Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 czerwca 2016 r.
14:55

Czterech kandydatów na prezesa stadniny w Janowie. "Nie ma wśród nich znawców arabów"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
13 15 A A

Kandydatów było 18, ale tylko 4 spełniło wymogi formalne i przeszło do ostatniego etapu konkursu na prezesa stadniny w Janowie Podlaskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sławomir Pietrzak, Lucjan Cichosz, Ryszard Pazyra i Wojciech Janowski - to z nimi komisja konkursowa przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne. A nowego prezesa mamy poznać 15 czerwca. - Odpadło 14 kandydatów, bo nie spełnili wymogów formalnych, nie dostarczyli np. wymaganych dokumentów. Jedna kandydatura była kuriozalna, bozawierała tylko chęć akcesu w konkursie - mówi Witold Strobel rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych. 

- Znawców arabów w tym towarzystwie nie ma - ocenia prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej. - Profesor Sławomir Pietrzak jest znanym naukowcem, zootechnikiem z lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, jest też świetnym hipologiem. Do tego to trener i sędzia jeździectwa. Ale z arabami ma raczej mały związek, oprócz tego, że kilka razy sędziował sportowe mistrzostwa Polski arabów. Znam go od wielu lat - przyznaje Chmiel. - Konkurs jest jeszcze nierozstrzygnięty, jest stanowczo przedwcześnie na wypowiedzi - powiedział nam w czwartek prof. Sławomir Pietrzak. - Natomiast zupełnie nie znam Pazyry, a Lucjan Cichosz zasiada w radzie ds. hodowli koni przy ministerstwie, której ja również jestem członkiem. Poza tym to działacz polityczny - dodaje pani profesor.

To były senator PiS, z zawodu lekarz weterynarii, w przeszłości kierował tez biurem ARiMR w Krasnymstawie. Z kolei Ryszard Pazyra również był związany z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jeżeli chodzi o Wojciecha Janowskiego, to wcześniej ANR podawała błędnie nazwisko "Jankowski", ale po naszym sygnale, rzecznik ANR przyznał nam rację, że mowa o Wojciechu Janowskim. - To jest prywatny hodowca arabów - dodaje profesor z Białej Podlaskiej. Poza tym, Krystyna Chmiel liczy że ANR będzie konsultował się w sprawie wyboru prezesa z radą ds. hodowli koni.

- Zasugerowałam wiceprezesowi ANR Karolowi Tylendze taką możliwość, obiecał mi, że tak zrobią - przyznaje prof. Chmiel.

Kandydaci musieli wykazać się co najmniej 10-letnim stażem pracy, w tym 7-letnim na stanowisku kierowniczym. Podczas rozmów kwalifikacyjnym będą musieli przestawić m.in. koncepcję prowadzenia spółki oraz udowodnić znajomość zasad nadzoru właścicielskiego czy funkcjonowania spółek prawa handlowego. - Każdy z nich będziemiał godzinę na zaprezentowanie i odpowiedzi na pytania komisji - zapowiada Witold Strobel. 

Przypomnijmy, że ANR 19 lutego odwołała ze stanowiska wieloletniego i doświadczonego prezesa Marka Trelę. Obecnie janowską stadniną kieruje Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, który w związku z "nagonką medialną" oddał się do dyspozycji swoich przełożonych. Wcześniej rozpisanie konkurs na nowego szefa janowskiej stadniny zalecił minister rolnictwa. Miało to związek z padnięciem dwóch cennych klaczy należących do Shirley Watts żony perkusisty The Rolling Stones.

Dzisiaj już wiadomo że Amra i Preria zdechły z powodu skrętu jelit - tak ustalili śledczy. Przed nowym szefem najstarszej państwowej stadniny w Polsce będzie wiele zadań. Trwają właśnie przygotowania do sierpniowej aukcji Pride of Poland. Trwa też śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie, którym od środy zajmuje się już nie Prokuratura Okręgowa, tylko Regionalna.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:29
0
epona-horsefeed.pl/zywienie-koni/pasza-podstawowa/pasze-dla-koni-na-przyrost-masy/ - pasze dla koni na przyrost masy
Avatar
ah / 10 czerwca 2016 o 12:26
0
Nie będzie. Dorwali się do stadniny dyletanci i na sprzedaż wystawili konie, których brak będzie szkodliwy dla hodowli. Ale żeby to widzieć, to trzeba się trochę znać, a nie tylko ślepo wierzyć dobrej zmianie. Ona właśnie WYPRZEDAJE KONIE!!!! A NIE CHRONI? Więc jest DUUUUŻO gorzej. Na dodatek pomaga promować rosyjską hodowlę, która i tak utuczyła się po wojnie na koniach zrabowanych z Janowa w 39 roku. Próbuje się podnieść z zapaści, a p. Jaworski wozi janowskie klacze na pokazy do Petersburga -- droga długa i ciężka a pokaz ma bardzo niską rangę. To po co konie narażać? Dyr. Trela by nigdy się na to nie zdecydował!
Nie będzie. Dorwali się do stadniny dyletanci i na sprzedaż wystawili konie, których brak będzie szkodliwy dla hodowli. Ale żeby to widzieć, to trzeba się trochę znać, a nie tylko ślepo wierzyć dobrej zmianie. Ona właśnie WYPRZEDAJE KONIE!!!! A NIE CHRONI? Więc jest DUUUUŻO gorzej. Na dodatek pomaga promować rosyjską hodowlę, która i tak utuczyła się po wojnie na koniach zrabowanych z Janowa w 39 roku. Próbuje się podnieść z zapaści, a p. Jaworski wozi janowskie klacze na pokazy do Petersburga -- droga długa i ciężka a pokaz ma bardzo niską ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 12:20
0
Jeszcze w SK Michałów konkurs na dyrektora powinien być bo wedle kryteriów nie wiadomo czy obecną dyrektor SK Michałów spełnia wymagania obowiązujące na tym stanowisku.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 11:09
0
koń arabski to KOŃ, więc wystarczy by znać się na koniach. Ale ludzie z PSL-ZSL szans nie mają a ci z PiS to znają się akurat najlepiej na samolotach, zwłaszcza tych TUPOLEW spod Smoleńska.
Avatar
essi / 10 czerwca 2016 o 10:16
0
Jak tak można napisać ? Nasz Lutek ten z Żółkiewki zna się na wszystkim nie tylko na koniach Jak był w PSL to się na nim nie poznali a teraz to co innego teraz to najlepszy kandydat Będą miały koniki dobrze i kaczki. Już cała nasza Żółkiewka trzyma kciuki żeby wygrał.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 08:19
0
Byle nie złodzieje i oszuści co okradaja i niszczą wszystko co Polskie.....bedzie lepiej jak było
Avatar
eh... / 9 czerwca 2016 o 19:55
0
...moja znajomość koni polega jedynie na tym, że uważam je za piękne zwierzęta! Szkoda byłoby natomiast zabagnić tak sławne stadniny z powodu "dobrej zmiany"!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 17:07
0
Byle nie peeselowscy złodzieje...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 16:33
0
A mnie zastanawia czy ci ludzie mają choc odrobinę zwykłej przyzwoitości i honoru.. Startować na takie stanowisko w takich okolicznościach a do tego jeszcze nie mając odpowiedniego doświadczenia i umiejętności w hodowli koni arabskich ??? .. po co? dla pieniędzy po trupach do celu?
Avatar
adam / 9 czerwca 2016 o 16:15
0
No nazwijmy żeczy po imieniu,wzią sie i sk*rwił.
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:29
0
epona-horsefeed.pl/zywienie-koni/pasza-podstawowa/pasze-dla-koni-na-przyrost-masy/ - pasze dla koni na przyrost masy
Avatar
ah / 10 czerwca 2016 o 12:26
0
Nie będzie. Dorwali się do stadniny dyletanci i na sprzedaż wystawili konie, których brak będzie szkodliwy dla hodowli. Ale żeby to widzieć, to trzeba się trochę znać, a nie tylko ślepo wierzyć dobrej zmianie. Ona właśnie WYPRZEDAJE KONIE!!!! A NIE CHRONI? Więc jest DUUUUŻO gorzej. Na dodatek pomaga promować rosyjską hodowlę, która i tak utuczyła się po wojnie na koniach zrabowanych z Janowa w 39 roku. Próbuje się podnieść z zapaści, a p. Jaworski wozi janowskie klacze na pokazy do Petersburga -- droga długa i ciężka a pokaz ma bardzo niską rangę. To po co konie narażać? Dyr. Trela by nigdy się na to nie zdecydował!
Nie będzie. Dorwali się do stadniny dyletanci i na sprzedaż wystawili konie, których brak będzie szkodliwy dla hodowli. Ale żeby to widzieć, to trzeba się trochę znać, a nie tylko ślepo wierzyć dobrej zmianie. Ona właśnie WYPRZEDAJE KONIE!!!! A NIE CHRONI? Więc jest DUUUUŻO gorzej. Na dodatek pomaga promować rosyjską hodowlę, która i tak utuczyła się po wojnie na koniach zrabowanych z Janowa w 39 roku. Próbuje się podnieść z zapaści, a p. Jaworski wozi janowskie klacze na pokazy do Petersburga -- droga długa i ciężka a pokaz ma bardzo niską ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 12:20
0
Jeszcze w SK Michałów konkurs na dyrektora powinien być bo wedle kryteriów nie wiadomo czy obecną dyrektor SK Michałów spełnia wymagania obowiązujące na tym stanowisku.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 11:09
0
koń arabski to KOŃ, więc wystarczy by znać się na koniach. Ale ludzie z PSL-ZSL szans nie mają a ci z PiS to znają się akurat najlepiej na samolotach, zwłaszcza tych TUPOLEW spod Smoleńska.
Avatar
essi / 10 czerwca 2016 o 10:16
0
Jak tak można napisać ? Nasz Lutek ten z Żółkiewki zna się na wszystkim nie tylko na koniach Jak był w PSL to się na nim nie poznali a teraz to co innego teraz to najlepszy kandydat Będą miały koniki dobrze i kaczki. Już cała nasza Żółkiewka trzyma kciuki żeby wygrał.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 08:19
0
Byle nie złodzieje i oszuści co okradaja i niszczą wszystko co Polskie.....bedzie lepiej jak było
Avatar
eh... / 9 czerwca 2016 o 19:55
0
...moja znajomość koni polega jedynie na tym, że uważam je za piękne zwierzęta! Szkoda byłoby natomiast zabagnić tak sławne stadniny z powodu "dobrej zmiany"!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 17:07
0
Byle nie peeselowscy złodzieje...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 16:33
0
A mnie zastanawia czy ci ludzie mają choc odrobinę zwykłej przyzwoitości i honoru.. Startować na takie stanowisko w takich okolicznościach a do tego jeszcze nie mając odpowiedniego doświadczenia i umiejętności w hodowli koni arabskich ??? .. po co? dla pieniędzy po trupach do celu?
Avatar
adam / 9 czerwca 2016 o 16:15
0
No nazwijmy żeczy po imieniu,wzią sie i sk*rwił.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!