Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 sierpnia 2009 r.
12:44
Edytuj ten wpis

Wielącza: Kilkudziesięciu policjantów ścigało pijanego rowerzystę. Bez skutku

0 26 A A

Zrobili obławę, jakby szukali groźnego przestępcy, a nie biednego rowerzysty, któremu wyrwało się z ust brzydkie słowo – mówią świadkowie. – Ale ten biedny rowerzysta szarpał, popychał, a w końcu przewrócił na ziemię naszego funkcjonariusza – odparowuje policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podejrzany, któremu udało się czmychnąć, sam dzisiaj zgłosił się do komendy. Zanim jednak do tego doszło, rozegrały się sceny niczym z sensacyjnego filmu.

Przejeżdżając przez miejscowość Wielączę funkcjonariusz z posterunku w Szczebrzeszynie zauważył, że spod sklepu spożywczego ruszył na rowerze niepewnie jeden z klientów.

Na widok radiowozu mężczyzna skręcił w polną drogę, a następnie rzucił rower i zaczął uciekać. Policjant jednak zdołał go dogonić.

– Podczas legitymowania zatrzymany podał swoje dane personalne, ale później zaczął zachowywać się nerwowo, próbując nakłonić funkcjonariusza do odstąpienia od wykonywania czynności – relacjonuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Według policji, 55-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn odmówił badania na zawartość alkoholu, a następnie zaczął szarpać policjanta za mundur i go popychać. W końcu przewrócił go na ziemię i czmychnął. Tym razem skutecznie.

– Poturbowany funkcjonariusz zadzwonił do dyżurnego i poprosił o wsparcie – mówi rzeczniczka zamojskiej policji.

Wkrótce w Wielączy zrobiło się niebiesko.

– Naliczyłem około 40 policjantów i 8 radiowozów – opowiadał nam dzisiaj świadek zdarzenia. – Zamiast takimi siłami szukać biednego rowerzysty, który może nawet nie zdążył dopić piwa, policja powinna wziąć się za prawdziwych bandytów. Jemu wystarczyło przesłać wezwanie na komendę.

Stróże prawa tonują jednak emocje. – A skąd mamy wiedzieć, co na ma sumieniu sprawca, który nie zawahał się podnieść ręki na policjanta? – pyta Joanna Kopeć. – Próba jego zatrzymania zakończyła się niepowodzeniem, mężczyzny nie było też w domu.

Stróże prawa zaglądali tam przez dwa dni. Dzisiaj poszukiwany sam zgłosił się do zamojskiej komendy.

Wszystko wskazuje na to, że Ryszard L. odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie groźbą wpływu na czynności służbowych. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

