Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 lipca 2015 r.
20:32

Duża rodzina – ulga w śmieciach. To propozycja posła Adama Abramowicza

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A
Poseł Adam Abramowicz (PiS) podkreśla, że zmiany mają przynieść ulgi dla rodzin wielodzietnych w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi<br />
Poseł Adam Abramowicz (PiS) podkreśla, że zmiany mają przynieść ulgi dla rodzin wielodzietnych w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi

– Karta mogłaby uprawniać do zwolnienia, w całości lub w części, z opłat za gospodarowanie odpadami – tłumaczy poseł Adam Abramowicz (PiS) z Białej Podlaskiej, który jest autorem projektu nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W lutym weszły zmiany w ustawie śmieciowej, które nie dają rodzinom wielodzietnych żadnych ulg. Podstawą przyznawania zniżek stało się kryterium dochodowe. Tymczasem wcześniej, przed zmianą przepisów, wiele samorządów przyznawało rodzinom wielodzietnym ulgi przy ustalaniu stawek opłat za wywóz śmieci – tłumaczy parlamentarzysta z Białej Podlaskiej.

Dlatego PiS chce wykorzystać ustawę o Karcie Dużej Rodziny do wprowadzenia zmian. – Mój projekt zakłada, że to samorządy będą decydować, czy takie ulgi wprowadzą – podkreśla Abramowicz. – Liczę, że zdążymy to uchwalić jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Projekt, jak twierdzi poseł, nie spowoduje zwiększenia wydatków z budżetu państwa i budżetów samorządów. – W myśl zmian w ustawie śmieciowej, ulgi przysługują mieszkańcom, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z ustawy o pomocy społecznej. A inną grupą wsparcia są rodziny wielodzietne. Jeżeli rodzice pracują, to kwota na osobę wcale nie musi być niska – uważa parlamentarzysta.

Radni Białej Podlaskiej zastosowali inny sposób – każda piąta osoba w danym gospodarstwie płaci 5 zł, a szósta i kolejne po 3 zł, ale i tak jest drożej niż wcześniej. – 7-osobowa rodzina płaci teraz prawie 100 proc. więcej – precyzuje Abramowicz.

Z prośbą o interwencję w sprawie opłat wystąpił do posła m.in. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. – To m.in. ten związek doprowadził do tego, że prezydent Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Sam korzystam z takiej karty, bo mam dużą rodzinę. W portfelu mam dwie karty – ogólnopolską i bialską – przyznaje poseł.

Liczy na szybkie zmiany w ustawie. – Jeżeli nie udałoby się w tej kadencji, potrzebny byłby kolejny rok, a to szkodliwe dla dużych rodzin i dla państwa, które ma te rodziny wspierać – komentuje parlamentarzysta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 18:02
0
Czy ja bzykałem żonkę faceta, który spłodził dziesiątkę dzieciaków, żebym teraz płacił za jego śmieci? Nie jesteś w stanie utrzymać dziewiątki, nie rób dziesiątego!!! Pomyśl zanim wejdziesz na babę.
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 12:16
0
Jak widać - na zdjęciu - ma głowę, a więc myśli, że myśli
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:56
0

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

35 lat temu wyłaziło tatałajstwo na ulicę pomimo, ze ich zabijali, ja nie wychodziłam to mnie nikt mnie nie  zabijał, a teraz stworzyli taką wolność i co siedzą cicho, już nie wysadzaj swoich gęb poza własne drzwi

35 lat temu wyłaziło tatałajstwo na ulicę pomimo, ze ich zabijali, ja nie wychodziłam to mnie nikt mnie nie  zabijał, a teraz stworzyli taką wolność i co siedzą cicho, już nie wysadzaj swoich gęb poza własne drzwi

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:43
0

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 12 lipca 2015 o 10:08
0

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie i 15 dzieci mieć, guzik mnie to obchodzi, a jak ktoś zamiast dzieci lubi Majorkę to niech wypoczywa, co mnie ktoś obchodzi, pracujemy i winniśmy godnie zarabiać, nawet to najniższe wynagrodzenie winno być godne, bo sprzątaczka czy zamiatacz ulic to też człowiek, a jak uważasz, ze to nie człowiek to weź pistolet i ich zabij. Nadmieniam ci, że u mnie pracuje sprzątaczka, która ma średnie wykształcenie. Nie każdy urodził sie tak głupio mądry jak Ty, że innymi pomiata. ZA PRACĘ WINNO BYĆ GODNE WYNAGRODZENIE a dzieci to każdego indywidualna sprawa.

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:55
0

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/co-trzecia-para-w-polsce-kloci-sie-o-finanse,2138611,4141

trzeba być samobójcą aby narodzić dzieci mało zarabiając

Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:37
0

Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
Ja mam wielodzietną rodzine, tj trójkę fantastycznych dzieci, nie oczekuję zniżek od Państwa, ale od blisko 20 lat z żoną nieprzerwanie pracujemy. Były lepsze i gorsze firmy/prace. Ale teraz na rynku pracy mamy swoją wartość i jesteśmy konkurencyjni. Dodam, ze nie mieszkamy w Warszawie ani żadnym wielkim mieście, tylko w małej wsi na wschodzie Polski.
Można ? MOŻNA !

muszę Ci przyznać, że ta twoja stara jest nie do zajechania przez ciebie, wytrzymała ta twoja stara jak cholera, w pole by się nadawała zamiast ciągnika

muszę Ci przyznać, że ta twoja stara jest nie do zajechania przez ciebie, wytrzymała ta twoja stara jak cholera, w pole by się nadawała zamiast ciągnika

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:16
0

"....  Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
..."

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie i 15 dzieci mieć, guzik mnie to obchodzi, a jak ktoś zamiast dzieci lubi Majorkę to niech wypoczywa, co mnie ktoś obchodzi, pracujemy i winniśmy godnie zarabiać, nawet to najniższe wynagrodzenie winno być godne, bo sprzątaczka czy zamiatacz ulic to też człowiek, a jak uważasz, ze to nie człowiek to weź pistolet i ich zabij. Nadmieniam ci, że u mnie pracuje sprzątaczka, która ma średnie wykształcenie. Nie każdy urodził sie tak głupio mądry jak Ty, że innymi pomiata. ZA PRACĘ WINNO BYĆ GODNE WYNAGRODZENIE a dzieci to każdego indywidualna sprawa.

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie... rozwiń

Avatar
Duża rodzina / 12 lipca 2015 o 08:01
0
Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
Ja mam wielodzietną rodzine, tj trójkę fantastycznych dzieci, nie oczekuję zniżek od Państwa, ale od blisko 20 lat z żoną nieprzerwanie pracujemy. Były lepsze i gorsze firmy/prace. Ale teraz na rynku pracy mamy swoją wartość i jesteśmy konkurencyjni. Dodam, ze nie mieszkamy w Warszawie ani żadnym wielkim mieście, tylko w małej wsi na wschodzie Polski.
Można ? MOŻNA !
Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. T... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 21:41
0

a guzik mnie duże rodziny obchodzą, nie stać to się nie robi dzieci, należy dać godne wynagrodzenia i wtedy niech każdy robi za swoje pieniądze co chce, a nie, że patologia się rozmnaża jak króliki i mam ich dotować, o nie, mają siłę na robienie i rodzenie dzieci to niech teraz na nie zapieprzają. Poseł jak chce to niech zrzeknie się swojego poselskiego wynagrodzenia a nie jest ono małe, to nie moje 1200 zł i niech opłaca patologi i nierobom śmieci.

Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 18:02
0
Czy ja bzykałem żonkę faceta, który spłodził dziesiątkę dzieciaków, żebym teraz płacił za jego śmieci? Nie jesteś w stanie utrzymać dziewiątki, nie rób dziesiątego!!! Pomyśl zanim wejdziesz na babę.
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 12:16
0
Jak widać - na zdjęciu - ma głowę, a więc myśli, że myśli
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:56
0

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

35 lat temu wyłaziło tatałajstwo na ulicę pomimo, ze ich zabijali, ja nie wychodziłam to mnie nikt mnie nie  zabijał, a teraz stworzyli taką wolność i co siedzą cicho, już nie wysadzaj swoich gęb poza własne drzwi

35 lat temu wyłaziło tatałajstwo na ulicę pomimo, ze ich zabijali, ja nie wychodziłam to mnie nikt mnie nie  zabijał, a teraz stworzyli taką wolność i co siedzą cicho, już nie wysadzaj swoich gęb poza własne drzwi

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:43
0

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

co pieprzysz, przecież teraz od 35 lat rządzą solidarnosciowcy, gdzie są, dlaczego nie wyjdą na ulice, bo im dobrzeeeeeee, to oni doprowadzili kraj do ruiny, bo to za ich pozwoleniem, jak zaczęli ponad 35 lat temu to niech pilnują, domagają się, wychodzą na ulice, krzyczą, drą mordę, kopią, gryzą, a oni co robią, siedzą cicho, bo im dobrze, zobacz na wałęsę, ja z 8 dzieci to bym na ul. cmentarnej z głodu się znalazła, gdzie to moje 100 milionów, także to wina solidarnościowców z lat 80, to za ich pozwoleniem to się dzieje

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 12 lipca 2015 o 10:08
0

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie i 15 dzieci mieć, guzik mnie to obchodzi, a jak ktoś zamiast dzieci lubi Majorkę to niech wypoczywa, co mnie ktoś obchodzi, pracujemy i winniśmy godnie zarabiać, nawet to najniższe wynagrodzenie winno być godne, bo sprzątaczka czy zamiatacz ulic to też człowiek, a jak uważasz, ze to nie człowiek to weź pistolet i ich zabij. Nadmieniam ci, że u mnie pracuje sprzątaczka, która ma średnie wykształcenie. Nie każdy urodził sie tak głupio mądry jak Ty, że innymi pomiata. ZA PRACĘ WINNO BYĆ GODNE WYNAGRODZENIE a dzieci to każdego indywidualna sprawa.

