Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 czerwca 2013 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Żurawlów: Rumuńska akcja przeciwników łupków

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)

Firma Chevron zaprosiła do Zamościa delegację rumuńskich samorządowców. Goście mieli zobaczyć, jak wyglądają poszukiwania gazu łupkowego. Spotkali protestujących z Żurawlowa, którzy czwarty tydzień walczą z Chevronem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczestnicy protestu pojawili się z transparentami przed zamojskim hotelem Mercure.

– Wręczyliśmy gościom m.in. zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa.

– Niech zobaczą, jakie są skutki wierceń. Daliśmy im też ulotki w języku angielskim, w których opisane są zagrożenia związane z wydobyciem gazu łupkowego.

Mieszkańcy gminy Grabowiec protestują już czwarty tydzień. Blokują dostęp do pola w Żurawlowie, dzierżawionego przez Chevron. Firma chce ogrodzić teren. Okoliczni mieszkańcy na to nie pozwalają. Boją się, że koncern postawi tam swoją wiertnię. Uczestnicy protestu znaleźli też nowy sposób na powstrzymanie inwestora.

– Wystąpiliśmy do wójta z wnioskiem o rozgraniczenia działek – wyjaśnia Jabłoński.

– Powiadomiliśmy również starostwo. Wszczęto odpowiednią procedurę. Urząd musi powiadomić wszystkie strony, sprowadzić geodetę. To potrwa. Do czasu ustalenia granic Chevron nie może stawiać żadnego ogrodzenia.

Firma nie rezygnuje i przypomina, że ma pełne prawo do działania na legalnie wydzierżawionej działce. Protestujący zapowiadają, że nie zrezygnują ze swojej akcji, bez względu na konsekwencje. Domagają się, by firma Chevron zrezygnowała z poszukiwań gazu w ich rejonie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 0 1

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 0 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 0

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 14 0

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 2

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 0

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach 21 8

Ponad 100 różnych wniosków o zmianę w planach drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem zgłosili mieszkańcy przyległych terenów. Proszą o przesunięcie kładki dla pieszych, dodatkowy zjazd lub zapewnienie wygodnego dojazdu do firmy. Najwięcej emocji nowa trasa budzi w gminie Niemce

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok 6 3

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

11. Jazz Bez w Lublinie
13 grudnia 2018, 19:00

11. Jazz Bez w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie odbędzie się muzyczny festiwal Jazz Bez, którego założeniem jest dialog pomiędzy Polska a Ukrainą. Tegoroczna edycja imprezy tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze
film

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze 57 4

Skarszewy (woj. pomorskie). Z jeziora Borówno Wielkie w miejscowości Skarszewy (Pomorskie) wydobyto czerwonego volkswagena golfa. W aucie znajdowało się ciało 24-letniej Roksany, która zaginęła trzeciego grudnia. Kobieta dwa dni po swoim ślubie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim?
zdjęcia
galeria

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim? 4 7

Jeszcze w tym roku gotowe ma być zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. W przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w zabytkowym parku. Będzie nowa woliera dla pawi, powstać ma także nowa altana w miejscu roztrzaskanej przez drzewo powalone latem zeszłego roku przez wichurę

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności 2 1

W ostatnim meczu w tym roku Azoty Puławy dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:31. Była to piąta porażka puławian w sezonie. Niebawem okaże się, czy zapłaci za nią posadą trener Bartosz Jurecki

I Lubelski Festiwal Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci [zdjęcia, wideo]
galeria
film

I Lubelski Festiwal Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci [zdjęcia, wideo] 0 0

Ponad 200 dzieci wzięło udział w I Lubelskim Festiwalu Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci z przedszkoli i szkół z Lublina. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie.

Chciał postawić kurniki na skraju wsi. Mieszkańcy zablokowali inwestycję

Chciał postawić kurniki na skraju wsi. Mieszkańcy zablokowali inwestycję 0 7

Mieszkańcy Sobiboru postawili na swoim. Dzięki ich stanowczej postawie inwestor, który na obrzeżach ich wsi chciał postawić gigantyczne kurniki odstąpił od tego zamiaru. Teraz chcą gwarancji, że podobne zagrożenie w ich sąsiedztwie się nie powtórzy.

MotoMikołaje przejechali przez Lublin [zdjęcia]
galeria

MotoMikołaje przejechali przez Lublin [zdjęcia] 47 2

MotoMikołaje przywieźli w niedzielę prezenty małym pacjentom szpitali w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?