Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

24 marca 2020 r.
8:50

Koronawirus w Polsce i na świecie - najnowsze informacje. 135 przypadków zakażenia jednego dnia

Autor: Zdjęcie autora pab PAP toma kyku
0 2 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21:27

Już 901 osób w całym kraju jest zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o kolejnych 17 przypadkach.

21:10

W intencji ustania epidemii koronawirusa, a także za chorych, służby medyczne oraz zmarłych będą się jutro modlić biskupi i księża nie tylko w Polsce, ale na prośbę papieża Franciszka także na całym świecie. W środę w samo południe we wszystkich kościołach w naszym kraju zabrzmią też dzwony.

20:52

Mieszkańcy Zamościa biorą sobie do serca apele o pozostawanie w domach. Tak wyglądały dziś ulice i place w centrum miasta. Zdjęcia powstały we wtorek około południa.

20:34

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarły 743 osoby zakażone koronawirusem - podała we wtorek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wzrósł tym samym do 6820.

20:28

Już 145 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pomocy w związku z epidemią koronawirusa.

19:38

40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Niestety, zmarła także 10. osoba - 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Cieszynie.

19:07

„Lepiej mniejsze mieć zapasy, niż obsmarkać panią z kasy”, „Lepiej przegrzać pół mózgowia, niż przeciążyć służbę zdrowia”, „Lepiej futro mieć na nogach, niż zaistnieć w nekrologach” – rymowanki umieszczane na facebookowej stronie „Lepiej w czasach zarazy” rozśmieszają i edukują.

18:30

Dane z województwa lubelskiego na dzień 24 marca:

  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 24
  • Liczba osób poddanych kwarantannie – 5019
  • Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5656
  • Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 54/2

18:15

Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw Unii Europejskiej. Komisja Europejska poinformowała, że dostała oferty w organizowanym przez siebie unijnym przetargu na sprzęt ochronny. Polska nie będzie mogła skorzystać, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów - informuje Polska Agencja Prasowa.

18:02

Epidemia koronawirusa w gminie Białopole wprowadziła zamieszanie w działaniu administracji. Od poniedziałku wójt gminy Henryk Maruszewski, jak i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Białopolu, przebywają na kwarantannie domowej, a sam Urząd jest tymczasowo nieczynny.

17:40

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zaprasza na Wirtualne Drzwi Otwarte Uczelni. W tym roku spotkanie z kandydatami na studentów odbędzie się w innej formule. To PWSZ w Chemie zagości w domach osób, które zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać. Wystarczy wziąć udział w wydarzeniu na Facebooku i 27 marca (piątek) wygodnie usiąść przed ekranem komputera lub smartfona.

17:28

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba wszystkich chorych na COVID-19 w kraju to 844.

17:19

Prezes ciepłowni w Chełmie kupił załodze materace i śpiwory. – Maszyny i urządzenia obsługują ludzie i dlatego muszą być bezpieczni i przede wszystkim, zdrowi. Trudno sobie wyobrazić konsekwencje wyłączenia miejskiej ciepłowni – mówi.

16:51

Ponad 100 osób zakażonych koronawirusem zmarło w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych. To najgorszy dzienny bilans w tym kraju. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że Ameryka może być kolejnym epicentrum epidemii.

16:43

Wysyłanie w trasę większych autobusów bierze pod uwagę lubelski Zarząd Transportu Miejskiego w związku z nowymi ograniczeniami co do zagęszczenia pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej.

16:33

57 mln zł przekaże szpitalom samorząd województwa lubelskiego. Radni sejmiku zgodzili się na przesunięcie na ten cel pieniędzy z programów realizowanych w ramach funduszy unijnych. Zdecydowali też o zawieszeniu opłat za czynsz dla przedsiębiorców wynajmujących lokale w marszałkowskich instytucjach.

15:55

Medycy, m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, którzy mają objawy wskazujące na chorobę COVID-19, ale nie są w stanie udokumentować kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, będą poddawani badaniom diagnostycznym – poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

15:37

W podmoskiewskim Gołochwastowie trwa budowa ogromnego szpitala polowego przeznaczonego do walki z koronawirusem. W placówce będzie się mogło leczyć 600 pacjentów. Obiekt znajduje się około 50 kilometrów od stolicy i zajmuje powierzchnię 43 hektarów. Konstrukcja ma zostać ukończona w przeciągu miesiąca.

15:30

Incydent na bazarze przy ul. Piłsudskiego w Chełmie postawił dziś na nogi służby ratunkowe. Mężczyzna zaczął krzyczeć do przechodniów, że ma koronawirusa.

15:20

Trzeba o tym pamiętać.

(fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

15:15

Zmiany w funkcjonowaniu niektórych sklepów. Oprócz skrócenia godzin funkcjonowania, pierwsze sieci wprowadzają przerwy techniczne w ciągu dnia. Będą też udogodnienia dla seniorów.

14:56

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła we wtorek, że dokonała kolejnego zakupu na rzecz walki z koronawirusem. Fundacja zamówiła 157 kardiomonitorów, które na oddziały intensywnej terapii trafią do końca kwietnia - przeznaczyła na ten zakup 4,3 mln zł.

14:45

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

* 10 osób z woj. małopolskiego

* 8 osób z woj. dolnośląskiego

6 osób z woj. lubelskiego

* 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:35

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że w czasie epidemii na zmienionych zasadach będą odbywały się posiedzenia niższej izby parlamentu. Decyzję w tej sprawie podjęło sześcioosobowe prezydium Sejmu. Obostrzenia mają dotyczyć już piątkowego posiedzenia, podczas którego parlamentarzyści mają zająć się specustawą dotyczącą m.in. wsparcia dla przedsiębiorców.

– Jeśli nic się nie zmieni, to chcemy, aby w piątkowym posiedzeniu uczestniczyła ograniczona liczba posłów. Przekazaliśmy już szefom klubów, że prosimy o to, aby w sali plenarnej znajdowały się tylko reprezentacje klubów. Pozostali posłowie, także ci przebywający w kwarantannie, bo są i takie przypadki, będą mogli uczestniczyć w posiedzeniu zdalnie – zapowiedziała Elżbieta Witek.

14:16

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zgodził się na przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok.

13:56
 
W szpitalu w Radomiu zmarł zarażony koronawirusem 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół w pow. przysuskim (Mazowieckie). Pacjent miał choroby współistniejące – poinformowała we wtorek rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

13:51

Rząd ogłosił kolejne obostrzenia mające powstrzymać wzrost przypadków zakażenia koronawirusem. Od jutra będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się i zakaz przebywania w większych niż dwuosobowe grupach.

Od jutra w miejscach publicznych będzie można gromadzić się w grupach nie większych, niż dwuosobowe. Ograniczenia obejmą też komunikację publiczną. Z pojazdów będzie mogło korzystać maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących. Rząd apeluje, bo do pracy chodzili tylko ci, którzy nie są w stanie wykonywać jej zdalnie.

12:25

Jest kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w lubelskim szpitalu. Tym razem chodzi o szpital kliniczny nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie

12:18 

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali prawie 88 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 341 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – informuje rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

"Policjanci sprawdzili prawie 88 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 341 przypadkach, a więc podobnie, jak w dniu wczorajszym, stwierdziliśmy uchybienia, w naszej ocenie kwalifikujące się na wdrożenie czynności mających na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej, w związku z niestosowaniem się do obostrzeń określonych w kwarantannie" - poinformował PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Dodał, że policjanci otrzymali również ponad 200 próśb o pomoc w zakupie żywności, wyniesieniu śmieci z domu, czy wysłaniu przesyłki.

"W naszej ocenie nadal wyjątkowo odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie, poddani kwarantannie podchodzą do obecnej sytuacji. Przypominamy, że te osoby, które naruszają prawo i unikają kwarantanny muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami" - ostrzegł policjant.

