Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 czerwca 2018 r.
10:13

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu już działa. Niektórzy klienci "są naprawdę wściekli"

0 70 A A

Na witrynach puławskich sklepów monopolowych i stacjach paliw wiszą już tabliczki informujące o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu. Jedni właściciele punktów objętych prohibicją montują kraty, drudzy myślą już o zamknięciu swojego biznesu. A nocne sklepy poza granicami miasta przeżywają oblężenie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od minionego piątku w godz. 23-6 piwo, wino czy wódkę w Puławach można kupić jedynie w klubach, barach i lokalach gastronomicznych. Całodobowe (do niedawna) punkty sprzedaży alkoholu straciły część swojego utargu i są zamykane równo z godziną obowiązywania prohibicji.

– Z tego co wiem, wielu klientów nocą jedzie do Góry Puławskiej, gdzie podobno tworzą się już długie kolejki – mówi Jerzy Czajkowski, właściciel sklepu monopolowego przy ul. Sieroszewskiego. A pracująca tu ekspedientka dodaje, że ostatnio kwadrans po zamknięciu ktoś stukał w okno. Bo o tym, dlaczego sklep jest zamknięty, mieszkańcy miasta często dowiadują się od sprzedających.
Więcej pracy mają za to pracownicy stacji paliw Orlen tuż za Wisłą. Tam nocna prohibicja nie sięga.

– Nie pamiętam, żeby w nocy było tylu klientów, jak w ostatni weekend, a pracuję tutaj dość długo. Przyjeżdżają na rowerach, skuterach, przychodzą na piechotę, podjeżdżają taksówki – mówi nam jeden ze sprzedawców.

W kiosku Urszuli Adamczyk przy ul. Prusa wisi tabliczka z napisem „prohibicja” i informacja, że to efekt z rozporządzenia rady miasta. By nie było wątpliwości, kto jest autorem zakazu.

Właścicielka kiosku tuż przed wprowadzeniem nowego prawa zdecydowała się na montaż krat. – To dla bezpieczeństwa. Podsłuchałam, jak moi klienci mówili o tym, że zrobią wszystko, by dostać się do alkoholu. Wystraszyłam się – przyznaje Urszula Adamczyk. – Niektórzy są naprawdę wściekli. A rano są tutaj już o pół do szóstej – dodaje.

Trochę spokojniej jest na stacji paliw Shell przy ul. Lubelskiej. Tu również jest nowa tablica informująca o nocnym zakazie, ale alkoholu nikt specjalnie nie chowa, ani nie zasłania.

– W ciągu jednej nocy zdarza się kilku klientów, którzy chcą kupić jakiś trunek. Tłumaczymy im wtedy, dlaczego nie możemy go sprzedać. Niektórzy są zaskoczeni, ale rozumieją i odchodzą – mówi sprzedawca.

Jerzy Czajkowski, właściciel sklepu z ul. Sieroszewskiego, decyzję radnych nazywa groteskową. – Moje zdanie jest takie, że chcieli się koniecznie czymś wykazać i wymyślili sobie tę prohibicję. To bez sensu, bo ktoś, kto zechce kupić alkohol, kupi go w innym miejscu. W skali całego miasta te kilka punktów to jest nic. Ale uderzyli w nas i ja teraz nie wiem, czy przetrwamy – przyznaje właściciel „Alkoholi”. – Muszę podliczyć pierwszy tydzień, aleja tego biznesu dla idei prowadzić nie będę. Jeśli nie będę miał z tego korzyści, sklep zostanie zamknięty – stwierdza. 

Zdaniem Urszuli Adamczyk po wprowadzeniu zakazu obroty mogą spaść nawet o kilkaset procent. – Rząd mówi, że będzie pomagał małym firmom, a od miasta rządzonego przez PiS dostajemy taki cios. Nie rozumiem tego, bo kawałek dalej w klubach alkohol nadal się leje. Im wolno sprzedawać, a nam już nie – podsumowuje.

– Mieliśmy na wszystko oko, gdy coś się działo, pierwsi dzwoniliśmy po policję. Teraz zamykamy sklep, włączamy alarm i niech się dzieje co chce – dodają zgodnie właściciele nocnych sklepów.

Rząd dał zielone światło samorządom

Puławy skorzystały z ustawy, którą sejm przyjął jesienią ubiegłego roku. Podobne zakazy wprowadzono m.in. w Katowicach, Sochaczewie, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim oraz niektórych dzielnicach Warszawy i Krakowa.

Powody wprowadzania nocnej prohibicji wszędzie są podobne. Chodzi o zakłócanie ciszy nocnej i porządku przez osoby nietrzeźwe. – My nie odbieramy prawa do zakupu alkoholu tylko dajemy prawo do wypoczynku i snu wielu mieszkańcom Puław – argumentowała Marzanna Pakuła przekonując innych radnych do wprowadzenia zakazu.

Sonda: Jak oceniasz decyzję puławskich radnych o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy?

Liczba głosów: 1226
79.2%
To była zła decyzja
20.8%
To była dobra decyzja

>>>

Zobacz także: Holi Festival w Puławach

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 11 czerwca 2018 o 10:46
+1
To bez alkoholu się nie da żyć i trzeba po nocy do sklepu chodzić? Beznadziejny artykuł propagujący nocne pijaństwo.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2018 o 10:41
+1
Groteskowa nie jest decyzja dla tych co nie mogą spać, prezez hałas i awantury - dobrze jak samorządy - miasta i gminy ograniczają tam gdzie jest najwięcej burd, nikt normalny po 23 alkoholu nie kupuje, najczęściej alkoholicy
Avatar
Gość / 11 czerwca 2018 o 10:41
+1
ten Czajkowski to się tylko ośmiesza swoimi wypowiedziami
Avatar
Gość / 11 czerwca 2018 o 10:26
+1
Sklepy nocna z alkoholem pilnowaly porządku. To jakiś żart. Jeszcze niech dodadza że prowadzil dzialalnosc na rzecz trzezwosci.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 14:04
0
Drogi Jasiu to nie ustawa a uchwała Rady Gminy Miasto Puławy to radni działacze i żeńcy z Pisu zdecydowali o tym iż Jasiu nie kupi alkoholu w sklepie . Jasiu jeżeli masz problemy alkoholowe podobne jak radny kwapiś to możesz iść do baru tam legalnie dokonasz zakupu alkoholu po 23: 00.
Avatar
Jasiu / 12 czerwca 2018 o 23:57
0
Jak czytam te wszystkie komentarze ludzi co wspierają Rydzyka i co niedziela oddają datki na brzuchatych księży to aż wymiotować się chce. Siedzą zamknięci w swoich norkach, a ich jedyną uciechą jest ojciec Mateusz na TVP. Najwyraźniej żal im jak patrzą się przez okno, że można sie spotkać że znajomymi, wypić piwo lub dwa i oderwać się od codzienności. Naprawdę żal mi Was. Smutne macie życie. Ale to Wasz problem.  To że jest zakaz w sklepach to nie znaczy że Alko jest niedostępne. Czy ta ustawa coś zmieni ??? Nic. Jak dla mnie to martwy przepis który przyszedł z Wiejskiej.
Jak czytam te wszystkie komentarze ludzi co wspierają Rydzyka i co niedziela oddają datki na brzuchatych księży to aż wymiotować się chce. Siedzą zamknięci w swoich norkach, a ich jedyną uciechą jest ojciec Mateusz na TVP. Najwyraźniej żal im jak patrzą się przez okno, że można sie spotkać że znajomymi, wypić piwo lub dwa i oderwać się od codzienności. Naprawdę żal mi Was. Smutne macie życie. Ale to Wasz problem.  To że jest zakaz w sklepach to nie znaczy że Alko jest niedostępne. Czy ta ustawa coś zmieni ??? Nic. Jak dla mnie to martw... rozwiń
Avatar
b / 12 czerwca 2018 o 19:33
0
Panie Czajkowski proszę sprzątać po swoich klientach na przystanku i na chodniku. Żal d sciska że w Górze Puławskiej zarabiają, a Pan nie?otworzyć tam sklepik i wynieść sie z sieroszewskiego. NIE ZATESKNIMY ZA PANEM I SYFEM DOOKOŁA PRZEZ PANA MELINE
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:54
0
Niech Pan Czajkowski może zacznie sprzątać rano zostawione przez swoich klientów butelki i puszki po alkoholach. A jest tego mnóstwo, albo spróbuje w nocy zasnąć przy krzykach klientów swojego sklepu. Nie chcemy sąsiedztwa tego sklepu.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 14:50
0
w górze puławskiej nie ma Orlenu szanowny redaktorze
Avatar
JC / 12 czerwca 2018 o 14:28
0
Ja moge sie wyprowadzić do Góry Puławskiej ale menele zostana bo to wasi mężowie zony synowie bracia sasiedzi etc. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 14:04
0
Drogi Jasiu to nie ustawa a uchwała Rady Gminy Miasto Puławy to radni działacze i żeńcy z Pisu zdecydowali o tym iż Jasiu nie kupi alkoholu w sklepie . Jasiu jeżeli masz problemy alkoholowe podobne jak radny kwapiś to możesz iść do baru tam legalnie dokonasz zakupu alkoholu po 23: 00.
Avatar
Jasiu / 12 czerwca 2018 o 23:57
0
Jak czytam te wszystkie komentarze ludzi co wspierają Rydzyka i co niedziela oddają datki na brzuchatych księży to aż wymiotować się chce. Siedzą zamknięci w swoich norkach, a ich jedyną uciechą jest ojciec Mateusz na TVP. Najwyraźniej żal im jak patrzą się przez okno, że można sie spotkać że znajomymi, wypić piwo lub dwa i oderwać się od codzienności. Naprawdę żal mi Was. Smutne macie życie. Ale to Wasz problem.  To że jest zakaz w sklepach to nie znaczy że Alko jest niedostępne. Czy ta ustawa coś zmieni ??? Nic. Jak dla mnie to martwy przepis który przyszedł z Wiejskiej.
Jak czytam te wszystkie komentarze ludzi co wspierają Rydzyka i co niedziela oddają datki na brzuchatych księży to aż wymiotować się chce. Siedzą zamknięci w swoich norkach, a ich jedyną uciechą jest ojciec Mateusz na TVP. Najwyraźniej żal im jak patrzą się przez okno, że można sie spotkać że znajomymi, wypić piwo lub dwa i oderwać się od codzienności. Naprawdę żal mi Was. Smutne macie życie. Ale to Wasz problem.  To że jest zakaz w sklepach to nie znaczy że Alko jest niedostępne. Czy ta ustawa coś zmieni ??? Nic. Jak dla mnie to martw... rozwiń
Avatar
b / 12 czerwca 2018 o 19:33
0
Panie Czajkowski proszę sprzątać po swoich klientach na przystanku i na chodniku. Żal d sciska że w Górze Puławskiej zarabiają, a Pan nie?otworzyć tam sklepik i wynieść sie z sieroszewskiego. NIE ZATESKNIMY ZA PANEM I SYFEM DOOKOŁA PRZEZ PANA MELINE
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:54
0
Niech Pan Czajkowski może zacznie sprzątać rano zostawione przez swoich klientów butelki i puszki po alkoholach. A jest tego mnóstwo, albo spróbuje w nocy zasnąć przy krzykach klientów swojego sklepu. Nie chcemy sąsiedztwa tego sklepu.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 14:50
0
w górze puławskiej nie ma Orlenu szanowny redaktorze
Avatar
JC / 12 czerwca 2018 o 14:28
0
Ja moge sie wyprowadzić do Góry Puławskiej ale menele zostana bo to wasi mężowie zony synowie bracia sasiedzi etc. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 13:56
0
Grobel oprócz zakazów nie ma nic zaoferowania? Żadnych rozwiązań ?
Avatar
anka / 12 czerwca 2018 o 13:32
0
Kto normalny biega po nocy i szuka alkoholu? To nie artykuł pierwszej pomocy.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 13:28
0
Ojojoj! Ale restrykcje!!!!!!!!!!!! Władza ma takie prawo i z niego korzysta.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 11:31
0
Nie chodzi że brak wódy tylko że zamiast skutecznego egzekwowania poszanowania prawa , restrykcyjnai nieudolna władza, wprowadza zakazy
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 121 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 37 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 4 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 209 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!