Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

15 listopada 2023 r.
10:54

Z wizytą we wrocławskim ZOO

W sercu Wrocławia znajduje się enklawa dzikiej przyrody, która żyje w symbiozie z miejską energią – ZOO Wrocław. Ten zoologiczny ogród to niezwykłe miejsce, które oferuje nie tylko bliskie spotkania z egzotyczną fauną, ale i przestrzeń, gdzie zabawa przeplata się z edukacją. Dla dzieci wizyta tutaj może być fascynującą przygodą, odkrywającą przed nimi bogactwo świata natury i dającą możliwość nauki poprzez bezpośrednie doświadczenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

ZOO Wrocław wyróżnia się na tle innych ogrodów zoologicznych swoją historią i różnorodnością gatunkową. Założone w 1865 roku, jest nie tylko najstarszym, ale także jednym z najbardziej różnorodnych gatunkowo zoo w Polsce. Już u wejścia, mijając historyczne bramy, wkraczamy w świat, w którym ponad 10 000 zwierząt z ponad 1 100 gatunków pisze codziennie nowe historie.

Szczególnym punktem, który przyciąga uwagę, jest Afrykarium – jedyna taka atrakcja w Polsce, ukazująca podwodny świat Afryki, od raf koralowych, przez rzeki pełne hipopotamów, aż po głębinowe oceany z rekinami. Dla dzieci jest to okazja do niesamowitej podróży przez morskie głębiny, zapadającej w pamięć na długo.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wrocławskie ZOO nie ogranicza się tylko do ekspozycji zwierząt. Programy edukacyjne, warsztaty dla szkół i liczne pokazy są tak zaprojektowane, aby pobudzać ciekawość i świadomość ekologiczną od najmłodszych lat. Jest to miejsce, gdzie nauka o biologii, ochronie środowiska i bioróżnorodności przebiega interaktywnie, a wiedza przekazywana jest w sposób przystępny i angażujący.

ZOO Wrocław dba jednak o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bogata oferta edukacyjna jest uzupełniana przez liczne strefy tematyczne, jak fascynująca wyspa lemurów czy rozległe tereny wybiegu dla tygrysów syberyjskich. To tutaj, na tle zielonych nasadzeń i z użyciem nowoczesnych technologii, zwiedzający mogą podziwiać te niezwykłe stworzenia w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Dokładając do tego wysiłki na rzecz zachowania gatunków i współpracę z programami ochrony przyrody, ZOO we Wrocławiu staje się także ważnym centrum ochrony dzikiej fauny. Programy hodowlane i reintrodukcyjne, w które zoo jest zaangażowane, odgrywają kluczową rolę w globalnych działaniach na rzecz przyrody.

Warto podkreślić, że ZOO we Wrocławiu wykorzystuje najnowsze technologie nie tylko w prezentacji swoich mieszkańców, ale również w edukacji i interakcji z gośćmi. Cyfrowe tablice informacyjne, aplikacje mobilne i interaktywne punkty edukacyjne sprawiają, że wizyta w zoo to multimedialne doświadczenie. Technologia ta służy nie tylko rozrywce, ale jest także narzędziem dydaktycznym, które pozwala na głębsze zrozumienie prezentowanych treści.

ZOO korzysta również z mediów społecznościowych, aby dzielić się historiami swoich zwierząt, informować o nowościach i uczyć o zagrożeniach dla dzikiej przyrody. Media społecznościowe pełnią tutaj funkcję platformy do dialogu z publicznością i umożliwiają szybką reakcję na pytania i komentarze.

Programy badawcze, współpraca z uczelniami i innymi ośrodkami naukowymi dowodzą, że ZOO nie jest tylko atrakcją turystyczną, ale także miejscem ważnych badań nad zachowaniem zwierząt, ich genetyką i zdrowiem. To wszystko składa się na obraz wrocławskiego ZOO jako instytucji kompleksowo działającej na rzecz ochrony przyrody, edukacji i nauki.

Podsumowując, wizyta w ZOO Wrocław może stać się niezapomnianą lekcją przyrody dla dzieci i okazją do wspólnego rodzinnego odkrywania tajemnic natury.  Jeżeli myślisz atrakcje dla dzieci Wrocław - ZOO powinno być na pewno miejscem, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium