Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 lutego 2021 r.
14:47

Bataliony Chłopskie podzieliły radnych. Dyskusja zeszła na MO i PZPR

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
11 22 A A
Radni powiatu bialskiego
Radni powiatu bialskiego

Bataliony Chłopskie podzieliły radnych powiatu bialskiego. – Wiemy, że część z nich wstąpiła później do Milicji Obywatelskiej – krytykuje radny Tomasz Bylina (PiS). – Przestańcie to upolityczniać – apeluje z kolei starosta bialski Mariusz Filipiuk (PSL).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ostra wymiana zdań na ostatniej sesji dotyczyła propozycji ustanowienia 2021 Rokiem Batalionów Chłopskich w powiecie bialskim. Samorząd od 2007 roku to praktykuje, oddając cześć bohaterom czy wydarzeniom związanym z powiatem. Na przykład w 2016 roku w ten sposób uhonorowano Żołnierzy Wyklętych.

– Przy okazji możemy oddać cześć innym walczącym ramię w ramię z batalionami, na przykład żołnierzom Armii Krajowej. Nie można o nich zapominać – zwrócił uwagę Janusz Skólimowski (PiS), wicestarosta bialski. Z kolei, wiceprzewodniczący rady Tomasz Bylina (PiS) zgłosił na sesji szereg innych propozycji. – Obchodzimy rocznicę Bitwy pod Olszynką Grochowską. A powstania listopadowego nie czciliśmy w powiecie – stwierdził. Zdaniem radnego z PiS, tylko 2 osoby z zarządu powiatu zdecydowały o tegorocznej propozycji. – A przecież żołnierze z Batalionów Chłopskich w swojej przysiędze składali przyrzeczenie, że „stoją do walki o sprawiedliwą Polskę Ludową”. Rozmawiałem o tym z historykiem z IPN. Wielu z nich wstąpiło później do Milicji Obywatelskiej – dodał Bylina.

Te słowa mocno poruszyły starostę i radnych z PSL. – Gdzie byliście do tej pory, żaden z was nie zgłosił wniosku z propozycją. Mamy w powiecie pomniki żołnierzy walczących w batalionach. Jestem zdziwiony krytyką – przyznał starosta Mariusz Filipiuk, przypominając że 2016 był Rokiem Żołnierzy Wyklętych w powiecie. – Mówicie, że niektórzy z nich wstąpili do milicji, a ilu parlamentarzów było kiedyś działaczami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej a dzisiaj zasiada w ławach sejmowych. To wam nie przeszkadza? – dziwi się starosta, jednocześnie apelując, aby przestać upolityczniać ten temat.

Jednym z pomysłodawców był radny Mateusz Majewski (PSL). – Mieszkam przy ulicy Batalionów Chłopskich i jestem z tego dumny. Mieszka tu także urodziny w 1924 roku partyzant, który co roku przywdziewa mundur i opowiada, że on i  jego towarzysze mieli dość życia pod butem okupanta i korzystali z szansy aby walczyć o swój kraj – zaznacza. – Mniejsze znaczenie miały dla nich słowa przysięgi, chcieli walczyć o niepodległy kraj – podkreśla radny. Przyznaje, że poczuł się „zniesmaczony” dyskusją. – Nie powinniśmy umniejszać roli organizacji, która mocno działała na terenie powiatu bialskiego. Łatwiej nam dzisiaj oceniać historie, gdy siedzimy w ciepłych pokojach. Trudniej było podejmować decyzje w czasie okupacji– przyznaje z kolei wiceprzewodniczący Daniel Dragan (Porozumienie Samorządowe). 14 radnych poparło pomysł, a 4 wstrzymało się od głosu (radni Tomasz Bylina, Janusz Skólimowski, Marian Tomkowicz, Radosław Sebastianiuk).

Bataliony Chłopskie były konspiracyjną organizacją zbrojną polskiego ruchu ludowego licząca około 170 tys. członków. Działały w czasie II wojny światowej. Po Armii Krajowej była to największa formacja zbrojna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 28 lutego 2021 r. o 15:22
+16
...a czy ów Bylina mógłby zadać pytanie swojemu szefowi J. Kaczyńskiemu, gdzie wstąpił jego ojciec żołnierz AK? Każdy znający historie okupowanej Polski wie, że najczęściej przynależność organizacyjna wielu młodych ludzi była determinowana nie poglądami politycznymi, ale tym, jaki oddział "leśnych" przechodził/stacjonował w okolicy. Młodzieńcy lgnęli do nich i wstępowali nawet nie wiedząc jaka to formacja! Nawet do NSZ......
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 marca 2021 r. o 07:36
+8
W 1944r. na terenie Polski rozpoczęło sie Polskie Powstanie Antykomunistyczne przeciwko czerwonej lewackiej stslinowskiej okupacyjnej zarazie. KAZDY Z KBW UB ZOMO ORMO MO to czerwony konfident z targowicy
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 lutego 2021 r. o 20:28
+8
A nie lepiej o opinię zapytać towarzysza piotrowicza ?
Avatar
kula_shaker / 28 lutego 2021 r. o 18:54
+7
Panie radny "znawco" tematu. Przypomnę panu, że spora część żołnierzy AK, słuzyła po II WŚ w milicji. Członkowie BCh, nie byli wyjątkiem. Wie Pan, kto oskarżał rtm Pileckiego? Były AKowiec. Wie Pan, że wyrok śmierci, wydał sąd pod przewodnictwem byłego AKowca? Wie Pan, że Kuraś, "Ogień" także wstąpił do MO? Zna Pan powojenną przeszłość Jana Mazurkiewicza, dowódcę zgrupowania "Radosław" , walczącego w Powstaniu Warszawskim, w którego skład wchodziły najbardziej zaprawione w antyniemieckich akcjach jednostki KG AK ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 marca 2021 r. o 13:28
+4
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
Bredzisz trollu chory z nienawiści.
Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ????
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ???? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 marca 2021 r. o 13:51
+4
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
"Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników
No coś ty - grabili rolników? Tacy patRYJoci?
  KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali ....
  KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali .... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 marca 2021 r. o 13:35
+4
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
 "Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników
 "Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 15:25
+2
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
Bredzisz trollu chory z nienawiści.
Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ????
 Ale trzeba było się napracować, żeby znaleźć jednego członka NKWD w Polsce. Tylko czy on był żydem? Chłop z chłopa, a jak wiadomo, chłopstwo w Polsce zawsze katolickie było... XD
 Ale trzeba było się napracować, żeby znaleźć jednego członka NKWD w Polsce. Tylko czy on był żydem? Chłop z chłopa, a jak wiadomo, chłopstwo w Polsce zawsze katolickie było... XD rozwiń
Avatar
___K___ / 1 marca 2021 r. o 10:48
+2
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Avatar
poker / 2 marca 2021 r. o 16:05
+1
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD
Faktycznie, nie ma się co dziwić, wszak w NKWD, w UB byli dosyć liczną grupą, wyróżniającą się gorliwością w prześladowaniu i torturowaniu przeciwników czerwonych. I po az pierwszy udało ci się napisać prawdę: to była okupacja radziecka!
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
 Bredzisz trollu chory z nienawiści.
 Bredzisz trollu chory z nienawiści. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 15:25
+2
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
Bredzisz trollu chory z nienawiści.
Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ????
 Ale trzeba było się napracować, żeby znaleźć jednego członka NKWD w Polsce. Tylko czy on był żydem? Chłop z chłopa, a jak wiadomo, chłopstwo w Polsce zawsze katolickie było... XD
 Ale trzeba było się napracować, żeby znaleźć jednego członka NKWD w Polsce. Tylko czy on był żydem? Chłop z chłopa, a jak wiadomo, chłopstwo w Polsce zawsze katolickie było... XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 marca 2021 r. o 13:28
+4
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
Bredzisz trollu chory z nienawiści.
Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ????
np.  lubelak Bierut był agentem NKWD...odmawiał prawa łaski ZOŁNIERZOM AK, więc sovieci infiltrowali Polskę od samego poczatku ZSRR 30.05.43r. wspólną decyzją BCH włączono do AK (nie odwrotnie). .... ale z powodu sporów o komendę, ze 115tys zołn BCh w AK znalazło się tylko 51tys żołnierzy. Dokąd poszła druga połowa ????  Co ich skusiło ???? rozwiń
Avatar
_XD_ / 2 marca 2021 r. o 17:00
0
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
Bredzisz trollu chory z nienawiści.
 Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD
 Tak, tak. Oczywiście. To ogólnodostępne dane statystyczne. Wystarczy wygooglować. Możesz sobie twierdzić że kłamię, ale statystyki nie oszukasz. Twoje oburzenie tylko potwierdza, że nie masz kontrargumentów. Co teraz? Napiszesz, żebym zrobił lewatywę? XD rozwiń
Avatar
poker / 2 marca 2021 r. o 16:05
+1
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD
Faktycznie, nie ma się co dziwić, wszak w NKWD, w UB byli dosyć liczną grupą, wyróżniającą się gorliwością w prześladowaniu i torturowaniu przeciwników czerwonych. I po az pierwszy udało ci się napisać prawdę: to była okupacja radziecka!
A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
 Bredzisz trollu chory z nienawiści.
 Bredzisz trollu chory z nienawiści. rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 22:32
-1
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD
Faktycznie, nie ma się co dziwić, wszak w NKWD, w UB byli dosyć liczną grupą, wyróżniającą się gorliwością w prześladowaniu i torturowaniu przeciwników czerwonych. I po az pierwszy udało ci się napisać prawdę: to była okupacja radziecka!
 A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD
 A to NKWD działało w Polsce? Chyba lewatywa za mocno uderzyła ci do głowy. Co do UB, to jak _K_ już ci tłumaczył (ale najwyraźniej nie dotarło), to przypadku tam też i AKowcy, a nawet gdyby nie. Liczebność Żydów w Polsce po zakończeniu wojny nie przekraczała 220 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. W tym samym czasie, UB miało ponad 250 tys. funkcjonariuszy. Nie wmówisz mi chyba, że to sami Żydzi byli? Twoja propaganda nienawiści nie trzyma się kupy. No ok. Tylko tego się trzyma. XD rozwiń
Avatar
poker / 1 marca 2021 r. o 20:30
0
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
"Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników
No coś ty - grabili rolników? Tacy patRYJoci?
KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali ....
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD
 Faktycznie, nie ma się co dziwić, wszak w NKWD, w UB byli dosyć liczną grupą, wyróżniającą się gorliwością w prześladowaniu i torturowaniu przeciwników czerwonych. I po az pierwszy udało ci się napisać prawdę: to była okupacja radziecka!
 Faktycznie, nie ma się co dziwić, wszak w NKWD, w UB byli dosyć liczną grupą, wyróżniającą się gorliwością w prześladowaniu i torturowaniu przeciwników czerwonych. I po az pierwszy udało ci się napisać prawdę: to była okupacja radziecka! rozwiń
Avatar
poker / 1 marca 2021 r. o 20:26
-1
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
 Ci, wyżej przez ciebie wymienieni mordowali ziemian i grabili ich majątki?! Którzy ziemianie zginęli z ich rąk?
 Ci, wyżej przez ciebie wymienieni mordowali ziemian i grabili ich majątki?! Którzy ziemianie zginęli z ich rąk? rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 15:56
+1
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
"Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników
No coś ty - grabili rolników? Tacy patRYJoci?
 KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali ....
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD
Dziwisz się? Z dwojga złego, woleli trafić pod okupację radziecką. Wiadomo było, czym dla ludności żydowskej groziło spotkanie z nazistami. Chciałem przy okazji nadmienić, że ONR TO ORGANIZACJA FASZYSTOWSKA! XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 15:37
0
Bataliony chłopków-dewelopków - pazerne ręce precz od DW!
 Ni do rymu, ni do taktu, wsadź se monisia chłopie, sam wiesz co, sam wiesz gdzie. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 marca 2021 r. o 13:51
+4
A ja dzisiaj pytam szanowną opozycję, jakie jest jej stanowisko wobec mordów i grabieży ziemian? PSL do dzisiaj nabrało wody w usta i udaje że nie ma problemu. Ja chętnie poznam zdanie Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat losu przedwojennych mieszkańców wsi. Tylko proszę oszczędzić sobie i mnie komunistycznej propagandy.
Nie jestem z PSL, ale los wielu tych ludzi przypieczętowali tzw. żołnierze wyklęci, pospolici bandyci. I nie jest to komunistyczna propaganda.
Jakieś przykłady?
Bury, Zapora, Lalkowi też przypisuje się co nieco... To tak na szybko.
"Laluś" nie wykroczył poza rozkazy. Okoliczni ludzie chronili go 20 lat !!!!  Gdyby złamał rozkazy nikt by go nie chronił. Należy przypomnież, że lewackie grupy z bronią znajdowały się w kontakcie z sowiecko-komunistyczną partyzantką i wspólnie z nimi zwalczały AK. No i przeciez był wyraźny rozkaz z KG, żeby likwidować lewakow z bronią ograbiających rolników
No coś ty - grabili rolników? Tacy patRYJoci?
  KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali ....
  KONIUCHY .... Puszcza Nolibocka.... to tylko ułamek lewackich wyczynów. W Piaskach żydzi w 1939 odświętną bramę zrobili i sowietów kwaitami witali .... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"
23 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"

W ramach projektu "Lublin do odkrycia 2021" Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty malarskie online, które odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Wpływy z dnia meczowego póki co nie zasilą klubowego budżetu. Jednak żużlowcy Motoru Lublin nie narzekają na biedę – grono sponsorów jest duże, a swoje dokładają również miasto i województwo.

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Niespodziewana decyzja działaczy z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek podziękowały za współpracę Jackowi Fiedeniowi. Doświadczony szkoleniowiec pracę z drużyną biało-zielonych rozpoczął w październiku.

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek
film

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek

Ciekawie zapowiadający się mecz w Chełmie zakończył się bezbramkowym remisem. A to oznacza, że po raz pierwszy w tym roku Wisła Puławy musiała się pogodzić ze stratą punktów. Obie drużyny mogły jednak pokusić się o gole i przechylić szalę na swoją stronę.

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili w środę piłkarze Lewartu. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w Sieniawie wicelidera tabeli 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Joe Dearman. To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy z Lubartowa.

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Stowarzyszenie Biała Samorządowa kontynuuje rozdawanie pojemników na plastikowe nakrętki. – Niektóre szkoły nam odmówiły – dziwią się radni. Takie pojemniki przekazuje też placówkom prezydent.