Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 lipca 2020 r.
13:37

Były marszałek województwa ma nową pracę. Już nie jest w PSL

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
12 5 A A
Sławomir Sosnowski
Sławomir Sosnowski (fot. archiwum)

Były marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski znalazł nową pracę. Został sekretarzem powiatu bialskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Starostwo powiatowe ogłosiło konkurs na to stanowisko 20 maja. Dotychczasowy sekretarz Henryk Marczuk przeszedł na emeryturę. Pod koniec czerwca powiat ogłosił wyniki konkursu. Wpłynęła tylko jedna kandydatura. „Pan Sławomir Sosnowski spełnia kryteria wymagane do pracy na tym stanowisku. Posiada dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków” – czytamy w uzasadnieniu.

– Dokumenty złożyłem ostatniego dnia trwania konkursu. Długo się zastanawiałem – przyznaje Dziennikowi Sosnowski, który jest również radnym sejmiku wojewódzkiego. Do tej pory, należał do PSL, ale jak mówi 30 czerwca zawiesił członkostwo. Ustawa o pracownikach samorządowych nie pozwala sekretarzom przynależeć do partii.

– Byłem na bezrobociu. Uważam, że skoro jestem radnym sejmiku, to jestem na górze tego wszystkiego, co się dzieje, więc będę mógł dołożyć swoją cząstkę do rozwoju powiatu, który jest przecież sercem Podlasia – zaznacza nowy sekretarz, który stanowisko objął 1 lipca.

Sosnowski był marszałkiem województwa w latach 2014-2018. Stanowisko stracił, gdy władzę w samorządzie wojewódzkim przejęło PiS.

Były marszałek na stałe mieszka w Krasewie w powiecie radzyńskim, gdzie prowadzi duże gospodarstwo rolne. – Większość życia zawodowego pracowałem w samorządzie, więc nie jest to stanowisko, które wymaga ode mnie jakiegoś szkolenia – przyznaje Sosnowski. Jednocześnie zwraca uwagę na potrzeby powiatu. – To największy powiat na Lubelszczyźnie i trzeci co do wielkości w Polsce. Co ważne, swoją siedzibę ma w byłym mieście wojewódzkim. Również gminy powiatu mają bardzo duże potrzeby. Zamierzam korzystać ze swojego doświadczenia, aby wspomagać starostę i radę – zaznacza Sosnowski.

W radzie powiatu bialskiego 12 mandatów ma PSL, 8 ma PiS, a 3 przypadły KWW Porozumienie Samorządowe 2018. Powiatem kieruje starosta Mariusz Filipiuk (PSL), a wicestarostą jest Janusz Skólimowski (PiS).

Jak wynika z oświadczenia majątkowego, poprzedni sekretarz powiatu Henryk Marczuk zarobił na tym stanowisku w ubiegłym roku blisko 74 tys. zł.

Inni też w samorządzie

W lutym okazało się, że były poseł Stanisław Żmijan (PO) dostał pracę w Urzędzie Miasta w Międzyrzecu Podlaskim. Jest teraz zastępcą naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju. Wszystko odbyło się bez konkursu. Żmijan przez pięć poprzednich kadencji był posłem PO (od 2001 do 2019 roku). W ostatnich wyborach parlamentarnych też kandydował, ale 6 621 głosów wyborców nie dało mu miejsca w sejmowej ławie. Miasto nie ogłaszało konkursu na to stanowisko. Zostało ono obsadzane „poprzez zastępstwo”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LBN / 7 lipca 2020 r. o 13:52
+58
Żenada. Na rynku pracy firmy płacą duże pieniądze za rekrutacje osób na menadżerskie stanowiska i tacy ludzie z doświadczeniem i minimum wiedzy nigdy nie stają się bezrobotnymi. Jak widać pracy na partyjnym stołu nie da się niczym innym zastąpić bo nigdzie nie ma takiego lania wody bez odpowiedzialności jak w państwowym urzędzie. Tacy ludzie którzy próbują rządzić z góry nie mają pojęcia o prawdziwym zarządzaniu w warunkach gospodarki rynkowej
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 lipca 2020 r. o 19:55
+22
z ZSLu nie da się wyjść - no chyba że tak jak Bartoszcze - z kopniakiem :)
Avatar
chemikinfo / 9 lipca 2020 r. o 09:59
+15
Sosnowski na bezrobociu  .Ma gospodarstwo 71 h. to niech pracuje a nie wynajmuje pracowników za grosze. Ale koledzy zadbali o niego i pracę załatwili.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 7 lipca 2020 r. o 14:17
+3
Ciekawe, jakie będą losy ratuszowego dewelo-kamerdynera, kiedy upłynie już jego czas dewelorozwijania. Czy (1) emerytura na Karaibach, czy (2) prezesowanie sPÓłce tebewał-ciepłociągi, czy może (3) porządkowanie Górek w ramach aktywizacji osadzonych na Południowej? Kto za pierwszą opcją: bez łapek, za drugą: łapka w górę, za trzecią: łapka w dół. :-DDD
Avatar
Zgredek Edek / 7 lipca 2020 r. o 20:12
-6
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upad... rozwiń
Avatar
chemikinfo / 9 lipca 2020 r. o 09:59
+15
Sosnowski na bezrobociu  .Ma gospodarstwo 71 h. to niech pracuje a nie wynajmuje pracowników za grosze. Ale koledzy zadbali o niego i pracę załatwili.
Avatar
Zgredek Edek / 7 lipca 2020 r. o 20:12
-6
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
A TECZOWA zaraza dalej dzielnie maszeruje do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła gimnastyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upad... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 lipca 2020 r. o 19:55
+22
z ZSLu nie da się wyjść - no chyba że tak jak Bartoszcze - z kopniakiem :)
Avatar
kronikidewelorozwoju / 7 lipca 2020 r. o 14:17
+3
Ciekawe, jakie będą losy ratuszowego dewelo-kamerdynera, kiedy upłynie już jego czas dewelorozwijania. Czy (1) emerytura na Karaibach, czy (2) prezesowanie sPÓłce tebewał-ciepłociągi, czy może (3) porządkowanie Górek w ramach aktywizacji osadzonych na Południowej? Kto za pierwszą opcją: bez łapek, za drugą: łapka w górę, za trzecią: łapka w dół. :-DDD
Avatar
LBN / 7 lipca 2020 r. o 13:52
+58
Żenada. Na rynku pracy firmy płacą duże pieniądze za rekrutacje osób na menadżerskie stanowiska i tacy ludzie z doświadczeniem i minimum wiedzy nigdy nie stają się bezrobotnymi. Jak widać pracy na partyjnym stołu nie da się niczym innym zastąpić bo nigdzie nie ma takiego lania wody bez odpowiedzialności jak w państwowym urzędzie. Tacy ludzie którzy próbują rządzić z góry nie mają pojęcia o prawdziwym zarządzaniu w warunkach gospodarki rynkowej
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska Karta Miejska. Jeszcze nie ma kolejek, ale lada moment się zaczną

Lubelska Karta Miejska. Jeszcze nie ma kolejek, ale lada moment się zaczną

Tylko niespełna 800 osób wyrobiło sobie dotychczas Lubelską Kartę Miejską, która pozwoli uniknąć dużej podwyżki cen biletów okresowych. Ratusz spodziewa się, że kartę może sobie wyrobić nawet 100 tys. osób, więc osoby, które odłożą to na ostatnią chwilę, mogą sobie zafundować długie stanie w kolejce.

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”

Dwie śląskie rodziny pozostawały w przymusowej izolacji przez siedem tygodni. Osiem testów wykonanych jednemu z domowników dawało naprzemiennie wyniki: pozytywny i negatywny.

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Miały być wizytówką i ozdobą, ale w jemiole toną dwa ostatnie drzewa, jakie ostały się na pl. Łuczkowskiego. Pasożyt wypija ostatnie soki z głogu, który ginie na oczach przechodniów

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Najpierw lekarz zdiagnozował liszaj, potem grzyb, a następnie półpasiec – skarży się pacjentka jednej z lubelskich przychodni, która zachorowała na boreliozę. To nie jedyna ofiara systemu teleporad, które w czasie pandemii zastąpiły wizyty w lekarskich gabinetach.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!