Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 lutego 2020 r.
8:45

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku. Przestrzeń dla ludzi, ale nie dla samochodów

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
10 31 A A
(fot. E.Burda)

Na terenie parku Radziwiłłowskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Samochodem tu nie wjedziemy. Nie wszystkim się to spodobało.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakaz ruchu obowiązuje od 7 lutego. – Jest to związane z rewitalizacją. Projekt ma swoją historię, podeszliśmy do tego kompleksowo. Zamysł zakazu ruchu nie jest czymś nowym, wynika z pewnej wizji i konsekwencji – tłumaczy Maciej Buczyński, zastępca prezydenta miasta. Zakaz nie dotyczy pojazdów służb miejskich, zaopatrzenia, rowerów i niepełnosprawnych.

Prace rewitalizacyjne prawie się już zakończyły. – Trzeba jeszcze obsiać trawą fortyfikacje i obłożyć je ziemią. Ponadto trwają prace nad projektem oświetlenia bramy koszarskiej – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. Oprócz odtworzonych fortyfikacji i budowy bramy koszarskiej, zmieniono układ komunikacyjny. Zamiast asfaltu pojawiły się płyty granitowe.

– Rewitalizacja od początku zakładała zmianę funkcji tej przestrzeni. Ma ona być dla ludzi. To miejsce do spacerów i odpoczynku. Stąd decyzja aby była to przestrzeń wolna od ruchu pojazdów – podkreśla Michał Romanowski, naczelnik wydziału rozwoju w magistracie.

Przypomnijmy, że na terenie parku działa kilka instytucji, m.in. muzeum, biblioteka, szkoła muzyczna oraz oddział NFZ. Dyrekcja szkoły muzycznej już wcześniej sygnalizowała, że to dla uczniów spory problem, m.in. dla tych którzy na lekcje przynoszą instrumenty, takie jak akordeony czy wiolonczele.

– Najpierw warto przyjrzeć się jak funkcjonuje szkoła muzyczna. Te małe dzieci rodzice podwożą do szkoły z instrumentami. Apeluję o więcej szacunku dla ludzi – podkreśla dyrektor Waldemar Robak. – Będę walczył o swoich uczniów, bo to kwiat bialskiej młodzieży. Liczę, że urzędnicy pójdą po rozum do głowy – zaznacza.

Dyrektor proponuje m.in. postawienie szlabanu i umożliwienie rodzicom czasowego wjazdu na teren parku, tak aby mogli podwieźć dzieci z instrumentami. – Na pewno uda się wypracować kompromis – liczy Robak.

Przypomnijmy, że wjazd do parku był już zamknięty od września. Wtedy rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją. – Proszę o wyrozumiałość, mamy empatię, nie chcemy z nikim walczyć. Ale tendencje na świecie są jednoznaczne. Z takich zabytkowych przestrzeni ruch pojazdów się wyprowadza – odpowiada Buczyński.

Obecnie, tymczasowe miejsca parkingowe magistrat zorganizował od zachodniej strony parku za bramą koszarską. To utwardzony teren na około 60 pojazdów oddany do czasu wybudowania docelowego dużego parkingu na 200 pojazdów. Urząd ma już dokumentację projektową na tę inwestycję. – Trwają prace związane z wykupem gruntu pod budowę. Wejście przez bramę koszarską zostało już oddane do użytku – dodaje Gabriela Kuc–Stefaniuk.

Poza tym, urzędnicy przypominają, że w niedalekiej odległości znajdują się parkingi przy Bialskim Centrum Kultury oraz Caritasie. W zrewitalizowanym parku pojawi się monitoring i więcej oświetlenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 r. o 10:59
+20
Szybko budować parking od strony Bramy Koszarskiej i będzie po temacie. Osobiście jestem za maksymalnym ograniczeniem ruchu kołowego na terenie założenia parkowego.
Avatar
Prezes / 11 lutego 2020 r. o 10:08
+12
Najlepiej zburzyć wszystko i zrobić parking a na serio bardzo dobra decyzja.
Avatar
Tak jak to / 11 lutego 2020 r. o 10:16
+10
Tu wszystko ładnie zrobione i szlaban hahaha . Niech ten kwiat Bialskiej młodzieży uczy się życia i zacznie nosić swoje instrumenty na plecach
Avatar
M1 / 11 lutego 2020 r. o 13:21
+7
Bardzo dobra decyzja miasta. I niech się dla tych januszków nie tłumaczą. Tak samo ograniczyć parkowanie w ścisłym centrum. Więcej deptaków zieleni i zamkniętych ulic dla samochodów a otwartych dla ruchu pieszego oraz rowerów. Zacofany januszowaty wschód nawet nie wiedza w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto.
Avatar
głos / 11 lutego 2020 r. o 10:06
+7
I bardzo dobrze, ruch aut trzeba ograniczać. Już teraz jest tymczasowy parking za przychodnią, podobno niedługo powstanie tam parking docelowy. Nie można uczyć dzieci podjeżdżania pod same drzwi, przejście 100 metrów wyjdzie na zdrowie.
Avatar
NN / 12 lutego 2020 r. o 07:00
+4
Wypowiedzi urzędników z UM żałosne, widać że boją się o swoje stołeczki i nie chcą podpaść mściwemu małemu gitarzyście. Brawo Panie dyrektorze Robak. Oby więcej takich rozsądnie myślących ludzi w naszym mieście. Proponuję aby Ci wszyscy z UM którzy tak chwalą zakaz wjazdu parkowali przy cmentarzu i z buta maszerowali do pracy w UM.
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 r. o 17:41
+4
Jaki to park, te parę drzew co zostało, śmiechu warte
Avatar
Rad / 11 lutego 2020 r. o 14:38
+4
Bardzo dobrze już dawno powinno się zakazać wjazdu samochodami i dla rowerów też powinien być zakaz tylko, ruch dla pieszych i jednostkom mundurowym. A tym co się nie podoba że pod same drzwi szkoły muzycznej nie mogą podjechać bo jest zakaz wjazdu do parku to niech noszą instrumenty na plecak dla swoich dzieciaków, a po za tym mogą dzieciaki dźwigać instrumenty to zrobi im na zdrowie a nie będą wozić dupska samochodami. A jak nie pasuje to niech się wynoszą do innej szkoły, gdzie będą mogli podjeżdżać po same drzwi, smrodzić spalinami, stać ile im się będzie podobało. Ale nie w parku park jest dla ludzi a nie dla samochodów. 
Bardzo dobrze już dawno powinno się zakazać wjazdu samochodami i dla rowerów też powinien być zakaz tylko, ruch dla pieszych i jednostkom mundurowym. A tym co się nie podoba że pod same drzwi szkoły muzycznej nie mogą podjechać bo jest zakaz wjazdu do parku to niech noszą instrumenty na plecak dla swoich dzieciaków, a po za tym mogą dzieciaki dźwigać instrumenty to zrobi im na zdrowie a nie będą wozić dupska samochodami. A jak nie pasuje to niech się wynoszą do innej szkoły, gdzie będą mogli podjeżdżać po same drzwi, smrodzić spalinami, stać... rozwiń
Avatar
rob / 11 lutego 2020 r. o 10:06
+4
Z tego niby parkingu od 7.00 korzystają dziesiątki pracowników Cechu, sanepidu,pogotowia,PSS, zgody, przedszkola, pracownicy z firm wynajmujących lokale po byłej przychodni. Poza tym, brak jakiegokolwiek oświetlenia od Warszawskiej jak i od muzeum!!! Aż się prosi, by ktoś się połamał w tych ciemnościach lub za darmo dostał w łeb.
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 r. o 09:56
+4
Teraz wzorem swojego mentora zacznijcie wyłączać światło.
Avatar
ROZCZAROWANY / 14 lutego 2020 r. o 07:14
+2
Ta renowacja parku to jedna wielka tandeta jak to jest porobione wszystko po taniości za parę lat remont potrzebny będzie i interes się kręci szkoda publicznych pieniędzy
Avatar
Sebastian / 13 lutego 2020 r. o 08:49
+3
Powiem dla was co mnie sie maży. Wielki parking opsadzony tujami. W śrotku parasole, piwko, kebab. I disco polo z głośników.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 22:59
+3
Czy ten Kapela co tak ma dużo teraz do powiedzenia to ten sam co zbierał od rodziców lewe składki?
Avatar
ewa chce spać / 12 lutego 2020 r. o 19:40
+1
Szok! Z dokumentów IPN, do których dotarła „Gazeta Polska” ma wynikać, że przed przyjazdem do Polski Riad Haidar był aktywnym członkiem Komunistycznej Partii Syrii a już pracując w bialskim szpitalu… służył w tamtejszej armii. Obszerny tekst na temat młodości Riada Haidara został opublikowany w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”. Jego autor powołuje się na akta odnalezione w Instytucie Pamięci Narodowej. Ma to być w sumie 101 stron dokumentów, przede wszystkim wniosków wizowych, życiorys obecnego posła KO a także notatki z rozmów z esbekami, jakie miał prowadzić doktor.
 W strasznych latach powojennych w czasie największego zamordyzmu, stalinowska władza szperała ludziom w życiorysach. Co, kto i kim był przed wojną, czy był sanacyjny, jakie miał korzenie rodzinne itp. Od tego zależało czasem kariera czasem życie, krótko mówiąc los obywatela był  zalezny "od życiorysu" . Komuchy lubowali się w zaglądaniu ludziom do życiorysów. Jak widać są i też tacy co i dzisiaj lubią to robić. 
 W strasznych latach powojennych w czasie największego zamordyzmu, stalinowska władza szperała ludziom w życiorysach. Co, kto i kim był przed wojną, czy był sanacyjny, jakie miał korzenie rodzinne itp. Od tego zależało czasem kariera czasem życie, krótko mówiąc los obywatela był  zalezny "od życiorysu" . Komuchy lubowali się w zaglądaniu ludziom do życiorysów. Jak widać są i też tacy co i dzisiaj lubią to robić.  rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 19:21
0
W radzie miasta jest pan były wojskowy dziwię się ,że nie ostrzegł swoich kolegów co do pana doktora.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 17:15
+1
O Panu doktorze to wróble ćwierkały już parę lat.
Avatar
Wow ! / 12 lutego 2020 r. o 15:52
+3
E tam, jakaś brama. Skandal z Haidarem to jest news. Biedaczek zapomniał o wlasnorecznie napisanym zyciorysie, który znajduje się w IPN. Ale jaja ...
Avatar
Minaret / 12 lutego 2020 r. o 15:43
-1
Szanowni Państwo ! Riad Haidar podważa ustalenia „GP”. Publikujemy DOKUMENTY – niech fakty przemówią | ***s://m.niezalezna.pl/309583-riad-haidar-podwaza-ustalenia-gp-publikujemy-dokumenty-niech-fakty-przemowia
Avatar
Ccc / 12 lutego 2020 r. o 15:28
+1
A czy ten pomysł popiera również jeden z byłych członków Komunistycznej Partii Syrii ?
Avatar
NN / 12 lutego 2020 r. o 07:00
+4
Wypowiedzi urzędników z UM żałosne, widać że boją się o swoje stołeczki i nie chcą podpaść mściwemu małemu gitarzyście. Brawo Panie dyrektorze Robak. Oby więcej takich rozsądnie myślących ludzi w naszym mieście. Proponuję aby Ci wszyscy z UM którzy tak chwalą zakaz wjazdu parkowali przy cmentarzu i z buta maszerowali do pracy w UM.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

U dwunastu policjantów z lubelskiej „trójki” potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kolejny przypadek zanotowano w oddziale prewencji. Dziesiątki policjantów z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego
galeria

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny
Zdjęcia
galeria

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny

Pracownica ośrodka pomocy społecznej w Dubience to kolejny mieszkaniec powiatu chełmskiego u którego stwierdzono koronawirusa. Wcześniej do szpitala w Chełmie trafiły osoby z Białopola, gminy z której pochodził zmarły w ubiegłym tygodniu na koronawirusa kapłan.

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięciu kolejnych ozdrowieńców – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]
Mapa

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 29 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego.

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

Sezon 2019/2020 w drugiej lidze siatkarzy został oficjalnie został zakończony. MKS Avia Świdnik oraz trzy inne zespoły otrzymały zaproszenie do gry w przyszłym sezonie w I lidze

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych
film

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych to ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – alarmują okuliści i apelują, żeby w czasie epidemii korzystać z tradycyjnych okularów.

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

W sobotę, tuż przed południem w Chelmie było bardzo ciepło. Termometry pokazały ponad 17 stopni, co wykorzystał 33-latek który postanowił wybrać się na spacer.

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

– Gdyby w rodzinnej bibliotece był „Kapitał” Marksa, pewnie bym dziś był dyrektorem banku. Ale była pięknie wydana Biblia z ilustracjami Gustawa Dore – żartobliwie tłumaczył Krzysztof Penderecki na UMCS, pytany o biblijne inspiracje swoich utworów. Jeśli jesteś Czytelniku starszą osobą, muzykę zmarłego właśnie Mistrza znasz z przedstawień... lubelskiego Teatru Andersena.

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek broni wprowadzonych na ostatnim posiedzeniu Sejmu zmian w Kodeksie wyborczym. Były wojewoda lubelski zapewnia, że partia rządząca nie dąży do przeprowadzenia planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich za wszelką cenę.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Miasto zamawia projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą sypiących się mostów. Na obu jezdniach mają powstać buspasy, a sygnalizacja na przejściu dla pieszych sama zapali czerwone światło kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość.

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej. Można zawiesić ważność biletów MZK w związku z pandemią koronawirusa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.