55-latka bronią mieszkańcy wioski. – Bo nie można ze spokojnego człowieka, który nikomu nie wadzi, robić bandyty – mówią.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michal38 / 24 sierpnia 2009 o 18:12
0
I bardzo dobrze. w tym kraju dopiero będzie normalnie, jak każde wykroczenie będzie skutecznie ścigane i zakończone wyrokiem. Na cąłym świecie, za napaść na policjanta groża bardzo surowe konsekwencje. A uns pijaczkom i dresiarzom wydaje się, że mogą się bezkarnie szarpać z policją.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ZAPEWNE NAPISAL TO POLICJANT NORMALNY CZLOWIEK NIE NAPISAL BY TEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I bardzo dobrze. w tym kraju dopiero będzie normalnie, jak każde wykroczenie będzie skutecznie ścigane i zakończone wyrokiem. Na cąłym świecie, za napaść na policjanta groża bardzo surowe konsekwencje. A uns pijaczkom i dresiarzom wydaje się, że mogą się bezkarnie szarpać z policją.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ZAPEWNE NAPISAL TO POLICJANT NORMALNY CZLOWIEK NIE NAPISAL BY TEGO!!!... rozwiń
Avatar
michal38 / 24 sierpnia 2009 o 18:09
0
Załosne!!!!!!!co ty mozesz wiedziec na ten temat....Zastanow sie nad tym co mowisz "bezkarnie szarpac policje" haha
Chyba bezkarnie szarpać niewinnego czlowieka i go dusic .... A policja powinna sie zajac lapaniem przestepcow a nie , Łapaniem niewinnych ludzi. Ale wydawalo by sie ze tylko to potrafia ale ostatnia akcja no no daje do myslenia
Avatar
beam_beer / 23 sierpnia 2009 o 12:28
0
Prawie wszystko zgadza się.
Ale "prawie" robi wielką różnicę.
Facet rzeczywiście wracał ze sklepu z piwem. Szedł z rowerem, a nie jechał. Wracał do domu, a nie uciekał polną drogą. Tzw. funkcjonariusz jechał szosą, i zobaczył bandytę, który prowadzi rower po tejże polnej drodze. Wcale nie dziwię się panu policjantowi, że zostawił radiowóz na tzw. chodzie i wszczął pościg biegiem za złoczyńcą. Przecież facet prowadzący rower o godz 11-tej musi mieć coś na sumieniu. Przebiegł jakieś 100m i złapał na gorącym uczynku barbarzyńcę. Przewrócił go razem z rowerem i przystąpił do czynności służbowych. Usiadł na nim i zaczął go dusić (wedle relacji świadków - niedługo będzie sprawa w sądzie). Degenerat (ma liczne zadrapania na twarzy i nie tylko) wydostał jakoś się spod roweru i siedzącego na tym rowerze stróża prawa. Funkcjonariusz otrzymał klapsa w dziąsło służbowo-prywatne. Terrorysta po podniesieniu ręki na Strażnika Teksasu uciekł w bliżej nieokreślonym kierunku. Pan Policjant wezwał posiłki Przyjechał pies policyjny sztuk jeden razem z obsługą w radiowozach sztuk siedem. Radiowozów było siedem ofc, bo obsługi było więcej. Pies Tropiący jednakże odmówił współpracy. Krótko mówiąc jako jedyny wykazał odrobinę rozsądku w tej całej sprawie. Był też jakiś księgowy, ponieważ cyt: " Ta operacja kosztowała 8 tysięcy. Wy wszyscy za to zapłacicie". Ciekaw jestem, komu fakturę wystawi. Sołtysowi? Parafii? Gminie? Kole Gospodyń Wiejskich?

Naprawdę przykre jest, że Policja ucieka się do takich gówniarskich metod, żeby słupki w PowerPoincie ładnie wyglądały. Złapać gwałciciela, czy mordercę, to nie takie proste, a i niebezpieczne. Natomiast złapać kogoś na rowerze po pijaku to pikuś. A w słupkach i jeden i drugi to przestępca.
Takimi metodami nie da się zbudować społecznego zaufania, czy szacunku. A naprawdę nie trzeba dużo. Dostałem kiedyś pouczenie od tzw. "krawężnika" (przechodziłem w niedozwolonym miejscu). Szkoda, że nie wiem jak się facet nazywa, ale było z uśmiechem, bez wrogości, po przyjacielsku prawieże. I pomogło.

Każdy ma prawo do szczęścia, ale mało kto ma szczęście do prawa.
Prawie wszystko zgadza się.
Ale "prawie" robi wielką różnicę.
Facet rzeczywiście wracał ze sklepu z piwem. Szedł z rowerem, a nie jechał. Wracał do domu, a nie uciekał polną drogą. Tzw. funkcjonariusz jechał szosą, i zobaczył bandytę, który prowadzi rower po tejże polnej drodze. Wcale nie dziwię się panu policjantowi, że zostawił radiowóz na tzw. chodzie i wszczął pościg biegiem za złoczyńcą. Przecież facet prowadzący rower o godz 11-tej musi mieć coś na sumieniu. Przebiegł jakieś 100m i złapał na gorącym uczynku barbar... rozwiń
Avatar
~~Anonim / 21 sierpnia 2009 o 21:03
0
Więc tak znam tego Pana i powiem tyle, policja narobila mu siary nieslusznie, czlowiek pracuje od rana do nocy zeby zarobic na chleb. wyszedl na jedno piwo a ze skelpu do domu ma 50m drogą żużlową i jakie on tam moze zrobic szkody czy zagrozenie po 1!!!! piwie no kurde. Powinni wlepic mandat jak juz i tyle a nie takie akcje odwalac. policja to porazka.
Avatar
p główka k / 21 sierpnia 2009 o 15:06
0
gdy rusinek zabił marka to policja miała to daleko gdzie ich honor a na jednego bezbronnego rowerzyste zjechało się 9 radiowozów i szukają w całym dziury......................
Avatar
~asia~ / 21 sierpnia 2009 o 13:49
0
A ja się pytam gdzie byli rodzice ?
Avatar
stokrotka / 20 sierpnia 2009 o 22:09
0
Wstyd!!!!!!!!!!!! Policjant (młody, wyszkolony mężczyzna) został poturbowany przez 55 letniego rowerzystę i do tego pijanego jak podał w protokole. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego ten policjant nie napisał również, ze o mało nie udusił tego rowerzysty. Nie dziwie się ze chłopina uciekł. Ja tez bym tak zrobiła gdyby ktoś mnie dusił. Ale to nie wszystko. Policja poszukiwała owego rowerzysty po całej Wielaczy i gdy go nie znalazła to chciała aresztować pierwszego lepszego człowieka, który stal na drodze, używając przy tym podstępu. Wszyscy wiemy kto zapłaci za ta akcje???????? Oczywiście my, podatnicy.
Wstyd!!!!!!!!!!!! Policjant (młody, wyszkolony mężczyzna) został poturbowany przez 55 letniego rowerzystę i do tego pijanego jak podał w protokole. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego ten policjant nie napisał również, ze o mało nie udusił tego rowerzysty. Nie dziwie się ze chłopina uciekł. Ja tez bym tak zrobiła gdyby ktoś mnie dusił. Ale to nie wszystko. Policja poszukiwała owego rowerzysty po całej Wielaczy i gdy go nie znalazła to chciała aresztować pierwszego lepszego człowieka, który stal... rozwiń
Avatar
lotiu / 20 sierpnia 2009 o 21:42
0
Chyba więcej na tym forum kolegów z Po... niż przypadkowych gości ..........
Avatar
test / 20 sierpnia 2009 o 10:39
0
Nawet nie wiadomo czy był ten człowiek pijany ?
Brawo - pokazowa akcja !
A paliwo ......... ?
Avatar
kokos / 20 sierpnia 2009 o 06:07
0
"Poturbowany funkcjonariusz zadzwonił do dyżurnego i poprosił o wsparcie – mówi rzeczniczka zamojskiej policji.

Wkrótce w Wielączy zrobiło się niebiesko.

– Naliczyłem około 40 policjantów i 8 radiowozów – opowiadał nam dzisiaj świadek zdarzenia"

Czy to jest normalne? Jak zwykłych ludzi okradają, albo palą po przystankach bądź zastawiają ludziom bramy wjazdowe do posesji, to się żadnego smerfa nie można doprosić..... a tu za jakimś pijaczkiem armię wysyłają.... IDIOTYZM do potęgi....
Avatar
michal38 / 24 sierpnia 2009 o 18:12
0
I bardzo dobrze. w tym kraju dopiero będzie normalnie, jak każde wykroczenie będzie skutecznie ścigane i zakończone wyrokiem. Na cąłym świecie, za napaść na policjanta groża bardzo surowe konsekwencje. A uns pijaczkom i dresiarzom wydaje się, że mogą się bezkarnie szarpać z policją.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ZAPEWNE NAPISAL TO POLICJANT NORMALNY CZLOWIEK NIE NAPISAL BY TEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I bardzo dobrze. w tym kraju dopiero będzie normalnie, jak każde wykroczenie będzie skutecznie ścigane i zakończone wyrokiem. Na cąłym świecie, za napaść na policjanta groża bardzo surowe konsekwencje. A uns pijaczkom i dresiarzom wydaje się, że mogą się bezkarnie szarpać z policją.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ZAPEWNE NAPISAL TO POLICJANT NORMALNY CZLOWIEK NIE NAPISAL BY TEGO!!!... rozwiń
Avatar
michal38 / 24 sierpnia 2009 o 18:09
0
Załosne!!!!!!!co ty mozesz wiedziec na ten temat....Zastanow sie nad tym co mowisz "bezkarnie szarpac policje" haha
Chyba bezkarnie szarpać niewinnego czlowieka i go dusic .... A policja powinna sie zajac lapaniem przestepcow a nie , Łapaniem niewinnych ludzi. Ale wydawalo by sie ze tylko to potrafia ale ostatnia akcja no no daje do myslenia
Avatar
beam_beer / 23 sierpnia 2009 o 12:28
0
Prawie wszystko zgadza się.
Ale "prawie" robi wielką różnicę.
Facet rzeczywiście wracał ze sklepu z piwem. Szedł z rowerem, a nie jechał. Wracał do domu, a nie uciekał polną drogą. Tzw. funkcjonariusz jechał szosą, i zobaczył bandytę, który prowadzi rower po tejże polnej drodze. Wcale nie dziwię się panu policjantowi, że zostawił radiowóz na tzw. chodzie i wszczął pościg biegiem za złoczyńcą. Przecież facet prowadzący rower o godz 11-tej musi mieć coś na sumieniu. Przebiegł jakieś 100m i złapał na gorącym uczynku barbarzyńcę. Przewrócił go razem z rowerem i przystąpił do czynności służbowych. Usiadł na nim i zaczął go dusić (wedle relacji świadków - niedługo będzie sprawa w sądzie). Degenerat (ma liczne zadrapania na twarzy i nie tylko) wydostał jakoś się spod roweru i siedzącego na tym rowerze stróża prawa. Funkcjonariusz otrzymał klapsa w dziąsło służbowo-prywatne. Terrorysta po podniesieniu ręki na Strażnika Teksasu uciekł w bliżej nieokreślonym kierunku. Pan Policjant wezwał posiłki Przyjechał pies policyjny sztuk jeden razem z obsługą w radiowozach sztuk siedem. Radiowozów było siedem ofc, bo obsługi było więcej. Pies Tropiący jednakże odmówił współpracy. Krótko mówiąc jako jedyny wykazał odrobinę rozsądku w tej całej sprawie. Był też jakiś księgowy, ponieważ cyt: " Ta operacja kosztowała 8 tysięcy. Wy wszyscy za to zapłacicie". Ciekaw jestem, komu fakturę wystawi. Sołtysowi? Parafii? Gminie? Kole Gospodyń Wiejskich?

Naprawdę przykre jest, że Policja ucieka się do takich gówniarskich metod, żeby słupki w PowerPoincie ładnie wyglądały. Złapać gwałciciela, czy mordercę, to nie takie proste, a i niebezpieczne. Natomiast złapać kogoś na rowerze po pijaku to pikuś. A w słupkach i jeden i drugi to przestępca.
Takimi metodami nie da się zbudować społecznego zaufania, czy szacunku. A naprawdę nie trzeba dużo. Dostałem kiedyś pouczenie od tzw. "krawężnika" (przechodziłem w niedozwolonym miejscu). Szkoda, że nie wiem jak się facet nazywa, ale było z uśmiechem, bez wrogości, po przyjacielsku prawieże. I pomogło.

Każdy ma prawo do szczęścia, ale mało kto ma szczęście do prawa.
Prawie wszystko zgadza się.
Ale "prawie" robi wielką różnicę.
Facet rzeczywiście wracał ze sklepu z piwem. Szedł z rowerem, a nie jechał. Wracał do domu, a nie uciekał polną drogą. Tzw. funkcjonariusz jechał szosą, i zobaczył bandytę, który prowadzi rower po tejże polnej drodze. Wcale nie dziwię się panu policjantowi, że zostawił radiowóz na tzw. chodzie i wszczął pościg biegiem za złoczyńcą. Przecież facet prowadzący rower o godz 11-tej musi mieć coś na sumieniu. Przebiegł jakieś 100m i złapał na gorącym uczynku barbar... rozwiń
Avatar
~~Anonim / 21 sierpnia 2009 o 21:03
0
Więc tak znam tego Pana i powiem tyle, policja narobila mu siary nieslusznie, czlowiek pracuje od rana do nocy zeby zarobic na chleb. wyszedl na jedno piwo a ze skelpu do domu ma 50m drogą żużlową i jakie on tam moze zrobic szkody czy zagrozenie po 1!!!! piwie no kurde. Powinni wlepic mandat jak juz i tyle a nie takie akcje odwalac. policja to porazka.
Avatar
p główka k / 21 sierpnia 2009 o 15:06
0
gdy rusinek zabił marka to policja miała to daleko gdzie ich honor a na jednego bezbronnego rowerzyste zjechało się 9 radiowozów i szukają w całym dziury......................
Avatar
~asia~ / 21 sierpnia 2009 o 13:49
0
A ja się pytam gdzie byli rodzice ?
Avatar
stokrotka / 20 sierpnia 2009 o 22:09
0
Wstyd!!!!!!!!!!!! Policjant (młody, wyszkolony mężczyzna) został poturbowany przez 55 letniego rowerzystę i do tego pijanego jak podał w protokole. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego ten policjant nie napisał również, ze o mało nie udusił tego rowerzysty. Nie dziwie się ze chłopina uciekł. Ja tez bym tak zrobiła gdyby ktoś mnie dusił. Ale to nie wszystko. Policja poszukiwała owego rowerzysty po całej Wielaczy i gdy go nie znalazła to chciała aresztować pierwszego lepszego człowieka, który stal na drodze, używając przy tym podstępu. Wszyscy wiemy kto zapłaci za ta akcje???????? Oczywiście my, podatnicy.
Wstyd!!!!!!!!!!!! Policjant (młody, wyszkolony mężczyzna) został poturbowany przez 55 letniego rowerzystę i do tego pijanego jak podał w protokole. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego ten policjant nie napisał również, ze o mało nie udusił tego rowerzysty. Nie dziwie się ze chłopina uciekł. Ja tez bym tak zrobiła gdyby ktoś mnie dusił. Ale to nie wszystko. Policja poszukiwała owego rowerzysty po całej Wielaczy i gdy go nie znalazła to chciała aresztować pierwszego lepszego człowieka, który stal... rozwiń
Avatar
lotiu / 20 sierpnia 2009 o 21:42
0
Chyba więcej na tym forum kolegów z Po... niż przypadkowych gości ..........
Avatar
test / 20 sierpnia 2009 o 10:39
0
Nawet nie wiadomo czy był ten człowiek pijany ?
Brawo - pokazowa akcja !
A paliwo ......... ?
Avatar
kokos / 20 sierpnia 2009 o 06:07
0
"Poturbowany funkcjonariusz zadzwonił do dyżurnego i poprosił o wsparcie – mówi rzeczniczka zamojskiej policji.

Wkrótce w Wielączy zrobiło się niebiesko.

– Naliczyłem około 40 policjantów i 8 radiowozów – opowiadał nam dzisiaj świadek zdarzenia"

Czy to jest normalne? Jak zwykłych ludzi okradają, albo palą po przystankach bądź zastawiają ludziom bramy wjazdowe do posesji, to się żadnego smerfa nie można doprosić..... a tu za jakimś pijaczkiem armię wysyłają.... IDIOTYZM do potęgi....
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 0 0

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 3 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 0

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 14 16

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 4 3

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 35 10

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 9

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 8 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.