Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

22 stycznia 2020 r.
8:19

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji

74 36 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Ordynator kardiologii szpitala wojewódzkiego przy Kraśnickiej w Lublinie miał zrezygnować z funkcji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o planowane przez dyrekcję zmiany kadrowe w związku z programem naprawczym – zakładają one m.in. redukcję etatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegły piątek, po spotkaniu ze związkiem zawodowym lekarzy, dyrektor tłumaczył, że kształt zmian kadrowych na poszczególnych oddziałach będzie w dużej mierze zależał od ordynatorów. Pisaliśmy o tym szerzej w poniedziałkowym wydaniu.

– Chcemy na razie wprowadzić łagodniejsze rozwiązania, np. zmniejszanie wymiaru etatu. Będzie to np. zależało od zaangażowania konkretnego pracownika, które będzie oceniał ordynator – zaznaczył Krzysztof Skubis, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Zapewnił, że na razie nie ma mowy o redukcji etatów. Zastrzegł jednak, że będzie zachęcać pracowników, którzy osiągnęli już odpowiedni wiek, żeby przechodzili na emeryturę.

– Tym, którzy zdecydują się na to do końca stycznia, proponujemy trzykrotność wynagrodzenia, a do końca lutego – dwukrotność. Im szybciej wejdą w życie te zmiany, tym lepiej – tłumaczy dyrektor.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie od lekarzy ze szpitala przy Kraśnickiej, szef oddziału kardiologii nie chciał się zgodzić na redukcję etatów w swoim zespole, dlatego zrezygnował. Wczoraj po południu, kiedy otrzymaliśmy tę informację, nie udało nam się skontaktować z ordynatorem. Miał wyłączony telefon.

– Nie dotarła do mnie oficjalna informacja na ten temat – powiedział nam wczoraj dyr. Skubis. – Jesteśmy w trakcie uzgodnień z ordynatorami, co do zmian na oddziałach – dodał.

– Presja, którą stworzył dyrektor jest ogromna i nie każdy może ją wytrzymać. Ludzie boją się o pracę. Co ciekawe, nie do końca jest tak, że do redukcji typowane są tylko osoby, które zbliżają się do wieku emerytalnego. Pod uwagę bierze się też innych pracowników. Tak jest na wielu oddziałach – mówił nam wczoraj jeden z lekarzy z oddziału neurologii. – Na takich gwałtownych zmianach straci szpital, a przede wszystkim pacjenci. Przecież ten sam zespół lekarzy pracuje zarówno na oddziale, jak i w poradni. Jeśli w tym momencie są tam ogromne kolejki, to kto przyjmie tych ludzi, jeśli lekarzy będzie jeszcze mniej? – denerwuje się lekarz.

Szpital przy Kraśnickiej musi realizować tzw. program naprawczy, bo tonie w długach, które przekroczyły już 360 mln zł.

e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 10:01
+40
Wielki szacunek dla Pana Doktora. Nie chce firmować swoim nazwiskiem likwidacji łóżek, wydłużania kolejek na zabiegi kardiologiczne i do poradni, które i tak są już bardzo długie, dla mieszkańców Lublina i okolic.
Avatar
zazer / 22 stycznia 2020 o 12:05
+27
to juz sa jaja Zeby taki lekarz odchodzil Pan grzywna to specjalista wysokiej klasy Dzieki niemu zyje Ludzie opanujcie sie Zatrzymajcie tego lekarza w szpitalu
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 11:26
+24
Szok Likwidacja łóżek i to jeszcze na kardiologii!!!! parodia Leczmy zawały w domu, może ktoś to przeżyje.
Avatar
gość / 22 stycznia 2020 o 10:17
+18
Władza rady sobie nie daje,koryto silniejsze.
Avatar
Ja / 22 stycznia 2020 o 08:42
+18
Kardiolodzy pisowski matolku.
Avatar
pacjent / 22 stycznia 2020 o 09:56
+16
Lekarze powinni dużo zarabiać aby praca w polsce również była dla nich atrakcyjna, a to ważne przecież dla nas pacjentów
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 08:49
+15
SMRÓD obornika Janowskiej Stadniny dociera wszędzie -nic tylko gratulacje dla dobrej zmiany !!!!!!
Avatar
gość / 22 stycznia 2020 o 10:01
+12
Pan Prezydent w czasie wizyty w Opolu Lubelskim mówił, że służba zdrowia jest w doskonałej kondycji. Chyba to prawda bo ludzie bili brawo i skandowali Andrzej, Andrzej.
Avatar
234 / 22 stycznia 2020 o 09:37
+12
A kto bedzie leczył  większośc ma specjalizacji  na które młodzi muszą pracować wiele lat jeszcze, może przerzedzic administacje co bedzie z dużym pożytkiem
Avatar
Jack / 22 stycznia 2020 o 09:13
+11
SMRÓD obornika Janowskiej Stadniny dociera wszędzie  -nic tylko gratulacje dla dobrej zmiany  !!!!!!
 Szpital miał problemy również przed "dobrą zmianą", płytkie jest ocenianie rzeczywistości która jest nieco bardzej złożona niż ci się wydaje jedynie pod kątem politycznym
Avatar
jj / 2 lutego 2020 o 10:03
0
Szpital warto byłoby uratować nawet kosztem np. nowych budynków dla urzędu miasta i innych instytucji.
Poziom idiotyzmu ludzi tu komentujących jest przerażająca. Co ma Urząd Miasta do Szpitala na Kraśnickich?????????????
Avatar
Koziołek lubelski / 22 stycznia 2020 o 21:48
0
Szpital warto byłoby uratować nawet kosztem np. nowych budynków dla urzędu miasta i innych instytucji. Gdyby ktoś pomyślał, nawet pewnie po dwa zera zrzuciły się każdy mieszkaniec i byłaby jedna bańka mniej. Maszt sterczy, a nawierzchnia głównych ulic dziurawa... Umów nikt nie daje, a pracowników będą ściągać... Miasto inspiracji...ale raczej na treny, bo zdrowie, które jest najważniejsze czeka w kolejce na końcu, zapisane na następny rok...
Avatar
janusz / 22 stycznia 2020 o 18:44
+8
panie ordynatorze jest pan wielki Uratowal pan mojego ojca a mnie leczy Pozdrawiam pana i zal mi ze polityka weszla do szpitala Mendy pisowskie wykoncza wszystko
Avatar
asdf / 22 stycznia 2020 o 18:43
+1
antypolska nagonka trwa w najlepsze, ponieważ to nie Tusk, ale obecny rząd znalazł elastyczne rozwiązania zarówno na uzdrowienie stanu służby zdrowia, jak i samych roszczeniowych konowałów, co tylko więcej i więcej chcą do portfeli! Teraz skończyło się szantażowanie Polaków, a nadszedł czas pracy dla narodu! Innowacyjne i atrakcyjne dla lekarzy rozwiązania nie znajdują odpowiedników w żadnym zakątku świata, ale im nadal mało! Niech mniej TVN24 a więcej prawdy i rzetelności posłuchają, to może oczy im się otworzą! Już teraz widać, że dawni emigrujący lekarze wracają do kraju i maja się bardzo dobrze. Po nich powrócą kolejni i kolejni, bo Polska chce dać im opiekę i zajecie!
 Zapisałem sobie pański komentarz. W przyszlości posłuży jako dowod naiwności wyborców PiS.
 Zapisałem sobie pański komentarz. W przyszlości posłuży jako dowod naiwności wyborców PiS. rozwiń
Avatar
Pacjentka / 22 stycznia 2020 o 18:27
+2
Zdajesz sobie sprawę, jakie doświadczenie mają ci lekarze? Jaką wiedzę zdobyli przez wszystkie lata pracy? Ja osobiście wolałabym leczyć się u takiego lekarza niż tego świeżo po studiach. 
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 17:50
+4
Na Rydzyka i ***zję jest ale na służbę zdrowia już nie
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 17:09
-2
To jest niemożliwe. 1 lekarz na 1 pacjenta?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 15:35
+10
"Szpital miał problemy również przed "dobrą zmianą", płytkie jest ocenianie rzeczywistości która jest nieco bardzej złożona niż ci się wydaje jedynie pod kątem politycznym" Przecież te długi to nie powstały w rok czy dwa... To proces długofalowy,  w końcu chcą to jakoś ruszyć, tylko obrali złą drogę. Bo zmniejszanie ilości łóżek spowoduje jeszcze gorsze warunki dla pacjentów... umrą po prostu prostu w domu, bo w przychodniach kolejki kosmiczne... A przez zwolnienia na pewno się nie zmniejszą. 
Avatar
Henryk / 22 stycznia 2020 o 15:13
+1
Ten szpital ma dotacje i z ministerstwa zdrowia i z ministerstwa szkolnictwa wyższego więc nie ma porównania
Avatar
TOMASZ / 22 stycznia 2020 o 14:26
-31
TUSK TYLE NAKRADL Z ORFE I AMBER GOLD TO MOZE POMOZE SZPITALOWI PRZECIEZ JEST TAK BARDZO ''ZATROSKANY''O SWOJ KRAJ
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 7

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!