Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

23 marca 2020 r.
12:16

Lubelskie: W internecie huczy po mszy transmitowanej przez TVP. Długa lista zarzutów

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
331 27 A A
(fot. TVP Polonia)

„Kościół pełny, przekazywanie znaku pokoju przez podanie rąk, komunia rozdawana do ust” – po transmitowanej w TVP Polonia niedzielnej mszy z sanktuarium w Pratulinie w sieci zawrzało.

Aktualizacja artykułu: 24 marca 2020 r. 7:04
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lista zarzutów jest długa. Oburzeni internauci uważają, że w nabożeństwie uczestniczyło więcej niż 50 wiernych, co jest niezgodne z obowiązującymi dziś przepisami.

– Właśnie zakończyłem oglądanie mszy świętej z Pratulina (powiat bialski). Kościół pełny, powyżej 50 osób, przekazywanie znaku pokoju za pomocą rąk, komunia rozdawana „do ust” – tak sprawę opisuje na Facebooku Krzysztof Łabuzek, z zawodu lekarz, ale również, jak sam przyznaje, praktykujący katolik. – Ci, którzy pozwolili na zorganizowanie tej mszy, powinni iść do więzienia za narażanie społeczeństwa na śmiertelne niebezpieczeństwo – pisze Łabuzek. – Jestem lekarzem i naukowcem, los ludzi nie jest mi obojętny. A proboszczowi owszem – zauważa pan Krzysztof.

Na filmie z kościoła w Pratulinie widać, że na mszy był m.in. rektor Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, a także lekarz kardiolog, również z Białej.

– Jako rektor nie musiałbym się wypowiadać w kwestiach mojej wiary, ale pojawiły się nieprawdziwe informacje, które chciałbym zdementować – podkreśla Jerzy Nitychoruk, rektor PSW. – Nie było więcej niż 50 osób, bo to było policzone – zaznacza.

Poza tym rektor uważa, że sprawa podawania komunii nie jest objęta zakazem. – W tej kwestii Kościół pozostawia dowolność. Żadne przepisy nie zostały złamane – uważa Nitychoruk. – A znak pokoju przekazany żonie chyba nie jest zakazany? – dodaje.

Sprawę chce zbadać Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który uważa, że księża złamali przepisy. – Na mszy było ponad 50 osób, stłoczeni, bez zachowania 1 metra odległości. Ściskają sobie ręce na „znak pokoju”, który jest obecnie raczej znakiem przekazywania koronawirusa. I do tego ksiądz podający opłatek komunijny prosto do ust. Od jednej osoby do kolejnej i następnej, i jeszcze jednej. To wszystko transmitowane przez TVP – dziwi się Konrad Dulkowski, prezes ośrodka. – Tym bezmyślnym czynem narazili tysiące osób – uważa.

Jak przekazał, niewykluczone, że ośrodek zawiadomi policję. Chodzi o sprowadzanie „niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób”.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce biskupi zachęcają, by korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej i przeżywać ją za pośrednictwem transmisji. Takiej dyspensy udzielił również biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda, któremu podlega parafia w Pratulinie.

„Udzielam wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i w uroczystości – do odwołania, i zachęcam do pozostania w domu” – ogłosił biskup kilka dni temu.

Z proboszczem parafii w Pratulinie nie udało nam się skontaktować. 

Z kolei, Rzecznik Kurii zapewnia że nie doszło do naruszenia zasad wydanych przez Ministra Zdrowia w rozporządzeniu o stanie epidemii.  - Kuria dysponuje imienną listą osób uczestniczących w tej Mszy. A ich liczba wynosi 49 osób, łącznie z kapłanami i posługującymi, ministrantami i scholą - podkreśla ks. Jacek Wł. Świątek.  Poza tym, jak tłumaczy rzecznik, w przepisach prawa polskiego nie ma żadnych paragrafów dotyczących sposobu przyjmowania Komunii, ani  odnośnie wykonywania gestów  liturgicznych. - Do złamania prawa więc w tym przypadku nie doszło. W przepisach kościelnych natomiast zawarte są zalecenia, a nie nakazy wykonywania takich czy innych gestów- zaznacza ks. Jacek Wł. Świątek. Wierni obecni na mszy w Pratulinie mieli zostać o tym poinformowani przez proboszcza parafii jeszcze przez nabożeństwem.

- To wierny przyjmujący Komunię określa sposób jej przyjmowania, a szafarz nie ma możliwości odmowy- tłumaczy rzecznik.

Na stronie internetowej Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich znajduje się informacja o transmitowanej mszy i innych nabożeństwach z dopiskiem: „Zachęcamy do przybycia i wspólnej modlitwy”.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
myslacy / 23 marca 2020 r. o 15:39
+61
glupota nie boli lecz zabija
Avatar
Staszek / 23 marca 2020 r. o 12:44
+41
We Włoszech już zakazali odprawiania Mszy Świętych. Zastanówcie się czy chcecie brać z nich przykład...
Avatar
Mieszkaniec081984 / 23 marca 2020 r. o 17:01
+36
Myślę że czas najwyższy wziąć się i za Kościół dlaczego nikt nie nałoż kary na daną parafie za zlamanie zgromadzenia powyzej 50 osob w ten sposób wszyscy obecni mogli się od jednego wiernego zarazic poczytajcie o pacjentce 31 z Korei czy z chin ponad 1000 osób zarażonych po mszy gdzie uczestniczka była 1 kobieta zarazona. Ileż można powtarzać żeby się nie gromadzić
Avatar
taios / 24 marca 2020 r. o 15:14
+33
Przykro się patrzy, że podstawowe zasady bezpieczeństwa nie są przestrzegane. Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma starszymi osobami, i wszyscy mówili, że ich Matka Boska albo Jezus uratuje. Ludzie! Może i uratuje Was, jeśli będziecie przestrzegać zasad bezpieczeństwa!
Avatar
dede / 23 marca 2020 r. o 13:16
+32
Od kiedy Dziennik Wschodni jest pismem antyklerykalnym? Druga Wyborcza się robi. A dziennikarstwo na poziomie przedszkola jak widać. Po pierwsze na Mszy Świętej było 48 osób. Po drugie tuż przed Komunią Świętą ksiądz proboszcz poinformował wszystkich, że Komunia będzie udzialana do rąk a kto chce to do także do ust. Księża, którzy udzielali Komunii do ust, wcześniej odkazili sobie dłonie i po skończonej Komunii także. A co do przekazywania sobie znaku pokoju, to przekazywały go sobie osoby z jednej rodziny i starsza pani. Może drodzy "dziennikarze" warto byłoby sprawdzić gdy się chce kogoś oczernić? Bo do tego jesteście pierwsi.
trzeba być ślepcem o niewielkim potencjale intelektualnym - takim jak dilmah - by nie widzieć zagrożenia jakie w obecnej sytuacji powoduje szamanizm, a krytykę tego zagrożenia uznać za atak
trzeba być ślepcem o niewielkim potencjale intelektualnym - takim jak dilmah - by nie widzieć zagrożenia jakie w obecnej sytuacji powoduje szamanizm, a krytykę tego zagrożenia uznać za atak rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 23 marca 2020 r. o 12:45
+31
W autobusie MPK w Warszawie jest znacznie gorzej...
Avatar
wandaskw / 26 marca 2020 r. o 08:26
+26
Zarządzający świątynią organizatorzy uroczystości muszą być pociągnięci do odpowiedzialności. Próby tlumaczenia się chybione - świadczą o skrajnej głupocie.
Avatar
lubelak2 / 23 marca 2020 r. o 23:38
+22
Wszyscy ludzie szczujący na Kościół , nie widzicie jak w Warszawie ludzie jeżdżą zmuszeni w zatłoczonych autobusach bo włwdza ma w nosie bezpieczeństwo obywateli Warszawy, kursowanie autobusów zmniejszyli bez powodu-TU problemu NIE MA.  Kościół jest problemem dla Was. Jak chcecie rozliczać to rozliczajcie Wszystkich , nie wybranych.Pozdrawiam.
Avatar
___K___ / 23 marca 2020 r. o 15:12
+22
KILKA KONT ZAŁOŻONYCH TYLKO PO TO BY OPLUĆ LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ  KK ?? KTO STOI ZA TYM TROLLINGIEM ?
A skąd ty masz taką wiedzę? Skoro DW wprowadził obowiązek logowania się, by móc korzystac z forum, to ludzie się rejestrują. A że wielu myśli inaczej, niż ty, to aby dobrze.
Avatar
dede / 23 marca 2020 r. o 12:42
+21
w takim przypadku, ta organizacja prywatna o charakterze biznesowo-politycznym powinna zostać zdelegalizowana
Avatar
moherowazośka / 31 marca 2020 r. o 19:13
+16
Uważam że do kościołów niech chodzi kto chce nawet 3x dziennie, ale dla praktykujących w czasie epidemii należy wyznaczyć sklepy w których tylko oni mogą robić zakupy, apteki i godziny przyjęć np na poczcie, banku itp.
Avatar
wandaskw / 26 marca 2020 r. o 08:26
+26
Zarządzający świątynią organizatorzy uroczystości muszą być pociągnięci do odpowiedzialności. Próby tlumaczenia się chybione - świadczą o skrajnej głupocie.
Avatar
___K___ / 24 marca 2020 r. o 15:51
+7
Przykro się patrzy, że podstawowe zasady bezpieczeństwa nie są przestrzegane. Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma starszymi osobami, i wszyscy mówili, że ich Matka Boska albo Jezus uratuje. Ludzie! Może i uratuje Was, jeśli będziecie przestrzegać zasad bezpieczeństwa!
Co ciekawe paręnaście minut temu na TVP Info na pasku leciało, że dozwolone są zgromadzenia publiczne i religijne do 50 osób. Niby prawda, bo ograniczenie wchodzi od jutra, ale przeciętny odbiorca przekazu TVPiS zapamięta, że do kościoła może leźć. Banda tumanów produkuje programy dla bandy tumanów, a jeszcze inna banda tumanów jeszcze bardziej tych tumanów otumania swoją religią.
Co ciekawe paręnaście minut temu na TVP Info na pasku leciało, że dozwolone są zgromadzenia publiczne i religijne do 50 osób. Niby prawda, bo ograniczenie wchodzi od jutra, ale przeciętny odbiorca przekazu TVPiS zapamięta, że do kościoła może leźć. Banda tumanów produkuje programy dla bandy tumanów, a jeszcze inna banda tumanów jeszcze bardziej tych tumanów otumania swoją religią. rozwiń
Avatar
taios / 24 marca 2020 r. o 15:14
+33
Przykro się patrzy, że podstawowe zasady bezpieczeństwa nie są przestrzegane. Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma starszymi osobami, i wszyscy mówili, że ich Matka Boska albo Jezus uratuje. Ludzie! Może i uratuje Was, jeśli będziecie przestrzegać zasad bezpieczeństwa!
Avatar
___K___ / 24 marca 2020 r. o 13:33
0
Co się martwicie o wiernych, niewierni???
A czemu się tylu heteryków martwiło o marwsze równości?
Avatar
tadek68 / 24 marca 2020 r. o 11:53
+15
To że lakarz tam był i że ksiądz ma to w d..nie dziwne, bo im kasa w głowie. Ale, że cyrk się robi, ludzi w domach zamyka, a biega po telewizji robi konferencję, zamiast dać przykład i samemu przez wideokonferencję występować, to od początku widać, że coś nie tak. Granic nie zamykano, samoloty latały,władza jeździła na narty, tłumaczono się WHO, jak by rząd nie miał lekarzy i wiedzy o wirusach. Czekano na jakiś, sygnał, rozkaz, zezwolenie, wpuszczenie do kraju choroby?????? Może ,,niektórzy,, dostali odtrutkę, więc Pan Karczewski wyruszył w ognisko wirusa świat zbawiać. Może tak nie jest, ale wygląda to jakoś dziwnie od samego początku, to że zwlekano aż wjedzie każde dziecko widziało, to że olewa się samemu zalecenia i odwrotnie robi też widać.
To że lakarz tam był i że ksiądz ma to w d..nie dziwne, bo im kasa w głowie. Ale, że cyrk się robi, ludzi w domach zamyka, a biega po telewizji robi konferencję, zamiast dać przykład i samemu przez wideokonferencję występować, to od początku widać, że coś nie tak. Granic nie zamykano, samoloty latały,władza jeździła na narty, tłumaczono się WHO, jak by rząd nie miał lekarzy i wiedzy o wirusach. Czekano na jakiś, sygnał, rozkaz, zezwolenie, wpuszczenie do kraju choroby?????? Może ,,niektórzy,, dostali odtrutkę, więc Pan Karczewski wyruszył w ... rozwiń
Avatar
Japolan / 24 marca 2020 r. o 00:18
-18
Myślę że czas najwyższy wziąć się i za Kościół dlaczego nikt nie nałoż kary na daną parafie za zlamanie zgromadzenia powyzej 50 osob w ten sposób wszyscy obecni mogli się od jednego wiernego zarazic poczytajcie o pacjentce 31 z Korei czy z chin ponad 1000 osób zarażonych po mszy gdzie uczestniczka była 1 kobieta zarazona. Ileż można powtarzać żeby się nie gromadzić
Wasi mocodawcy - w piekle oraz z piekła rodem - dawno temu "wzięli się za Kościół": Neron, Kaligula, Hitler - to wybrane przykłady "waszych ludzi".
Avatar
Japolan / 24 marca 2020 r. o 00:14
-9
Od kiedy Dziennik Wschodni jest pismem antyklerykalnym? Druga Wyborcza się robi. A dziennikarstwo na poziomie przedszkola jak widać. Po pierwsze na Mszy Świętej było 48 osób. Po drugie tuż przed Komunią Świętą ksiądz proboszcz poinformował wszystkich, że Komunia będzie udzialana do rąk a kto chce to do także do ust. Księża, którzy udzielali Komunii do ust, wcześniej odkazili sobie dłonie i po skończonej Komunii także. A co do przekazywania sobie znaku pokoju, to przekazywały go sobie osoby z jednej rodziny i starsza pani. Może drodzy "dziennikarze" warto byłoby sprawdzić gdy się chce kogoś oczernić? Bo do tego jesteście pierwsi.
trzeba być ślepcem o niewielkim potencjale intelektualnym - takim jak  dilmah  - by nie widzieć zagrożenia jakie w obecnej sytuacji powoduje szamanizm, a krytykę tego zagrożenia uznać za atak
Szamanizm i praktyki magiczne widać w pojazdach komunikacji miejskiej - np. w pojazdach sieci ZTM Lublin. Przed czym może ochronić jakaś zaplątana "przepaska" z doczepioną informacją, której nie przestraszyłby się nawet "koronawirus" (gdyby potrafił czytać)??? Wyłączają z użytku do czterech miejsc siedzących (dla pasażerów) - zależnie od (modelu) pojazdu - przed niczym nie chroniąc. O wiele lepsze byłoby oddzielanie niezbyt dużej przestrzeni "dla kierowcy" od reszty pojazdu folią (np. folią malarską). W warszawskim metrze tłok, ale parszywi obłudnicy wściekle szczują przeciwko Kościołowi Świętemu oraz duchownym o zmyśle katolickim (co ich odróżnia od tchórzliwych pastuchów): ***breviarium.blogspot.com/2020/03/jak-to-dobrze-ze-nie-chodza-do-koscioa.html
Szamanizm i praktyki magiczne widać w pojazdach komunikacji miejskiej - np. w pojazdach sieci ZTM Lublin. Przed czym może ochronić jakaś zaplątana "przepaska" z doczepioną informacją, której nie przestraszyłby się nawet "koronawirus" (gdyby potrafił czytać)??? Wyłączają z użytku do czterech miejsc siedzących (dla pasażerów) - zależnie od (modelu) pojazdu - przed niczym nie chroniąc. O wiele lepsze byłoby oddzielanie niezbyt dużej przestrzeni "dla kierowcy" od reszty pojazdu folią (np. folią ma... rozwiń
Avatar
Japolan / 24 marca 2020 r. o 00:05
-49
We Włoszech już zakazali odprawiania Mszy Świętych. Zastanówcie się czy chcecie brać z nich przykład...
Zaraza - o ile jest prawdziwa - najbardziej panoszy się tam, gdzie antykatoliccy bandyci (okupujący stanowiska kościelne) odcięli ludzi od Mszy świętej, a zwłaszcza od Komunii świętej.
Avatar
Japolan / 24 marca 2020 r. o 00:03
-21
Co za bezmyślność i głupota. Niby wykształceni ludzie z tych księży a zachowują się jak gdyby nic złego się w Polsce nie działo w związku z epidemią. Za to musi być odpowiedzialność karna - za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu ludzi. W pudle nauczą się co to są zalecenia i dbałość o zdrowie i życie wiernych. Bezmózgowie i pycha.
Sataniści mają teraz żer! Co się martwicie o wiernych, niewierni???
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym
5 czerwca 2020, 18:00

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym

To będzie pierwszy publiczny występ nowej artystycznej formacji w Kazimierzu Dolnym - TRUPA KZMRZ. 5 czerwca o godz. 18 na Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie zorganizowany performance "Gorzkie żale".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!