Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 stycznia 2017 r.
10:49

Biała Samorządowa. Powstało stowarzyszenie przeciwko upartyjnianiu samorządu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 17 A A
Członkowie Białej Samorządowej wychodzą na światło dzienne. Jest wniosek do władz miasta o informację publiczną w sprawie programu Mieszkanie Plus/ fot. E.Burda
Członkowie Białej Samorządowej wychodzą na światło dzienne. Jest wniosek do władz miasta o informację publiczną w sprawie programu Mieszkanie Plus/ fot. E.Burda

– Obserwujemy brak jakiejkolwiek dyskusji czy to w Radzie Miasta czy w przestrzeni publicznej – mówią członkowie nowego stowarzyszenia, którzy chcą bronić samorządu przed upartyjnieniem. Mają zamiar pobudzić publiczną debatę i społeczeństwo obywatelskie w mieście. Planują też start w wyborach

Białą Podlaska rządzi prezydent Dariusz Stefaniuk który jest z PiS, a jednym z jego zastępców jest Michał Litwiniuk z PO. W Radzie Miasta oba te kluby umówiły się na „programową współpracę na rzecz miasta”, bo jak twierdzą formalnej koalicji nie zawierały.

 

- Potrzeba powstania stowarzyszenia nie wynika z naszych ambicji, ale z oceny sytuacji w mieście. Brakuje ośrodka, który recenzowałby i korygowałby działania władzy, jednocześnie proponując rozwiązania w kierunku dynamicznego rozwoju miasta - tłumaczy szef stowarzyszenia

