Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 grudnia 2009 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Zamość ma najpiękniejszy rynek w Polsce!

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 15 A A

Rynek Wielki w Zamościu jest najpiękniejszy w Polsce. Tak zdecydowali czytelnicy magazynu turystycznego "Wasze Podróże” w plebiscycie "Najpopularniejszy rynek i plac”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W głosowaniu internautów Zamość dostał ponad 62 tys. głosów, czyli blisko 46 proc.

– Nikogo nie trzeba przekonywać, że to idealny rynek idealnego miasta – cieszy się Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Dzięki unijnym funduszom pięknieje zresztą cała nasza Starówka. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy brali udział w plebiscycie i oddali swój głos na Zamość.

Sympatyków na pewno nie brakuje: w tym sezonie Hetmański Gród odwiedziło ponad 230 tys. turystów.

Drugi w plebiscycie „Waszych Podróży” był Sandomierz (26 proc.), trzecia Bydgoszcz (niecałe 5 proc.). Kazimierz Dolny zajął dopiero 14 miejsce. Z miast zagranicznych pierwsza lokata przypadła dla Rynku we Lwowie (ponad 17 proc. głosów). Drugie było Wilno ze swoim placem Katedralnym, a trzecia Praga.

To nie jedyny sukces Zamościa. W internetowym plebiscycie „20 lat RP” w kategorii „otoczenie” Rynek Wielki i Stare Miasto zajęło pierwsze miejsce na Lubelszczyźnie, natomiast projekt „Miasto idealne – miasto niewidzialne” był drugi w kategorii „dzieło”.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zibi / 11 grudnia 2009 o 19:59
0
Nie rozumiem inwektyw i wyzwisk na tym forum. Natomiast bezsprzecznie Zamość ma dobrą rękę do zabytków, a Rynek jest WSPANIAŁY! Plebiscyt dotyczył RYNKU, a tu już rozpatrywany jest stan dróg... Mój kuzyn z Australii tak zakochał się w zamojskim Rynku, że ma jego zdjęcie na tapecie telefonu, a fotografie zrobione przez siebie pokazuje znajomym jeżdżąc po całym świecie, mówiąc z dumą, że to w Polsce. Cieszę się i gratuluję Zamościowi, a wiem, że Ratusz będzie remontowany w 2010 roku i wtedy dopiero Rynek wypięknieje. Sceptykom polecam inne miejskie place, bez atmosfery i geniuszu renesansowych architektów.
Nie rozumiem inwektyw i wyzwisk na tym forum. Natomiast bezsprzecznie Zamość ma dobrą rękę do zabytków, a Rynek jest WSPANIAŁY! Plebiscyt dotyczył RYNKU, a tu już rozpatrywany jest stan dróg... Mój kuzyn z Australii tak zakochał się w zamojskim Rynku, że ma jego zdjęcie na tapecie telefonu, a fotografie zrobione przez siebie pokazuje znajomym jeżdżąc po całym świecie, mówiąc z dumą, że to w Polsce. Cieszę się i gratuluję Zamościowi, a wiem, że Ratusz będzie remontowany w 2010 roku i wtedy dopiero Rynek wypięknieje. Sceptykom polecam inne... rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 11 grudnia 2009 o 16:03
0
Gratulacje dla Zamoscia bylem 2 lata temu kamieniczki odnowione ale wejscie do ratusza to troche brzydkie schody itd natomiast potrzeba troche kasy na sport Hetman powinien miec minimum 2 liga tego im zycze .Mam prosbe nie krytykujcie Lublin i ich mieszkancow kij ma na konce.
Avatar
UczciowyLubelak / 11 grudnia 2009 o 15:42
0
Antonio napisał:
Czym wy się podniecacie, pojedzcie kiedyś do Dubaju albo Dohy to zobaczycie dopiero piękne miasta.[/quote]

~Antonio~ Bym napisał, że to deb***ny komentarz, ale nie mam czym się podniecać. Mogę wejść na onet.pl albo sweetbrokacik, tam są dopiero deb***ne komentarze


bibi napisał:
Totalna bzdura z tymi turystami w Zamościu!!!!!Wydział Promocji podaje liczbę turystów z sufitu! PROPAGANDA SUKCESU w Zamościu!!!!!!!!! WSTYD!

Możesz wpaść do Zamościa. Zdziwisz się, że nie tylko Ty będziesz gościem na Rynku, a sporo osób, które będą Ci, chcąc nie chcąc, towarzyszyć będzie mówić w obcych językach. Zamość jest sukcesem całego regionu, czy tego chcesz czy nie. Zadbaj też o swoją kompulsywność, to może trzeba leczyć.

[quote name='Nieślepy' post='204981' date='10.12.2009, 21:57:12']Tylko szkoda że poza rynkiem to nawet miasta nie przypomina.A drogi do tego rynku są jakby po jakiejś wojnie.

Jak definiujesz miasto? Może jesteś autorem jakiś nowych obowiązujących definiens, bo z tego co wiem, nie ma żadnej definicji miasta, której Zamość nie spełnia. Czegoś mu brakuje? Chyba dobrze się tu mieszka, bo w ubiegłym roku tylko Zamościowi i Lublinowi wzrosła ilość mieszkańców.

Co dróg to chyba też nie jest źle biorąc pod uwagę, że ilość samochodów w Zamościu rośnie proporcjonalnie szybciej niż w Lublinie.
W każdym mieście są dzielnice wstydu, do których chyba lepiej, że prowadzą złe drogi bo szkoda czasu żeby tam jeździć. Więcej takich miejsc znam w Lublinie niż w Zamościu, a to drugie miasto znam nie gorzej niż Kozi Gród.


Ma koniec krótka odezwa do Lubelaków... Gratuluję obiektywizmu i właściwego podejścia. Z taką postawą z Waszej strony, obawiam się, że za kilka lat będziemy mieszkać w województwie Zamojskim.

Jak definiujesz miasto? Może jesteś autorem jakiś nowych obowiązujących definiens, bo z tego co wiem, nie ma żadnej definicji miasta, której Zamość nie spełnia. Czegoś mu brakuje? Chyba dobrze się tu mieszka, bo w ubiegłym roku tylko Zamościowi i Lublinowi wzrosła ilość mieszkańców.

Co dróg to chyba też nie jest źle biorąc pod uwagę, że ilość samochodów w Zamościu rośnie proporcjonalnie szybciej niż w Lublinie.
W każdym mieście są dzielnice wstydu, do których chyba lepiej, że prowadzą złe drogi bo szko... rozwiń
Avatar
jawak / 11 grudnia 2009 o 10:30
0
Dokładnie, wypadamy super w porównaniu z innymi miastami, w Krakowie teraz mieszkam trochę inna skala, ale klimatem te miasta są niemal identyczne, co do dróg to bez porównania nasze są lepsze, ale oni maja ich więcej... ilość turystów, dla niewtajemniczonych ilość faktycznych turystów jest większa, bo przecież nie każdy chodzi do muzeum czy di IT. Jest bardzo dobrze, a nawet jeśli głosy pochodzą w większości od mieszkańców miasta... to o jak to świadczy o innych miastach a nas przynajmniej ludzie, potrafią docenić co mają i pokazać to w świecie.
Dokładnie, wypadamy super w porównaniu z innymi miastami, w Krakowie teraz mieszkam trochę inna skala, ale klimatem te miasta są niemal identyczne, co do dróg to bez porównania nasze są lepsze, ale oni maja ich więcej... ilość turystów, dla niewtajemniczonych ilość faktycznych turystów jest większa, bo przecież nie każdy chodzi do muzeum czy di IT. Jest bardzo dobrze, a nawet jeśli głosy pochodzą w większości od mieszkańców miasta... to o jak to świadczy o innych miastach a nas przynajmniej ludzie, potrafią docenić co mają i pokazać to w św... rozwiń
Avatar
becker / 11 grudnia 2009 o 09:29
0
a ja jestem dumny z tego miasta, metropolią nie jest, ale powoli zaczyna się rozwijać....przynajmniej dzięki temu staremu miastu jest gdzie wyjść, pospacerować wypić piwo w fajnej knajpie....widzieliście Chełm albo Białą? różnica totalna (mowa o starówce).
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 08:37
0
dlaczego nie potraficie cieszyć się z sukcesu tylko wszystko krytykujecie ?
Avatar
bibi / 11 grudnia 2009 o 08:33
0
Totalna bzdura z tymi turystami w Zamościu!!!!!Wydział Promocji podaje liczbę turystów z sufitu! PROPAGANDA SUKCESU w Zamościu!!!!!!!!! WSTYD!
Avatar
~CeZaR~ / 11 grudnia 2009 o 08:28
0
Antonio napisał:
Czym wy się podniecacie, pojedzcie kiedyś do Dubaju albo Dohy to zobaczycie dopiero piękne miasta.



Imbecylu tu chodzi o rynek a nie całe miasto;/ Dobrze przeczytac art. nie potrafisz?!
Avatar
Nieślepy / 11 grudnia 2009 o 07:27
0
W Zamościu byłem i w Krakowie byłem ostatnio i różnicę kolosalną na drogach widać.Tak się nim nie podniecam ale Kraków poza rynkiem ma jeszcze dużo do pokazania.
Avatar
Wujek zza miedzy / 11 grudnia 2009 o 01:40
0
Może i sympatyków z Polski nie brakuje ale cały ten sukces można zawdzięczać tylko i wyłącznie użytkownikom z forum.roztocze.net którzy to za wszelką cenę walczyli aby w obu plebiscytach Zamość był w czołówce.
Avatar
Zibi / 11 grudnia 2009 o 19:59
0
Nie rozumiem inwektyw i wyzwisk na tym forum. Natomiast bezsprzecznie Zamość ma dobrą rękę do zabytków, a Rynek jest WSPANIAŁY! Plebiscyt dotyczył RYNKU, a tu już rozpatrywany jest stan dróg... Mój kuzyn z Australii tak zakochał się w zamojskim Rynku, że ma jego zdjęcie na tapecie telefonu, a fotografie zrobione przez siebie pokazuje znajomym jeżdżąc po całym świecie, mówiąc z dumą, że to w Polsce. Cieszę się i gratuluję Zamościowi, a wiem, że Ratusz będzie remontowany w 2010 roku i wtedy dopiero Rynek wypięknieje. Sceptykom polecam inne miejskie place, bez atmosfery i geniuszu renesansowych architektów.
Nie rozumiem inwektyw i wyzwisk na tym forum. Natomiast bezsprzecznie Zamość ma dobrą rękę do zabytków, a Rynek jest WSPANIAŁY! Plebiscyt dotyczył RYNKU, a tu już rozpatrywany jest stan dróg... Mój kuzyn z Australii tak zakochał się w zamojskim Rynku, że ma jego zdjęcie na tapecie telefonu, a fotografie zrobione przez siebie pokazuje znajomym jeżdżąc po całym świecie, mówiąc z dumą, że to w Polsce. Cieszę się i gratuluję Zamościowi, a wiem, że Ratusz będzie remontowany w 2010 roku i wtedy dopiero Rynek wypięknieje. Sceptykom polecam inne... rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 11 grudnia 2009 o 16:03
0
Gratulacje dla Zamoscia bylem 2 lata temu kamieniczki odnowione ale wejscie do ratusza to troche brzydkie schody itd natomiast potrzeba troche kasy na sport Hetman powinien miec minimum 2 liga tego im zycze .Mam prosbe nie krytykujcie Lublin i ich mieszkancow kij ma na konce.
Avatar
UczciowyLubelak / 11 grudnia 2009 o 15:42
0
Antonio napisał:
Czym wy się podniecacie, pojedzcie kiedyś do Dubaju albo Dohy to zobaczycie dopiero piękne miasta.[/quote]

~Antonio~ Bym napisał, że to deb***ny komentarz, ale nie mam czym się podniecać. Mogę wejść na onet.pl albo sweetbrokacik, tam są dopiero deb***ne komentarze


bibi napisał:
Totalna bzdura z tymi turystami w Zamościu!!!!!Wydział Promocji podaje liczbę turystów z sufitu! PROPAGANDA SUKCESU w Zamościu!!!!!!!!! WSTYD!

Możesz wpaść do Zamościa. Zdziwisz się, że nie tylko Ty będziesz gościem na Rynku, a sporo osób, które będą Ci, chcąc nie chcąc, towarzyszyć będzie mówić w obcych językach. Zamość jest sukcesem całego regionu, czy tego chcesz czy nie. Zadbaj też o swoją kompulsywność, to może trzeba leczyć.

[quote name='Nieślepy' post='204981' date='10.12.2009, 21:57:12']Tylko szkoda że poza rynkiem to nawet miasta nie przypomina.A drogi do tego rynku są jakby po jakiejś wojnie.

Jak definiujesz miasto? Może jesteś autorem jakiś nowych obowiązujących definiens, bo z tego co wiem, nie ma żadnej definicji miasta, której Zamość nie spełnia. Czegoś mu brakuje? Chyba dobrze się tu mieszka, bo w ubiegłym roku tylko Zamościowi i Lublinowi wzrosła ilość mieszkańców.

Co dróg to chyba też nie jest źle biorąc pod uwagę, że ilość samochodów w Zamościu rośnie proporcjonalnie szybciej niż w Lublinie.
W każdym mieście są dzielnice wstydu, do których chyba lepiej, że prowadzą złe drogi bo szkoda czasu żeby tam jeździć. Więcej takich miejsc znam w Lublinie niż w Zamościu, a to drugie miasto znam nie gorzej niż Kozi Gród.


Ma koniec krótka odezwa do Lubelaków... Gratuluję obiektywizmu i właściwego podejścia. Z taką postawą z Waszej strony, obawiam się, że za kilka lat będziemy mieszkać w województwie Zamojskim.

Jak definiujesz miasto? Może jesteś autorem jakiś nowych obowiązujących definiens, bo z tego co wiem, nie ma żadnej definicji miasta, której Zamość nie spełnia. Czegoś mu brakuje? Chyba dobrze się tu mieszka, bo w ubiegłym roku tylko Zamościowi i Lublinowi wzrosła ilość mieszkańców.

Co dróg to chyba też nie jest źle biorąc pod uwagę, że ilość samochodów w Zamościu rośnie proporcjonalnie szybciej niż w Lublinie.
W każdym mieście są dzielnice wstydu, do których chyba lepiej, że prowadzą złe drogi bo szko... rozwiń
Avatar
jawak / 11 grudnia 2009 o 10:30
0
Dokładnie, wypadamy super w porównaniu z innymi miastami, w Krakowie teraz mieszkam trochę inna skala, ale klimatem te miasta są niemal identyczne, co do dróg to bez porównania nasze są lepsze, ale oni maja ich więcej... ilość turystów, dla niewtajemniczonych ilość faktycznych turystów jest większa, bo przecież nie każdy chodzi do muzeum czy di IT. Jest bardzo dobrze, a nawet jeśli głosy pochodzą w większości od mieszkańców miasta... to o jak to świadczy o innych miastach a nas przynajmniej ludzie, potrafią docenić co mają i pokazać to w świecie.
Dokładnie, wypadamy super w porównaniu z innymi miastami, w Krakowie teraz mieszkam trochę inna skala, ale klimatem te miasta są niemal identyczne, co do dróg to bez porównania nasze są lepsze, ale oni maja ich więcej... ilość turystów, dla niewtajemniczonych ilość faktycznych turystów jest większa, bo przecież nie każdy chodzi do muzeum czy di IT. Jest bardzo dobrze, a nawet jeśli głosy pochodzą w większości od mieszkańców miasta... to o jak to świadczy o innych miastach a nas przynajmniej ludzie, potrafią docenić co mają i pokazać to w św... rozwiń
Avatar
becker / 11 grudnia 2009 o 09:29
0
a ja jestem dumny z tego miasta, metropolią nie jest, ale powoli zaczyna się rozwijać....przynajmniej dzięki temu staremu miastu jest gdzie wyjść, pospacerować wypić piwo w fajnej knajpie....widzieliście Chełm albo Białą? różnica totalna (mowa o starówce).
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 08:37
0
dlaczego nie potraficie cieszyć się z sukcesu tylko wszystko krytykujecie ?
Avatar
bibi / 11 grudnia 2009 o 08:33
0
Totalna bzdura z tymi turystami w Zamościu!!!!!Wydział Promocji podaje liczbę turystów z sufitu! PROPAGANDA SUKCESU w Zamościu!!!!!!!!! WSTYD!
Avatar
~CeZaR~ / 11 grudnia 2009 o 08:28
0
Antonio napisał:
Czym wy się podniecacie, pojedzcie kiedyś do Dubaju albo Dohy to zobaczycie dopiero piękne miasta.



Imbecylu tu chodzi o rynek a nie całe miasto;/ Dobrze przeczytac art. nie potrafisz?!
Avatar
Nieślepy / 11 grudnia 2009 o 07:27
0
W Zamościu byłem i w Krakowie byłem ostatnio i różnicę kolosalną na drogach widać.Tak się nim nie podniecam ale Kraków poza rynkiem ma jeszcze dużo do pokazania.
Avatar
Wujek zza miedzy / 11 grudnia 2009 o 01:40
0
Może i sympatyków z Polski nie brakuje ale cały ten sukces można zawdzięczać tylko i wyłącznie użytkownikom z forum.roztocze.net którzy to za wszelką cenę walczyli aby w obu plebiscytach Zamość był w czołówce.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy był na jezdni w nieoświetlonym miejscu i nie miał odblasków

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy był na jezdni w nieoświetlonym miejscu i nie miał odblasków 0 0

Kierowca bmw śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego, który znajdował się na jezdni w nieoświetlonym miejscu. Mężczyzna nie miał na sobie żadnych odblasków. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Osowa (pow. lubelski).

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie 15

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie - Paweł Gruszka. Miał 41 lat.

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon 6 5

Nie później niż w marcu powinny się zakończyć prace remontowe na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich. Zamawia je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ogłosił już przetarg na wykonanie robót.

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej
24 stycznia 2020, 18:00

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej 0 0

24 stycznia o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zorganizowane zostanie spotkanie autorskiej z Piotrem Sommerem.

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji 17 9

Ordynator kardiologii szpitala wojewódzkiego przy Kraśnickiej w Lublinie miał zrezygnować z funkcji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o planowane przez dyrekcję zmiany kadrowe w związku z programem naprawczym – zakładają one m.in. redukcję etatów.

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość 0 0

W niedzielnych zawodach, które odbyły się w hali szkoły podstawowej w Wierzbie wzięło udział trzynaście drużyn

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć"
film

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć" 7 6

Uroczyste otwarcie odcinka drogi S5 łączącej Poznań z Bydgoszczą zostało nieoczekiwanie przerwane przez rodzinę 37-latka, który w listopadzie zginął w wypadku na udostępnionym wcześniej do ruchu fragmencie tej trasy. - Wysłaliście ludzi na śmierć – mówił podczas uroczystości brat ofiary.

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne 0 3

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. mały ZUS plus.

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy 4 16

Przez cały rok kierowcy byli karani zawyżonymi opłatami za odholowanie źle zaparkowanych aut i ich przechowanie na płatnym parkingu. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny. Kilkuset ukaranym kierowcom otwiera to drogę do starań o zwrot pieniędzy pobranych przez samorząd Lublina

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r. 0 0