Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zdrowie

14 marca 2020 r.
8:42

Jest 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 5 osób z woj. lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora kyku
50 94 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Jest 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź) - czytamy we wpisie.

Jak informuje Agnieszka Strzepka, rzeczniczka wojewody lubelskiego, potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w regionie dotyczą:

  • jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, 
  • dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, 
  • dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. 

W sumie zachorowało już 81 osób, a 2 pacjentów zmarło.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aga / 14 marca 2020 r. o 08:54
+57
Czyli nadal zaraża Janów i Niedrzwica? Podajcie dokładne informacje, czy te dwie młode osoby chore to te z otoczenia pacjenta "0" z Niedrzwicy. To bardzo ważne dla społeczeństwa, wszyscy staramy się zachować wszelkie środki ostrożności!
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 08:50
+43
Czemu dziennik wschodni nie podaje skąd są nowe zachorowania. Pomogłoby to na ludziom na zwrócenie czy ktoś miał kontakt z osobą z danej miejscowości a nie nieświadomie zarażał innych Tak się rozszerza epidemia.
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 08:48
+32
Ludzie ! Zacznijmy działać ! Nie wychodźmy z domu bez naprawdę pilnej potrzeby. Odwołajmy wszystkie wizyty w warsztatach , serwisach samochodowych , myjniach. Odwołajmy ekipy remontowe. Przez te pare dni nic się nie stanie jak nie przyjedziemy do mechanika czy do myjni itp
Avatar
Aska / 14 marca 2020 r. o 08:49
+29
Czy Urząd Marszałkowski w Lublinie będzie zamknięty skoro tam przebywała na dużej imprezie i miała kontakt z pracownikami osoba zarażona?
Avatar
Puławy / 14 marca 2020 r. o 10:03
+26
W tak duzym zakladzie pracy jak Grupa Azoty Pulawy gdzie na zaladunek przyjezdza dziennie 300-400 kierowcow z roznych czesci Europy w tym Wloch nie ma nawet jednego dozownika ze srodkiem dezynfekujacym dlonie.. Czyzby ktos nie odrobil lekcji. Pozdrawiam z Pulaw
Avatar
.... / 14 marca 2020 r. o 10:04
+25
czyli ciąg dalszy konsekwencji niefrasobliwości/głupoty 2ga ludzi z Janowa i Niedrzwicy/Lublina.
Avatar
Zbliża się koniec.... / 14 marca 2020 r. o 09:36
+25
Wczoraj na spotted Janów Lubelski były informacje ze PRACOWNICY JANOWSKIEGO SĄDU KTÓRY SA NA KWARANTANNIE robili sobie zakupy na mieście...... I wy chcecie aby w tym kraju u zaraza nie zabiła pól społeczeństwa?? 
Avatar
Polskie Wuhan / 14 marca 2020 r. o 08:49
+25
12 osób z lubelskiego. 2 z Janowa a 10 to pewnie ode mnie z Niedrzwicy. To nie jest śmieszne.
Avatar
Ktoś / 14 marca 2020 r. o 09:06
+23
Odwołujmy wszystkie zaplanowane niepotrzebne wyjścia. Nie wychodźmy z domu bez naprawdę pilnej potrzeby. Odwołajmy wszystkie wizyty w warsztatach , serwisach samochodowych , myjniach. Odwołajmy ekipy remontowe. Przez te pare dni nic się nie stanie jak nie przyjedziemy do mechanika czy do myjni itp
Avatar
grabarz / 14 marca 2020 r. o 09:04
+23
Lublin ma najwięcej przypadków w całej Polsce! - 12, Warszawa - 11. Miasto Inspiracji przoduje...
Avatar
