakter"....
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 00:28
0
Piękny temat dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego po ile nasze władze kupują (z pieniędzy podatników rzecz jasna) skrzynkę na słupku wartą u pierwszego lepszego rzemieślnika maksimum 2 tysiądce złotych razem z montażem. Odzpowiedzialnym za takie zakupy życzę wysokiego wyroku.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 8

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 2 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 98 13

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 64 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 10

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?