Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 czerwca 2013 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Żurawlów: Rumuńska akcja przeciwników łupków

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)

Firma Chevron zaprosiła do Zamościa delegację rumuńskich samorządowców. Goście mieli zobaczyć, jak wyglądają poszukiwania gazu łupkowego. Spotkali protestujących z Żurawlowa, którzy czwarty tydzień walczą z Chevronem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczestnicy protestu pojawili się z transparentami przed zamojskim hotelem Mercure.

– Wręczyliśmy gościom m.in. zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa.

– Niech zobaczą, jakie są skutki wierceń. Daliśmy im też ulotki w języku angielskim, w których opisane są zagrożenia związane z wydobyciem gazu łupkowego.

Mieszkańcy gminy Grabowiec protestują już czwarty tydzień. Blokują dostęp do pola w Żurawlowie, dzierżawionego przez Chevron. Firma chce ogrodzić teren. Okoliczni mieszkańcy na to nie pozwalają. Boją się, że koncern postawi tam swoją wiertnię. Uczestnicy protestu znaleźli też nowy sposób na powstrzymanie inwestora.

– Wystąpiliśmy do wójta z wnioskiem o rozgraniczenia działek – wyjaśnia Jabłoński.

– Powiadomiliśmy również starostwo. Wszczęto odpowiednią procedurę. Urząd musi powiadomić wszystkie strony, sprowadzić geodetę. To potrwa. Do czasu ustalenia granic Chevron nie może stawiać żadnego ogrodzenia.

Firma nie rezygnuje i przypomina, że ma pełne prawo do działania na legalnie wydzierżawionej działce. Protestujący zapowiadają, że nie zrezygnują ze swojej akcji, bez względu na konsekwencje. Domagają się, by firma Chevron zrezygnowała z poszukiwań gazu w ich rejonie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy 0 0

Nie będzie na razie ekranów akustycznych między budowanym przedłużeniem ul. Wrotkowskiej a blokami mieszkalnymi przy Nowym Świecie. Ratusz tłumaczy, że gdy projektowano drogę nie było tu bloku. Twierdzi też, że jest już za późno na dopisanie ekranów do projektu. W zamian oferuje mieszkańcom krzewy

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia 1 0

Wydarzeniem weekendu będzie pierwszy, domowy mecz Motoru Lublin w nowym sezonie. W sobotę o godz. 19 piłkarze Mariusza Sawy podejmują Sołę Oświęcim

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński
galeria

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński 0 0

Koniec z parkowaniem na placu Zamkowym. Od dziś można tylko przejechać. Koniec ze spacerowaniem po Starym Mieście, bo trzeba się zatrzymać przy każdym straganie. Dla zainteresowanych szybkim dotarciem do konkretnego rzemieślnika jest plan stoisk.

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary]
galeria

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary] 0 0

Na scenie pojawi się Illusion, Łąki Łan, Mateusz Ziółko, Patryk Kumór, Agnieszka Chylińska, Sylwia Grzeszczak, Marcin Januszkiewicz, Piotr Jaworski i Cezary Bojanowski. A do tego recital organowy i Jazz z Wami. Kolejne Chmielaki Krasnostawskie rozpoczną się już dzisiaj o godz. 17 symbolicznym zerwaniem pędu chmielu.

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe
Wybory 2018

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe 6 27

Wygrać wybory do sejmiku i zapewnić sobie samodzielne rządzenie – to cel, jaki przyświeca działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Listy kandydatów są już gotowe i najprawdopodobniej zostaną ogłoszone na początku września

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 9

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 2

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 25

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 105 22

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 103 14

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 118 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 10 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 40 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!