Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 czerwca 2018 r.
19:57

Nocna prohibicja w kolejnym mieście w woj. lubelskim. Projekt uchwały gotowy

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
41 16 A A

Wszystko wskazuje na to, że Biała Podlaska dołączy do miast, które ograniczyły nocną sprzedaż alkoholu. Gotowy jest projekt uchwały w tej sprawie. Radni miejscy zajmą się nim 6 lipca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mowa jest o ograniczeniu pomiędzy godz. 22:00 a 6:00. Takie możliwości daje nowelizacja ustaw o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o bezpieczeństwie imprez masowych. – Jest to dobre narzędzie do ograniczenia problemu zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego typu nieprzeznaczonych – uzasadnia w projekcie uchwały prezydent Dariusz Stefaniuk.

Dalej czytamy że wprowadzenie uchwały może spowodować jedynie spadek przychodów do budżetu z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń. – Generalnie jestem przeciwny wszelkim ograniczeniom, zwłaszcza swobody handlu. To w pewien sposób uderza w ograniczenie wolności w prowadzaniu działalności gospodarczej i zdrową konkurencję – uważa radny Marcin Izdebski, do niedawna z klubu PO, a obecnie niezrzeszony. Przypomnijmy że takie ograniczenie nocnej sprzedaży wprowadziły m.in. Puławy.

Radni zajmą się też uchwałą w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Wcześniej odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. – Wzięło w nich udział 57 osób. Przedstawiono 39 wniosków oraz pisemnych uwag, które w największej mierze dotyczyły liczby punktów sprzedaży oraz ograniczenia nocnej sprzedaży – podkreśla Radosław Plandowki rzecznik magistratu. Do urzędu wpłynęły też 4 pisma ze 106 podpisami aby odstąpić od przyjmowania takich projektów uchwał.

Obecnie obowiązująca uchwała z 2007 roku ustala tylko limit sprzedaży napojów powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa) i wynosi on 70 dla lokali gastronomicznych i 60 dla sklepów i stacji paliw. Natomiast zgodnie z nowymi przepisami rada miasta zobowiązana jest określić maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta, odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych. W wyniku zmian, jak czytamy w projekcie uchwały maksymalna liczba zezwoleń będzie mieścić się w liczbie dotychczas obowiązujących limitów, a nawet będzie nieznacznie mniejsza – 399. – Nastąpiło jedynie przesunięcie pomiędzy poszczególnymi rodzajami zezwoleń – uzasadnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

– Te liczby to pewien konsensus. Bo różne grupy społeczne miały różne stanowiska w tej sprawie. Ale ostatecznie i tak radni o tym zdecydują – podkreśla Dariusz Litwiniuk przewodniczący bialskiej rady.

Nowe limity:

60 punktów – dla napojów alkoholowych pow.4,5 % z wyjątkiem piwa (wino i wódka) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy), co w przeliczeniu na zezwolenia daje liczbę 120,

70 punktów – dla napojów alkoholowych pow.4,5 % z wyjątkiem piwa (wino i wódka) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (lokale gastronomiczne) co w przeliczeniu na zezwolenia daje liczbę 140,

152 zezwolenia – dla napojów alkoholowych do 4,5 % zawartości alkoholu oraz piwa (nie objęte limitowaniem).

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 czerwca 2018 o 14:18
+1
wyborco pis czy ci nie wstyd
Avatar
Jacek / 28 czerwca 2018 o 12:19
+1
Zapamiętamy przy wyborach I to jest sposób na powstanie met.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2018 o 10:03
+1
Dla 106 meneli szkoda zatrudniać i opłacać ekspedientkę... swoją drogą to jak oni tę petycję podpisali?! pieczątki se porobili?
Avatar
obywatel / 28 czerwca 2018 o 07:12
+1
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać ze zrozumieniem aby widzieć w jakim kierunku zmierza tzw. ,,wolna Polska,,.
 Dlatego trzeba się napić,by zapomnieć o tym draństwie.
 Dlatego trzeba się napić,by zapomnieć o tym draństwie. rozwiń
Avatar
gość / 28 czerwca 2018 o 06:35
+1
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać ze zrozumieniem aby widzieć w jakim kierunku zmierza tzw. ,,wolna Polska,,.
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać z... rozwiń
Avatar
josef / 28 czerwca 2018 o 06:30
+1
A może prezydent Białej ze swoim pryncypałem od SKOK-ów maja zamiar otworzyć meliny? I stąd ten pomysł.Co najgłupsze pomysły to w Białej Podlaskiej.Czy naprawdę ciągle trzeba głosowac tak jak chce Bierecki?Czy nie można pogonić tego towarzystwa ???
Avatar
Z Kanady / 28 czerwca 2018 o 06:20
+1
To straszne! A co na to Unia. Lamanie praw czlowieka do niechlubnych czynow i do nieuczestniczenia w zyciu spolecznym z powodu alkoholizmu. Skad my znamy? Ano z czasow Zaborow.
Avatar
Alkoholik / 28 czerwca 2018 o 05:07
+1
Co za głupi pomysł !!!!!! Mój dziadek pił , mój ojciec pił ja też piję !!!! Mój dziadek był alkoholikiem , ojciec był alkoholikiem i ja jestem alkoholikiem. I dobrze mi z tym. My alkoholicy musimy pić aby żyć i funkcjonować . No cóż trzeba będzie sobie wieczorem nakupić piwa lub wódki aby w nocy jak się obudzę mnie nie telepało abym miał co golnąć. .
Avatar
Gość / 27 czerwca 2018 o 23:00
+1
I to bardzo słuszna decyzja by była, te kuncesje to tylko pleban powinien mieć, jak do kuścioła przyjdzieta to i gorzałeczki se kupi po kazaniu. A jak nie chodzi, znaczy muzułman co to ankoholu i tak nie pije. I tak by było najsamoj sprawiedliwie, a nie jak teraz sprzedają to wszędzie, o i za kebaby się weźcie bo to też jakieś zło. Napcha to taki niewiadomo czego w placka zawinie, tfu ohyda, gorsze to już tylko te okrągłe co to przepraszam za wyrażenie piza nazywają, chociaż wcale z wyglądu nie podobna, przynajmniej moja Grażynka ma inną.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2018 o 22:47
+1
hmmm... ale wybory to byście chcieli znowu wygrać ? dziubaski wy moje :)
Avatar
Gość / 28 czerwca 2018 o 14:18
+1
wyborco pis czy ci nie wstyd
Avatar
Jacek / 28 czerwca 2018 o 12:19
+1
Zapamiętamy przy wyborach I to jest sposób na powstanie met.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2018 o 10:03
+1
Dla 106 meneli szkoda zatrudniać i opłacać ekspedientkę... swoją drogą to jak oni tę petycję podpisali?! pieczątki se porobili?
Avatar
obywatel / 28 czerwca 2018 o 07:12
+1
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać ze zrozumieniem aby widzieć w jakim kierunku zmierza tzw. ,,wolna Polska,,.
 Dlatego trzeba się napić,by zapomnieć o tym draństwie.
 Dlatego trzeba się napić,by zapomnieć o tym draństwie. rozwiń
Avatar
gość / 28 czerwca 2018 o 06:35
+1
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać ze zrozumieniem aby widzieć w jakim kierunku zmierza tzw. ,,wolna Polska,,.
To nie wiesz że górale spod góry Synaj wracają do ojczyzny czyli Polin i opryskują teren aby oczyścić teren że stonki czyli Polaków. A zarządzający Polską jak wczoraj szybko przepchnęli nowelizację ustawy o IPN na polecenie starszych braci z USA czyli klasyczna Targowica. A ASF czyli wybicie niekoszernej trzody chlewnej po tej stronie Wisły. A majstrowanie przy ordynacji wyborczej aby w majestacie prawa przy pomocy sprzedawczyków przejąć i utrzymać władzę. A szczepionki wprowadzające depopulację narodu polskiego. Wystarczy patrzeć i czytać z... rozwiń
Avatar
josef / 28 czerwca 2018 o 06:30
+1
A może prezydent Białej ze swoim pryncypałem od SKOK-ów maja zamiar otworzyć meliny? I stąd ten pomysł.Co najgłupsze pomysły to w Białej Podlaskiej.Czy naprawdę ciągle trzeba głosowac tak jak chce Bierecki?Czy nie można pogonić tego towarzystwa ???
Avatar
Z Kanady / 28 czerwca 2018 o 06:20
+1
To straszne! A co na to Unia. Lamanie praw czlowieka do niechlubnych czynow i do nieuczestniczenia w zyciu spolecznym z powodu alkoholizmu. Skad my znamy? Ano z czasow Zaborow.
Avatar
Alkoholik / 28 czerwca 2018 o 05:07
+1
Co za głupi pomysł !!!!!! Mój dziadek pił , mój ojciec pił ja też piję !!!! Mój dziadek był alkoholikiem , ojciec był alkoholikiem i ja jestem alkoholikiem. I dobrze mi z tym. My alkoholicy musimy pić aby żyć i funkcjonować . No cóż trzeba będzie sobie wieczorem nakupić piwa lub wódki aby w nocy jak się obudzę mnie nie telepało abym miał co golnąć. .
Avatar
Gość / 27 czerwca 2018 o 23:00
+1
I to bardzo słuszna decyzja by była, te kuncesje to tylko pleban powinien mieć, jak do kuścioła przyjdzieta to i gorzałeczki se kupi po kazaniu. A jak nie chodzi, znaczy muzułman co to ankoholu i tak nie pije. I tak by było najsamoj sprawiedliwie, a nie jak teraz sprzedają to wszędzie, o i za kebaby się weźcie bo to też jakieś zło. Napcha to taki niewiadomo czego w placka zawinie, tfu ohyda, gorsze to już tylko te okrągłe co to przepraszam za wyrażenie piza nazywają, chociaż wcale z wyglądu nie podobna, przynajmniej moja Grażynka ma inną.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2018 o 22:47
+1
hmmm... ale wybory to byście chcieli znowu wygrać ? dziubaski wy moje :)