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni. W jej czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

W piątek rząd w związku z wprowadzeniem stanu epidemii podwyższył kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny z 5 do 30 tys. zł. Wprowadzono również mechanizm śledzenia, czy dana osoba przebywa w domu. (PAP)

11:29

U dwóch pacjentów szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamkniętych zostało sześć szpitalnych oddziałów, w tym SOR. Część personelu została już wysłana na kwarantannę zbiorową.

W szpitalu trwa dezynfekcja.

Jak informuje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Remigiusz Małecki, SOR przy al. Kraśnickiej ma być uruchomiony po godz. 12 w pełnej obsadzie dyżurowej.

10:35

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:12

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 114 osób - poinformował we wtorek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost o 28 ofiar śmiertelnych w porównaniu z poniedziałkiem. Liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia wzrosła o 4764.

Tym samym liczba zainfekowanych koronawirusem w Niemczech od początku epidemii wzrosła do 27 436.

„Silny wzrost był spodziewany, ponieważ nie wszystkie jednostki służby zdrowia przekazały w weekend aktualne dane i zostały one dodane dopiero teraz” - pisze internetowy serwis Tagesschau. (PAP)

8:59

W Mediolanie lekarze znaleźli 1800 osób z możliwymi objawami Covid-19, wymagających izolacji, które nie figurowały w oficjalnych rejestrach, ponieważ przebywały w domach - podał we wtorek dziennik "Corriere della Sera". Zacznie się ich stały monitoring.

Gazeta przypomina, że władze włoskiego regionu Lombardia wystosowały apel, aby ci mediolańczycy, którzy są przeziębieni lub mają podwyższoną temperaturę, odizolowali się od pozostałych członków rodziny. Jak wyjaśnia, zgodnie z nową strategią tamtejszych władz ci, którzy mają objawy grypowe, ale nie zostali zbadani na obecność koronawirusa, powinni zostać uznani za osoby z podejrzeniem Covid-19.

"To są chorzy w naszych domach, którzy dotąd wymknęli się oficjalnym statystykom" - zaznaczył mediolański dziennik, dodając, że niektórzy z tych chorych docierają do szpitala już w ciężkim stanie.

Na mocy nowego rozporządzenia lekarze mają stale monitorować chorych z podejrzanymi objawami, a nawet stworzyć ich mapę. Ta aktywna obserwacja ma polegać na codziennych telefonach oraz przede wszystkim na przekazaniu każdemu pulsoksymetru, służącego do bezinwazyjnego monitorowania nasycenia krwi tlenem. Dzięki temu lekarz dowie się, komu brakuje tlenu i kto z tego powodu musi trafić do szpitala. (PAP)

8:40

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

8:28

Brytyjski rząd wprowadził wczoraj wieczorem radykalne ograniczenia w poruszaniu się, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Opuszczanie domów jest dozwolone tylko w ściśle określonych celach i zgromadzenia większe niż dwie osoby zostają zakazane.

8:18

W których województwach było do tek pory najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem? Dane statystyczne na dzień 23 marca 2020.

7:20

W szpitalu w Wolicy pod Kaliszem od ponad 70 osób, w tym 54 pacjentów, pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa. W tej placówce przez kilka dni przebywała 37-letnia kobieta, która miała objawy bakteryjnego zapalenia płuc i u której następnie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pacjentka zmarła w szpitalu w Poznaniu.

Szpital w Wolicy został zamknięty i wprowadzono reżim sanitarny. Oznacza to, że nikt nie może opuścić placówki. Kwarantanną objęto około 130 osób.

– Oczywiście ta liczba może ulec zmianie. Cały czas trwa dochodzenie epidemiologiczne i cały czas szukamy osób, które mogą mieć kontakt z tą panią – poinformowała Anna Napierała, p.o. państwowego powiatowego inspektora w Kaliszu.

