Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

18 lipca 2016 r.
20:23

5 głównych korzyści z wykupienia ubezpieczenia mieszkania przed wyjazdem na wakacje

Do tematu ubezpieczenia mieszkania podchodzimy czasem z dużym dystansem. „Skoro dotychczas nic się nie przytrafiło, żadnych zalań, kradzieży, to w sumie po co ubezpieczać mieszkanie…?” – to częsta opinia wśród właścicieli mieszkań i domów. Z racji zbliżającego się sezonu urlopowego spróbujemy Was przekonać, że jednak warto się nad tym tematem pochylić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1. Sprawdzona metoda

Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie mieszkania czy domu to pewna i sprawdzona metoda rekompensacji szkód na wypadek, gdyby – mimo zastosowania odpowiednich zabezpieczeń – jednak nie udało się zapobiec na przykład włamaniu. Choć to tylko jedno z ryzyk. Spokojna głowa w czasie urlopu, ale i na co dzień, że w razie kradzieży będziemy w stanie uzyskać odszkodowanie, a w razie zniszczeń (np. w wyniku włamania, pożaru, czy zalania), uzyskamy też pokrycie kosztów dodatkowej pomocy, to realna wartość. Szczególnie, że wysokość składki za ubezpieczenie – w zestawieniu z ewentualnymi stratami w przypadku jego braku – jest bezdyskusyjnie opłacalną inwestycją w nasz spokój.

 

2. Odpowiednie dla właścicieli i najemców 

Standardowo ubezpieczenie mieszkania i domu to objęcie ochroną elementów stałych oraz tak zwanego mienia ruchomego, które przechowywane jest w miejscu ubezpieczenia. Co można uznać za mienie ruchome? Głównie wyposażenie mieszkania, takie jak: meble, dywany, książki, odzież, sprzęt (AGD, komputerowy i fotograficzny). To także gotówka, wyroby ze złota oraz srebra, ale i wózki dziecięce, rowery, przyczepki rowerowe. Co istotne, ubezpieczenie  wyposażenia obejmuje ruchomości domowe zgromadzone zarówno w miejscu ubezpieczenia, jak i te, które znajdują się w pomieszczeniach przynależnych – np. piwnicy czy garażu.

Ubezpieczenie mieszkania i domu dostępne jest w opcji zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i dla najemców.

Taka polisa zapewnia kompleksową ochronę mienia: na wypadek włamania i kradzieży w jego wyniku, dewastacji lokalu, a także na wypadek rabunku i ewentualnej akcji ratowniczej, np. w przypadku pożaru. Właściciele wynajmowanych mieszkań często obawiają się dewastacji lokalu - szczególnie, jeśli stanowi on inwestycję lub/i został ekskluzywnie wyposażony. Z kolei najemcy mają dziś także możliwość zabezpieczenia swojego mienia, korzystając ze specjalnie do nich skierowanej opcji ubezpieczenia.

 

3. Wartości dodane

Ubezpieczenie mieszkania i domu daje także ochronę na wypadek: przepięcia prądu, zdarzeń losowych oraz – bardzo przydatne – OC w życiu prywatnym. Wspomniane OC jest jeszcze dość mało uświadomioną wśród Polaków ochroną ubezpieczeniową. A szkoda, bo to bardzo przydatna forma ochrony. Z czym jest związana? Skorzystamy z niej, gdy zostanie wyrządzona krzywda osobie trzeciej (tzw. szkoda rzeczowa lub osobowa), w związku z wykonywaniem przez nas czynności z obszaru życia prywatnego. Są to np.: posiadanie i użytkowanie nieruchomości (wraz ze szkodami wodno-kanalizacyjnymi), prowadzenie gospodarstwa domowego (w tym opieka nad niepełnoletnimi dziećmi, posiadanie zwierząt domowych –  z wyłączeniem ras psów wpisanych na listę klasyfikacyjną jako agresywne). W zakres podlegający ochronie ujęte są także: amatorskie uprawianie sportu, w tym jazda na rowerze. Taka umowa ochrony ubezpieczeniowej obejmuje wszystkie osoby zamieszkujące w ubezpieczonej nieruchomości. Zazwyczaj dostępna jest w opcjach, np. standard i premium w niemal każdym możliwym miejscu na świecie. Zatem wyjeżdżając na wakacje warto pamiętać o tym, że nasza polisa może nas chronić także w przypadku szkód OC za granicą.

 

4. Wsparcie bywa cenne

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to nie jedyny możliwy bonus, dostępny przy rozszerzeniu ochrony przy wykupieniu polisy mieszkaniowej. Możliwe, że nie wiesz, że w ramach pakietu ubezpieczenia mieszkania lub domu, możliwe jest dokupienie opcji „pomoc w domu”, co oznacza pokrycie kosztów usługi hydraulika czy elektryka.

Opcja Assistance to kolejny wart uwagi punkt na liście w opcji ubezpieczenia mieszkania i domu. Najprościej rzecz ujmując, Assistance gwarantuje pokrycie kosztów pomocy, która może być potrzebna w przypadku chociażby awarii sprzętów, takich jak pralka, lodówka, telewizor czy piec grzewczy, a także w przypadku poważnych szkód, jak zniszczenie naszego ubezpieczonego mieszkania czy domu. I tak, ubezpieczyciel zobowiązuje się poprzez polisę do: zorganizowania i pokrycia kosztów pobytu ubezpieczonego w hotelu lub innym miejscu jego tymczasowego pobytu (zazwyczaj do kwoty kilkuset złotych), zorganizowania i pokrycia kosztów: transportu ubezpieczonego do jego miejsca tymczasowego pobytu, transportu mienia właściciela polisy do wskazanego miejsca, a także dozoru miejsca ubezpieczenia, jeżeli zachodzi konieczność odpłatnego dozoru niezabezpieczonego mienia pod nieobecność ubezpieczonego. Co więcej, jeśli w wyniku któregoś ze zdarzeń objętych ochroną w ramach wykupionej polisy istnieje ryzyko utraty lub dalszych uszkodzeń mienia, towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do zorganizowania i pokrycia kosztów interwencji takich specjalistów, jak: elektryk, ślusarz, hydraulik, szklarz, technik urządzeń grzewczych, stolarz czy dekarz.

Ubezpieczenie mieszkania i domu oferowane jest przez większość towarzystw ubezpieczeniowych, warto jednak szukać optymalnych rozwiązań: maksymalnego zakresu ochrony, przy możliwie niskiej składce, na przykład możliwej dzięki opcji direct, czyli zakupu online.

Pozostałe informacje

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Kucharz, juror Masterchefa Juniora, Tomasz Jakubiak nie żyje. Miał 41 lat.

Courtney Ramey rozegrał znakomite zawody

PGE Start Lublin pewnie pokonał PGE Spójnia Stargard

Środowe popołudnie w hali Globus upłynęło kibicom w przyjemnej atmosferze. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego zrehabilitowali się za klęskę w Słupsku i pewnie ograli PGE Spójnia Stargard 86:75.

Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i prowadzi w finałowej rywalizacji 1-0

Pierwszy mecz finału: Bogdanka LUK Lublin lepsza od Aluron CMC Warty Zawiercie

W pierwszym spotkaniu finałowym o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi 1-0. Drugi mecz finału w sobotę, w Lublinie

Grupa Azoty "Puławy" traci pieniądze, zmniejsza zatrudnienie i zaciąga kredyty. Strata netto za rok 2024 przekracza 360 mln zł
biznes

Azoty nadal na hamulcu. Setki milionów złotych straty

Grupa kapitałowa Zakładów Azotowych pokazała wyniki finansowe za rok 2024. Nie ma powodów do radości. Spółki kontrolowane przez "Puławy" straciły w tym czasie ponad 367 mln zł. Sprzedaż krajowa spadła o jedną czwartą. Pracę straciło kilkaset osób.

Mitsune

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2025: Kto w lipcu zagra w Lublinie?

Międzygatunkowe eksploracje, muzyczne eksperymenty, japoński folk, improwizacje i na przykład muzyka połączona z archiwalnymi nagraniami NASA z misji księżycowej. Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia coraz bliżej, a organizatorzy prezentują kolejnych wykonawców.