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

Budżetówka to najwierniejszy,najbardziej sumienny  elektorat PO ,mieli to już w pensje wpisane głosowanie i POpieranie rządzących przez osiem lat komunistów. Teraz to chyba takie pytania,pretensje to tylko do tych czerwonych sQrwysynow że przez te dwie kadencje doprowadzili POLSKĘ-Ojczyznę i ich obywateli do takiego stanu.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:55
0

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/co-trzecia-para-w-polsce-kloci-sie-o-finanse,2138611,4141

trzeba być samobójcą aby narodzić dzieci mało zarabiając

Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:37
0

Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
Ja mam wielodzietną rodzine, tj trójkę fantastycznych dzieci, nie oczekuję zniżek od Państwa, ale od blisko 20 lat z żoną nieprzerwanie pracujemy. Były lepsze i gorsze firmy/prace. Ale teraz na rynku pracy mamy swoją wartość i jesteśmy konkurencyjni. Dodam, ze nie mieszkamy w Warszawie ani żadnym wielkim mieście, tylko w małej wsi na wschodzie Polski.
Można ? MOŻNA !

muszę Ci przyznać, że ta twoja stara jest nie do zajechania przez ciebie, wytrzymała ta twoja stara jak cholera, w pole by się nadawała zamiast ciągnika

muszę Ci przyznać, że ta twoja stara jest nie do zajechania przez ciebie, wytrzymała ta twoja stara jak cholera, w pole by się nadawała zamiast ciągnika

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:16
0

"....  Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
..."

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie i 15 dzieci mieć, guzik mnie to obchodzi, a jak ktoś zamiast dzieci lubi Majorkę to niech wypoczywa, co mnie ktoś obchodzi, pracujemy i winniśmy godnie zarabiać, nawet to najniższe wynagrodzenie winno być godne, bo sprzątaczka czy zamiatacz ulic to też człowiek, a jak uważasz, ze to nie człowiek to weź pistolet i ich zabij. Nadmieniam ci, że u mnie pracuje sprzątaczka, która ma średnie wykształcenie. Nie każdy urodził sie tak głupio mądry jak Ty, że innymi pomiata. ZA PRACĘ WINNO BYĆ GODNE WYNAGRODZENIE a dzieci to każdego indywidualna sprawa.

i Ty uważasz sie za wykształconego, weź przestań pieprzyć, dlaczego w Niemczech za godzinę nawet zamiatającemu ulice płacą 8,5 euro, a u nas 8,5 zł osobę, która ma wykształcenie wyższe, to chyba jest chore, tak, tak, masz budżetówkę, mama pracuje w budżetówce, od 8 lat ani grosza podwyżki i za najniższą krajową (powiatowy sanepid). Także nie poć się, należy dać porządne wynagrodzenie tak jak mają w unii, w końcu unia wymaga od nas wszystkiego tylko nie zrównania wynagrodzeń, a wtedy jak ktoś lubi i ma finanse może dla mnie... rozwiń

Avatar
Duża rodzina / 12 lipca 2015 o 08:01
0
Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. Tym, którym nie chciało się chodzić do szkoły, to i nie chce się chodzić do pracy, wiec nawet jeśli ja mają to zarabiają słabo.
Ja mam wielodzietną rodzine, tj trójkę fantastycznych dzieci, nie oczekuję zniżek od Państwa, ale od blisko 20 lat z żoną nieprzerwanie pracujemy. Były lepsze i gorsze firmy/prace. Ale teraz na rynku pracy mamy swoją wartość i jesteśmy konkurencyjni. Dodam, ze nie mieszkamy w Warszawie ani żadnym wielkim mieście, tylko w małej wsi na wschodzie Polski.
Można ? MOŻNA !
Nie wiem czy wiecie, ale duża rodzina w świetle prawa to rodzina z 3ką i więcej dzieci. Patologii u nas w kraju nie brakuje, to prawda. Jednak nie można z patologia wrzucać do jednego worka takich rodzin które sobie swietnie dają radę. Tez jestem zdania, ze należy dać ludziom godne wynagrodzenie i wtedy niech sobie robią ze swoimi pieniędzmi co chcą. Ale tu należałoby tez przyjrzeć się jak każdy wykorzystuje dane przez życie szansy. Wszystkich których znam, którzy chcieli pracować, mieli w sobie determinację, maja pracę i dobrze zarabiają. T... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 21:41
0

a guzik mnie duże rodziny obchodzą, nie stać to się nie robi dzieci, należy dać godne wynagrodzenia i wtedy niech każdy robi za swoje pieniądze co chce, a nie, że patologia się rozmnaża jak króliki i mam ich dotować, o nie, mają siłę na robienie i rodzenie dzieci to niech teraz na nie zapieprzają. Poseł jak chce to niech zrzeknie się swojego poselskiego wynagrodzenia a nie jest ono małe, to nie moje 1200 zł i niech opłaca patologi i nierobom śmieci.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 5 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 2 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 347 28

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 12 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!