Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 grudnia 2018 r.
19:38

Biała Podlaska zmienia podmiot, który będzie udzielać bezpłatnych porad prawnych

Autor: Zdjęcie autora eb
0 10 A A

Już nie SKEF, tylko stowarzyszenie z Krakowa będzie w 2019 roku prowadzić w Białej Podlaskiej punkt nieodpłatnej pomocy prawnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, które swoją główną siedzibę ma w Gdyni, od trzech lat przystępowało do konkursu na prowadzenie takiego punktu w Białej Podlaskiej i od trzech lat ten konkurs wygrywało, chociaż oferentów za każdym razem było kilku. Wiceprezesem zarządu SKEF jest Marzena Bierecka, żona senatora PiS Grzegorza Biereckiego z Białej Podlaskiej. Co roku SKEF na prowadzenie tego punktu dostawał ponad 60 tys. zł z budżetu miasta. A pieniądze pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z bezpłatnych porad prawnych mogli skorzystać m.in. posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci oraz weterani, osoby poszkodowane klęską żywiołową. A od przyszłego roku taką pomoc będzie mógł otrzymać każdy, kto złoży oświadczenie, że nie stać go na prawnika.

W tym roku do konkursu oprócz SKEF przystąpiło jeszcze Stowarzyszenie Wsparcia Obywatelskiego z Krakowa i to ostatnie ten konkurs wygrało. Tym samym będzie w przyszłym roku udzielać mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Dotacja na ten cel wynosi 64 tys. zł. Krakowskie stowarzyszenie miało przedstawić bardziej rozbudowaną ofertę programową niż SKEF.

Ze sprawozdania SKEF wynika, że w 2017 roku z takich porad w Białej Podlaskiej skorzystało 887 osób, czyli 200 osób więcej niż podczas pierwszego roku funkcjonowania. Dominowały porady w zakresie prawa cywilnego, w tym prawa rzeczowego i spadkowego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zołza / 23 grudnia 2018 r. o 07:50
I skarbniczke miasta puścić w skarpetkach ....tyle kasy co miesiąc bierze ( kwota z dwoma liczbami z przodu.....czyli ponad 10 tys.).....I poparła "Biała na plusie"....... A poza tym jest okropna ...ludzie jej nie znoszą.....lizuska dyzmowa.....
Avatar
Zupa / 22 grudnia 2018 r. o 07:16
Proszę podjąć wlasciwe kroki Prezydencie....i ludzi Dyzmy usunąć....W tym tego dyr kultury .....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:48
Może nowa Komisja Rewizyjna Rady Miasta skontrolowała by w jaki sposób Stowarzyszenie Biereckiej udokumentowało udzielenie ponad 800 porad prawnych w roku, tym bardziej , że Stefaniuk płacil dodatkowo dla 8-u innych kancelarii prawnych w mieście po 60 zł za jedną poradę. Wynikało by z tego ,że bialczanie maniakalnie korzystają z pomocy prawnej nawet gdy problemów prawnych nie mają. A może to Stefaniuk byl maniakiem na punkcie zatrudniania prawników z ul legionów 126 w Gdyni , bo dał stałe zlecenie dla innej firmy Biereckich z pod tego samego adresu na obsługę prawną Urzędu Miasta mimo że urząd ten posiada referat prawny i dwoje radców prawnych na pełnych etatach.
Może nowa Komisja Rewizyjna Rady Miasta skontrolowała by w jaki sposób Stowarzyszenie Biereckiej udokumentowało udzielenie ponad 800 porad prawnych w roku, tym bardziej , że Stefaniuk płacil dodatkowo dla 8-u innych kancelarii prawnych w mieście po 60 zł za jedną poradę. Wynikało by z tego ,że bialczanie maniakalnie korzystają z pomocy prawnej nawet gdy problemów prawnych nie mają. A może to Stefaniuk byl maniakiem na punkcie zatrudniania prawników z ul legionów 126 w Gdyni , bo dał stałe zlecenie dla innej firmy Biereckich z pod tego same... rozwiń
Avatar
Hanka / 21 grudnia 2018 r. o 21:08
Bialczanie oczekują zdecydowanych działań ze strony obecnego włodarza, licząc także na zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania. Panowie ! Tu nie ma co się cackać!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 22:01
Najwyższy czas aby radosną działalnością Stefaniuka zajęły się właściwe służby. Wystarczy przeanalizować rejestr zleceń UM aby zorientować się, że mogły być wprowadzane miejskie finanse do prywatnych kieszeni.
Avatar
Tim / 21 grudnia 2018 r. o 21:04
Czym prędzej Biereckich wypchnie się z Białej tym lepiej. Urzędnicy oddychają dziś lepszym powietrzem. Każdy chce jak najszybciej zapomnieć o tym co było. Atmosfera zaczyna być coraz lepsza.
Avatar
Heniutek / 27 grudnia 2018 r. o 16:25
A wprowadzić swoich nieudaczników ,brawo pierwsi już są.
Avatar
Inż / 23 grudnia 2018 r. o 12:55
I skarbniczke miasta puścić w skarpetkach ....tyle kasy co miesiąc bierze ( kwota z dwoma liczbami z przodu.....czyli ponad 10 tys.).....I poparła "Biała na plusie"....... A poza tym jest okropna ...ludzie jej nie znoszą.....lizuska dyzmowa
To ona jeszcze nie zrozumiała ,że jest niemile widziana w magistracie ? Coś niebywałego !!! Odejdź kobieto ! Twój czas na tym stanowisku już minął. 
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:00
W końcu to miasto zmienia się na lepsze. Wraca po prostu normalność. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Radnych z pisu nie powinno się dopuszczać do głosu. Przez cztery lata mieliśmy z wami do czynienia i to o cztery lata za dużo
Avatar
Andrzej z Akademickiej / 22 grudnia 2018 r. o 06:17
"W końcu to miasto zmienia się na lepsze. Wraca po prostu normalność. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Radnych z pisu nie powinno się dopuszczać do głosu. Przez cztery lata mieliśmy z wami do czynienia i to o cztery lata za dużo" Czyli co proponujesz - dyktatura tylko teraz w drugą stronę. Ciekawa perspektywa. Zaufajmy władzy: zostaniemy nadzy !
Avatar
Heniutek / 27 grudnia 2018 r. o 16:25
A wprowadzić swoich nieudaczników ,brawo pierwsi już są.
Avatar
Inż / 23 grudnia 2018 r. o 12:55
I skarbniczke miasta puścić w skarpetkach ....tyle kasy co miesiąc bierze ( kwota z dwoma liczbami z przodu.....czyli ponad 10 tys.).....I poparła "Biała na plusie"....... A poza tym jest okropna ...ludzie jej nie znoszą.....lizuska dyzmowa
To ona jeszcze nie zrozumiała ,że jest niemile widziana w magistracie ? Coś niebywałego !!! Odejdź kobieto ! Twój czas na tym stanowisku już minął. 
Avatar
Zołza / 23 grudnia 2018 r. o 07:50
I skarbniczke miasta puścić w skarpetkach ....tyle kasy co miesiąc bierze ( kwota z dwoma liczbami z przodu.....czyli ponad 10 tys.).....I poparła "Biała na plusie"....... A poza tym jest okropna ...ludzie jej nie znoszą.....lizuska dyzmowa.....
Avatar
Zupa / 22 grudnia 2018 r. o 07:16
Proszę podjąć wlasciwe kroki Prezydencie....i ludzi Dyzmy usunąć....W tym tego dyr kultury .....
Avatar
Andrzej z Akademickiej / 22 grudnia 2018 r. o 06:17
"W końcu to miasto zmienia się na lepsze. Wraca po prostu normalność. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Radnych z pisu nie powinno się dopuszczać do głosu. Przez cztery lata mieliśmy z wami do czynienia i to o cztery lata za dużo" Czyli co proponujesz - dyktatura tylko teraz w drugą stronę. Ciekawa perspektywa. Zaufajmy władzy: zostaniemy nadzy !
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 22:01
Najwyższy czas aby radosną działalnością Stefaniuka zajęły się właściwe służby. Wystarczy przeanalizować rejestr zleceń UM aby zorientować się, że mogły być wprowadzane miejskie finanse do prywatnych kieszeni.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:48
Może nowa Komisja Rewizyjna Rady Miasta skontrolowała by w jaki sposób Stowarzyszenie Biereckiej udokumentowało udzielenie ponad 800 porad prawnych w roku, tym bardziej , że Stefaniuk płacil dodatkowo dla 8-u innych kancelarii prawnych w mieście po 60 zł za jedną poradę. Wynikało by z tego ,że bialczanie maniakalnie korzystają z pomocy prawnej nawet gdy problemów prawnych nie mają. A może to Stefaniuk byl maniakiem na punkcie zatrudniania prawników z ul legionów 126 w Gdyni , bo dał stałe zlecenie dla innej firmy Biereckich z pod tego samego adresu na obsługę prawną Urzędu Miasta mimo że urząd ten posiada referat prawny i dwoje radców prawnych na pełnych etatach.
Może nowa Komisja Rewizyjna Rady Miasta skontrolowała by w jaki sposób Stowarzyszenie Biereckiej udokumentowało udzielenie ponad 800 porad prawnych w roku, tym bardziej , że Stefaniuk płacil dodatkowo dla 8-u innych kancelarii prawnych w mieście po 60 zł za jedną poradę. Wynikało by z tego ,że bialczanie maniakalnie korzystają z pomocy prawnej nawet gdy problemów prawnych nie mają. A może to Stefaniuk byl maniakiem na punkcie zatrudniania prawników z ul legionów 126 w Gdyni , bo dał stałe zlecenie dla innej firmy Biereckich z pod tego same... rozwiń
Avatar
Hanka / 21 grudnia 2018 r. o 21:08
Bialczanie oczekują zdecydowanych działań ze strony obecnego włodarza, licząc także na zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania. Panowie ! Tu nie ma co się cackać!
Avatar
Tim / 21 grudnia 2018 r. o 21:04
Czym prędzej Biereckich wypchnie się z Białej tym lepiej. Urzędnicy oddychają dziś lepszym powietrzem. Każdy chce jak najszybciej zapomnieć o tym co było. Atmosfera zaczyna być coraz lepsza.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:00
W końcu to miasto zmienia się na lepsze. Wraca po prostu normalność. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Radnych z pisu nie powinno się dopuszczać do głosu. Przez cztery lata mieliśmy z wami do czynienia i to o cztery lata za dużo
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!