Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

11 czerwca 2024 r.
12:02

Jak obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie dbać o środowisko dzięki współpracy z Nasz Prąd?

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących na naszej planecie, dlatego poszukujemy ekologicznych rozwiązań w wielu aspektach życia. Rosnące rachunki za prąd powodują, że wiele osób dodatkowo szuka wyjścia ze spirali narastających kosztów, odnajdując prawdziwą korzyść w odnawialnych źródłach energii. Co wspólnego mają rachunki z dbaniem o środowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Okazuje się, że naprawdę sporo. OZE to jedno z haseł, o którym mówi się coraz częściej, a o popularności wykorzystania odnawialnych źródeł energii we własnych domach świadczy ilość montowanych paneli fotowoltaicznych – z roku na rok liczba ta rośnie w naprawdę szybkim tempie, obecnie sięgając ponad milion. Sprawdź, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie.

Wyjaśniamy, w jaki sposób ekologia idzie w parze z fotowoltaiką

Od lat wiemy, że elektrownie stanowią kolosalne obciążenie oraz zagrożenie dla środowiska. Zwłaszcza elektrownie węglowe, wykorzystujące do produkcji prądu surowce nieodnawialne, negatywnie wpływają na środowisko – są jedną z przyczyn zanieczyszczeń wody, powietrza oraz gleby. By nie dokładać swojej cegiełki do niszczenia przyrody, a także oszczędzić na rachunkach za prąd, masa osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia szkodliwym dwutlenkiem węgla przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, jakie dotychczas ponosiło się za prąd. Jak do tego dochodzi?

Fotowoltaiką określa się proces produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które jest darmowym, a przy tym niewyczerpalnym źródłem energii (OZE). Pozyskanie opisywanej energii to proces, który rozpoczyna się na etapie montażu ogniw fotowoltaicznych, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączy się w moduły. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Zostaje on przekazany do falownika, którego głównym zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny, zgodny swoimi parametrami z tymi, które posiadają domowe gniazdka. Obecne w konstrukcji falowniki dokonują kontroli pracy instalacji, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do domowej sieci, ulegając wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. W efekcie zyskuje się przemyślane źródło energii elektrycznej, ograniczające emisję CO2 niemal do minimum.

Panele fotowoltaiczne – ekologia i ekonomia w jednym

Chociaż początkowa inwestycja w panele fotowoltaiczne wydaje się dość spora, warto spojrzeć na ich montaż w nieco szerszej perspektywie. Konstrukcja fotowoltaiczna składa się z materiałów takich jak między innymi miedź, aluminium oraz krzem, a ogniwa PV są dodatkowo objęte gwarancją w przedziale czasowym 15-30 lat. Szacuje się, że żywotność samej instalacji to minimum 25 lat. Z praktycznego punktu widzenia, poziom oszczędności uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i efektywności montowanej instalacji fotowoltaicznej. By obliczyć realny zysk, jaki przyniosą panele fotowoltaiczne, warto w tym celu skonsultować się z Nasz Prąd. To, co wyróżnia firmę na tle reszty przedsiębiorstw to fakt, że wykorzystuje własne, certyfikowane ekipy monterskie, które realizują montaż w ciągu zaledwie 14 dni. W związku z faktem, że firma działa na terenie całej Polski, każdy może skorzystać z jej usług i wyposażyć się w panele fotowoltaiczne. Gwarancja na montaż wynosi aż 15 lat, w momencie gdy inni usługodawcy oferują maksymalnie 2 lata. Również panele objęte są gwarancją, która sięga nawet 30 lat – to nawet o 10-15 lat więcej niż oferują inni! W przypadku gdy panele fotowoltaiczne ulegną uszkodzeniu, firma Nasz Prąd zajmie się ich serwisem i naprawą. Własny magazyn i grono specjalistów czyni przedsiębiorstwo godnym zaufania oraz wyróżniającym się na tle reszty podobnych działaczy w branży kompleksowym podejściem do klienta. Osoby decydujące się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z firmą Nasz Prąd dodatkowo mają możliwość monitorowania sieci bez dodatkowych opłat 24/7, w momencie gdy u innych firm opisywana usługa nierzadko ma swoją cenę.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie obniżyć rachunki za prąd nawet o 80%! Aby jednak do tego doszło, warto dowiedzieć się więcej u ekspertów z branży OZE. Osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz doradztwem i serwisem, z pewnością będą w stanie doradzić najkorzystniejszą opcję. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to krok w stronę uwolnienia się od horrendalnych rachunków za prąd, bez zagrażania środowisku naturalnemu. Zacznij czerpać energię z OZE – korzystaj z odnawialnych zasobów przyrody.

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium