Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 czerwca 2013 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Żurawlów: Rumuńska akcja przeciwników łupków

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)

Firma Chevron zaprosiła do Zamościa delegację rumuńskich samorządowców. Goście mieli zobaczyć, jak wyglądają poszukiwania gazu łupkowego. Spotkali protestujących z Żurawlowa, którzy czwarty tydzień walczą z Chevronem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczestnicy protestu pojawili się z transparentami przed zamojskim hotelem Mercure.

– Wręczyliśmy gościom m.in. zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa.

– Niech zobaczą, jakie są skutki wierceń. Daliśmy im też ulotki w języku angielskim, w których opisane są zagrożenia związane z wydobyciem gazu łupkowego.

Mieszkańcy gminy Grabowiec protestują już czwarty tydzień. Blokują dostęp do pola w Żurawlowie, dzierżawionego przez Chevron. Firma chce ogrodzić teren. Okoliczni mieszkańcy na to nie pozwalają. Boją się, że koncern postawi tam swoją wiertnię. Uczestnicy protestu znaleźli też nowy sposób na powstrzymanie inwestora.

– Wystąpiliśmy do wójta z wnioskiem o rozgraniczenia działek – wyjaśnia Jabłoński.

– Powiadomiliśmy również starostwo. Wszczęto odpowiednią procedurę. Urząd musi powiadomić wszystkie strony, sprowadzić geodetę. To potrwa. Do czasu ustalenia granic Chevron nie może stawiać żadnego ogrodzenia.

Firma nie rezygnuje i przypomina, że ma pełne prawo do działania na legalnie wydzierżawionej działce. Protestujący zapowiadają, że nie zrezygnują ze swojej akcji, bez względu na konsekwencje. Domagają się, by firma Chevron zrezygnowała z poszukiwań gazu w ich rejonie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49
0

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17
0

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37
0

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25
0

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38
0

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46
0

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37
0

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30
0

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22
0

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 2

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 182 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 446 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!