Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 lutego 2018 r.
8:56

Kolejne weryfikacje chętnych na Mieszkania Plus

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 14 A A
(fot. Archiwum)

380 osób przeszło weryfikację zdolności czynszowej na Mieszkania Plus w Białej Podlaskiej. W mieście powstało 186 mieszkań w ramach tego rządowego programu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To na razie lista osób, które przeszły kwalifikację czynszową i zostały dopuszczone do dalszego etapu – mówi Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej.

W sumie wcześniej wpłynęło blisko 1400 ankiet. – Teraz przyjmujemy dokumenty potwierdzające dochód. 28 lutego ogłosimy listę podstawową i uzupełniającą przyszłych lokatorów – zaznacza prezes ZGL.

Za 40-metrowe mieszkanie dla trzyosobowej rodziny czynsz wraz z opłatami licznikowymi będzie wynosił 890 zł. W przypadku 50-metrowego lokum zapłacimy 1100 zł.

– Potrzeby mieszkaniowe w mieście są olbrzymie, dlatego chcemy dać przede wszystkim szansę rodzinom, które tu żyją i pracują na rzecz miasta, a które nie mogą zaspokoić potrzeb mieszkaniowych na rynku komercyjnym – tłumaczy pani prezes.

Trzy bloki powstały na miejskim gruncie przy ul. Jana II Kazimierza. Obecnie trwają tu prace wykończeniowe. Mieszkania będą oddane do użytku na początku maja. A miasto już szuka gruntów pod budowę kolejnych Mieszkań Plus.

>>> Przeczytaj także:  Mieszkańcy Łęcznej pokazali w TVN jak urządzili mieszkanie

 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 11:28
+1
Rozumiem, że lista będzie jawna i publicznie dostępna... Chętnie się dowiem kogo sponsoruję.
Avatar
Gość / 3 marca 2018 o 16:28
0
A kim jest ten pan bronkiewicz ze dziennik wschodni pyta go o zdanie? Czy to juz kampania wyborcza?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 12:04
0
zamiast polegać na rządowej pomocy socjalnej najlepiej zarobić, zaoszczędzić i wreszcie trzecie z, zakupić nieruchomość na własność bez żadnych zobowiązań wobec urzędów i banków, wobec wierzycieli i innego rodzaju instytucji publicznych. ja tak zrobiłem i mogę się cieszyć świetnym, wyremontowanym już lokum od ******krawdom.pl/
Avatar
TomaszN / 19 lutego 2018 o 09:09
0
cytując głównego bohatera popularnego sitcomu minionej dekady "plusy" to każden jeden by chciał, ale robić, to nie ma komu... i to idealnie odzwierciedla mentalność społeczeństwa nastawioną na "daj" z góry, bo im się "należy" i rozdawnictwo socjalne hula w najlepsze w kraju po niechlubnej spuściźnie prl. ja wolałem samodzielnie zarobić pieniądze i kupić mieszkanie za swoje od dewelopera ******krawdom.pl/ zamiast żebrać o łaskawą pomoc rządu na koszt podatnika, godność by mi na to nie pozwoliła.
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 07:05
0
Do NIEEE wy chyba rozumiecie co. Czytacie w ta kwota czynszu jest wliczona rata za mieszkanie(tak. Jak by rata kredytu) po 10 latach można mięs,ladniee wykupić na własność oczywiście odjąć te raty które bylyy już zapłacone. Teraz ludzie też płacą po 1000zlplus opłaty dla kogoś od kogo. Wynajmują mieszkanie i ono nigdy nie będzie ich, więc na to. Samo wychodzi
Avatar
Opłaca sie Mieszkanie plus? NiEEEEEE / 17 lutego 2018 o 06:17
0
Lublin. Okolice galerii Olimp. Nowy blok mieszkanie deweloperskie. Osiedle zamknięte.  40m2 dwa pokoje. 185tys.  Mieszkanie własnościowe!!!! Czynsz 300zl z miejscem postojowym w tym zal. Na wodę śmieci i ogrzewanie Wykończenie niskim kosztem 30 tys.  Kredyt 25 lat ok 900zl miesiecznie 1200zl I mieszkanie własnościowe!!!! 
Avatar
Igor / 16 lutego 2018 o 14:27
0
Bardzo mocno zapunktował, pracę dostał bez konkursu Dariusz Litwiniuk z PiS ( przewodniczący rady miasta) oraz siostra Dariusza Stefaniuka Agata Ch. Wszystko mozna sprawdzić na stronach GITD.
Avatar
Hmm / 16 lutego 2018 o 10:58
0
Jak niee trzeba wkładu własnego mieszkania dają gole czyli trzeba samemu wyremontować ułożyć płytki kupić kibel
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:31
0
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu są atrakcyjne ale cieszmy się cieszmy .....jest super jest super.....
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 18:14
0
Tylko tyle że nie trzeba wkładu własnego to duża ulga
Avatar
Gość / 3 marca 2018 o 16:28
0
A kim jest ten pan bronkiewicz ze dziennik wschodni pyta go o zdanie? Czy to juz kampania wyborcza?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 12:04
0
zamiast polegać na rządowej pomocy socjalnej najlepiej zarobić, zaoszczędzić i wreszcie trzecie z, zakupić nieruchomość na własność bez żadnych zobowiązań wobec urzędów i banków, wobec wierzycieli i innego rodzaju instytucji publicznych. ja tak zrobiłem i mogę się cieszyć świetnym, wyremontowanym już lokum od ******krawdom.pl/
Avatar
TomaszN / 19 lutego 2018 o 09:09
0
cytując głównego bohatera popularnego sitcomu minionej dekady "plusy" to każden jeden by chciał, ale robić, to nie ma komu... i to idealnie odzwierciedla mentalność społeczeństwa nastawioną na "daj" z góry, bo im się "należy" i rozdawnictwo socjalne hula w najlepsze w kraju po niechlubnej spuściźnie prl. ja wolałem samodzielnie zarobić pieniądze i kupić mieszkanie za swoje od dewelopera ******krawdom.pl/ zamiast żebrać o łaskawą pomoc rządu na koszt podatnika, godność by mi na to nie pozwoliła.
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 07:05
0
Do NIEEE wy chyba rozumiecie co. Czytacie w ta kwota czynszu jest wliczona rata za mieszkanie(tak. Jak by rata kredytu) po 10 latach można mięs,ladniee wykupić na własność oczywiście odjąć te raty które bylyy już zapłacone. Teraz ludzie też płacą po 1000zlplus opłaty dla kogoś od kogo. Wynajmują mieszkanie i ono nigdy nie będzie ich, więc na to. Samo wychodzi
Avatar
Opłaca sie Mieszkanie plus? NiEEEEEE / 17 lutego 2018 o 06:17
0
Lublin. Okolice galerii Olimp. Nowy blok mieszkanie deweloperskie. Osiedle zamknięte.  40m2 dwa pokoje. 185tys.  Mieszkanie własnościowe!!!! Czynsz 300zl z miejscem postojowym w tym zal. Na wodę śmieci i ogrzewanie Wykończenie niskim kosztem 30 tys.  Kredyt 25 lat ok 900zl miesiecznie 1200zl I mieszkanie własnościowe!!!! 
Avatar
Igor / 16 lutego 2018 o 14:27
0
Bardzo mocno zapunktował, pracę dostał bez konkursu Dariusz Litwiniuk z PiS ( przewodniczący rady miasta) oraz siostra Dariusza Stefaniuka Agata Ch. Wszystko mozna sprawdzić na stronach GITD.
Avatar
Hmm / 16 lutego 2018 o 10:58
0
Jak niee trzeba wkładu własnego mieszkania dają gole czyli trzeba samemu wyremontować ułożyć płytki kupić kibel
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:31
0
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu są atrakcyjne ale cieszmy się cieszmy .....jest super jest super.....
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 18:14
0
Tylko tyle że nie trzeba wkładu własnego to duża ulga
Avatar
bozzz / 15 lutego 2018 o 16:51
0
Jak dostanę to dam Ci znać i wpadniesz? . Wiesz co to mieszkanie plus? płacisz prawie 900 zł (czyli tyle co kredyt) dodatkowo musisz sam wykończyć te mieszkanie więc jeśli nie chcesz kupowac zestawu miebli w bodziu i żeby to wyglądało trzeba min 30 tys wydać wiec czy ty mi coś dasz? policz 20 lat x opłata wychodzi 200 tys + wykończenie.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina?
Kulinarna Mapa Lubelszczyzny
galeria

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina? 0 0

Poprosiliśmy lubelskich szefów kuchni o pomysły na obiad po lubelsku. Składający się z przystawki, zupy i dwóch dań głównych do wyboru. Przepisy powstały dla przewodnika „100 dań lubelskich”, który ukaże się we wrześniu na Europejskim Festiwalu Smaku. Książka ma w podtytule „Przewodnik dla szefów kuchni i turystów”. Powstała, by wypromować lubelskie dania wśród szefów kuchni w całej Polsce. I po to, żeby zagraniczni turyści mogli zamawiać w Lublinie regionalne dania

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur
5 listopada 2018, 20:00

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. Paulina i Natalia Przybysz po latach wracają do wspólnego koncertowania. Już 5 listopada o godz. 20 siostry wystąpią na scenie Centrum Spotkania Kultur!

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin [relacja na żywo]

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin [relacja na żywo] 0 0

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu 3 0

Wypadek w Nałęczowie. Kobieta kierująca po alkoholu straciła panowanie nad autem. Samochód rozbił się na drzewie.

Chcieli przejść przez ulicę, zostali potrąceni. Dwa tragiczne wypadki

Chcieli przejść przez ulicę, zostali potrąceni. Dwa tragiczne wypadki 4 0

W sobotę doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych.

Nie mowiliśmy, że jesteśmy zdecydowanym faworytem, czyli opinie po meczu Motor - Soła

Nie mowiliśmy, że jesteśmy zdecydowanym faworytem, czyli opinie po meczu Motor - Soła 13 3

Nie tak pierwszy mecz w roli gospodarze wyobrażali sobie kibice i piłkarze Motoru. Lublinianie tylko zremisowali z Sołą Oświęcim 1:1. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku?
film

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku? 7 1

Darłówek (woj. zachodniopomorskie). W sobotę (18.08) w Darłówku znaleziono ciało kilkunastoletniego chłopca. Ratownicy wyłowili je na wysokości wschodniego falochronu.

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki
zdjęcia
galeria

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki 6 1

Spłonęła cała suszarnia oraz dwa budynki gospodarcze z przeznaczeniem do przechowywania warzyw i owoców.

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo]
galeria
film

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo] 1 1

Tańce i pieśni ludowe w sobotnie popołudnie, przed Pałacem Czartoryskich w Puławach zaprezentowały zespoły z ośmiu krajów świata. Tym samym, drugi już międzynarodowy festiwal "World Wide 2018", został oficjalnie otwarty.

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar
20 sierpnia 2018, 19:00

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar 1 0

9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach powoli dobiega końca. 20 sierpnia odbędzie się przedostatni już koncert. O godz. 19 w kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Irena Wisełka-Cieślar.

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu 0 5

Kierowca zasnął w czasie jazdy i doprowadził do zderzenia z innymi autami. Do szpitala trafiło m.in. dwoje dzieci.

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód 2 0

Rozmowa z Jamesem Washingtonem, koszykarzem TBV Startu Lublin

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki 1 2

Ze zmiennymi efektami prowadzone są prace przy modernizacji drogi 74. Lubelski oddział GDDKiA dwa przetargi unieważnił, a kolejny czeka na podpisanie.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur
28 października 2018, 19:00

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur 5 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach obchodów 25. rocznicy śmierci legendarnego wokalisty Dżemu, Ryszarda Riedla, Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na muzyczne wspomnienie artysty. 28 października o godz. 19 na scenie CSK wystąpią Sebastian Riedel i zespół Cree.

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów"
film

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów" 13 3

Jaką drogę od naszych koszy przebywają odpady komunalne? Dlaczego miliony ton każdego roku lądują na mniej lub bardziej legalnych wysypiskach, które płoną na terenie całego kraju?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!