Wideo: TVN 24 / x-news

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tadek68 / 24 marca 2020 r. o 12:35
+3
Władze Mediolanu uznały objawy grypowe za zrównane z covid-19. A u nas, śp Księdza z Białopola, nie zbadanego, ciężka niewydolność oddechowa, wiozą zwykłą karetką do zwykłego szpitala na zwykły oddział, kładą wśród ciężko chorych. Nikt nie pyta dla czego i co na to kodeks karny, objawy covida zna nawet dziecko z internetu i tvinfo, a robi się cyrk i zagrożenie dla ludzi zgodnie z procedurami. Bo się sam nie zbadał i nie rozpoznał covida.
Avatar
Motormaxx / 24 marca 2020 r. o 23:41
+1
W obliczu zagrożenia śmiercią milionów ludzi wszyscy powinni się zjednoczyć i podjąć walkę ze wspólnym wrogiem życia i zdrowia. Niektórzy jednak ciągle walczą o władzę i wpływy i POlityka przesłania im zdrowy rozsądek. To jest przerażające. Jedni chcą wyborów nawet po trupach, za chwilę zaproponują, żeby ci którzy umarli jeśli rusza im się choć jeden palec mogli podpisać się na liście i zagłosować a drudzy cały czas szukają haka na tych pierwszych i wszystko zrobią żeby tylko POdstawić im nogę. Polskie piekiełko, polityka, kasa, władza i zero szacunku do ludzi... I co bardziej przerażające do ludzkiego życia...
W obliczu zagrożenia śmiercią milionów ludzi wszyscy powinni się zjednoczyć i podjąć walkę ze wspólnym wrogiem życia i zdrowia. Niektórzy jednak ciągle walczą o władzę i wpływy i POlityka przesłania im zdrowy rozsądek. To jest przerażające. Jedni chcą wyborów nawet po trupach, za chwilę zaproponują, żeby ci którzy umarli jeśli rusza im się choć jeden palec mogli podpisać się na liście i zagłosować a drudzy cały czas szukają haka na tych pierwszych i wszystko zrobią żeby tylko POdstawić im nogę. Polskie piekiełko, polityka, kasa, władza i zer... rozwiń
Avatar
Motormaxx / 24 marca 2020 r. o 23:41
+1
W obliczu zagrożenia śmiercią milionów ludzi wszyscy powinni się zjednoczyć i podjąć walkę ze wspólnym wrogiem życia i zdrowia. Niektórzy jednak ciągle walczą o władzę i wpływy i POlityka przesłania im zdrowy rozsądek. To jest przerażające. Jedni chcą wyborów nawet po trupach, za chwilę zaproponują, żeby ci którzy umarli jeśli rusza im się choć jeden palec mogli podpisać się na liście i zagłosować a drudzy cały czas szukają haka na tych pierwszych i wszystko zrobią żeby tylko POdstawić im nogę. Polskie piekiełko, polityka, kasa, władza i zero szacunku do ludzi... I co bardziej przerażające do ludzkiego życia...
W obliczu zagrożenia śmiercią milionów ludzi wszyscy powinni się zjednoczyć i podjąć walkę ze wspólnym wrogiem życia i zdrowia. Niektórzy jednak ciągle walczą o władzę i wpływy i POlityka przesłania im zdrowy rozsądek. To jest przerażające. Jedni chcą wyborów nawet po trupach, za chwilę zaproponują, żeby ci którzy umarli jeśli rusza im się choć jeden palec mogli podpisać się na liście i zagłosować a drudzy cały czas szukają haka na tych pierwszych i wszystko zrobią żeby tylko POdstawić im nogę. Polskie piekiełko, polityka, kasa, władza i zer... rozwiń
Avatar
tadek68 / 24 marca 2020 r. o 12:35
+3
Władze Mediolanu uznały objawy grypowe za zrównane z covid-19. A u nas, śp Księdza z Białopola, nie zbadanego, ciężka niewydolność oddechowa, wiozą zwykłą karetką do zwykłego szpitala na zwykły oddział, kładą wśród ciężko chorych. Nikt nie pyta dla czego i co na to kodeks karny, objawy covida zna nawet dziecko z internetu i tvinfo, a robi się cyrk i zagrożenie dla ludzi zgodnie z procedurami. Bo się sam nie zbadał i nie rozpoznał covida.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Tomasz Witkowski rozpoczął dzisiaj protest przed siedzibą ZUS w Zamościu. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie może otrzymać postojowego – 2080 zł. Sprawa otarła się nawet o ministerstwo.

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.