& / 15 marca 2020 r. o 01:34
-1
Brat cudownego fana piłki nożnej, który poleciał do Włoch również był zarażony. Okazało się, że jedno dziecko z Niedrzwicy Kościelnej wczoraj miało pozytywny wynik. Zarazili się od tego właśnie brata, gdyż uczęszczali razem na jakieś zajęcia. Brawo dla całej rodzinki z NIEDRZWICY DUŻEJ! A ich matka, pani nauczyciel - szkoda gadać... Dramat! Siostra również. Wszyscy chodzili do pracy, szkoły i na uczelnie świadomie wiedząc, że brat/syn wrócił z Włoch. BRAWA! 
Avatar
Halo Halo! / 14 marca 2020 r. o 18:17
+3
Gdzie jest Jarosław Polske Zbaw? Dla suwerena pytam.
Avatar
Lubelak / 14 marca 2020 r. o 17:30
+1
Pogromoc idiotów ty naprawdę jesteś idotą i  tego nikt nie pokona... nie rozumiesz co do ciebie sie mowi, jak nie jestes swiadom zarazenia to funkcjonujesz normalnie -tak? zastosowales sie do wszystkich zalecen, zglosiles do sanepidu a ze cie kopneli w *** to druga sprawa.... nie wiesz ze jestes nosicielem bo nie jestes jasnowidzem??? przestan kiomentowac i byc najmadrzejszym, spozytkuj energie na cos pozytecznego, szkoda twojego czasu na forach....
  Gość dostał domową kwarantannę, której warunki złamał. Jak się ma siedzieć w domu na ***, to się nie jeździ na orliki. Cała rodzina złamała zakaz wychodzenia z domu.  Czego kuwra nie rozumiecie debile? Stwórzcie jeszcze kuwra ligę obrony biednego pawełka z niedrzwicy. " pogromco idiotow-skad ty takie farmazony bierzes, szerzysz propagande gowno wiedzac i znajac fakty, nie przeinaczaj ich...jaka kwarantanne?ocz ym ty moeisz kto ja zlalamal? idoto, przeiez on nie wiedzial o nosicielstwie, zglosil wszystko co powinien!!!" Te "farmazony" są znane publicznie. Cała rodzina miała zaleconą kwarantannę domową. A taka kwarantanna jest właśnie po to, żeby sprawdzić czy koleś jest zarażony czy nie. Bo to wychodzi tylko w czasie.  A ty jełopie przestań pisać w kilku osobach. Błędy jakie popełniasz cię zdradzają. 
  Gość dostał domową kwarantannę, której warunki złamał. Jak się ma siedzieć w domu na ***, to się nie jeździ na orliki. Cała rodzina złamała zakaz wychodzenia z domu.  Czego kuwra nie rozumiecie debile? Stwórzcie jeszcze kuwra ligę obrony biednego pawełka z niedrzwicy. " pogromco idiotow-skad ty takie farmazony bierzes, szerzysz propagande gowno wiedzac i znajac fakty, nie przeinaczaj ich...jaka kwarantanne?ocz ym ty moeisz kto ja zlalamal? idoto, przeiez on nie wiedzial o nosicielstwie, zglosil wszystko co powinien!!!&q... rozwiń
Avatar
abc / 14 marca 2020 r. o 16:28
-1
pogromco idiotow-skad ty takie farmazony bierzes, szerzysz propagande gowno wiedzac i znajac fakty, nie przeinaczaj ich...jaka kwarantanne?ocz ym ty moeisz kto ja zlalamal? idoto, przeiez on nie wiedzial o nosicielstwie, zglosil wszystko co powinien!!! wez juz sie zamknij, bo to masakra,znalazles sobie wytlumaczenie na cale zlo?! Zygac sie chce, wszedzie tylko wypisujesz swoje opinie  a to nikomu nie pomaga, wez zrob cos dobrego, idz zrob zkupy i pomoz seniorom.... albo siedz na *** w domu i sie modl!!!
Avatar
aaa / 14 marca 2020 r. o 16:22
-2
a Ty mądrałku jakbys nie wiedzial ze jestes nosicielem to co bys zrobil? tego nawet nie wiesz-dlaczego?bo sanpeid ma cie daleko... tak jak Pawla, ktory zglosil sie na badania!!! wiec przestan komentowac glupoty,bo to juz jest nudne!!! dobrze ze mas kozla ofiarnego...
Avatar
Apel pracownicy lubelskiego supermarketu / 14 marca 2020 r. o 16:22
+8
Apel pracownicy lubelskiego supermarketu (ze Spotted): „Witam, pracuję w jednym z supermarketów na terenie Lublina i to, co widzę i to, co się dzisiaj dzieje w sklepach, to jest chyba jakiś żart. Jest sobota, ludzie powariowali. Jakby nie było żadnego zagrożenia, niebezpieczeństwa. Starsi ludzie chodzą, pełne rodziny z dziećmi „spacerują” po sklepie. Ludzie!!! Ograniczcie wejścia do sklepów, gdziekolwiek do minimum. Sklep to jest epicentrum tego wirusa, ludzie biorą produkt i za chwilę go odkładają, nie wspomnę o pieczywie, które ludzie biorą bez rękawiczek, to jest chore. Sklepy nie będą zamykane, nie zabraknie nic na półkach. Teraz tak jest, ale za chwile się unormuje. Proszę o odpowiedzialność, rozsądek. W sklepie nie jest przestrzegana zasada maksymalnie 50 osób, jest to nie do ogarnięcia. My też się boimy, jesteśmy strasznie narażeni, a klienci z pretensjami, że nie ma nic na półkach. Wejdź do sklepu po najważniejsze rzeczy, to czego potrzebujesz i wyjdź, nie spaceruj, nie urządzaj rozmów z sąsiadem, robisz sztuczny tłum, a zarazem stwarzasz zagrożenie. Proszę jeszcze raz, ograniczcie wejście do sklepu do jednej osoby z rodziny, nie zabieraj rodziny na spacer do sklepu, myślcie odpowiedzialnie. W miarę możliwości płać kartą. Jesteśmy w stanie odkażać terminale, z pieniędzmi nie mamy takiej możliwości. Pozdrawiam.”
Apel pracownicy lubelskiego supermarketu (ze Spotted): „Witam, pracuję w jednym z supermarketów na terenie Lublina i to, co widzę i to, co się dzisiaj dzieje w sklepach, to jest chyba jakiś żart. Jest sobota, ludzie powariowali. Jakby nie było żadnego zagrożenia, niebezpieczeństwa. Starsi ludzie chodzą, pełne rodziny z dziećmi „spacerują” po sklepie. Ludzie!!! Ograniczcie wejścia do sklepów, gdziekolwiek do minimum. Sklep to jest epicentrum tego wirusa, ludzie biorą produkt i za chwilę go odkładają, nie wspomnę o pieczywie, które ludzie bior... rozwiń
Avatar
llb / 14 marca 2020 r. o 16:18
+1
pomysl polinteligencie, ze osoby z Niedrzwicy nie siedza wszyscy w nIedrzwicy, kazdy gdzies robi zakupy, pracuje, uczy sie , jezdzi do lekarza czy mechanika... nie jest to z pewnoscia sama Niedrzwica... wiec nie ma to juz takiego znaczenia, chodzi o caly region bo dotyka to okolic jak rowniez Lublina, zasieg jest o wiele szerszy!!! o czym mowa....
Avatar
llb / 14 marca 2020 r. o 16:12
-1
Pogromoc idiotów ty naprawdę jesteś idotą i tego nikt nie pokona... nie rozumiesz co do ciebie sie mowi, jak nie jestes swiadom zarazenia to funkcjonujesz normalnie -tak? zastosowales sie do wszystkich zalecen, zglosiles do sanepidu a ze cie kopneli w *** to druga sprawa.... nie wiesz ze jestes nosicielem bo nie jestes jasnowidzem??? przestan kiomentowac i byc najmadrzejszym, spozytkuj energie na cos pozytecznego, szkoda twojego czasu na forach....
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 15:59
+1
Czy to prawda, że ten "zdolny student UMCS z Niedrzwicy" pracował w sieci fastfood w Lublinie ???
Avatar
Endrju / 14 marca 2020 r. o 15:42
+1
Dlaczego nie mówi się o przypadkach zachorowań w małych wsiach ??? Nie są brane w te śmieszne statystyki zaniżone o xxx