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 11:36
0
Niech działają, bo tego, co robi Stefaniuk na pewno na dłuższą metę nie będzie tolerował również prezes PiS. Niech zatem działają, ale pod warunkiem, że WSZYSCY w tym stowarzyszeniu, zrobili weryfikację - rachunek sumienia pod kątem własnych, wcześniejszych działań, poglądów, przekonań, nawyków. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy wszystkie osoby z tego Stowarzyszenia (widoczne na zdjęciu), faktycznie zerwały z mentalnością wyniesioną z poprzednich układów i układzików, bo tego nawet wariografy nie wykrywają. Po obejrzeniu relacji wideo TV Puls Miasta z niedawnego spotkania tego Stowarzyszenia, są jednak wątpliwości. Od razu widać, że pan Broniewicz znowu zaczyna uważać, że ma najwięcej do powiedzenia, a pozostali nie bardzo mogą dojść do głosu. Właściwie to dobrze, że takie Stowarzyszenie zostało założone, mimo, że w jego składzie są osoby, które kiedyś nie zawsze postępowały tak, jak teraz nam zapowiadają. Może teraz trzeba przyjąć opcję ,,zerową'', czyli nie będziemy wam zaglądać w legitymacje partyjne, które kiedyś nosiliście, ale dajcie, przynajmniej jeden, konkretny rozsądnie wyważony przykład, że faktycznie chcecie teraz działać w interesie mieszkańców. Możliwe, że doświadczenie przychodzi z wiekiem, ale w Białej Podlaskiej już tak było, że niestety wielu osobom odpowiednie doświadczenie w interesie publicznym, jakoś z trudem przychodziło i bardzo wątpliwe, czy przyszło dopiero wtedy, kiedy zatrzasnęło się nad nimi wieko trumny...
Niech działają, bo tego, co robi Stefaniuk na pewno na dłuższą metę nie będzie tolerował również prezes PiS. Niech zatem działają, ale pod warunkiem, że WSZYSCY w tym stowarzyszeniu, zrobili weryfikację - rachunek sumienia pod kątem własnych, wcześniejszych działań, poglądów, przekonań, nawyków. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy wszystkie osoby z tego Stowarzyszenia (widoczne na zdjęciu), faktycznie zerwały z mentalnością wyniesioną z poprzednich układów i układzików, bo tego nawet wariografy nie wykrywają. Po obejrzeniu relacji wideo TV Pul... rozwiń
Avatar
Ja / 21 stycznia 2017 o 23:06
0
W układzie który rozwalił przemysł w Białej , rozpirzył lotnisko i jedynie czego pragnie to dorwać się ponownie do koryta. Więc radzę dołączyć do kompletu Czapajewa i kontynuować budowę chodników oraz radosne rozpieprzanie tego co zostało. Jeśli Broniewicz jest taki dobry to dlaczego był w bandzie PO ? Brutalna prawda jest taka że dla kasy i władzy. Dlatego należy wprowadzać kadencyjność i odpartyjnienie samorządów, z jedna uwagą nie wypędzamy diabła szatanem.
Avatar
komuch / 19 stycznia 2017 o 16:17
0
powiedz mi człecze w jakim układzie był Broniewicz i czym się tak sfrustrował , jak widziałem go niedawno to tryskał humorem i energią , tak chyba nie wyglądają osoby sfrustrowane ? Widzę , że nie masz nic sensownego do powiedzenia tylko ataki personalne. Radzę przestań walić w klawiaturę tylko weź się do normalnej pracy
Avatar
Ja / 18 stycznia 2017 o 12:56
0
Dołączcie Czapajewa i będzie kolejny odcinek pod tutułem "Układ - reaktywacja".
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 19:52
0
Ostatni wpis pisuarka który nigdy nic w życiu nie osiągną !!! Nigdy nie sięgniesz poziomu ich obcasa !!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 19:36
0
Stary bialski układ pod przewodnictwem sfrustrowanego Broniewicza. Żal na was patrzeć panowie. Wasz czas już minął. Weźcie się do uczciwej pracy...
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:13
0
....wychodzą na światło dzienne.... To Czas Najwyższy, żeby wyszli na ,,światło dzienne'', bo z takiego ,,przekazu medialnego'', jasno wynika, że do tej pory działali skrycie i wyłącznie w nocy
Avatar
czyt / 17 stycznia 2017 o 08:27
0
Poparłbym, tylko z jakiej oni są partii : DD
Avatar
wiktor / 17 stycznia 2017 o 07:44
0
Popieram, popieram , popieram !!!!!Ztego co wiem ani jeden , ani drugi nie są już w żadnej partii, i do roboty panowie - nareszcie znależli się OWAŻNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 07:24
0
Silna ekipa walcząca przeciw upartyjnieniu - Jakubiec SLD, Broniewicz PO, Polkowski gdzie on nie był........
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 11:36
0
Niech działają, bo tego, co robi Stefaniuk na pewno na dłuższą metę nie będzie tolerował również prezes PiS. Niech zatem działają, ale pod warunkiem, że WSZYSCY w tym stowarzyszeniu, zrobili weryfikację - rachunek sumienia pod kątem własnych, wcześniejszych działań, poglądów, przekonań, nawyków. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy wszystkie osoby z tego Stowarzyszenia (widoczne na zdjęciu), faktycznie zerwały z mentalnością wyniesioną z poprzednich układów i układzików, bo tego nawet wariografy nie wykrywają. Po obejrzeniu relacji wideo TV Puls Miasta z niedawnego spotkania tego Stowarzyszenia, są jednak wątpliwości. Od razu widać, że pan Broniewicz znowu zaczyna uważać, że ma najwięcej do powiedzenia, a pozostali nie bardzo mogą dojść do głosu. Właściwie to dobrze, że takie Stowarzyszenie zostało założone, mimo, że w jego składzie są osoby, które kiedyś nie zawsze postępowały tak, jak teraz nam zapowiadają. Może teraz trzeba przyjąć opcję ,,zerową'', czyli nie będziemy wam zaglądać w legitymacje partyjne, które kiedyś nosiliście, ale dajcie, przynajmniej jeden, konkretny rozsądnie wyważony przykład, że faktycznie chcecie teraz działać w interesie mieszkańców. Możliwe, że doświadczenie przychodzi z wiekiem, ale w Białej Podlaskiej już tak było, że niestety wielu osobom odpowiednie doświadczenie w interesie publicznym, jakoś z trudem przychodziło i bardzo wątpliwe, czy przyszło dopiero wtedy, kiedy zatrzasnęło się nad nimi wieko trumny...
Niech działają, bo tego, co robi Stefaniuk na pewno na dłuższą metę nie będzie tolerował również prezes PiS. Niech zatem działają, ale pod warunkiem, że WSZYSCY w tym stowarzyszeniu, zrobili weryfikację - rachunek sumienia pod kątem własnych, wcześniejszych działań, poglądów, przekonań, nawyków. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy wszystkie osoby z tego Stowarzyszenia (widoczne na zdjęciu), faktycznie zerwały z mentalnością wyniesioną z poprzednich układów i układzików, bo tego nawet wariografy nie wykrywają. Po obejrzeniu relacji wideo TV Pul... rozwiń
Avatar
Ja / 21 stycznia 2017 o 23:06
0
W układzie który rozwalił przemysł w Białej , rozpirzył lotnisko i jedynie czego pragnie to dorwać się ponownie do koryta. Więc radzę dołączyć do kompletu Czapajewa i kontynuować budowę chodników oraz radosne rozpieprzanie tego co zostało. Jeśli Broniewicz jest taki dobry to dlaczego był w bandzie PO ? Brutalna prawda jest taka że dla kasy i władzy. Dlatego należy wprowadzać kadencyjność i odpartyjnienie samorządów, z jedna uwagą nie wypędzamy diabła szatanem.
Avatar
komuch / 19 stycznia 2017 o 16:17
0
powiedz mi człecze w jakim układzie był Broniewicz i czym się tak sfrustrował , jak widziałem go niedawno to tryskał humorem i energią , tak chyba nie wyglądają osoby sfrustrowane ? Widzę , że nie masz nic sensownego do powiedzenia tylko ataki personalne. Radzę przestań walić w klawiaturę tylko weź się do normalnej pracy
Avatar
Ja / 18 stycznia 2017 o 12:56
0
Dołączcie Czapajewa i będzie kolejny odcinek pod tutułem "Układ - reaktywacja".
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 19:52
0
Ostatni wpis pisuarka który nigdy nic w życiu nie osiągną !!! Nigdy nie sięgniesz poziomu ich obcasa !!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 19:36
0
Stary bialski układ pod przewodnictwem sfrustrowanego Broniewicza. Żal na was patrzeć panowie. Wasz czas już minął. Weźcie się do uczciwej pracy...
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:13
0
....wychodzą na światło dzienne.... To Czas Najwyższy, żeby wyszli na ,,światło dzienne'', bo z takiego ,,przekazu medialnego'', jasno wynika, że do tej pory działali skrycie i wyłącznie w nocy
Avatar
czyt / 17 stycznia 2017 o 08:27
0
Poparłbym, tylko z jakiej oni są partii : DD
Avatar
wiktor / 17 stycznia 2017 o 07:44
0
Popieram, popieram , popieram !!!!!Ztego co wiem ani jeden , ani drugi nie są już w żadnej partii, i do roboty panowie - nareszcie znależli się OWAŻNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 07:24
0
Silna ekipa walcząca przeciw upartyjnieniu - Jakubiec SLD, Broniewicz PO, Polkowski gdzie on nie był........
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!