79-latek potrącił 77-latkę. Starszy kierowca nie zauważył pieszej

79-latek potrącił 77-latkę. Starszy kierowca nie zauważył pieszej

Wczoraj około godziny 10:00 na Alejach Jana Pawła II w Zamościu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 79-letni kierowca cofając samochodem potrącił 77-letnią kobietę. Piesza trafiła do szpitala.

Lublin w popkulturze. Sprawdź, ile pamiętasz z filmowych i serialowych kadrów!
QUIZ

Lublin w popkulturze. Sprawdź, ile pamiętasz z filmowych i serialowych kadrów!

Lublin od lat przyciąga nie tylko turystów spragnionych historii i klimatycznych zaułków, ale także... filmowców! Stolica województwa lubelskiego to prawdziwy skarb dla reżyserów szukających niebanalnych lokalizacji – z jednej strony tętniące życiem Stare Miasto, z drugiej – zabytkowe ulice, klimatyczne kamienice i plenery, które z powodzeniem "grają" nie tylko Lublin, ale też Paryż, Wilno czy fikcyjne miasta z dawnych epok. Znasz te kultowe produkcje i wiesz że Lublin w nich występował? Sprawdź się w naszym quizie!

Tragiczny finał poszukiwań. Ciało seniorki znalezione w lesie

Tragiczny finał poszukiwań. Ciało seniorki znalezione w lesie

Zakończono poszukiwania 73-letniej seniorki z powiatu włodawskiego, która zaginęła w lutym ubiegłego roku.

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowych lokatorów

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowych lokatorów

Do Muzeum Wsi Lubelskiej zawitały wyjątkowe, czworonożne mieszkanki – owce świniarki wraz ze swoimi jagniętami. Zwierzęta będzie można podziwiać do jesieni. Nowych mieszkańców jest jednak więcej.

Chirurgia nie w Janowie Lubelskim. Na razie przez miesiąc

Chirurgia nie w Janowie Lubelskim. Na razie przez miesiąc

Przez cały maj zamknięty dla pacjentów zostanie oddział chirurgii w janowskim szpitalu. Nie jest znana przyczyna tej decyzji.

Przełom w diagnostyce endometriozy. Szpital w Lublinie testuje innowacyjne rozwiązanie

Przełom w diagnostyce endometriozy. Szpital w Lublinie testuje innowacyjne rozwiązanie

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 rozpoczął się nabór pacjentek do przełomowego badania, które może zrewolucjonizować sposób diagnozowania endometriozy. 160 kobiet w wieku 18–45 lat będzie mogło bezpłatnie przetestować innowacyjny test EndoRNA, który — jeśli okaże się skuteczny — może zastąpić bolesną laparoskopię.

Spowodował katastrofę w ruchu drogowym. 19-latek dalej pozostanie w areszcie

Spowodował katastrofę w ruchu drogowym. 19-latek dalej pozostanie w areszcie

Sąd Okręgowy w Lublinie nie miał wątpliwości – Szymon C., 19-latek podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku w Chełmie, pozostanie dalej w areszcie. W wypadku który miał miejsce pod koniec marca zginęli dwaj 18-latkowie przewożeni w bagażniku.

Render nowego stadionu
Aktualizacja

Koniec projektu „nowy stadion żużlowy w Lublinie”

Kavoo Invest  odebrało pismo o odstąpieniu od umowy na zaprojektowanie nowego stadionu żużlowego w Lublinie. Do Ratusza wpłynęło potwierdzenie odbioru tego pisma.

Tak uroczystości wyglądały w ubiegłym roku

Trzy dni świętowania w Lublinie. Wojewoda zaprasza na uroczystości

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski zaprasza mieszkańców Lublina i regionu do udziału w uroczystościach z okazji 21. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi oraz Narodowego Święta Trzeciego Maja. Sprawdzamy program na nadchodzące dni

Zapomnij o Włoszech czy Hiszpanii: oto dlaczego Chorwacja to najlepszy kierunek w Europie

Zapomnij o Włoszech czy Hiszpanii: oto dlaczego Chorwacja to najlepszy kierunek w Europie

W czasach, gdy turystyczne zwyczaje zmieniają się w zawrotnym tempie, a podróżnicy coraz częściej szukają doświadczeń wykraczających poza klasyczne „pocztówki z wakacji”, Chorwacja wyrasta na prawdziwego lidera.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium