Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 sierpnia 2016 r.
10:00

InPost rezygnuje z tradycyjnych listów. Czytelnik: "Zostałem ze znaczkami za 280 zł"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
30 18 A A

Nasz czytelnik z Białej Podlaskiej poskarżył się nam, że nie mógł nadać listu poleconego w InPost. Jak się okazuje, problem nie dotyczy tylko Białej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Kilka dni temu chciałem nadać listy polecone w głównym oddziale InPost przy Alei Jana Pawła II. Odmówiono mi, bo oddział właśnie się pakował. Pracownicy powiedzieli, że się wynoszą z Białej Podlaskiej - opowiada pan Tomasz.- Informacją zostałem zaskoczony z dnia na dzień. Do tego zostałem ze znaczkami InPostu za 280 zł. A nikt mi nie powiedział wcześniej, że będą zwijać żagle - przyznaje nasz czytelnik, który do tej pory nie miał zastrzeżeń do firmy, bo jak mówi listy i przesyłki docierały na czas i ceny były konkurencyjne. 

Pan Tomasz próbował w innych punktach na terenie miasta nadać listy, ale również mu ich nie przyjęto. -  Z kolei infolinia InPostu puszcza muzykę i nikt  nie odbiera telefonu. Lecą natomiast reklamy m.in. listów poleconych - zauważa czytelnik.  

- Zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z listów tradycyjnych, ze względu na kwestię konkurencyjnej Poczty Polskiej, która ustala dumpingowe ceny. A poza tym rynek z powodu presji technologicznej kurczy się, wysyłamy po prostu mniej listów - tłumaczy Wojciech Kądziołka rzecznik prasowy InPost. - Od tej pory zwracamy się bardziej w stronę usług dla branży e-commerce (handel elektroniczny -przyp. red.) , którą obsługujemy na bazie paczkomatów, poczty kurierskiej i przesyłek. Te usługi  oferujemy na terenie całego kraju. Natomiast tam, gdzie nie opłaca nam się utrzymywanie oddziałów, to z nich rezygnujemy - stwierdza Kądziołka.

Oficjalną informację w sprawie rezygnacji z tradycyjnych przesyłek listowych firma zamieściła na swojej stronie internetowej 29 lipca, wskazując, że zmiany obowiązują od 25 lipca. InPost rozwiązał też umowy o świadczenie usług pocztowych m.in. dla Cyfrowego Polsatu, Polkomtela, PKO BP, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, P4, Skarbu Państwa - Prokuratora Generalnego.

InPost to prywatny operator pocztowy który powstał w 2006 roku. Spółka stała się największym konkurentem Poczty Polskiej.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 15:38
0
Ja zostałem ze znaczkami za 1000zł i nie wiadomo co z tym zrobić.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 17:27
0
Jedyne z czego Inpost może być dumne, to Paczkomaty. Poziom pozostałych usług jest niższy niż konkurencja. Szkoda.
Avatar
Podpis / 7 sierpnia 2016 o 16:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Poziom usług inpostu jest żenujący. Przesyłka listowa nadana 21 lipca nie dotarła jeszcze do dnia 06 sierpnia - odległość od nadawcy do adresata ok. 0,5 km w linii prostej.  Poczta konna w Galicji działała sto razy szybciej. Kto to jeszcze korzysta z usług tego badziewia? Szkoda kasy, czasu i nerwów.
Zakończyli działalnośc w zakresie przesyłek listowych, to Twoja nie dotarła- proste jak drut. Składaj reklamację zanim ją skierują na wysypisko śmieci albo do lasu... ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/19998_w_lesie_w_michelinie_znaleziono_sterte_spalonych_listow_jest_policyjne_sledztwo.html
Zakończyli działalnośc w zakresie przesyłek listowych, to Twoja nie dotarła- proste jak drut. Składaj reklamację zanim ją skierują na wysypisko śmieci albo do lasu... ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/19998_w_lesie_w_michelinie_znaleziono_sterte_spalonych_listow_jest_policyjne_sledztwo.html rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 21:30
0
Poziom usług inpostu jest żenujący. Przesyłka listowa nadana 21 lipca nie dotarła jeszcze do dnia 06 sierpnia - odległość od nadawcy do adresata ok. 0,5 km w linii prostej. Poczta konna w Galicji działała sto razy szybciej. Kto to jeszcze korzysta z usług tego badziewia? Szkoda kasy, czasu i nerwów.
Avatar
Fryta / 6 sierpnia 2016 o 00:47
0
Pracuję w jednej z Firm z podanej listy. Nie macie pojęcia jak się cieszę, że z InPostem nie będziemy już współpracować. Jakość obsługi (a właściwie jej brak) jest po prostu żenująca. Bywało, że dokumenty dla Klienta wysyłaliśmy 3-4 krotnie i nie dochodziły. Koszmar. Tak to jest jak o wyborze oferty decyduje cena, a nie jakość. Nigdy więcej!
Avatar
jan / 5 sierpnia 2016 o 20:48
0
Prędzej Poczta Polska podniesie ceny listów zwykłych jak i poleconych.
Avatar
Podpis / 5 sierpnia 2016 o 17:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście można wysyłać polecone, ale cena wzrosła do 4,43 a etykietę trzeba sobie wydrukować samemu. Ja tak wysyłam, ale minusem jest cena (zawsze było 3,50 ), a plusem to że zanoszę listy nie ma zbyt dużej kolejki no i na takim liście nie trzeba nic już opisywać: etykieta wystarczy.
No to kiepska oferta. Cena wyższa niż na Poczcie Polskiej (tam 4,20), listy idą dłużej a ich los jest niepewny- jak sie okazuje, w ciągu dnia moga się spakować i zniknąć, co w przypadku Poczty Polskiej S.A. jest tak prawdopodobne jak spotkanie kosmity w urzedzie pocztowym. No i potwierdzenie nadania wystawione przez Poczę Polską (operatora wyznaczonego) ma moc dokumentu urzędowego. Radzę zatem omijac InPost szerokim łukiem, co i ja będę czynił...
No to kiepska oferta. Cena wyższa niż na Poczcie Polskiej (tam 4,20), listy idą dłużej a ich los jest niepewny- jak sie okazuje, w ciągu dnia moga się spakować i zniknąć, co w przypadku Poczty Polskiej S.A. jest tak prawdopodobne jak spotkanie kosmity w urzedzie pocztowym. No i potwierdzenie nadania wystawione przez Poczę Polską (operatora wyznaczonego) ma moc dokumentu urzędowego. Radzę zatem omijac InPost szerokim łukiem, co i ja będę czynił... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 16:33
0
Oczywiście można wysyłać polecone, ale cena wzrosła do 4,43 a etykietę trzeba sobie wydrukować samemu. Ja tak wysyłam, ale minusem jest cena (zawsze było 3,50 ), a plusem to że zanoszę listy nie ma zbyt dużej kolejki no i na takim liście nie trzeba nic już opisywać: etykieta wystarczy.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 15:55
0
powinni albo kontynuowac dopoki nie wykorzystuja ludzie swoich znaczkow, do wyczerpania znaczkow albo umozliwic ludziom zwrot tych znaczkow, to wielka wpadka dla tej firmy bo ludzie teraz zrezygnuja z korzystania firmy ktora ich tak zrobila w konia, ja tez nie bede z nich uslug korzystac i pewnie wielu innych, skoro tak traktuja klientow
Avatar
Cynik / 5 sierpnia 2016 o 15:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
przed chwilą wysłałam Polecony InPostem bez problemu
Pochwal się kiedy dojdą. U mnie też możesz "wysłać" ale nie gwarantuję doręczenia...
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 15:38
0
Ja zostałem ze znaczkami za 1000zł i nie wiadomo co z tym zrobić.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 17:27
0
Jedyne z czego Inpost może być dumne, to Paczkomaty. Poziom pozostałych usług jest niższy niż konkurencja. Szkoda.
Avatar
Podpis / 7 sierpnia 2016 o 16:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Poziom usług inpostu jest żenujący. Przesyłka listowa nadana 21 lipca nie dotarła jeszcze do dnia 06 sierpnia - odległość od nadawcy do adresata ok. 0,5 km w linii prostej.  Poczta konna w Galicji działała sto razy szybciej. Kto to jeszcze korzysta z usług tego badziewia? Szkoda kasy, czasu i nerwów.
Zakończyli działalnośc w zakresie przesyłek listowych, to Twoja nie dotarła- proste jak drut. Składaj reklamację zanim ją skierują na wysypisko śmieci albo do lasu... ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/19998_w_lesie_w_michelinie_znaleziono_sterte_spalonych_listow_jest_policyjne_sledztwo.html
Zakończyli działalnośc w zakresie przesyłek listowych, to Twoja nie dotarła- proste jak drut. Składaj reklamację zanim ją skierują na wysypisko śmieci albo do lasu... ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/19998_w_lesie_w_michelinie_znaleziono_sterte_spalonych_listow_jest_policyjne_sledztwo.html rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 21:30
0
Poziom usług inpostu jest żenujący. Przesyłka listowa nadana 21 lipca nie dotarła jeszcze do dnia 06 sierpnia - odległość od nadawcy do adresata ok. 0,5 km w linii prostej. Poczta konna w Galicji działała sto razy szybciej. Kto to jeszcze korzysta z usług tego badziewia? Szkoda kasy, czasu i nerwów.
Avatar
Fryta / 6 sierpnia 2016 o 00:47
0
Pracuję w jednej z Firm z podanej listy. Nie macie pojęcia jak się cieszę, że z InPostem nie będziemy już współpracować. Jakość obsługi (a właściwie jej brak) jest po prostu żenująca. Bywało, że dokumenty dla Klienta wysyłaliśmy 3-4 krotnie i nie dochodziły. Koszmar. Tak to jest jak o wyborze oferty decyduje cena, a nie jakość. Nigdy więcej!
Avatar
jan / 5 sierpnia 2016 o 20:48
0
Prędzej Poczta Polska podniesie ceny listów zwykłych jak i poleconych.
Avatar
Podpis / 5 sierpnia 2016 o 17:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście można wysyłać polecone, ale cena wzrosła do 4,43 a etykietę trzeba sobie wydrukować samemu. Ja tak wysyłam, ale minusem jest cena (zawsze było 3,50 ), a plusem to że zanoszę listy nie ma zbyt dużej kolejki no i na takim liście nie trzeba nic już opisywać: etykieta wystarczy.
No to kiepska oferta. Cena wyższa niż na Poczcie Polskiej (tam 4,20), listy idą dłużej a ich los jest niepewny- jak sie okazuje, w ciągu dnia moga się spakować i zniknąć, co w przypadku Poczty Polskiej S.A. jest tak prawdopodobne jak spotkanie kosmity w urzedzie pocztowym. No i potwierdzenie nadania wystawione przez Poczę Polską (operatora wyznaczonego) ma moc dokumentu urzędowego. Radzę zatem omijac InPost szerokim łukiem, co i ja będę czynił...
No to kiepska oferta. Cena wyższa niż na Poczcie Polskiej (tam 4,20), listy idą dłużej a ich los jest niepewny- jak sie okazuje, w ciągu dnia moga się spakować i zniknąć, co w przypadku Poczty Polskiej S.A. jest tak prawdopodobne jak spotkanie kosmity w urzedzie pocztowym. No i potwierdzenie nadania wystawione przez Poczę Polską (operatora wyznaczonego) ma moc dokumentu urzędowego. Radzę zatem omijac InPost szerokim łukiem, co i ja będę czynił... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 16:33
0
Oczywiście można wysyłać polecone, ale cena wzrosła do 4,43 a etykietę trzeba sobie wydrukować samemu. Ja tak wysyłam, ale minusem jest cena (zawsze było 3,50 ), a plusem to że zanoszę listy nie ma zbyt dużej kolejki no i na takim liście nie trzeba nic już opisywać: etykieta wystarczy.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 15:55
0
powinni albo kontynuowac dopoki nie wykorzystuja ludzie swoich znaczkow, do wyczerpania znaczkow albo umozliwic ludziom zwrot tych znaczkow, to wielka wpadka dla tej firmy bo ludzie teraz zrezygnuja z korzystania firmy ktora ich tak zrobila w konia, ja tez nie bede z nich uslug korzystac i pewnie wielu innych, skoro tak traktuja klientow
Avatar
Cynik / 5 sierpnia 2016 o 15:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
przed chwilą wysłałam Polecony InPostem bez problemu
Pochwal się kiedy dojdą. U mnie też możesz "wysłać" ale nie gwarantuję doręczenia...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 20 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 13 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 11 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 34 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 45 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce