Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

26 września 2022 r.
21:20

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

(fot. Michał Siudziński)

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak Farbotka założyła Farbotkę?

– Przygodę z torebkami zaczęłam około 2009 roku. Najpierw to była potrzeba chwili. Sama potrzebowałam torebki i postanowiłam ją sobie uszyć. Moja praca spodobała się koleżankom, które zaczęły prosić o wykonanie torebek i dla nich. Kiedy zleceń zaczęło przybywać postanowiłam związać się z tym zawodowo. Najpierw sprzedawałam torebki na różnych ekobazarkach oraz na internetowych stronach dla artystów związanych z handmade. Potem zatrudniłam kilku pracowników i w 2011 roku założyłam firmę.

Szycie to pani zawód wyuczony?

– Absolutnie nie, ale towarzyszyło mi ono od zawsze. Moja mama, która jest krawcową zawsze bardzo dużo projektowała. W domu ciągle towarzyszyło mi szycie i uczyłam się go już od małego.

>>Złota Setka 2021 – dodatek Dziennika Wschodniego do pobrania w tym miejscu<<

Czy tego typu działalność ciężko założyć w małym mieście?

– Na pewno w metropoliach takich jak Warszawa czy Wrocław byłoby więcej stacjonarnych klientów. Być może łatwiej byłoby tam z reklamą. Ale ja nie mam kompleksu małomiasteczkowości. Wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że w miejscowościach takich jak Świdnik założenie każdej nowej firmy jest motorem napędowym rozwoju i miasta, i rozwoju osobistego. Ludzie się tu znają. Jest dużo chętnych do pomocy.

Sprzedaż Farbotki prowadzona jest głównie w internecie.

– Tak było od samego początku. Mamy tylko jeden punkt stacjonarny, do którego można przyjść i zobaczyć nasze produkty. Znajduje się on przy naszej pracowni w Świdniku, a jego powstanie zostało właściwie wymuszone przez nasze klientki. Chciały one mieć miejsce, w którym mogą obejrzeć torebki, dotknąć ich, przymierzyć, ale móc też po prostu spotkać się z nami.

Jak powstają projekty torebek?

– To też głównie zasługa klientek. Wcześniej prowadziłam badania rynku. Pokazywałam modele i pytałam, czy się podobają. Tak wyglądały moje początki. Zastanawiałam się też czego sama potrzebuję i to proponowałam. Na przykład gdy zostałam mamą szukałam lekkiej, wodoodpornej torby do wózka. Miałam w głowie pomysł, jak powinna ona wyglądać by była w pełni funkcjonalna, ale nic takiego nie mogłam zdobyć. Uszyłam ją więc sama. Teraz oferuję takie torebki, a zainteresowane mamy mogą je dodatkowo spersonalizować. Wracając zaś do samego projektowania to w tym momencie jesteśmy na takim etapie, że bardziej wsłuchujemy się w to, czego potrzebują nasze klientki. Oczywiście patrzymy też na to, co w danym sezonie jest modne chociażby ze względu na kolor czy fason. Zauważam jednak, że to co lubimy nosić nie zawsze idzie w parze z tym co jest aktualnie modne. Dlatego gdy projektujemy bardziej skupiamy się na klientach niż na trendach.

A co cieszy się największym zainteresowaniem?

– Zdecydowanie kolekcja torebek z wymiennymi klapkami. Wprowadziliśmy ją jakieś 8 lat temu i do dziś jest to hit. Mamy kilka modeli, do których oferujemy ogromną już kolekcję klapek o bardzo różnych kolorach i wzorach. Klientki mogą je sobie wymieniać dowolnie w zależności od nastroju, okazji czy ubioru. Dzięki temu torebka może się z nimi zmieniać każdego dnia.

Jakie są plany Farbotki na przyszłość?

– Na pewno dalszy rozwój, co nie będzie łatwe zwłaszcza jeśli myślimy o ciągłych zmianach np. podatkowych. Małym firmom jest w tym momencie bardzo trudno. Mam jednak nadzieję, że zdobyliśmy już na tyle silną markę, że mimo problemów otaczającego nas świata damy radę. Chociaż oczywiście trudno przewidzieć, co się jeszcze wydarzy. Nikt z nas nie przewidział np. covidu, który bardzo ograniczył sprzedaż. Jestem jednak przekonana, że nasza mała manufaktura jest na fali wznoszącej, mimo że liczymy się z tym, że zamówień może być wkrótce mniej, bo ludzie będą mieli zwyczajnie mniej pieniędzy. Nastrój, mimo wszystko, jest jednak optymistyczny.

ZŁOTA SETKA 2021 - POBIERZ PEŁNY RANKING NAJLEPSZYCH FIRM LUBELSZCZYZNY

(fot. Michał Siudziński)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium