Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 maja 2008 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Zawada: bronią lekarza, który był pijany w pracy

0 11 A A

Prokurator jeszcze nie zdecydował, czy 55-letni doktor usłyszy zarzut narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierownik przychodni waha się, czy zwolnić go za alkoholową wpadkę. I tylko mieszkańcy są pewni, że swojego doktora skrzywdzić nie dadzą.

- Jakbym złe słowo o nim powiedziała, to bym zgrzeszyła - zarzeka się Sabina Kot z Zawady. - Żeby to był tylko dobry lekarz, to może by ludzie tak za nim nie stali. Ale to jest wspaniały człowiek. Nigdy, nikogo bez pomocy nie zostawił. A że wypił? Życie jest życiem. Różne sytuacje się zdarzają.

Kilka dni temu informację, że Stefan S. pracuje pijany, przekazał policji anonimowy rozmówca. Wiadomość się potwierdziła. Alkomat wskazał w organizmie lekarza promil alkoholu. Nazajutrz medyk miał złożyć wyjaśnienia. Nie został przesłuchany, bo był jeszcze bardziej pijany.

Mieszkańcom Zawady, w której Stefan S. pracuje już od 15 lat, ta wpadka jednak nie przeszkadza. - Nasz doktor to równy facet. Moja mama wiele mu zawdzięcza, a ja go za to szanuję - mówi Marian Chruściel. Nachwalić się lekarza nie może także Helena Gałan. - Jakieś zapalenie mnie dopadło. Ilu to ja lekarzy nie odwiedziłam.

Żaden nie potrafił pomóc. Dopiero nasz doktor wybadał, że mam wodę w boku - opowiada staruszka. - Zresztą jakby dobry nie był, to by się większość ludzi u niego nie leczyła.

Dlatego informacja, że Stefan S. ma stracić posadę w ośrodku zdrowia oburzyła mieszkańców wioski. W jego obronie napisali list do naszej redakcji. Zapowiadają, że będą bronić lekarza, a jeśli ktoś go z pracy wyrzuci, to oni z usług miejscowej przychodni też zrezygnują.

- Ja będę pierwsza, która tak się zachowa - zapowiada Sabina Kot. - Rozmawiałam z ludźmi, więc wiem, że inni też tak zrobią.

- To możliwe - przyznaje sołtys Sylwester Dobromilski. - Mieliśmy parę lat temu taką sytuację, że poprzedni kierownik ośrodka planował czystkę. Pracę miał wtedy stracić także ten lekarz. Caluteńka wieś petycje pisała. I ludzie postawili na swoim.
Kierownik ośrodka zdrowia zastrzega, że decyzji o pożegnaniu się z kolegą po fachu jeszcze nie podjął, ale już wie, że nie będzie łatwa.

- Bo z jednej strony, tym przypadkiem zainteresowała się już izba lekarska, a z drugiej, wiem, że ludzie są do niego bardzo przywiązani - tłumaczy Wojciech Wojciechowki. Nie ukrywa, że o alkoholowych problemach Stefana S. wiedział i rozmawiał z nim. Żałuje, że bez skutku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2008 o 22:37
0
minęło tyle czasu, a ludzie ciągle zwracają się o pomoc, gdyby był taki zły nie wspominaliby go tak ciepło.obecnie miłościwie panujący taki kryształowy człowiek w zamian za przepisanie się do niego wydaje lewe kwity niezgodne ze stanem rzeczywistym pacjentów, i jakoś prokuratura się nie pojawia, a aż się prosi.
Avatar
76AB40 / 1 czerwca 2008 o 01:34
0
Marysia napisał:
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jestem z Zawady i ludzie podpisujący petycje to Ci którzy otrzymali od tego lekarza zwolnienia itp....właśnie pokazaliśmy głupotę mieszkańców Zawady!


oj Marysiu może twoje imię zaczyna się na A...


oj Marysiu może twoje imię zaczyna się na A... rozwiń
Avatar
Marysia / 30 maja 2008 o 21:27
0
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jestem z Zawady i ludzie podpisujący petycje to Ci którzy otrzymali od tego lekarza zwolnienia itp....właśnie pokazaliśmy głupotę mieszkańców Zawady!
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jeste... rozwiń
Avatar
Paulina / 28 maja 2008 o 20:17
0
Stefan S. to bardzo dobry lekarz!!! Cała moja rodzina chdziła do niego i mamy nadzieje ze nadal bedziemy mogli zwracać się do niego o pomoc lekarską . Z pewnością wielu jego pacjętów uważa podobnie jak ja że to nietylko lekarz ale i przyjaciel . . . Można o nim powiedzieć że to lekarz z powołania!Są podejrzenia ze to konkuręcja chciała go się pozbyć!!!
Avatar
Paulina / 28 maja 2008 o 20:13
0
Stefan S. to bardzo dobry lekarz!!! Cała moja rodzina chdziła do niego i mamy nadzieje ze nadal bedziemy mogli zwracać się do niego o pomoc lekarską . Z pewnością wielu jego pacjętów uważa podobnie jak ja że to nietylko lekarz ale i przyjaciel . . . Można o nim powiedzieć że to lekarz z powołania!Są podejrzenia ze to konkuręcja chciała go się pozbyć!!!
Avatar
AnKa / 24 maja 2008 o 06:50
0
Tylko tyle. To rodzynek wśród lekarzy, a przy tym CZŁOWIEK WSPANIAŁY!!!
Jestem z mieszkańcami Zawady i nie tylko
AK
Avatar
Józef / 23 maja 2008 o 16:14
0
Anka napisał:
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro mieszkańcy piszą petycje żeby dalej został. Może po prostu komuś przeszkadza p. Skorupka? Bo co do kompetencji to najwyrażniej żaden jego pacjent nie ma do niego pretensji. Wręcz przeciwne. Ludzie mają mu wiele do zawdzięczenia o czym świadczą wypowiedzi mieszkańców Zawady.



Wiadomo kto, ten co nie miał pacjentów a bardzo chciał mieć. O dziwo policja pojawia się zaraz po wyjeździe na "wizytę domową" tego pana



Wiadomo kto, ten co nie miał pacjentów a bardzo chciał mieć. O dziwo policja pojawia się zaraz po wyjeździe na "wizytę domową" tego pana rozwiń
Avatar
Anka / 23 maja 2008 o 10:27
0
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro mieszkańcy piszą petycje żeby dalej został. Może po prostu komuś przeszkadza p. Skorupka? Bo co do kompetencji to najwyrażniej żaden jego pacjent nie ma do niego pretensji. Wręcz przeciwne. Ludzie mają mu wiele do zawdzięczenia o czym świadczą wypowiedzi mieszkańców Zawady.
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro... rozwiń
Avatar
Wojciech / 22 maja 2008 o 23:07
0
tylko że ten lekarz pracował na ranną zmianę, a wypił po południu po pracy,czy za to też należy karać?
Avatar
wishimulaha / 21 maja 2008 o 12:07
0
A jak ksiądz jest pijany to co?
A no nic jemu wolno i Policja do domu odwiezie i samochód odprowadzi pod plebanie i cicho sza!
A zwolnić takiego z pracy!
Avatar
Gość / 5 lipca 2008 o 22:37
0
minęło tyle czasu, a ludzie ciągle zwracają się o pomoc, gdyby był taki zły nie wspominaliby go tak ciepło.obecnie miłościwie panujący taki kryształowy człowiek w zamian za przepisanie się do niego wydaje lewe kwity niezgodne ze stanem rzeczywistym pacjentów, i jakoś prokuratura się nie pojawia, a aż się prosi.
Avatar
76AB40 / 1 czerwca 2008 o 01:34
0
Marysia napisał:
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jestem z Zawady i ludzie podpisujący petycje to Ci którzy otrzymali od tego lekarza zwolnienia itp....właśnie pokazaliśmy głupotę mieszkańców Zawady!


oj Marysiu może twoje imię zaczyna się na A...


oj Marysiu może twoje imię zaczyna się na A... rozwiń
Avatar
Marysia / 30 maja 2008 o 21:27
0
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jestem z Zawady i ludzie podpisujący petycje to Ci którzy otrzymali od tego lekarza zwolnienia itp....właśnie pokazaliśmy głupotę mieszkańców Zawady!
Bronić go? Przecież to kompletna głupota! Nie pierwszy raz był pijany w pracy i naprawde nie chodzi o to, że nie miał zmiany po południu, czy że ktoś go pod**eprzył- tak się po prostu nie robi, a skoro nie miał zmiany to po co przyjmował? Pomyślmy logicznie, skoro polskie prawo karze pijanych kierowców( którym też raz mogło się zdarzyć i przecież są tylko ludźmi) to pijanym lekarzom mamy popuszczać? A gdyby źle przypisał jakiemuś pacjentowi lek i ten by miał później problemu zdrowotne, albo nawet umarł to wtedy co by było?! Też jeste... rozwiń
Avatar
Paulina / 28 maja 2008 o 20:17
0
Stefan S. to bardzo dobry lekarz!!! Cała moja rodzina chdziła do niego i mamy nadzieje ze nadal bedziemy mogli zwracać się do niego o pomoc lekarską . Z pewnością wielu jego pacjętów uważa podobnie jak ja że to nietylko lekarz ale i przyjaciel . . . Można o nim powiedzieć że to lekarz z powołania!Są podejrzenia ze to konkuręcja chciała go się pozbyć!!!
Avatar
Paulina / 28 maja 2008 o 20:13
0
Stefan S. to bardzo dobry lekarz!!! Cała moja rodzina chdziła do niego i mamy nadzieje ze nadal bedziemy mogli zwracać się do niego o pomoc lekarską . Z pewnością wielu jego pacjętów uważa podobnie jak ja że to nietylko lekarz ale i przyjaciel . . . Można o nim powiedzieć że to lekarz z powołania!Są podejrzenia ze to konkuręcja chciała go się pozbyć!!!
Avatar
AnKa / 24 maja 2008 o 06:50
0
Tylko tyle. To rodzynek wśród lekarzy, a przy tym CZŁOWIEK WSPANIAŁY!!!
Jestem z mieszkańcami Zawady i nie tylko
AK
Avatar
Józef / 23 maja 2008 o 16:14
0
Anka napisał:
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro mieszkańcy piszą petycje żeby dalej został. Może po prostu komuś przeszkadza p. Skorupka? Bo co do kompetencji to najwyrażniej żaden jego pacjent nie ma do niego pretensji. Wręcz przeciwne. Ludzie mają mu wiele do zawdzięczenia o czym świadczą wypowiedzi mieszkańców Zawady.



Wiadomo kto, ten co nie miał pacjentów a bardzo chciał mieć. O dziwo policja pojawia się zaraz po wyjeździe na "wizytę domową" tego pana



Wiadomo kto, ten co nie miał pacjentów a bardzo chciał mieć. O dziwo policja pojawia się zaraz po wyjeździe na "wizytę domową" tego pana rozwiń
Avatar
Anka / 23 maja 2008 o 10:27
0
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro mieszkańcy piszą petycje żeby dalej został. Może po prostu komuś przeszkadza p. Skorupka? Bo co do kompetencji to najwyrażniej żaden jego pacjent nie ma do niego pretensji. Wręcz przeciwne. Ludzie mają mu wiele do zawdzięczenia o czym świadczą wypowiedzi mieszkańców Zawady.
Nie pochwalam tego, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Ale z drugiej strony jeżeli mieszkańcy bronią jego to coś w tym musi być. Nie? Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zetknęłam się z różnymi lekarzami. Doświadczenia mam różne. Jednak mogę powiedzieć, że największą krzywdę wyrządzili moim dzieciom trzeźwi lekarze. Radziłabym zająć się właśnie tymi trzeźwymi, niekompetentnymi pseudolekarzami na których jesteśmy skazani. P.S. Zastanawiam się kto doniósł na tego lekarza, że jest pod wpływem skoro... rozwiń
Avatar
Wojciech / 22 maja 2008 o 23:07
0
tylko że ten lekarz pracował na ranną zmianę, a wypił po południu po pracy,czy za to też należy karać?
Avatar
wishimulaha / 21 maja 2008 o 12:07
0
A jak ksiądz jest pijany to co?
A no nic jemu wolno i Policja do domu odwiezie i samochód odprowadzi pod plebanie i cicho sza!
A zwolnić takiego z pracy!