Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

7 kwietnia 2009 r.
10:55
Edytuj ten wpis

Gdzie ma szukac pomocy pacjent poszkodowany przez lekarza?

1 24 A A

W Polsce obowiązuje prawo, które ma zniechęcić poszkodowanych do wnoszenia pozwów przeciwko lekarzom. A szacuje się, że w Polsce każdego roku lekarze popełniają 20 - 30 tysięcy błędów i wypadków medycznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W Polsce obowiązuje prawo, które ma zniechęcić poszkodowanych do wnoszenia pozwów przeciwko lekarzom, którzy popełnili błędy medyczne - uważa dr Adam Sandauer przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere, które pomaga pacjentom w całej Polsce. - Ułatwia to oddalanie roszczeń pacjentów.

Po leczeniu bardziej chory

Niedawno Stowarzyszenie przeanalizowało 650 wybranych losowo skarg. Aż 37 proc. z nich dotyczyło porodu i tego, co stało się z matką lub dzieckiem. Kobiety skarzą się, że lekarze nie podejmują w porę decyzji o cesarski cięciu. W efekcie rodzą się dzieci z porażeniem mózgowym lub urazem splotu ramiennego.
24 proc. skarg dotyczyło zakażeń wewnątrzszpitalnych (WZW, gronkowiec złocisty, pałeczka ropy błękitnej, bakterie coli, grzyby) i wystąpienia sepsy.

Po leczeniu bardziej chory

Niedawno Stowarzyszenie przeanalizowało 650 wybranych losowo skarg. Aż 37 proc. z nich dotyczyło porodu i tego, co stało się z matką lub dzieckiem. Kobiety skarzą się, że lekarze nie podejmują w porę decyzji o cesarski cięciu. W efekcie rodzą się dzieci z porażeniem mózgowym lub urazem splotu ramiennego.
24 proc. skarg dotyczyło zakażeń wewnątrzszpitalnych (WZW, gronkowiec złocisty, pałeczka ropy błękitnej, bakterie coli, grzyby) i wystąpienia sepsy.

Nie rozpoznał zawału

9 proc. skarg dotyczyło zbagatelizowania objawów rozpoczynającego się zawału mięśnia sercowego. Np. pacjenta odesłano z izby przyjęć szpitala do domu.
8 proc. skarg napisali pacjenci, którzy przeszli operacje tarczycy i uszkodzono im nerwy krtaniowe. 4 proc. skarg dotyczyło uszkodzenia stawów żuchwowo- skroniowych przy protetyce stomatologicznej.
5 proc. pacjentów miało problemy zdrowotne, bo przy zabiegu chirurgicznym pozostawiono w ich ciele jakiś przedmiot.
Te 6 kategorii zdarzeń obejmuje aż 87 proc. skarg.

Prawo przeciwko pacjentowi

W Polsce nie ma publicznego programu leczenia schorzeń jatrogennych (będących niekorzystnym wynikiem leczenia). - Za to poszkodowanych, którzy domagają się pomocy, odsyła się do sądów, by tam dowodzili popełnienia błędu lekarskiego. Często jest to tzw. "wsadzanie na minę" - uważa przewodniczący Stowarzyszenia.
Obowiązują ogólne zasady prawa cywilnego.

Na poszkodowanym ciąży obowiązek udowodnienia szpitalowi czy lekarzowi, że powstanie szkody jest zawinione. Niezależnie od tego, że szkoda istnieje, wszelkie wątpliwości dotyczące jej powstania są interpretowane na korzyść pozwanego, zgodnie z zasadą "niewinny póki winy mu się nie udowodni".

- Dla sądu dowodami są: dokumentacja medyczna (w znacznej części sporządzona przez sprawcę), zeznania świadków (najczęściej lekarzy z tego samego szpitala) i opinia biegłych, kolegów po fachu sprawcy - wylicza dr Sandauer. - Przy obowiązujących zasadach dowodzenia, po postępowaniach sądowych trwających wiele lat, pozwy są często oddalane przez sądy, bo: "mimo istnienia szkody powodowi nie udało się udowodnić związku przyczynowego jej powstania z niewłaściwym leczeniem" (lub bardzo podobnie).

Przewodniczący dodaje, że w takim postanowieniu sąd często obciąża pacjenta kosztami sądowymi i zobowiązuje do zwrotu kosztów poniesionych przez pozwanego (koszta pełnomocnika).

Propozycje Stowarzyszenia

Stowarzyszenie uważa, że podobnie jak istnieje prawo pracy czy prawo prasowe, należy wprowadzić odrębne przepisy prawa dotyczące błędów i wypadków medycznych.

Ponieważ leczenie ma prowadzić do poprawy stanu zdrowia, to w wypadku pojawienia się szkody w trakcie leczenia, należy ciężar udowodnienia winy za to, co się stało, rozłożyć na obie strony - uważa przewodniczący.

Stowarzyszenie apeluje o wprowadzenie zmian w postępowaniu sądowym, które spowodują, iż:

- po udowodnieniu przez poszkodowanego pojawienia się szkody: pacjent powinien udowodnić, iż naruszono procedury medyczne, co stanowi błąd; pozwany lekarz lub szpital powinni starać się udowodnić, iż nie naruszono procedur medycznych.

- wydając wyrok, sąd powinien starać się ustalić, czy nastąpiło naruszenie procedur i popełniono błąd, czy też procedur nie naruszono i szkoda jest wynikiem niezawinionej komplikacji.

-w wypadku oddalenia pozwu, obciążać powoda kosztami sądowymi można byłoby tylko wtedy, gdy zostanie udowodnione, iż błąd nie został popełniony, zaś pozew jest pomówieniem.

Resort rozważa

Jakub Gołąb z Ministerstwa Zdrowia twierdzi, że resort rozważa wprowadzenie rozwiązań umożliwiających poszkodowanym pacjentom szybsze uzyskanie odszkodowania. - Analizujemy m.in. rozwiązania funkcjonujące w innych krajach europejskich - informuje Jakub Gołąb.

ADRES

Stowarzyszenie Primum Non Nocere: www.sppnn.org.pl, 01-813 Warszawa, ul. Marymoncka 105 p.8, pnn@poczta.neostrada.pl

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 17:09
0
Witam serdecznie ,zwracam się do was ponieważ jestem załamana po tym co się stało ,10 03 2017 BYLAM OPEROWANA W SZPITALU MIALAM OPERACJE USUNIECIA TRZONU MACICY Z POWODU MIESNIAKOW ..,ZOSTAL uszkodzony moczowod podczas operacji ,zostałam wypisane że szpitala w dobrym stanie .w chwili obecnej jestem przyjęta do innego szpitala lekarze stwierdzili że doszło do przecięcia podczas zabiegu czeka mnie rekonstrukcja przewodu moczowego o mały włos nie doszło do zakażenia organizmu ponieważ mocz dostawał się do otrzewnej .co mam w tej sprawie zrobic
Avatar
Paweł Skulimowski / 19 grudnia 2016 o 19:06
0
Witam Panie Januszu. Bardzo mnie Pana historia poruszyła. Chciałbym Panu pomóc a z Pana opisu widać że jest to zaniedbanie jeśli posiada Pan dokumenty medyczne potwierdzące Pana opisaną historię będę zaszczycony by Panu pomóc. Jestem Kierownikiem w największej Kancelarii Odszkodowawczej w Polsce i w Europie Środkowo- wschodniej EuCo która pomaga ludziom w uzyskaniu odszkodowania min w błędach medycznych i zaniedbaniach. Proszę o kontakt na mail p.skulimowski@euco.pl.
Avatar
Paweł / 19 grudnia 2016 o 18:59
0
Witam Pana jak najbardziej przysługuje Panu odszkodowanie ale najpierw trzeba mieć dokumenty potwierdzające na zarażenie podczas operacji. Mogę Panu pomóc w tej sprawie proszę się odezwać na mój mail p.skulimowski@euco.pl. Pozdrawiam serdecznie Paweł.
Avatar
Janusz Jarmark / 4 września 2016 o 14:07
0
W roku 2012 poszedłem do Urologa z powodu zatrzymania moczu. Urolog stwierdził,  ze to prostata , zaaplikował mi mnóstwo leków na prostatę i tak do następnej wizyty. Przy następnej wizycie zapytał się jak się czuję powiedziałem, że trochę lepiej znowu lekarstwa na 3 miesiące i do nastepnej wizyty. Z wszystkich badań jakie zrobił to USG na jakimś starym aparacie i badanie moczu. Ja czułem się coraz gorzej i o tym informowałem lekarza ale lekarz twierdził, że przy prostacie tak jest iprzepisywał coraz to nowsze leki i to trwało przez 3 lata. Następna wizyta miała być w kwietni 2016 roku ale Panie z POZ zadzwoniły, że lekarza nie będzie a ja nie dałem się zwieść i poprosiłem zapisanie do obojętnie którego urologa i tak dostałem się następnego dnia do lekarza któremu opowiedziałem wszystko resztę wyczytał z kartoteki i powiedział dlaczego ja z tym zwlekam i nie idę na operację. Wypisał mi skierowanie i tak trafiłem do Szpitala Urologicznego gdzie przygotowano mnie do operacji na prostatę pytając mnie o wyniki których nie miałem bo lekaż nie zrobił podstawowych badań jakim jest PSA. W szpitalu ponieważ miałem potworne bóle z wstrzymywaniem moczu i częstomoczu (co 10 minut) przygotowano mnie do tej operacji lecz mówili, że w/g nich nie mam przerostu prostaty, ale ból był trzeba operować i w trakcie operacji dowiedzieli się, że to nie prostata lecz rak złośliwy pęcherza moczowego. Teraz jestem po dwóch operacjach gdzie nie zdołali wyciąć tylko w 70 % . Teraz jestem po chemi gdzie równiż ni mogli zastosować ostrej chemi bo jest za późno. Trzy lata leczenia na chorobę której nie miałem i gdyby trafił do tego Szpitala 2 lata wcześniej wszystko wyglądało by lepiej i było do wyleczenia. Teraz mam bilet w jedną stronę dzięki lekarzowi ignorantowi któremu szkoda było dać skierowanie na podstawowe badania i tomograf który by potwierdził prawdziwość diagnozy. Mam zamiar skierować sprawę do Sądu o odszkodowanie od tego lekarza może to będzie dla niego nauczka, że na badaniach nie zaoszczędzi pieniędzy z NFZ. Czeka mnie jeszczejedna operacja radykalna całkowitego wycięcia pęcherza a lekarz nieudacznik będzie dalej leczył i oszczędzał na chorych. Gdzie mogę się z taką sprawą udać i kto może mi prowadzić taką sprawę. Bo z lekarzami wygrać to jak granie w totolotka.  z poważaniem Janusz       
W roku 2012 poszedłem do Urologa z powodu zatrzymania moczu. Urolog stwierdził,  ze to prostata , zaaplikował mi mnóstwo leków na prostatę i tak do następnej wizyty. Przy następnej wizycie zapytał się jak się czuję powiedziałem, że trochę lepiej znowu lekarstwa na 3 miesiące i do nastepnej wizyty. Z wszystkich badań jakie zrobił to USG na jakimś starym aparacie i badanie moczu. Ja czułem się coraz gorzej i o tym informowałem lekarza ale lekarz twierdził, że przy prostacie tak jest iprzepisywał coraz to nowsze leki i to trwało przez 3 lata. N... rozwiń
Avatar
SAF / 10 lipca 2014 o 11:25
0

mój maz poszedł do szpitala i nie wrócił przez dwa dni nie otrzymał leku na serce pani doktor powiedziala ze nie maja wiec zawiozłam swoje leki a niego to było duzo dwa dni bo to nie grypa tylko powazna choroba posedł do szpitala na zapalenie płuc lekarz na oim powedział ze zapóżno trafił i zmarł chcieli zrobic sekse zwłok zgodziłam sie ale pani prokurator ma to w recach dlatego ze on nie dostałna serce leku nie bede na to cicho poniewaz lekarz nie umiał mi powiedzec jak mówiłam ze dlaczego niepatrzy na ostatni wypis ze szpitala to tłumaczyła sie ze dopiero maz przyszedł a był juz3 dni nawet osobiscie prosiłam lekarza do meza w dniu smierci miał robiona spirometre kazano mu dmuchac ile ma sił a cały mówił ze sie czuje zle pytałam czy mówił lekarzowi mówił ze tak a na łózku nie było nawet jego karty leczenia pierwszy razsie spotkałam z takim czyms moj maz miał 58 lat którego mi jest bardzo baMk mocno to przezyłam i nadal nie moge sie pozbierac bo ewidentna wina lekarzy / lekarza/

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

rozwiń
Avatar
Ola / 10 lipca 2014 o 10:52
0

w 1999 roku miałem przeprowadzany zabieg, po zabiegu okazało się że zostałem zarażony żółtaczką i gronkowcem złocistym, teraz zaczynają się problemy ze zdrowiem a przede wszystkim z wątrobą. Chciałbym zapytać czy przysługuje mi się jakieś odszkodowanie.

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 12:03
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 12:02
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 11:59
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 11:57
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 17:09
0
Witam serdecznie ,zwracam się do was ponieważ jestem załamana po tym co się stało ,10 03 2017 BYLAM OPEROWANA W SZPITALU MIALAM OPERACJE USUNIECIA TRZONU MACICY Z POWODU MIESNIAKOW ..,ZOSTAL uszkodzony moczowod podczas operacji ,zostałam wypisane że szpitala w dobrym stanie .w chwili obecnej jestem przyjęta do innego szpitala lekarze stwierdzili że doszło do przecięcia podczas zabiegu czeka mnie rekonstrukcja przewodu moczowego o mały włos nie doszło do zakażenia organizmu ponieważ mocz dostawał się do otrzewnej .co mam w tej sprawie zrobic
Avatar
Paweł Skulimowski / 19 grudnia 2016 o 19:06
0
Witam Panie Januszu. Bardzo mnie Pana historia poruszyła. Chciałbym Panu pomóc a z Pana opisu widać że jest to zaniedbanie jeśli posiada Pan dokumenty medyczne potwierdzące Pana opisaną historię będę zaszczycony by Panu pomóc. Jestem Kierownikiem w największej Kancelarii Odszkodowawczej w Polsce i w Europie Środkowo- wschodniej EuCo która pomaga ludziom w uzyskaniu odszkodowania min w błędach medycznych i zaniedbaniach. Proszę o kontakt na mail p.skulimowski@euco.pl.
Avatar
Paweł / 19 grudnia 2016 o 18:59
0
Witam Pana jak najbardziej przysługuje Panu odszkodowanie ale najpierw trzeba mieć dokumenty potwierdzające na zarażenie podczas operacji. Mogę Panu pomóc w tej sprawie proszę się odezwać na mój mail p.skulimowski@euco.pl. Pozdrawiam serdecznie Paweł.
Avatar
Janusz Jarmark / 4 września 2016 o 14:07
0
W roku 2012 poszedłem do Urologa z powodu zatrzymania moczu. Urolog stwierdził,  ze to prostata , zaaplikował mi mnóstwo leków na prostatę i tak do następnej wizyty. Przy następnej wizycie zapytał się jak się czuję powiedziałem, że trochę lepiej znowu lekarstwa na 3 miesiące i do nastepnej wizyty. Z wszystkich badań jakie zrobił to USG na jakimś starym aparacie i badanie moczu. Ja czułem się coraz gorzej i o tym informowałem lekarza ale lekarz twierdził, że przy prostacie tak jest iprzepisywał coraz to nowsze leki i to trwało przez 3 lata. Następna wizyta miała być w kwietni 2016 roku ale Panie z POZ zadzwoniły, że lekarza nie będzie a ja nie dałem się zwieść i poprosiłem zapisanie do obojętnie którego urologa i tak dostałem się następnego dnia do lekarza któremu opowiedziałem wszystko resztę wyczytał z kartoteki i powiedział dlaczego ja z tym zwlekam i nie idę na operację. Wypisał mi skierowanie i tak trafiłem do Szpitala Urologicznego gdzie przygotowano mnie do operacji na prostatę pytając mnie o wyniki których nie miałem bo lekaż nie zrobił podstawowych badań jakim jest PSA. W szpitalu ponieważ miałem potworne bóle z wstrzymywaniem moczu i częstomoczu (co 10 minut) przygotowano mnie do tej operacji lecz mówili, że w/g nich nie mam przerostu prostaty, ale ból był trzeba operować i w trakcie operacji dowiedzieli się, że to nie prostata lecz rak złośliwy pęcherza moczowego. Teraz jestem po dwóch operacjach gdzie nie zdołali wyciąć tylko w 70 % . Teraz jestem po chemi gdzie równiż ni mogli zastosować ostrej chemi bo jest za późno. Trzy lata leczenia na chorobę której nie miałem i gdyby trafił do tego Szpitala 2 lata wcześniej wszystko wyglądało by lepiej i było do wyleczenia. Teraz mam bilet w jedną stronę dzięki lekarzowi ignorantowi któremu szkoda było dać skierowanie na podstawowe badania i tomograf który by potwierdził prawdziwość diagnozy. Mam zamiar skierować sprawę do Sądu o odszkodowanie od tego lekarza może to będzie dla niego nauczka, że na badaniach nie zaoszczędzi pieniędzy z NFZ. Czeka mnie jeszczejedna operacja radykalna całkowitego wycięcia pęcherza a lekarz nieudacznik będzie dalej leczył i oszczędzał na chorych. Gdzie mogę się z taką sprawą udać i kto może mi prowadzić taką sprawę. Bo z lekarzami wygrać to jak granie w totolotka.  z poważaniem Janusz       
W roku 2012 poszedłem do Urologa z powodu zatrzymania moczu. Urolog stwierdził,  ze to prostata , zaaplikował mi mnóstwo leków na prostatę i tak do następnej wizyty. Przy następnej wizycie zapytał się jak się czuję powiedziałem, że trochę lepiej znowu lekarstwa na 3 miesiące i do nastepnej wizyty. Z wszystkich badań jakie zrobił to USG na jakimś starym aparacie i badanie moczu. Ja czułem się coraz gorzej i o tym informowałem lekarza ale lekarz twierdził, że przy prostacie tak jest iprzepisywał coraz to nowsze leki i to trwało przez 3 lata. N... rozwiń
Avatar
SAF / 10 lipca 2014 o 11:25
0

mój maz poszedł do szpitala i nie wrócił przez dwa dni nie otrzymał leku na serce pani doktor powiedziala ze nie maja wiec zawiozłam swoje leki a niego to było duzo dwa dni bo to nie grypa tylko powazna choroba posedł do szpitala na zapalenie płuc lekarz na oim powedział ze zapóżno trafił i zmarł chcieli zrobic sekse zwłok zgodziłam sie ale pani prokurator ma to w recach dlatego ze on nie dostałna serce leku nie bede na to cicho poniewaz lekarz nie umiał mi powiedzec jak mówiłam ze dlaczego niepatrzy na ostatni wypis ze szpitala to tłumaczyła sie ze dopiero maz przyszedł a był juz3 dni nawet osobiscie prosiłam lekarza do meza w dniu smierci miał robiona spirometre kazano mu dmuchac ile ma sił a cały mówił ze sie czuje zle pytałam czy mówił lekarzowi mówił ze tak a na łózku nie było nawet jego karty leczenia pierwszy razsie spotkałam z takim czyms moj maz miał 58 lat którego mi jest bardzo baMk mocno to przezyłam i nadal nie moge sie pozbierac bo ewidentna wina lekarzy / lekarza/

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

rozwiń
Avatar
Ola / 10 lipca 2014 o 10:52
0

w 1999 roku miałem przeprowadzany zabieg, po zabiegu okazało się że zostałem zarażony żółtaczką i gronkowcem złocistym, teraz zaczynają się problemy ze zdrowiem a przede wszystkim z wątrobą. Chciałbym zapytać czy przysługuje mi się jakieś odszkodowanie.

proszę skorzystać z naszej pomocy - aleksandra.olszewska@saf.com.pl, tel 519 302 178

Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 12:03
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 12:02
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 11:59
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Avatar
ewa / 19 czerwca 2014 o 11:57
0
ODSZKODOWANIE

POMOGĘ UZYSKAĆ WYSOKIE ODSZKODOWANIE ZA BŁĘDY MEDYCZNE 25 lat wstecz
RÓWNIEŻ WYPADKI KOMUNIKACYJNE 20 lat wstecz
TEŹ ŚMIERTELNE
W ROLNICTWIE
W PRACY
Pozdrawiam 531 143 637
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 0

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 1 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 23 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.