Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

22 stycznia 2020 r.
8:19

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji

74 36 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Ordynator kardiologii szpitala wojewódzkiego przy Kraśnickiej w Lublinie miał zrezygnować z funkcji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o planowane przez dyrekcję zmiany kadrowe w związku z programem naprawczym – zakładają one m.in. redukcję etatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegły piątek, po spotkaniu ze związkiem zawodowym lekarzy, dyrektor tłumaczył, że kształt zmian kadrowych na poszczególnych oddziałach będzie w dużej mierze zależał od ordynatorów. Pisaliśmy o tym szerzej w poniedziałkowym wydaniu.

– Chcemy na razie wprowadzić łagodniejsze rozwiązania, np. zmniejszanie wymiaru etatu. Będzie to np. zależało od zaangażowania konkretnego pracownika, które będzie oceniał ordynator – zaznaczył Krzysztof Skubis, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Zapewnił, że na razie nie ma mowy o redukcji etatów. Zastrzegł jednak, że będzie zachęcać pracowników, którzy osiągnęli już odpowiedni wiek, żeby przechodzili na emeryturę.

– Tym, którzy zdecydują się na to do końca stycznia, proponujemy trzykrotność wynagrodzenia, a do końca lutego – dwukrotność. Im szybciej wejdą w życie te zmiany, tym lepiej – tłumaczy dyrektor.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie od lekarzy ze szpitala przy Kraśnickiej, szef oddziału kardiologii nie chciał się zgodzić na redukcję etatów w swoim zespole, dlatego zrezygnował. Wczoraj po południu, kiedy otrzymaliśmy tę informację, nie udało nam się skontaktować z ordynatorem. Miał wyłączony telefon.

– Nie dotarła do mnie oficjalna informacja na ten temat – powiedział nam wczoraj dyr. Skubis. – Jesteśmy w trakcie uzgodnień z ordynatorami, co do zmian na oddziałach – dodał.

– Presja, którą stworzył dyrektor jest ogromna i nie każdy może ją wytrzymać. Ludzie boją się o pracę. Co ciekawe, nie do końca jest tak, że do redukcji typowane są tylko osoby, które zbliżają się do wieku emerytalnego. Pod uwagę bierze się też innych pracowników. Tak jest na wielu oddziałach – mówił nam wczoraj jeden z lekarzy z oddziału neurologii. – Na takich gwałtownych zmianach straci szpital, a przede wszystkim pacjenci. Przecież ten sam zespół lekarzy pracuje zarówno na oddziale, jak i w poradni. Jeśli w tym momencie są tam ogromne kolejki, to kto przyjmie tych ludzi, jeśli lekarzy będzie jeszcze mniej? – denerwuje się lekarz.

Szpital przy Kraśnickiej musi realizować tzw. program naprawczy, bo tonie w długach, które przekroczyły już 360 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 10:01
+40
Wielki szacunek dla Pana Doktora. Nie chce firmować swoim nazwiskiem likwidacji łóżek, wydłużania kolejek na zabiegi kardiologiczne i do poradni, które i tak są już bardzo długie, dla mieszkańców Lublina i okolic.
Avatar
zazer / 22 stycznia 2020 r. o 12:05
+27
to juz sa jaja Zeby taki lekarz odchodzil Pan grzywna to specjalista wysokiej klasy Dzieki niemu zyje Ludzie opanujcie sie Zatrzymajcie tego lekarza w szpitalu
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 11:26
+24
Szok Likwidacja łóżek i to jeszcze na kardiologii!!!! parodia Leczmy zawały w domu, może ktoś to przeżyje.
Avatar
gość / 22 stycznia 2020 r. o 10:17
+18
Władza rady sobie nie daje,koryto silniejsze.
Avatar
Ja / 22 stycznia 2020 r. o 08:42
+18
Kardiolodzy pisowski matolku.
Avatar
pacjent / 22 stycznia 2020 r. o 09:56
+16
Lekarze powinni dużo zarabiać aby praca w polsce również była dla nich atrakcyjna, a to ważne przecież dla nas pacjentów
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 08:49
+15
SMRÓD obornika Janowskiej Stadniny dociera wszędzie -nic tylko gratulacje dla dobrej zmiany !!!!!!
Avatar
gość / 22 stycznia 2020 r. o 10:01
+12
Pan Prezydent w czasie wizyty w Opolu Lubelskim mówił, że służba zdrowia jest w doskonałej kondycji. Chyba to prawda bo ludzie bili brawo i skandowali Andrzej, Andrzej.
Avatar
234 / 22 stycznia 2020 r. o 09:37
+12
A kto bedzie leczył  większośc ma specjalizacji  na które młodzi muszą pracować wiele lat jeszcze, może przerzedzic administacje co bedzie z dużym pożytkiem
Avatar
Jack / 22 stycznia 2020 r. o 09:13
+11
SMRÓD obornika Janowskiej Stadniny dociera wszędzie  -nic tylko gratulacje dla dobrej zmiany  !!!!!!
 Szpital miał problemy również przed "dobrą zmianą", płytkie jest ocenianie rzeczywistości która jest nieco bardzej złożona niż ci się wydaje jedynie pod kątem politycznym
Avatar
jj / 2 lutego 2020 r. o 10:03
0
Szpital warto byłoby uratować nawet kosztem np. nowych budynków dla urzędu miasta i innych instytucji.
Poziom idiotyzmu ludzi tu komentujących jest przerażająca. Co ma Urząd Miasta do Szpitala na Kraśnickich?????????????
Avatar
Koziołek lubelski / 22 stycznia 2020 r. o 21:48
0
Szpital warto byłoby uratować nawet kosztem np. nowych budynków dla urzędu miasta i innych instytucji. Gdyby ktoś pomyślał, nawet pewnie po dwa zera zrzuciły się każdy mieszkaniec i byłaby jedna bańka mniej. Maszt sterczy, a nawierzchnia głównych ulic dziurawa... Umów nikt nie daje, a pracowników będą ściągać... Miasto inspiracji...ale raczej na treny, bo zdrowie, które jest najważniejsze czeka w kolejce na końcu, zapisane na następny rok...
Avatar
janusz / 22 stycznia 2020 r. o 18:44
+8
panie ordynatorze jest pan wielki Uratowal pan mojego ojca a mnie leczy Pozdrawiam pana i zal mi ze polityka weszla do szpitala Mendy pisowskie wykoncza wszystko
Avatar
asdf / 22 stycznia 2020 r. o 18:43
+1
antypolska nagonka trwa w najlepsze, ponieważ to nie Tusk, ale obecny rząd znalazł elastyczne rozwiązania zarówno na uzdrowienie stanu służby zdrowia, jak i samych roszczeniowych konowałów, co tylko więcej i więcej chcą do portfeli! Teraz skończyło się szantażowanie Polaków, a nadszedł czas pracy dla narodu! Innowacyjne i atrakcyjne dla lekarzy rozwiązania nie znajdują odpowiedników w żadnym zakątku świata, ale im nadal mało! Niech mniej TVN24 a więcej prawdy i rzetelności posłuchają, to może oczy im się otworzą! Już teraz widać, że dawni emigrujący lekarze wracają do kraju i maja się bardzo dobrze. Po nich powrócą kolejni i kolejni, bo Polska chce dać im opiekę i zajecie!
 Zapisałem sobie pański komentarz. W przyszlości posłuży jako dowod naiwności wyborców PiS.
 Zapisałem sobie pański komentarz. W przyszlości posłuży jako dowod naiwności wyborców PiS. rozwiń
Avatar
Pacjentka / 22 stycznia 2020 r. o 18:27
+2
Zdajesz sobie sprawę, jakie doświadczenie mają ci lekarze? Jaką wiedzę zdobyli przez wszystkie lata pracy? Ja osobiście wolałabym leczyć się u takiego lekarza niż tego świeżo po studiach. 
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 17:50
+4
Na Rydzyka i ***zję jest ale na służbę zdrowia już nie
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 17:09
-2
To jest niemożliwe. 1 lekarz na 1 pacjenta?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 15:35
+10
"Szpital miał problemy również przed "dobrą zmianą", płytkie jest ocenianie rzeczywistości która jest nieco bardzej złożona niż ci się wydaje jedynie pod kątem politycznym" Przecież te długi to nie powstały w rok czy dwa... To proces długofalowy,  w końcu chcą to jakoś ruszyć, tylko obrali złą drogę. Bo zmniejszanie ilości łóżek spowoduje jeszcze gorsze warunki dla pacjentów... umrą po prostu prostu w domu, bo w przychodniach kolejki kosmiczne... A przez zwolnienia na pewno się nie zmniejszą. 
Avatar
Henryk / 22 stycznia 2020 r. o 15:13
+1
Ten szpital ma dotacje i z ministerstwa zdrowia i z ministerstwa szkolnictwa wyższego więc nie ma porównania
Avatar
TOMASZ / 22 stycznia 2020 r. o 14:26
-31
TUSK TYLE NAKRADL Z ORFE I AMBER GOLD TO MOZE POMOZE SZPITALOWI PRZECIEZ JEST TAK BARDZO ''ZATROSKANY''O SWOJ KRAJ
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Autobus komunikacji miejskiej potrącił rowerzystę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło dziś rano w Lublinie na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Sowińskiego.

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach
galeria

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach

Początek przygotowań Pszczółki Startu Lublin zbiegł się z przykrą informacją – „czerwono-czarni” nie zagrają w FIBA Europe Cup

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

37 tysięcy norek Damiana Kamińskiego z Wisznic wciąż żyje, chociaż służby weterynaryjne nakazały ich wybicie. Niewykluczone, że hodowca pozwie państwo polskie, bo nie przysługuje mu odszkodowanie.

Moda męska – eleganckie chinosy

Moda męska – eleganckie chinosy

Podejście i praca nad swoim indywidualnym stylem ubierania jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Ludzie wyrażają swój charakter i upodobania poprzez wybierane elementy garderoby. Liczą się nie tylko dodatki, ale także kroje i kolory na które decydujemy się na co dzień. Dobrze ubrany mężczyzna wygląda elegancko na co dzień oraz profesjonalnie w pracy. Odpowiednio zestawione ubrania podkreślą atuty sylwetki i ukryją ewentualne jej mankamenty. Aby wyglądać schludnie należy pamiętać nie tylko o wyprasowaniu koszuli, ale również o odpowiednim dobraniu wzorów czy kolorów, by nie wyglądać zbyt krzykliwie.

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin mieli niewiele do powiedzenia w pierwszym półfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanym na torze nad Bystrzycą. We wtorek zajęli trzecie miejsce, wyraźnie przegrywając z drużynami z Częstochowy i Wrocławia

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online
28 lipca 2021, 19:00

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online

To będzie już piąte spotkanie z cyklu "Kobiety" realizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie. 28 lipca o godz. 19 na profilu Facebook Jarmarku Jagiellońskiego poznamy członkinie zespołu "Jutrzenka".

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Zatruta dymem kobieta trafiła do szpitala z płonącego mieszkania na Starym Mieście. O jej życie walczyli strażacy. Pozostali lokatorzy kamienicy wrócili już do swoich mieszkań.

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

18-latek wtargnął w nocy na tory kolejowe i został potrącony przez jadącą lokomotywę. Nastolatek zginął na miejscu.

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Sprawdzany, co słychać u kolejnego spadkowicza. Tym razem chodzi o Stal Kraśnik. Niebiesko-żółci mają nowego prezesa, trenera i będą mieli zupełnie nowy zespół. Najbliższe lata klub chce poświecić na odbudowę drużyny, a o jej sile mają coraz bardziej stanowić zawodnicy z Kraśnika i okolic.

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Jeśli nie pomogą pokojowe formy sprzeciwu, nie wykluczamy strajku – zapowiadają związkowcy z wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Nie zgadzają się na przejęcie ich placówki przez Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie

Kiermasz Rękodzieła w Puławach
1 sierpnia 2021, 10:00

Kiermasz Rękodzieła w Puławach

Klub Twórców Ludowych w Puławach zaprasza do odwiedzenia kolejnego w te wakacje Kiermaszu Rękodzieła. Najbliższa odsłona inicjatywy odbędzie się 1 sierpnia w godz. 10-17 na placu przed Domem Chemika.

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!
film

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Wioślarska czwórka podwójna - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - wywalczyły ostatniej nocy czasu polskiego srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest to pierwszy sukces biało-czerwonej reprezentacji na tej imprezie

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"

Anoreksja, bulimia, kompulsywne zajadanie stanowią wśród nastolatków olbrzymi problem. Sytuację pogorszył jeszcze lockdown. - Chciałam być idealna. Idealną córką, uczennicą, koszykarką, żeglarką, tancerką – opowiada jedna z bohaterek naszego reportażu.

Lubelskie. Rekordowe ceny malin w skupach. Złodzieje ukradli z kilku pól ponad tonę owoców
Pierwsza strona Dziennika
galeria

Lubelskie. Rekordowe ceny malin w skupach. Złodzieje ukradli z kilku pól ponad tonę owoców

Rekordowo wysoka cena za maliny. Kilogram tych owoców w skupie oscyluje na poziomie 12-13 złotych za kilogram. Okazuje się, że tak wysoka cena wcale nie musi oznaczać dobrych wiadomości dla producentów. Problemem jest brak pracowników na plantacjach. A także… złodzieje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!