Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

9 lutego 2024 r.
1:12

AMBASADORZY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

0 A A

W sobotę 3 lutego 2024 r. poznaliśmy Ambasadorów Województwa Lubelskiego za rok 2023. Dzięki tegorocznej edycji mamy już łącznie 84 ambasadorów i 7 ambasadorów specjalnych. Na 25. jubileuszowej Gali wręczono również prestiżowe certyfikaty 8 laureatom projektu gospodarczego Marka Lubelskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

XXV Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2023 rok oraz XVIII edycja projektu gospodarczego Marka Lubelskie odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, z udziałem kilkuset gości z regionu i kraju. –Lubelskie należy do najstarszych i największych polskich województw, a jego metryka sięga złotej epoki jagiellońskiej – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, podkreślając, że w roku 2024 przypada 550. rocznica utworzenia naszego województwa. - Jestem zaszczycony i dumny, że mamy tak wielu znakomitych Ambasadorów – ludzi, instytucje i przedsiębiorstwa, dzięki którym nasze województwo jest dobrze postrzegane w Polsce, Europie i na świecie. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym należą się wielkie wyrazy uznania oraz życzenia równie udanych działań i wybitnych osiągnięć w przyszłości. Bo sukcesy naszych Ambasadorów są sukcesami Województwa Lubelskiego, z którego pochodzą, z którym się utożsamiają, a niejednokrotnie wiążą z nim swoją życiową i zawodową aktywność

Marszałek zaznaczył, że w ciągu 25 lat honorowe tytuły Ambasadorów Województwa Lubelskiego otrzymały 84 osoby, instytucje i firmy. Wśród laureatów są m.in. popularni artyści, mistrzowie sportu, uznani naukowcy, ale także zasłużone dla polskiej nauki uczelnie wyższe i instytuty badawcze. Są też czołowe muzea i teatry regionu, a także przedsiębiorstwa liczące się na krajowym i zagranicznych rynkach.

O wyborze nominowanych i laureatów decyduje kapituła pod przewodnictwem Marszałka Województwa Lubelskiego. W XXV edycji uhonorowano Ambasadorów Województwa Lubelskiego za rok 2023.

W kategorii „Firma” laureatem została SPIŻARNIA Sp. z o. o. w Lublinie – jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Zatrudnia ponad 450 pracowników, posiada centrum dystrybucyjne w Lublinie oraz magazyny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii. Zaopatruje w towary ponad 1100 sklepów w krajach Europy Zachodniej, oferując 13 tys. artykułów z Polski, a także pochodzenia ukraińskiego i rumuńskiego. Od ubiegłego roku Spiżarnia jest sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego Motor Lublin.

W kategorii „Firma” nominowani byli również: ELREMET Spółdzielnia Inwalidów w Białej Podlaskiej oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRYZMAT Walery Sulewski, Mirosław Sulewski w Hrubieszowie.

W kategorii „Instytucja” laureatem została Politechnika Lubelska. Uczelnia, która w 2023 roku obchodziła jubileusz 70-lecia, jest krajowym liderem pod względem liczby zgłoszeń patentowych i udzielanych praw własności przemysłowej. A to przekłada się na innowacyjność i gospodarczy rozwój województwa. Politechnika Lubelska współpracuje z ponad 220 jednostkami naukowymi z 50 krajów. Angażuje się także w projekty regionalne, na przykład Politechniczną Sieć Via Carpatia oraz wspiera kluczowe dla Lubelszczyzny specjalizacje, jak cyfryzacja, uczestnicząc w Lubelskiej Unii Cyfrowej i w Regionalnym Centrum Medycyny Cyfrowej.  

W kategorii „Instytucja” nominowani byli również: Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO oraz Roztoczański Park Narodowy.

W kategorii „Osoba” laureatem został Janusz Józefowicz – jeden z najbardziej znanych polskich choreografów, aktor, scenarzysta i reżyser. Twórca słynnych musicali, jak „Metro”, „Piotruś Pan”, „Romeo i Julia”, dyrektor artystyczny Teatru „Studio Buffo” w Warszawie. Dzieciństwo i szkolne lata spędził na Lubelszczyźnie – w Borzechowie i w Lublinie. Z naszym regionem wiąże swoje pierwsze, bardzo wczesne, działania artystyczne, głównie muzyczne. W III LO w Lublinie grał w zespole muzycznym, dał się także poznać – z sukcesami – jako uzdolniony tancerz.

W kategorii „Osoba” nominowani do tytułu byli również: prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil – rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie oraz skrzypaczka i stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego Zuzanna Małgorzata Budzyńska-Ogryzek.

MARKA LUBELSKIE

Na Gali wręczono również osiem certyfikatów dla laureatów XVIII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Ten projekt, realizowany od 2007 roku, służy wyróżnieniu i promocji najlepszych przedsiębiorstw z województwa lubelskiego, znanych z wysokiej jakości produktów i usług.

Zastrzeżonym znakiem Marka Lubelskie może się poszczycić już 108 przedsiębiorstw. To firmy stawiające na wysokie standardy, innowacyjność i poszanowanie środowiska. Ich produkty i usługi są chętnie wybierane przez odbiorców i konsumentów w regionie i kraju, bo dobrze kojarzą się z wysoką jakością i miejscem pochodzenia jakim jest Lubelszczyzna – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wśród tegorocznych laureatów projektu Marka Lubelskie znalazły się następujące firmy:

AmerPharma Sp. z o.o. w Lublinie–specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnej żywności funkcjonalnej, takiej jak sosy i syropy zero kalorii, krople smakowe, bezcukrowe słodycze, masła orzechowe oraz odżywki dla osób ćwiczących.

C2C Sp. z o.o. w Lublinie – produkująca ekologiczne opakowania, wykonane z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu oraz folie biokompostowalne.

MCL Łukasz Skowyra (Czarna Dama – Restauracja i Apartamenty) w Janowcu. Firma rodzinna współpracująca z lokalnymi rolnikami i hodowcami. W myśl zasady „Jedz lokalnie”, łączy tradycyjne przepisy z nowoczesnością, specjalizuje się też w regionalnych daniach z jagnięciny i baraniny.

CIELEŚNICA S.A. w Cieleśnicy – to firma ceniona za niepowtarzalną atmosferę butikowego hotelu w klasycystycznym pałacu oraz za smaki rękodzielniczej Manufaktury, działającej w odrestaurowanej przedwojennej Fabryce Wódek i Likierów.

Greenland Technologia EM Sp. z o.o. w Trzciankach – specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu efektywnych mikroorganizmów (EM) korzystnych dla środowiska, które znajdują zastosowanie m.in. w rolnictwie,  hodowli, oczyszczaniu ścieków, remediacji gleby i utrzymania zdrowego ekosystemu.

KARKO Robert Karkowski w Biłgoraju – znany polski producent odzieży damskiej w dużych rozmiarach, wyróżniający się w branży modowej dzięki zaangażowaniu w tworzenie modnych i atrakcyjnych projektów dla kobiet noszących rozmiar XL i większy.

KOJPASZ Sp. j. Kossowski, Jakubiuk w Wisznicach – zajmuje się produkcją pasz i koncentratów dla zwierząt gospodarskich, w wersji konwencjonalnej, jak i w standardzie BEZ GMO. Oferta firmy obejmuje także nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny oraz sprzedaż części do maszyn rolniczych i artykułów do produkcji rolnej.

SPIŻARNIA Sp. z o.o. w Lublinie– jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych.

Więcej informacji:

www.promocja.lubelskie.pl/promocja/ambasador-wojewodztwa-lubelskiego 

www.marka.lubelskie.pl  

e-Wydanie

Pozostałe informacje

50 implantów jodu w walce z rakiem. To pierwsze takie zabiegi w Lublinie
NAUKA I MEDYCYNA

50 implantów jodu w walce z rakiem. To pierwsze takie zabiegi w Lublinie

Implanty z jodem zamiast tradycyjnego leczenia raka gruczołu krokowego. Nowa metoda wprowadzona przez COZL może osiągać nawet stuprocentową skuteczność.

Agata Kornhauser-Duda w Puławach. Pakowała świąteczne paczki
WSPARCIE
galeria

Agata Kornhauser-Duda w Puławach. Pakowała świąteczne paczki

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę: w Puławach, w Szkole Podstawowej nr 2, z wolontariuszami spotkała się pierwsza dama, małżonka prezydenta Andrzeja Dudy, która objęła tę inicjatywę honorowym patronatem.

Odkryj magię roślin egzotycznych w Twoim domu

Odkryj magię roślin egzotycznych w Twoim domu

Rośliny egzotyczne od lat przyciągają uwagę miłośników natury i aranżacji wnętrz. Ich niezwykłe kształty, intensywne kolory i egzotyczny wygląd potrafią odmienić każde wnętrze, nadając mu charakteru i unikalności.

Dlaczego uzdatnianie wody jest tak istotne?

Dlaczego uzdatnianie wody jest tak istotne?

Woda jest jednym z najważniejszych zasobów na naszej planecie. Codziennie wykorzystujemy ją do picia, gotowania, higieny osobistej oraz wielu procesów przemysłowych. Niestety, woda, która trafia do naszych kranów, nie zawsze spełnia najwyższe standardy jakości.

Świetnie zaczęli, ale źle skończyli. Kolejna domowa porażka Azotów Puławy

Świetnie zaczęli, ale źle skończyli. Kolejna domowa porażka Azotów Puławy

W spotkaniu drugiej kolejki rundy rewanżowej Azoty Puławy przegrały z COROTOP Gwardią Opole 26:29. Była to trzecia domowa porażka puławian.

Kacper Stokowski (z prawej) był trzeci na 100 m stylem grzbietowym

MŚ w pływaniu: Kacper Stokowski z AZS UMCS Lublin znowu na podium

Drugi dzień mistrzostw świata na krótkim basenie i drugi medal Kacpra Stokowskiego. Zawodnik AZS UMCS Lublin w środę był trzeci na 100 metrów stylem grzbietowym.

Iwona Kuś, była prezes MZK Puławy, zwołała konferencję prasową, na której opowiedziała o powodach złożenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa na jej szkodę
SPISEK I PRZYSTANKI

Była prezes MZK idzie do prokuratury. Cel: ukaranie związku

Iwona Kuś dwukrotnie traciła stanowisko prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach. Za swoje odwołanie winą nie obarcza rady nadzorczej, ale szefową jednego ze związków zawodowych: Renatę Wyskwar. Ta miała stać za spiskiem, który sprowadził czarne chmury nad byłą szefową MZK.

Marihuana za 1 163 745 złotych. Jest akt oskarżenia
KONTROLA NA GRANICY

Marihuana za 1 163 745 złotych. Jest akt oskarżenia

Kontrola ciężarówki w Terespolu skończyła się odnalezieniem 89 foliowych pakietów. Było w nich marihuana. A dokładnie: 25 861,09 grama suszu. Jest akt oskarżenia w tej sprawie.

Odkrywanie sztuki kobiecej. Rozpoczyna się Festiwal Sztuki Kobiet Demakijaż
festiwal
13 grudnia 2024, 18:00

Odkrywanie sztuki kobiecej. Rozpoczyna się Festiwal Sztuki Kobiet Demakijaż

W najbliższy weekend (13-15 grudnia) rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu Sztuki Kobiet Demakijaż. W programie znalazły się projekcje filmowe, spotkania, warsztaty i wieczorne koncerty. Będzie to okazja do odkrywania kobiecej sztuki w całej jej różnorodności.

NBA – Najlepsza liga koszykówki na świecie

NBA – Najlepsza liga koszykówki na świecie

NBA (National Basketball Association) to nie tylko liga koszykówki – to prawdziwe widowisko, które każdego roku przyciąga miliony fanów z całego świata. Niezależnie od tego, czy kibicujesz Los Angeles Lakers, Boston Celtics, czy młodym gwiazdom, takim jak Luka Dončić czy Ja Morant, NBA to sportowa magia na najwyższym poziomie. Ale gdzie oglądać NBA za darmo? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Kraty nierdzewne i kwasoodporne - zastosowanie i zalety w budownictwie

Kraty nierdzewne i kwasoodporne - zastosowanie i zalety w budownictwie

Współczesne budownictwo wymaga rozwiązań, które łączą trwałość, funkcjonalność i estetykę. Kraty nierdzewne i kwasoodporne doskonale wpisują się w te potrzeby, oferując niezrównaną odporność na korozję oraz wszechstronność zastosowań. Sprawdźmy, dlaczego te elementy konstrukcyjne zdobywają uznanie w wielu sektorach budownictwa.

Cztery kilometry i trzy miejscowości. Ma być lepiej i bezpieczniej
POCZĄTEK BUDOWY

Cztery kilometry i trzy miejscowości. Ma być lepiej i bezpieczniej

Przebudowa drogi powiatowej nr 2427L – za tymi słowami kryje się bardzo ważna inwestycja. Ważna przede wszystkim dla mieszkańców miejscowości Czółna, Tomaszówka i Niedrzwica Duża.

Grzejnik dekoracyjny – funkcjonalność i styl w jednym

Grzejnik dekoracyjny – funkcjonalność i styl w jednym

Dobór odpowiedniego grzejnika to dziś nie tylko kwestia praktyczna, ale również estetyczna. Współczesne grzejniki dekoracyjne łączą wysoką wydajność z atrakcyjnym wyglądem, stając się integralnym elementem aranżacji wnętrz. Dzięki różnorodnym formom i materiałom z łatwością można dopasować je do stylu każdego pomieszczenia.

Egzon Kryeziu po niespełna roku wrócił na boisko
NA BOISKU

Egzon Kryeziu po roku przerwy znowu pojawił się na boisku. Wszyscy w Górniku Łęczna na niego czekali

Kiedy piłkarz wchodzi na boisko w końcowych minutach spotkania z reguły nie jest przesadnie zadowolony, bo wolałby wybiec na murawę w pierwszym składzie. Jednak w przypadku wracającego do gry Egzona Kryeziu, który zagrał pięć minut w meczu ze Stalą Rzeszów pojawienie się na murawie miało zupełnie inny wymiar.

STING 3.0, czyli Sting, Dominic Miller i Chris Maas
DO ZOBACZENIA

Sting: Miał być jeden koncert, a będą dwa

Termin pierwszego koncertu Stinga w Polsce pozostaje bez zmian: 20 października 2025 roku. Ale będzie jeszcze jeden koncert: 21 października 2025 roku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium