Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 maja 2012 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Z butami poszedł do sądu

0 20 A A
Te buty są felerne – mówi Antoni Szczupak  (Leszek Wójtowicz)
Te buty są felerne – mówi Antoni Szczupak (Leszek Wójtowicz)

Nikt nie będzie robił z mojego syna przestępcy – denerwuje się mieszkaniec Łaszczowa. Od prowadzącej sieć sklepów CCC spółki Multiserwis domaga się przed sądem 2 tys. zł oraz 20 tys. zł na cel społeczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa ma długą historię. Wszystko zaczęło się, gdy w grudniu 2010 r. Mateusz Szczupak kupił w prowadzonym przez spółkę Multiserwis sklepie obuwniczym CCC w Tomaszowie Lubelskim zimowe półbuty. Za 249,99 zł.

– Po tygodniu–dwóch Mateusz zadzwonił i poskarżył się, że nowe buty przemakają – opowiada pan Antoni, jego ojciec. To policjant z 25-letnim stażem, od niedawna na emeryturze.

Mateusz Szczupak zażądał w sklepie zwrotu gotówki bądź wymiany. Poinformowano go, że nic z tego, bo buty nadają się do naprawy.

Nie pomogła interwencja powiatowego rzecznika konsumentów:  Kupujący może zgodzić się na naprawę, ale może żądać wymiany towaru lub zwrotu gotówki – tłumaczy zawiłości prawne Edyta Pawłowska-Krawczyk.

– Jeżeli sprzedawca uznaje reklamację za zasadną, to nie może jednocześnie odmówić wymiany obuwia – dodaje Ernest Makowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Z odmową możemy się spotkać jedynie wtedy, gdy sprzedawca nie dysponuje zapasem danych rzeczy, nie jest w stanie szybko sprowadzić ich z magazynu lub hurtowni, albo byłoby to zbyt kosztowne. 

Buty zostały więc w sklepie. – Za jakiś czas dostaliśmy zawiadomienie podpisane przez specjalistę do spraw ochrony jakości i reklamacji obuwia, że buty zostały naprawione i nadają się do używania – wspomina Szczupak.

Przy odbiorze spotkała ich niespodzianka. – Podeszwy były dalej odklejone, tak jak w momencie reklamowania. Jak można wciskać ludziom taką chałę? – denerwuje się mieszkaniec Łaszczowa.
"Odklejone podeszwy w obu półbutach w chwili odbierania obuwia po naprawie” – odnotowała kierowniczka sklepu, gdy od razu składali kolejną reklamację.

Zażądali wymiany obuwia lub zwrotu gotówki. Nic nie wskórali, na dodatek otrzymali pismo, z którego wynikało, że syn pana Antoniego świadomie uszkodził odbierane po naprawie obuwie w celu "wyłudzenia zwrotu gotówki”. – Nikt nie będzie robić z syna przestępcy – mówi łaszczowianin, który podczas prywatnej wizyty u rzeczoznawcy uzyskał opinię, że naprawa nie została prawidłowo przeprowadzona. Zdecydował, że sprawa trafi do sądu.

W międzyczasie spółka Multiserwis zdecydowała się jednak zwrócić pieniądze. – Nie odebraliśmy przekazu, a teraz przed sądem dowiodę, że nie można mieć klienta za nic – mówi pan Antoni, który domaga się 2 tys. zł tytułem poniesionych kosztów i 20 tys. zł na rzecz Domu Dziecka w Łabuniach.

Kierowniczka tomaszowskiej placówki nie chciała z nami rozmawiać i odesłała do prezesa zamojskiego oddziału spółki Multiserwis. Był nieuchwytny, dlatego przesłaliśmy mu pytania pocztą elektroniczną.

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Od sekretarki usłyszeliśmy, że prezes nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ecco / 29 kwietnia 2013 r. o 11:39
0
[quote name='bania' timestamp='1336113616' post='627257']
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.
[/quote]



Niestety nie zgodzę się z tą opinią. Kupiłam buty ecco terra i popękały całe podeszwy wręcz wykruszyły się a dodatkowo nie uznali mi reklamacji.
[quote name='bania' timestamp='1336113616' post='627257']
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.
[/quote]



Niestety nie zgodzę się z tą opinią. Kupiłam buty ecco... rozwiń
Avatar
gooooo / 12 stycznia 2013 r. o 13:43
0
a mi się podoba postawa i syna i jego pełnomocnika Znajac upór Mateusza jeszcze dopnie swego choćby to miało trwać i 10 lat HiHi
Avatar
Wasz sasiad / 5 maja 2012 r. o 22:52
0
[quote name='kozio' timestamp='1336236951' post='627675']
a co na to nasi struże prawa jak myślicie? czy widzą jak nas oszukują czy coś z tym robią, jak nas bronią przed takimi nieuczciwymi "przedsiębiorcami". Może ktoś wie i podpowie czy wogóle coś w takich sprawach robi nasza policja
[/quote]
Zastanow sie gleboko nad tym co napisales........podpowiem Ci, ze to nie jest sprawa policji.....
Avatar
kozio / 5 maja 2012 r. o 18:55
0
a co na to nasi struże prawa jak myślicie? czy widzą jak nas oszukują czy coś z tym robią, jak nas bronią przed takimi nieuczciwymi "przedsiębiorcami". Może ktoś wie i podpowie czy wogóle coś w takich sprawach robi nasza policja
Avatar
xxx / 5 maja 2012 r. o 10:10
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Czy zwrócono? Tego bym nie powiedział. Jakoś na moim koncie nie widzialem zaksięgowanej wpłaty od sklepu CCC, a fizycznie gotówki też nie odbierałem (nigdy osobiście, ani podczas wizyty w sklepie, ani w rzadnej formnie przekazu). Tak wiec myślę, że i tę informację należy sporostować, ale to już przed Sądem.
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Czy zwrócono? Tego bym nie powiedział. Jakoś na moim koncie nie widzialem zaksięgowanej wpłaty od sklepu CCC, a fizycznie gotówki też nie odbierałem (nigdy osobiście, ani podczas wizyty w sklepie, ani w rzadnej formnie przekazu). Tak wie... rozwiń
Avatar
Mateusz / 5 maja 2012 r. o 10:02
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Szanowny Obcy!

To, że jestem pełnoletni nie oznacza, że nie mogę mieć pełnomocnika. Toteż mój ojciec poszedł do Sądu jako mój pełnonocnik. Polecam szerzej i dokładniej zapoznawać się z prawem i wtedy wszystko stanie się jasne.

Pozdrawiam
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Szanowny Obcy!

To, że jestem pełnoletni nie oznacza, że nie mogę mieć pełnomocnika. Toteż mój ojciec poszedł do Sądu jako mój pełnonocnik. Polecam szerzej i dokładniej zapoznawać się z prawem i wtedy wszystko stanie się ... rozwiń
Avatar
gosciu / 4 maja 2012 r. o 15:34
0
To nie jest pieniactwo. To jest obrona przed oszczerczym pomówieniem, że klient celowo zniszczył buty aby wyłudzić odszkodowanie. Oszczercze pomówienie jest przestępstwem i autor takiej odpowiedzi na reklamację powinien zaopatrzyć się w wazelinę.
Avatar
Wasz sasiad... / 4 maja 2012 r. o 13:15
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]
Nie zgodzę się z określeniem zaistniałej sytuacji "pieniactwem", ale właśnie świadomością konsumenta!
Musimy domagać się należytej obsługi zarówno tych kupujących za tysiące, jak tez tych kupujących za setki lub dziesiątki! Każda kwota ma swoja wartości dla osoby ją wydatkującej i handlowiec powinien szanować wszystkich.....bo z tego żyje! No chyba, ze w ramach reklamy swojej placówki wyraźnie napisze "Drogi kliencie, nie oczekuj z naszej strony poważnego traktowania Twojej osoby"... Wtedy wchodząc do takiego przybytku nie mamy prawa oczekiwać należytej jakości towarów, jak tez i obsługi.... Wszystko inne jest umowa pomiędzy sprzedawca i kupującym, a takie umowy są regulowane prawem i należy to prawo egzekwować...
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]
Nie zgodzę się z określeniem zaistniałej sytuacji "pieniactwem", ale właśnie świadomością konsumenta!
Musimy domagać się należytej obsługi zarówno tych kupujących za tysiące, jak tez tych kupujących za setki lub dziesiątki! Ka... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 4 maja 2012 r. o 10:10
0
Popieram i serdecznie gratuluje odwagi. Zamówiłem kiedyś buty u jednego, niezyjącego już szewca, który zajmował sie produkcją butów na zamówienie. Mam je do dzisiaj, choć mają 22 lata. Są niezniszczone, choć użytkowane były w różnych warunkach zimowych. Dzisiaj, kiedy kupie buty w znanej sieci sklepów, buty nie wytrzymują 3 tygodni użytkowania. Jednym słowem wciska nam się szajs, za który musimy płacić jak za zboże. Nie polecam butów włoskich bo szkoda kasy. Jeżeli macie taką możliwość zamawiajcie buty u szewców. Zdecydowanie opłaca się w to zainwestować.
Avatar
bania / 4 maja 2012 r. o 08:40
0
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.
Avatar
ecco / 29 kwietnia 2013 r. o 11:39
0
[quote name='bania' timestamp='1336113616' post='627257']
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.
[/quote]



Niestety nie zgodzę się z tą opinią. Kupiłam buty ecco terra i popękały całe podeszwy wręcz wykruszyły się a dodatkowo nie uznali mi reklamacji.
[quote name='bania' timestamp='1336113616' post='627257']
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.
[/quote]



Niestety nie zgodzę się z tą opinią. Kupiłam buty ecco... rozwiń
Avatar
gooooo / 12 stycznia 2013 r. o 13:43
0
a mi się podoba postawa i syna i jego pełnomocnika Znajac upór Mateusza jeszcze dopnie swego choćby to miało trwać i 10 lat HiHi
Avatar
Wasz sasiad / 5 maja 2012 r. o 22:52
0
[quote name='kozio' timestamp='1336236951' post='627675']
a co na to nasi struże prawa jak myślicie? czy widzą jak nas oszukują czy coś z tym robią, jak nas bronią przed takimi nieuczciwymi "przedsiębiorcami". Może ktoś wie i podpowie czy wogóle coś w takich sprawach robi nasza policja
[/quote]
Zastanow sie gleboko nad tym co napisales........podpowiem Ci, ze to nie jest sprawa policji.....
Avatar
kozio / 5 maja 2012 r. o 18:55
0
a co na to nasi struże prawa jak myślicie? czy widzą jak nas oszukują czy coś z tym robią, jak nas bronią przed takimi nieuczciwymi "przedsiębiorcami". Może ktoś wie i podpowie czy wogóle coś w takich sprawach robi nasza policja
Avatar
xxx / 5 maja 2012 r. o 10:10
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Czy zwrócono? Tego bym nie powiedział. Jakoś na moim koncie nie widzialem zaksięgowanej wpłaty od sklepu CCC, a fizycznie gotówki też nie odbierałem (nigdy osobiście, ani podczas wizyty w sklepie, ani w rzadnej formnie przekazu). Tak wiec myślę, że i tę informację należy sporostować, ale to już przed Sądem.
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Czy zwrócono? Tego bym nie powiedział. Jakoś na moim koncie nie widzialem zaksięgowanej wpłaty od sklepu CCC, a fizycznie gotówki też nie odbierałem (nigdy osobiście, ani podczas wizyty w sklepie, ani w rzadnej formnie przekazu). Tak wie... rozwiń
Avatar
Mateusz / 5 maja 2012 r. o 10:02
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Szanowny Obcy!

To, że jestem pełnoletni nie oznacza, że nie mogę mieć pełnomocnika. Toteż mój ojciec poszedł do Sądu jako mój pełnonocnik. Polecam szerzej i dokładniej zapoznawać się z prawem i wtedy wszystko stanie się jasne.

Pozdrawiam
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]


Szanowny Obcy!

To, że jestem pełnoletni nie oznacza, że nie mogę mieć pełnomocnika. Toteż mój ojciec poszedł do Sądu jako mój pełnonocnik. Polecam szerzej i dokładniej zapoznawać się z prawem i wtedy wszystko stanie się ... rozwiń
Avatar
gosciu / 4 maja 2012 r. o 15:34
0
To nie jest pieniactwo. To jest obrona przed oszczerczym pomówieniem, że klient celowo zniszczył buty aby wyłudzić odszkodowanie. Oszczercze pomówienie jest przestępstwem i autor takiej odpowiedzi na reklamację powinien zaopatrzyć się w wazelinę.
Avatar
Wasz sasiad... / 4 maja 2012 r. o 13:15
0
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]
Nie zgodzę się z określeniem zaistniałej sytuacji "pieniactwem", ale właśnie świadomością konsumenta!
Musimy domagać się należytej obsługi zarówno tych kupujących za tysiące, jak tez tych kupujących za setki lub dziesiątki! Każda kwota ma swoja wartości dla osoby ją wydatkującej i handlowiec powinien szanować wszystkich.....bo z tego żyje! No chyba, ze w ramach reklamy swojej placówki wyraźnie napisze "Drogi kliencie, nie oczekuj z naszej strony poważnego traktowania Twojej osoby"... Wtedy wchodząc do takiego przybytku nie mamy prawa oczekiwać należytej jakości towarów, jak tez i obsługi.... Wszystko inne jest umowa pomiędzy sprzedawca i kupującym, a takie umowy są regulowane prawem i należy to prawo egzekwować...
[quote name='obcy' timestamp='1336112646' post='627252']
Z tego co się orientuję to syn tego Pana jest pełnoletni. Nie rozumiem więc dlaczego ojciec poszedł z tym do sądu, tym bardziej, że zwrócono pieniądze. Dla mnie jest to typowe pieniactwo.
[/quote]
Nie zgodzę się z określeniem zaistniałej sytuacji "pieniactwem", ale właśnie świadomością konsumenta!
Musimy domagać się należytej obsługi zarówno tych kupujących za tysiące, jak tez tych kupujących za setki lub dziesiątki! Ka... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 4 maja 2012 r. o 10:10
0
Popieram i serdecznie gratuluje odwagi. Zamówiłem kiedyś buty u jednego, niezyjącego już szewca, który zajmował sie produkcją butów na zamówienie. Mam je do dzisiaj, choć mają 22 lata. Są niezniszczone, choć użytkowane były w różnych warunkach zimowych. Dzisiaj, kiedy kupie buty w znanej sieci sklepów, buty nie wytrzymują 3 tygodni użytkowania. Jednym słowem wciska nam się szajs, za który musimy płacić jak za zboże. Nie polecam butów włoskich bo szkoda kasy. Jeżeli macie taką możliwość zamawiajcie buty u szewców. Zdecydowanie opłaca się w to zainwestować.
Avatar
bania / 4 maja 2012 r. o 08:40
0
Jak się kupuje buty w CCC to tak jest. Przeliczcie sobie: Kupujecie buty na przecenie w ECCO za ok. 250 pln, podobne w CCC za 70. Te z CCC wytrzymają rok, te z ECCO 5-8 lat a nawet może i więcej. Rachunek jest prosty. I nie chcę tu reklamować firmy. Ja takie buty kupowałem jak jeszcze w naszym kraju były niedostępne. Są wygodniejsze i trwalsze od adidasów itp.