Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 stycznia 2011 r.
12:28
Edytuj ten wpis

Zgwałcił Ukrainkę. 35-latkowi z Zamościa grozi do 12 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 10 A A
Akt oskarżenia trafił już do sądu (Archiwum)
Akt oskarżenia trafił już do sądu (Archiwum)

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca pod Zamościem. Akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, który zgwałcił obywatelkę Ukrainy trafił właśnie do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za dokonanie gwałtu na 21-letniej Ukraince zamościaninowi grozi do 12 lat więzienia.

Co ustaliła prokuratura? czytaj na MM Zamość w tekście: Gwałciciel oskarżony o gwałt na Ukraince


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
P A H O K :) / 1 lutego 2011 r. o 02:17
0
[quote name='Haydamaky - Malanka' timestamp='1294987693' post='253583']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=V0-zIX1qC-s[/media]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=5EXgjzdiJ5o[/media]
Avatar
DZIKI KRAJ / 31 stycznia 2011 r. o 23:40
0
[quote name='Ruś Kijowska' timestamp='1294625101' post='251469']
[size="3"][font="Arial Black"] http://pl.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%9B_Kijowska
[/font][/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1296362932' post='313897']
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zginęło około 50% populacji Wielkiego Księstwa Litewskiego a kraj został zrównany z ziemią. Zniszczono miasta i sieć edukacji. Był to cios dla ludności ruskojęzycznej. Pod koniec XVII wieku język ruski był w administracji Wielkiego Księstwa już od kilkudziesięciu lat nieużywany, choć dopiero w 1699 został oficjalnie zastąpiony przez język polski. Postępująca polonizacja wyrugowała w XVII wieku ruski język literacki, co spowodowało, że język ten istniał tylko w postaci dialektów i aż do XIX wieku był ograniczony przede wszystkim do środowisk wiejskich.

[/quote] [quote name='www.cerkiew1938.pl' timestamp='1294687067' post='251781']
[color="#8B0000"]
[size="7"] W nietolerancji, burzeniu, mordach, podbojach, zaborach, polonizacji i niszczeniu innych kultur w tym to my akurat jesteśmy najlepsi. [url="http://lokis1271.wrzuta.pl/film/3bIcqqUuEeT/akcja_burzenia_cerkwi_1938"]Akcja burzenia cerkwi 1938 r_TVP 2_2008[/url] [/size] [/color]
[/quote]
[quote name='Spolonizować kresy' timestamp='1288130947' post='255771']
[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/w-lutym-1923-roku-opublikowany-zostal-program-wojewody-poleskiego-stanislawa-downarowicza-zakladajacy-uczynienie-z-polesia-i-poleszukow-w-przeciagu-t37862/"]W lutym 1923 roku opublikowany został program wojewody poleskiego Stanisława Downarowicza, zakładający uczynienie z Polesia i Poleszuków w przeciągu dwóch, trzech pokoleń członków narodu polskiego .....................[/url].
[/quote]
[quote name='Historyk' timestamp='1296363475' post='313905']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8[/media]
[/quote]
[quote name='Ruś Kijowska' timestamp='1294625101' post='251469']
[size="3"][font="Arial Black"] http://pl.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%9B_Kijowska
[/font][/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1296362932' post='313897']
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszc... rozwiń
Avatar
Histeryk / 30 stycznia 2011 r. o 06:12
0
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zginęło około 50% populacji Wielkiego Księstwa Litewskiego a kraj został zrównany z ziemią. Zniszczono miasta i sieć edukacji. Był to cios dla ludności ruskojęzycznej. Pod koniec XVII wieku język ruski był w administracji Wielkiego Księstwa już od kilkudziesięciu lat nieużywany, choć dopiero w 1699 został oficjalnie zastąpiony przez język polski. Postępująca polonizacja wyrugowała w XVII wieku ruski język literacki, co spowodowało, że język ten istniał tylko w postaci dialektów i aż do XIX wieku był ograniczony przede wszystkim do środowisk wiejskich.
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zgi... rozwiń
Avatar
Historyk / 30 stycznia 2011 r. o 06:07
0
[quote name='L E J B K O' timestamp='1294686239' post='251769']
[size="4"][color="#0000FF"][b]Społeczeństwo I Rzeczypospolitej w 1618 roku składało się przede wszystkim z Rusinów 5 mln , Polaków 4 mln i Litwinów 0,75 mln , na łączną liczbę 11 mln mieszkańców państwa. Istotne mniejszości stanowili m.in. Łotysze , Niemcy i Żydzi. Polacy, ze względu na przyłączenie znacznych terenów Rusi nie stanowili większości w Koronie ani na Litwie . [/color][/size][/b]
[/quote]
[quote name='Ruś' timestamp='1294686970' post='251778']
[size=5]A tego co mi wiadomo w wyniku zajęcia Rusi przez Polskę i prowadzonych na jej terytorium grabieżczych wojen i terroru zostało zgładzonych większość ruskich mieszkańców wsi i miast . [/size]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8[/media]
[quote name='L E J B K O' timestamp='1294686239' post='251769']
[size="4"][color="#0000FF"][b]Społeczeństwo I Rzeczypospolitej w 1618 roku składało się przede wszystkim z Rusinów 5 mln , Polaków 4 mln i Litwinów 0,75 mln , na łączną liczbę 11 mln mieszkańców państwa. Istotne mniejszości stanowili m.in. Łotysze , Niemcy i Żydzi. Polacy, ze względu na przyłączenie znacznych terenów Rusi nie stanowili większości w Koronie ani na Litwie . [/color][/size][/b]
[/quote]rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 r. o 00:37
0
Masz całkowitą rację "nikola"! Ten co napadł i zgwałcił równie dobrze mógł to zrobić każdej młodej mieszkance Zamojszczyzny! Ukrainka została ewidentnie skrzywdzona i sprawca tj. zwykły zboczeniec powinien ponieść karę !

Jako naród europejski powinniśmy pokazywać Ukraińcom standardy którymi powinni się kierować! Pamiętajmy jednak, że tydzień temu był wiec we Lwowie na którym 10 tys. ludzi wykrzykiwało hasła odebrania Polsce m.in. tzw. "Chełmszczyzny" tj. terenów powiatów hrubieszowkiego i tomaszowskiego !
Masz całkowitą rację "nikola"! Ten co napadł i zgwałcił równie dobrze mógł to zrobić każdej młodej mieszkance Zamojszczyzny! Ukrainka została ewidentnie skrzywdzona i sprawca tj. zwykły zboczeniec powinien ponieść karę !

Jako naród europejski powinniśmy pokazywać Ukraińcom standardy którymi powinni się kierować! Pamiętajmy jednak, że tydzień temu był wiec we Lwowie na którym 10 tys. ludzi wykrzykiwało hasła odebrania Polsce m.in. tzw. "Chełmszczyzny" tj. terenów powiatów hrubieszowkiego i ... rozwiń
Avatar
nikola / 27 stycznia 2011 r. o 11:52
0
a ja myślę że koleś powinien dostać za swoje to nie pierwsza i nie jedyna jego ofiara!!!!!!!!!! i nieważne czy to była Polka czy Ukrainka czy kobieta innej narodowości!!! kobieta to kobieta każda zasługuje na szacunek, a nie na przemoc,gwałty itp., a ludzie są ślepi jak można powiedzieć że nic się nie stało???? jak można obwiniać ofiarę???? ludzie przejrzyjcie na oczy przecież to samo mogło i spotkać waszą córkę, siostrę, przyjaciółkę może nawet i spotkało a wy zaślepieni nawet o tym nie wiecie!!!!!!!!!! dobrze że wśród wielu ofiar gwałtu znajdują się tak odważne dziewczyny jak ta Ukrainka długa i ciężka droga przed nią życzę jej aby dała radę ją pokonać i mogła żyć spokojnie. Całym moim sercem jestem z nią!!! A ci z was co nie wiedzą jak to jest niech lepiej się nie wypowiadają, bo żal mi was marne, małe człowieczki
a ja myślę że koleś powinien dostać za swoje to nie pierwsza i nie jedyna jego ofiara!!!!!!!!!! i nieważne czy to była Polka czy Ukrainka czy kobieta innej narodowości!!! kobieta to kobieta każda zasługuje na szacunek, a nie na przemoc,gwałty itp., a ludzie są ślepi jak można powiedzieć że nic się nie stało???? jak można obwiniać ofiarę???? ludzie przejrzyjcie na oczy przecież to samo mogło i spotkać waszą córkę, siostrę, przyjaciółkę może nawet i spotkało a wy zaślepieni nawet o tym nie wi... rozwiń
Avatar
ja / 16 stycznia 2011 r. o 06:45
0
To tylko Ukrainka, przeciez nic sie nie stalo... umorzyc postepowanie.
Avatar
Haydamaky - Malanka / 14 stycznia 2011 r. o 07:32
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=V0-zIX1qC-s[/media]
Avatar
Rachmiszcz_Lub / 5 stycznia 2011 r. o 15:05
0
To po co wsiadala z nim do samochodu?
Zadna przygod czy do domu daleko?
Avatar
Ciupaga / 4 stycznia 2011 r. o 14:59
0
zapewne sama oferowała usługi, jak to Ukrainka , ale może za mało jej zapłacił to go sypnęła
Avatar
P A H O K :) / 1 lutego 2011 r. o 02:17
0
[quote name='Haydamaky - Malanka' timestamp='1294987693' post='253583']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=V0-zIX1qC-s[/media]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=5EXgjzdiJ5o[/media]
Avatar
DZIKI KRAJ / 31 stycznia 2011 r. o 23:40
0
[quote name='Ruś Kijowska' timestamp='1294625101' post='251469']
[size="3"][font="Arial Black"] http://pl.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%9B_Kijowska
[/font][/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1296362932' post='313897']
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zginęło około 50% populacji Wielkiego Księstwa Litewskiego a kraj został zrównany z ziemią. Zniszczono miasta i sieć edukacji. Był to cios dla ludności ruskojęzycznej. Pod koniec XVII wieku język ruski był w administracji Wielkiego Księstwa już od kilkudziesięciu lat nieużywany, choć dopiero w 1699 został oficjalnie zastąpiony przez język polski. Postępująca polonizacja wyrugowała w XVII wieku ruski język literacki, co spowodowało, że język ten istniał tylko w postaci dialektów i aż do XIX wieku był ograniczony przede wszystkim do środowisk wiejskich.

[/quote] [quote name='www.cerkiew1938.pl' timestamp='1294687067' post='251781']
[color="#8B0000"]
[size="7"] W nietolerancji, burzeniu, mordach, podbojach, zaborach, polonizacji i niszczeniu innych kultur w tym to my akurat jesteśmy najlepsi. [url="http://lokis1271.wrzuta.pl/film/3bIcqqUuEeT/akcja_burzenia_cerkwi_1938"]Akcja burzenia cerkwi 1938 r_TVP 2_2008[/url] [/size] [/color]
[/quote]
[quote name='Spolonizować kresy' timestamp='1288130947' post='255771']
[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/w-lutym-1923-roku-opublikowany-zostal-program-wojewody-poleskiego-stanislawa-downarowicza-zakladajacy-uczynienie-z-polesia-i-poleszukow-w-przeciagu-t37862/"]W lutym 1923 roku opublikowany został program wojewody poleskiego Stanisława Downarowicza, zakładający uczynienie z Polesia i Poleszuków w przeciągu dwóch, trzech pokoleń członków narodu polskiego .....................[/url].
[/quote]
[quote name='Historyk' timestamp='1296363475' post='313905']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8[/media]
[/quote]
[quote name='Ruś Kijowska' timestamp='1294625101' post='251469']
[size="3"][font="Arial Black"] http://pl.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%9B_Kijowska
[/font][/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1296362932' post='313897']
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszc... rozwiń
Avatar
Histeryk / 30 stycznia 2011 r. o 06:12
0
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zginęło około 50% populacji Wielkiego Księstwa Litewskiego a kraj został zrównany z ziemią. Zniszczono miasta i sieć edukacji. Był to cios dla ludności ruskojęzycznej. Pod koniec XVII wieku język ruski był w administracji Wielkiego Księstwa już od kilkudziesięciu lat nieużywany, choć dopiero w 1699 został oficjalnie zastąpiony przez język polski. Postępująca polonizacja wyrugowała w XVII wieku ruski język literacki, co spowodowało, że język ten istniał tylko w postaci dialektów i aż do XIX wieku był ograniczony przede wszystkim do środowisk wiejskich.
Na mocy unii lubelskiej, z 1569, południowe terytoria ukrainne Wielkiego Księstwa Litewskiego przyłączone zostały do Korony. Od tego czasu na terenach ukraińskich język ruski stracił status państwowego, lecz był jeszcze powszechnie używany w środowisku prawosławnym, m.in. przez Kozaków w Siczy Zaporoskiej i później także w cerkwi unickiej. Stopniowo język, używany na ziemiach koronnych, zaczął się rozwijać niezależnie od języka, w dalszym ciągu używanego w Wielkim Księstwie.

W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1654-1667 zgi... rozwiń
Avatar
Historyk / 30 stycznia 2011 r. o 06:07
0
[quote name='L E J B K O' timestamp='1294686239' post='251769']
[size="4"][color="#0000FF"][b]Społeczeństwo I Rzeczypospolitej w 1618 roku składało się przede wszystkim z Rusinów 5 mln , Polaków 4 mln i Litwinów 0,75 mln , na łączną liczbę 11 mln mieszkańców państwa. Istotne mniejszości stanowili m.in. Łotysze , Niemcy i Żydzi. Polacy, ze względu na przyłączenie znacznych terenów Rusi nie stanowili większości w Koronie ani na Litwie . [/color][/size][/b]
[/quote]
[quote name='Ruś' timestamp='1294686970' post='251778']
[size=5]A tego co mi wiadomo w wyniku zajęcia Rusi przez Polskę i prowadzonych na jej terytorium grabieżczych wojen i terroru zostało zgładzonych większość ruskich mieszkańców wsi i miast . [/size]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8[/media]
[quote name='L E J B K O' timestamp='1294686239' post='251769']
[size="4"][color="#0000FF"][b]Społeczeństwo I Rzeczypospolitej w 1618 roku składało się przede wszystkim z Rusinów 5 mln , Polaków 4 mln i Litwinów 0,75 mln , na łączną liczbę 11 mln mieszkańców państwa. Istotne mniejszości stanowili m.in. Łotysze , Niemcy i Żydzi. Polacy, ze względu na przyłączenie znacznych terenów Rusi nie stanowili większości w Koronie ani na Litwie . [/color][/size][/b]
[/quote]rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 r. o 00:37
0
Masz całkowitą rację "nikola"! Ten co napadł i zgwałcił równie dobrze mógł to zrobić każdej młodej mieszkance Zamojszczyzny! Ukrainka została ewidentnie skrzywdzona i sprawca tj. zwykły zboczeniec powinien ponieść karę !

Jako naród europejski powinniśmy pokazywać Ukraińcom standardy którymi powinni się kierować! Pamiętajmy jednak, że tydzień temu był wiec we Lwowie na którym 10 tys. ludzi wykrzykiwało hasła odebrania Polsce m.in. tzw. "Chełmszczyzny" tj. terenów powiatów hrubieszowkiego i tomaszowskiego !
Masz całkowitą rację "nikola"! Ten co napadł i zgwałcił równie dobrze mógł to zrobić każdej młodej mieszkance Zamojszczyzny! Ukrainka została ewidentnie skrzywdzona i sprawca tj. zwykły zboczeniec powinien ponieść karę !

Jako naród europejski powinniśmy pokazywać Ukraińcom standardy którymi powinni się kierować! Pamiętajmy jednak, że tydzień temu był wiec we Lwowie na którym 10 tys. ludzi wykrzykiwało hasła odebrania Polsce m.in. tzw. "Chełmszczyzny" tj. terenów powiatów hrubieszowkiego i ... rozwiń
Avatar
nikola / 27 stycznia 2011 r. o 11:52
0
a ja myślę że koleś powinien dostać za swoje to nie pierwsza i nie jedyna jego ofiara!!!!!!!!!! i nieważne czy to była Polka czy Ukrainka czy kobieta innej narodowości!!! kobieta to kobieta każda zasługuje na szacunek, a nie na przemoc,gwałty itp., a ludzie są ślepi jak można powiedzieć że nic się nie stało???? jak można obwiniać ofiarę???? ludzie przejrzyjcie na oczy przecież to samo mogło i spotkać waszą córkę, siostrę, przyjaciółkę może nawet i spotkało a wy zaślepieni nawet o tym nie wiecie!!!!!!!!!! dobrze że wśród wielu ofiar gwałtu znajdują się tak odważne dziewczyny jak ta Ukrainka długa i ciężka droga przed nią życzę jej aby dała radę ją pokonać i mogła żyć spokojnie. Całym moim sercem jestem z nią!!! A ci z was co nie wiedzą jak to jest niech lepiej się nie wypowiadają, bo żal mi was marne, małe człowieczki
a ja myślę że koleś powinien dostać za swoje to nie pierwsza i nie jedyna jego ofiara!!!!!!!!!! i nieważne czy to była Polka czy Ukrainka czy kobieta innej narodowości!!! kobieta to kobieta każda zasługuje na szacunek, a nie na przemoc,gwałty itp., a ludzie są ślepi jak można powiedzieć że nic się nie stało???? jak można obwiniać ofiarę???? ludzie przejrzyjcie na oczy przecież to samo mogło i spotkać waszą córkę, siostrę, przyjaciółkę może nawet i spotkało a wy zaślepieni nawet o tym nie wi... rozwiń
Avatar
ja / 16 stycznia 2011 r. o 06:45
0
To tylko Ukrainka, przeciez nic sie nie stalo... umorzyc postepowanie.
Avatar
Haydamaky - Malanka / 14 stycznia 2011 r. o 07:32
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=V0-zIX1qC-s[/media]
Avatar
Rachmiszcz_Lub / 5 stycznia 2011 r. o 15:05
0
To po co wsiadala z nim do samochodu?
Zadna przygod czy do domu daleko?
Avatar
Ciupaga / 4 stycznia 2011 r. o 14:59
0
zapewne sama oferowała usługi, jak to Ukrainka , ale może za mało jej zapłacił to go sypnęła
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!