Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

19 kwietnia 2020 r.
20:19

Padł dzienny rekord zakażeń w Polsce. Ministerstwo tłumaczy przyczynę

Autor: Zdjęcie autora eb PAP
31 18 A A
(fot. Archiwum )

Tylko w niedzielę zarejestrowano w Polsce 545 zachorowań na koronawirusa. To dzienny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, skąd ten wzrost.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To najwyższy dzienny wzrost zachorowań od początku pojawienia się pierwszego przypadku COVID–19 w Polsce, czyli od 4 marca. Liczba zakażonych wzrosła tym samym do 9287.

Okazuje się że wzrost liczby zakażeń koronawirusem wiąże się z wykryciem trzech nowych ognisk. Dotyczą one ośrodków opieki długoterminowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) i Czernichowie (woj. śląskie) oraz szpitala w Jastrzębiu–Zdroju (woj. śląskie

Ministerstwo Zdrowia podkreśla jednocześnie, że na ten wzrost zakażeń nie miały wpływu Święta Wielkanocne.

"Nie odnotowaliśmy żadnej skali wzrostowej po świętach. Dni, w których mamy więcej przypadków są związane z pojawiającymi się ogniskami zakażeń w domach pomocy społecznej lub ośrodkach dla ciężko chorych i przewlekle chorych. Zdecydowanie pokazuje to, że w zakresie tych placówek trzeba podejmować dalsze konsekwentne działania" – podkreśla rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

W jego ocenie, rozprzestrzenianie się koronawirusa najczęściej jest spowodowane przemieszczaniem się personelu oraz odwiedzinami pensjonariuszy, które teraz są zabronione.

Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w 20 DPS–ach, co stanowi 2,4 proc. ogółu tych placówek.

Łącznie niedzielny bilans wyniósł: 545 nowe przypadki koronawirusa i 13 zgonów.

Sytuacja w województwie lubelskim

Zdaniem wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki sytuacja epidemiologiczna w województwie  jest stabilna. "Utrzymuje się tendencja zwiększania się różnicy wskaźnika zapadalności w naszym województwie w stosunku do średniej krajowej" - czytamy na facebookowej stronie Urzedu.

"Pocieszające jest również to, że aktualna liczba zakażonych rośnie stosunkowo wolno dzięki wzrastającej liczbie ozdrowieńców, przy stałej od 11 kwietnia liczbie zgonów. Dwa najbliższe dni ujawnią obraz naszych zachowań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jeśli nie nastąpi dynamiczny wzrost zakażeń w tych dniach, jest szansa na utrzymanie powyższych tendencji, oczywiście przy utrzymaniu dyscypliny zachowań, szczególnie w warunkach zniesienia pewnych ograniczeń"- podaje wojewoda lubelski. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motormaxx / 19 kwietnia 2020 r. o 20:39
+31
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
Avatar
maria-antonina / 19 kwietnia 2020 r. o 20:48
+12
A mnie interesuje stan w jakim znajdują się DPS -y w naszym województwie.Takie dane świadczą o zaradności służb województwa i Wojewody.
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 10:33
+7
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań.
soczku  -  "To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu" - czytaj ze zrozumieniem
Czytam ze zrozumieniem. To ty - jak zwykle - klepniesz jakiś debilizm, a potem nie potrafisz się przyznać do tego, tylko brniesz w zaparte. Nowogrodzka ci daje kiepskie cytaty do wrzucania. Może na jakimś forum TVPiS to zadziała, ale nie tam, gdzie czytają i komentują ludzie rozumni.
 Do lubelskiej e__K__ipy  soczku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie "rządu  PiS" - skoro Polsce walka rządu z wirusem jest do bani, tak? To jedźcie do  Unii np. w rejon Lombardii albo do Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)!
 Do lubelskiej e__K__ipy  soczku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie "rządu  PiS" - skoro Polsce walka rządu z wirusem jest do bani, tak? To jedźcie do  Unii np. w rejon Lombardii albo do Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)! rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 09:39
+4
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej ! rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 09:08
+3
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
  pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 09:00
+3
Ludzie odkryli Amerykę. Więcej testów, więcej znalezionych przypadków. Normalnie objawienie. Najfajniejsze w tej zabawie jest to, że nadal w Polsce robi się mniej testów przez dwa tygodnie jak dziennie w krajach Zachodu. I co tu tłumaczyć. Metoda na strusia nie działa. Co widać po dpsach.
Dokładnie. Podejście PiSowskiego rządu uspokaja jedynie widzów TVPiS. Rzuciłem ostatnio okiem na ich Wiadomości - to jest jakaś kompletna porażka. Z rzetelnością dziennikarską nie ma to nic wspólnego. Za takie rzeczy powinno się gnić w więzieniu po kres swych dni.
Do e_K_ipy  soku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie PiS - skoro Polsce walka z wirusem jest do bani tak? To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)!
Do e_K_ipy  soku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie PiS - skoro Polsce walka z wirusem jest do bani tak? To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)! rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:12
+1
lewackie soczki z buraka - ma coś dla Was, baaaardzo wykrztuśne :) wSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześladowcza u ciebie występuje? Jak u twojego wodzusia?
Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześlado... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 08:01
+1
Ludzie odkryli Amerykę. Więcej testów, więcej znalezionych przypadków. Normalnie objawienie. Najfajniejsze w tej zabawie jest to, że nadal w Polsce robi się mniej testów przez dwa tygodnie jak dziennie w krajach Zachodu. I co tu tłumaczyć. Metoda na strusia nie działa. Co widać po dpsach.
Dokładnie. Podejście PiSowskiego rządu uspokaja jedynie widzów TVPiS. Rzuciłem ostatnio okiem na ich Wiadomości - to jest jakaś kompletna porażka. Z rzetelnością dziennikarską nie ma to nic wspólnego. Za takie rzeczy powinno się gnić w więzieniu po kres swych dni.
Dokładnie. Podejście PiSowskiego rządu uspokaja jedynie widzów TVPiS. Rzuciłem ostatnio okiem na ich Wiadomości - to jest jakaś kompletna porażka. Z rzetelnością dziennikarską nie ma to nic wspólnego. Za takie rzeczy powinno się gnić w więzieniu po kres swych dni. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec081984 / 19 kwietnia 2020 r. o 21:01
+1
A moim zdaniem więcej zachorowań jest związanych ze świętami pewnie nie jeden święta spędził z rodziną czy w kościele na mszy albo lany poniedziałek. Ale i tak fala zachorowań dopiero za tydzień od otworzenia galerii lasów i parków jak ludzie wylegną całymi tabunami bo przecież już wolno zagrożenia nie ma tak w TVPis mówią to na pewno prawda
Avatar
fillip75 / 20 kwietnia 2020 r. o 00:59
0
Ludzie odkryli Amerykę. Więcej testów, więcej znalezionych przypadków. Normalnie objawienie. Najfajniejsze w tej zabawie jest to, że nadal w Polsce robi się mniej testów przez dwa tygodnie jak dziennie w krajach Zachodu. I co tu tłumaczyć. Metoda na strusia nie działa. Co widać po dpsach.
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:12
+1
lewackie soczki z buraka - ma coś dla Was, baaaardzo wykrztuśne :) wSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześladowcza u ciebie występuje? Jak u twojego wodzusia?
Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześlado... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 19:04
-2
lewackie soczki z buraka - ma coś dla Was, baaaardzo wykrztuśne :) wSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Avatar
olol / 20 kwietnia 2020 r. o 18:13
-4
"jedźcie do Lombardii" - typowy whataboutism, nieważne jak jest u nas, łolaboga, patrzcie, jak źle jest gdzie indziej, no już, odwróćcie swoją uwagę od istoty problemu
Avatar
olol / 20 kwietnia 2020 r. o 18:10
-4
Aaron, pisowski troll, dzielnie pracuje na wypłatę. tylko posiłki niewygodnie się je przez tubę
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 10:35
-4
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań.
soczku  -  "To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu" - czytaj ze zrozumieniem
Czytam ze zrozumieniem. To ty - jak zwykle - klepniesz jakiś debilizm, a potem nie potrafisz się przyznać do tego, tylko brniesz w zaparte. Nowogrodzka ci daje kiepskie cytaty do wrzucania. Może na jakimś forum TVPiS to zadziała, ale nie tam, gdzie czytają i komentują ludzie rozumni.
Do lubelskiej e__K__ipy  soczku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie "rządu  PiS" - skoro Polsce walka rządu z wirusem jest do bani, tak? To jedźcie do  Unii np. w rejon Lombardii albo do Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)!
Widzę, że działajsz już na 110% typowego trolla - nie masz co napisać, to wrzucasz wklejkę ze swojego innego wpisu. Żenujące, jak cały ten twój PiS.
Widzę, że działajsz już na 110% typowego trolla - nie masz co napisać, to wrzucasz wklejkę ze swojego innego wpisu. Żenujące, jak cały ten twój PiS. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 10:33
+7
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań.
soczku  -  "To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu" - czytaj ze zrozumieniem
Czytam ze zrozumieniem. To ty - jak zwykle - klepniesz jakiś debilizm, a potem nie potrafisz się przyznać do tego, tylko brniesz w zaparte. Nowogrodzka ci daje kiepskie cytaty do wrzucania. Może na jakimś forum TVPiS to zadziała, ale nie tam, gdzie czytają i komentują ludzie rozumni.
 Do lubelskiej e__K__ipy  soczku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie "rządu  PiS" - skoro Polsce walka rządu z wirusem jest do bani, tak? To jedźcie do  Unii np. w rejon Lombardii albo do Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)!
 Do lubelskiej e__K__ipy  soczku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie "rządu  PiS" - skoro Polsce walka rządu z wirusem jest do bani, tak? To jedźcie do  Unii np. w rejon Lombardii albo do Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)! rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 10:12
-1
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań.
soczku  -  "To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu" - czytaj ze zrozumieniem
Czytam ze zrozumieniem. To ty - jak zwykle - klepniesz jakiś debilizm, a potem nie potrafisz się przyznać do tego, tylko brniesz w zaparte. Nowogrodzka ci daje kiepskie cytaty do wrzucania. Może na jakimś forum TVPiS to zadziała, ale nie tam, gdzie czytają i komentują ludzie rozumni.
Czytam ze zrozumieniem. To ty - jak zwykle - klepniesz jakiś debilizm, a potem nie potrafisz się przyznać do tego, tylko brniesz w zaparte. Nowogrodzka ci daje kiepskie cytaty do wrzucania. Może na jakimś forum TVPiS to zadziała, ale nie tam, gdzie czytają i komentują ludzie rozumni. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 09:48
-1
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań.
Słuchaj, ciołku, bo inaczej już do ciebie nie mogę. GDZIE NAPISAŁEŚ COKOLWIEK O OGNISKU ZAKAŻENIA? Jesteś manipulantem i kłamiesz tak samo, jak PiS - wrzucasz jakiś debilny, wyrwany z kontekstu cytat, albo jakąś daną i dorabiasz do tego ideologię. Pracownik TVPiS, czy co? Oni robią dokładine to samo. Propaganda, jak za czasów Radia Erewań. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 09:46
-1
Ludzie odkryli Amerykę. Więcej testów, więcej znalezionych przypadków. Normalnie objawienie. Najfajniejsze w tej zabawie jest to, że nadal w Polsce robi się mniej testów przez dwa tygodnie jak dziennie w krajach Zachodu. I co tu tłumaczyć. Metoda na strusia nie działa. Co widać po dpsach.
Dokładnie. Podejście PiSowskiego rządu uspokaja jedynie widzów TVPiS. Rzuciłem ostatnio okiem na ich Wiadomości - to jest jakaś kompletna porażka. Z rzetelnością dziennikarską nie ma to nic wspólnego. Za takie rzeczy powinno się gnić w więzieniu po kres swych dni.
Do e_K_ipy  soku z buraka i reszty z  obsesją i fobią na punkcie PiS - skoro Polsce walka z wirusem jest do bani tak? To jedźcie do  Lombardii albo Madrytu!!!! Tam na miejskim lodowisku jeszcze troche miejsca na trumny zostalo! Wyjeżdżajcie do swojej oblubienicy troskliwej unii ;)!
Jestem Polakiem, Polska jest moją ojczyzną. Chcę mieć rozsądny rząd, który dba o obywateli, a nie urządza sobie w czasach pandemii wyborcze gierki i okłamuje ludzi w rządowej telewizji. Czemu miałbym jechać do Włoch albo Hiszpanii? I zdecyduj się po co, skoro w kolejnym wpisie twierdzisz, że w innych krajach (nie wykluczasz Hiszpanii ani Włoch) też śmiertelność na koronawirusa wynosi 0,7%.
Jestem Polakiem, Polska jest moją ojczyzną. Chcę mieć rozsądny rząd, który dba o obywateli, a nie urządza sobie w czasach pandemii wyborcze gierki i okłamuje ludzi w rządowej telewizji. Czemu miałbym jechać do Włoch albo Hiszpanii? I zdecyduj się po co, skoro w kolejnym wpisie twierdzisz, że w innych krajach (nie wykluczasz Hiszpanii ani Włoch) też śmiertelność na koronawirusa wynosi 0,7%. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 09:39
+4
Ministerstwo Zdrowia mogłoby opublikować statystykę odnośnie ogólnej liczby zgonów w marcu i kwietniu roku 2019 roku oraz marcu i kwietniu roku bieżącego z podziałem na schorzenia, na skutek których ludzie zmarli. Poza tym myślę, że dość interesująca mogłaby być statystyka odnośnie liczby zachorowań na grypę w analogicznym okresie oraz liczby zgonów z jej powodu.
pewnie jest podobna, jak w innych krajach - 0,7% zgonów powoduje 99% paniki i strachu na całym świecie.
Przed chwilą powołałeś się na Włochy i Hiszpanię. Tam też jest 0,7% zgonów? Czy ty jesteś normalny???
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej !
Termin "ognisko zkażenia" mówi ci coś?  Statystyki  o których pisałm dotyczyły średniej globalnej ! rozwiń