Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 lutego 2010 r.
15:46
Edytuj ten wpis

Zamość: Na ul. Legionów piesi walczą, żeby przejść przez jezdnię

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Auta pędzą jeden za drugim, a piesi próbujący przedostać się na drugą stronę ulicy są niemal bez szans. Bardzo długo muszą czekać aby znaleźć jakąś lukę w rozpędzonym sznurze samochodów. Tak jest m.in. na zamojskiej ulicy Legionów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Katarzyna Wołoszyn, miejscowa radna miejska apeluje do władz miasta o ustawienie tam świateł pulsacyjnych i lepsze oznakowanie.

– Przejście dla pieszych w sąsiedztwie sklepu meblowego na ul. Legionów jest fatalne – martwi się radna Wołoszyn (PO). – Jest źle oznakowane, a pasów niemal nie widać pod śniegiem. Pieszy musi się niema rzucać pod koła rozpędzonych aut, aby go kierowcy wreszcie zauważyli. To niedopuszczalne. Było tam już zresztą kilka wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Ul. Legionów wchodzi w skład zamojskiej obwodnicy. Ruch jest tam potężny, a kierowcy często nadmiernie przyciskają pedał gazu. Tamtędy jeżdżą też ciężarówki do przejścia granicznego w Hrebennem. Piesi z takimi kolosami mają marne szanse.

– Trzeba tam ustawić światła pulsacyjne – tłumaczy radna Wołoszyn. – Warto też przejście lepiej oznakować i go… częściej odśnieżać. Tam po prostu można ugrzęznąć. Zresztą podobna sytuacja w sąsiedztwie sklepów przy Starowiejskiej. Niebezpiecznie jest też obok tzw. ekonomika (ul. Łukasińskiego-red.). I w kilku innych miejscach
.
Czy to się może zmienić? Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu zapewnia, że magistrat o przejściu na ul. Legionów nie zapomniał.

– Staramy się o dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury na przebudową ul. Legionów od ul. Staromiejskiej do Hrubieszowskiej, ul. Jana Pawła, części ul. Hrubieszowskiej oraz ronda znajdującego się między tymi traktami – tłumaczy dyrektor Muszyńska. – Chodzi aż o 26 mln zł. Czy je uzyskamy, okaże się na wiosnę.

Czy wtedy będzie bezpieczniej? – Na pewno – zapewnia dyrektor Muszyńska. I dodaje. – Natomiast jeśli chodzi np. o ulicę Starowiejską sprawa jest inna. W miejscach gdzie nie ma przejść dla pieszych, znajdujących się ponad 100 metrów od skrzyżowania to pieszy ma pierwszeństwo. Tak mówią przepisy. Kierowcy powinni o tym pamiętać i pieszych przepuszczać.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zamościanin / 15 lutego 2010 o 16:24
0
W Zarządzie Dróg Grodzkich nie odbierali dziś telefonów lub odłożyli słuchawkę bo cały dzien próbowałem się dodzwonić i albo było zajęte albo nikt nie podnosił słuchawki. Najlepiej i najłatwiej schować głowę w piasek bo poco wysluchiwać pretensji petentów. Jak się ma służbowe auto, tak jak pani dyrektor ZDG w Zamościu to nie szkoda nim jeździć. Proponuję aby pani dyrektor przejechala się swoim prywatnym autem po zamojskich osiedlach, np. Sloneczny Stok to może zmieni zdanie. Czas na zminy w zamojskim ZDG, skoro pani dyrektor nie radzi sobie to może powinna zając się czymś innym, najlepiej pieleniem wlasnego ogródka bo do pracy z interesantami nie bardzo ma predyspozycje. Panie Prezydencie, wszystko w Pana rękach. Przecież Pana praca jest oceniana także poprzez stan naszych zamojskich ulic, a one są w lecie i na wiosnę dziurawe a w zimie nieodśnieżane.
W Zarządzie Dróg Grodzkich nie odbierali dziś telefonów lub odłożyli słuchawkę bo cały dzien próbowałem się dodzwonić i albo było zajęte albo nikt nie podnosił słuchawki. Najlepiej i najłatwiej schować głowę w piasek bo poco wysluchiwać pretensji petentów. Jak się ma służbowe auto, tak jak pani dyrektor ZDG w Zamościu to nie szkoda nim jeździć. Proponuję aby pani dyrektor przejechala się swoim prywatnym autem po zamojskich osiedlach, np. Sloneczny Stok to może zmieni zdanie. Czas na zminy w zamojskim ZDG, skoro pani dyrektor nie radzi sobie ... rozwiń
Avatar
~ewel~ / 15 lutego 2010 o 13:52
0
Mieszkam w duzo mniejszym miescie niz Zamosc, ale chodniki mamy na bieząco odśnieżane a tony śniegu z poboczy są wywożone w nocy przyczepami i jest porządek; natomiast to co zobaczylam w ub.weekend w Zamosciu woła o pomstę do nieba!Czynsze w spółdzielniach rosną proporcjonalnie do opadów śniegu tej zimy a poza tym nie zmienia się NIC!Ulice białe,chodniki zobaczymy pewnie jak woda po śniegu spłynie, czyli gdzieś w okolicach maja...a mądry Pan Prezydent obligacje wypuszcza, i co?wcale nie dziwi mnie brak zainteresowania kupnem, bo jak ktoś nie umie właściwie gospodarzyć, to nie powinien dostawać ani grosza, a nazwisko to nie wszystko; i o tym należałoby pamiętać przy najbliższych wyborach...[size=4][font="Arial Black"][/font][/size]
Mieszkam w duzo mniejszym miescie niz Zamosc, ale chodniki mamy na bieząco odśnieżane a tony śniegu z poboczy są wywożone w nocy przyczepami i jest porządek; natomiast to co zobaczylam w ub.weekend w Zamosciu woła o pomstę do nieba!Czynsze w spółdzielniach rosną proporcjonalnie do opadów śniegu tej zimy a poza tym nie zmienia się NIC!Ulice białe,chodniki zobaczymy pewnie jak woda po śniegu spłynie, czyli gdzieś w okolicach maja...a mądry Pan Prezydent obligacje wypuszcza, i co?wcale nie dziwi mnie brak zainteresowania kupnem, bo jak ... rozwiń
Avatar
ZAMOJSCY BEZRADNI / 14 lutego 2010 o 19:17
0
CI ZAMOJSCY RADNI I CAŁA PREZYDENCJA TO "UDANI LUDZIE"OD LAT NIE WIDZĄ ŻE RONDO NIERONDO PRZY ULICY HRUBIESZOWSKIEJ JEST EWENEMWNTEM W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ,CHODNIKI PRZY UL JANA PAWŁA II PO OBU STRONACH NIE ODŚNIEŻANE TEJ ZIMY.TU RDNI NIE DOCIERAJĄ I NIE WIDZĄ, TO "RONDO" TO EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ.
Avatar
MaKa / 14 lutego 2010 o 18:12
0
Na Starowiejskiej być może wielu pieszych nie ma, ale mimo wszystko powinno być po ludzku zrobione przejście dla pieszych. Podobnie przy ul. Kilińskiego - między ulicami Nową i Zagłoby nie ma przejścia dla pieszych a jak ktoś idzie z Nowego Miasta w stronę Starowiejskiej czy Wojska Polskiego to niby gdzie ma przejść przez ulicę, labiryntem pod mleczarnię nikt nie będzie chodził!
Avatar
Janusz / 14 lutego 2010 o 17:21
0
Fatalne jest to co dzieje się w Zamościu. Ludzie narzekają. Przecież nie padało ostatnio cały czas, ale mało którym chodnikiem dało się przejść. Nogi grzęzły w błocie i brudnym śniegu. Teraz to już katastrofa. Trzeba brnąć poprostu przez śnieżne góry. Nikt tego nie wywozi.
Avatar
a / 14 lutego 2010 o 16:31
0
Zamosć dla samochodziarzy!
Avatar
al / 14 lutego 2010 o 16:30
0
W tekście chodzi o ul. Legionów. A na Starowiejskiej tez jest słabo. Do meblowego pieszy zimą nie może normalnie dojśc. Zresztą wszędzie w Zamościu chodzić się ostatnio nie da.
Avatar
widz / 14 lutego 2010 o 16:07
0
miejsce pokazane na zdjęciu jest rzeczywiscie oblegane przez pieszych ? , to takie pitulenie, że są w potrzasku Szanowana Redakcjio,chyba ze chodzi Wam o firme P...., w co wątpię , mam odczucie ze chętnie Zamość w łyżce wody chętnie utopili, siedząć w Lublnie ścigacie za marne grosze swoich dziennikarzy, którzy szukają tanich sensacji jakby tu komu co przypier.....ć jak za czasów PRlu . GRATULACJE !!! tak trzymać ????????????????
Avatar
zamościanin / 15 lutego 2010 o 16:24
0
W Zarządzie Dróg Grodzkich nie odbierali dziś telefonów lub odłożyli słuchawkę bo cały dzien próbowałem się dodzwonić i albo było zajęte albo nikt nie podnosił słuchawki. Najlepiej i najłatwiej schować głowę w piasek bo poco wysluchiwać pretensji petentów. Jak się ma służbowe auto, tak jak pani dyrektor ZDG w Zamościu to nie szkoda nim jeździć. Proponuję aby pani dyrektor przejechala się swoim prywatnym autem po zamojskich osiedlach, np. Sloneczny Stok to może zmieni zdanie. Czas na zminy w zamojskim ZDG, skoro pani dyrektor nie radzi sobie to może powinna zając się czymś innym, najlepiej pieleniem wlasnego ogródka bo do pracy z interesantami nie bardzo ma predyspozycje. Panie Prezydencie, wszystko w Pana rękach. Przecież Pana praca jest oceniana także poprzez stan naszych zamojskich ulic, a one są w lecie i na wiosnę dziurawe a w zimie nieodśnieżane.
W Zarządzie Dróg Grodzkich nie odbierali dziś telefonów lub odłożyli słuchawkę bo cały dzien próbowałem się dodzwonić i albo było zajęte albo nikt nie podnosił słuchawki. Najlepiej i najłatwiej schować głowę w piasek bo poco wysluchiwać pretensji petentów. Jak się ma służbowe auto, tak jak pani dyrektor ZDG w Zamościu to nie szkoda nim jeździć. Proponuję aby pani dyrektor przejechala się swoim prywatnym autem po zamojskich osiedlach, np. Sloneczny Stok to może zmieni zdanie. Czas na zminy w zamojskim ZDG, skoro pani dyrektor nie radzi sobie ... rozwiń
Avatar
~ewel~ / 15 lutego 2010 o 13:52
0
Mieszkam w duzo mniejszym miescie niz Zamosc, ale chodniki mamy na bieząco odśnieżane a tony śniegu z poboczy są wywożone w nocy przyczepami i jest porządek; natomiast to co zobaczylam w ub.weekend w Zamosciu woła o pomstę do nieba!Czynsze w spółdzielniach rosną proporcjonalnie do opadów śniegu tej zimy a poza tym nie zmienia się NIC!Ulice białe,chodniki zobaczymy pewnie jak woda po śniegu spłynie, czyli gdzieś w okolicach maja...a mądry Pan Prezydent obligacje wypuszcza, i co?wcale nie dziwi mnie brak zainteresowania kupnem, bo jak ktoś nie umie właściwie gospodarzyć, to nie powinien dostawać ani grosza, a nazwisko to nie wszystko; i o tym należałoby pamiętać przy najbliższych wyborach...[size=4][font="Arial Black"][/font][/size]
Mieszkam w duzo mniejszym miescie niz Zamosc, ale chodniki mamy na bieząco odśnieżane a tony śniegu z poboczy są wywożone w nocy przyczepami i jest porządek; natomiast to co zobaczylam w ub.weekend w Zamosciu woła o pomstę do nieba!Czynsze w spółdzielniach rosną proporcjonalnie do opadów śniegu tej zimy a poza tym nie zmienia się NIC!Ulice białe,chodniki zobaczymy pewnie jak woda po śniegu spłynie, czyli gdzieś w okolicach maja...a mądry Pan Prezydent obligacje wypuszcza, i co?wcale nie dziwi mnie brak zainteresowania kupnem, bo jak ... rozwiń
Avatar
ZAMOJSCY BEZRADNI / 14 lutego 2010 o 19:17
0
CI ZAMOJSCY RADNI I CAŁA PREZYDENCJA TO "UDANI LUDZIE"OD LAT NIE WIDZĄ ŻE RONDO NIERONDO PRZY ULICY HRUBIESZOWSKIEJ JEST EWENEMWNTEM W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ,CHODNIKI PRZY UL JANA PAWŁA II PO OBU STRONACH NIE ODŚNIEŻANE TEJ ZIMY.TU RDNI NIE DOCIERAJĄ I NIE WIDZĄ, TO "RONDO" TO EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ.
Avatar
MaKa / 14 lutego 2010 o 18:12
0
Na Starowiejskiej być może wielu pieszych nie ma, ale mimo wszystko powinno być po ludzku zrobione przejście dla pieszych. Podobnie przy ul. Kilińskiego - między ulicami Nową i Zagłoby nie ma przejścia dla pieszych a jak ktoś idzie z Nowego Miasta w stronę Starowiejskiej czy Wojska Polskiego to niby gdzie ma przejść przez ulicę, labiryntem pod mleczarnię nikt nie będzie chodził!
Avatar
Janusz / 14 lutego 2010 o 17:21
0
Fatalne jest to co dzieje się w Zamościu. Ludzie narzekają. Przecież nie padało ostatnio cały czas, ale mało którym chodnikiem dało się przejść. Nogi grzęzły w błocie i brudnym śniegu. Teraz to już katastrofa. Trzeba brnąć poprostu przez śnieżne góry. Nikt tego nie wywozi.
Avatar
a / 14 lutego 2010 o 16:31
0
Zamosć dla samochodziarzy!
Avatar
al / 14 lutego 2010 o 16:30
0
W tekście chodzi o ul. Legionów. A na Starowiejskiej tez jest słabo. Do meblowego pieszy zimą nie może normalnie dojśc. Zresztą wszędzie w Zamościu chodzić się ostatnio nie da.
Avatar
widz / 14 lutego 2010 o 16:07
0
miejsce pokazane na zdjęciu jest rzeczywiscie oblegane przez pieszych ? , to takie pitulenie, że są w potrzasku Szanowana Redakcjio,chyba ze chodzi Wam o firme P...., w co wątpię , mam odczucie ze chętnie Zamość w łyżce wody chętnie utopili, siedząć w Lublnie ścigacie za marne grosze swoich dziennikarzy, którzy szukają tanich sensacji jakby tu komu co przypier.....ć jak za czasów PRlu . GRATULACJE !!! tak trzymać ????????????????
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!