Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 kwietnia 2017 r.
16:29

Ministerstwo ze wsparciem dla średnich miast. Program dotyczy 9 miast w Lubelskiem

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 25 A A
 W Białej Podlaskiej realizowany jest już m.in. rządowy program Mieszkanie Plus
W Białej Podlaskiej realizowany jest już m.in. rządowy program Mieszkanie Plus (fot. Archiwum)

Ponad 2,5 mld zł ma trafić w ciągu kilku najbliższych lat do średnich miast - ogłosił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Na liście jest Biała Podlaska i osiem innych miast z województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). – Ta strategia określa nowy model rozwoju Polski, w tym rozwoju regionalnego - zrównoważonego, równomiernie obejmującego cały kraj i uwzględniającego różnorodność i specyfikę polskich miast, miasteczek i wsi – zapowiedział w środę minister Mateusz Morawiecki.

Wsparcie ma pochodzić m.in. z funduszy europejskich, ale też z ułatwionego dostępu do środków Funduszu Inwestycji Samorządowych czy preferencji w lokowaniu inwestycji. Według Ministerstwa Rozwoju, szczególnej pomocy potrzebują 122 ośrodki miejskie, które jak wynika z analiz Polskiej Akademii Nauk, w największym stopniu tracą funkcje społeczno-gospodarcze. Na tej liście znajdziemy 9 miast z województwa lubelskiego: Białą Podlaską, Kraśnik, Chełm, Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw, Biłgoraj oraz Radzyń Podlaski.

– To kolejny rządowy program, z którego będziemy mogli starać się skorzystać. To duża nobilitacja. Analizujemy jego założenia. To dobra wiadomość dla Białej Podlaskiej – podkreśla Michał Trantau, rzecznik prezydenta. Przypomnijmy że Biała Podlaska realizuje już m.in. rządowy program budowy Mieszkań Plus.

„Pakiet obejmuje wiele różnorodnych i wzajemnie uzupełniających się inicjatyw. Jego istotnym elementem jest dedykowane miastom średnim wsparcie z krajowych programów operacyjnych, zarządzanych przez Ministerstwo Rozwoju. Wyniesie ono prawie 2,5 mld zł z funduszy UE na lata 2014-2020” – precyzuje resort. Uruchomienie pierwszych naborów nastąpi jeszcze w tym roku. Na przykład w maju w Programie Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) planowany jest konkurs dotyczący poprawy środowiska miejskiego w zdegradowanych obszarach miast z wydzieloną kwotą 100 mln zł dla 255 miast średnich. Rządowy program składa się z kilku etapów.

– Faza pierwsza zostaje uruchomiona już dziś i polega ona na dostosowaniu istniejących narzędzi i instrumentów: polityki lokowania inwestycji i przyciągania inwestorów, preferencji w dostępie do funduszy europejskich w ramach programów krajowych oraz pozyskiwania innych źródeł finansowania w szczególności w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju, który jest jednym z partnerów pakietu. Nie jest to jednak zbiór zamknięty, pracujemy nad tym aby pakiet poszerzał się o kolejne inicjatywy – zaznacza Adam Hamryszczak, wiceszef resortu rozwoju.

Poza tym skorzystać mają również przedsiębiorcy którzy zdecydują się na inwestycje w takich miastach. Będą na przykład mogli liczyć na większe niż obecnie szanse na zwolnienie z podatków CIT i PIT. To ważna informacja dla Białej Podlaskiej, zwłaszcza w kontekście powołanej niedawno podstrefy ekonomicznej.

Z kolei Fundusz Inicjatyw Samorządowych ma pełnić dla samorządów rolę doradcy inwestycyjnego, szczególnie jeżeli chodzi o miejskie spółki. Pieniądze z FIS mogą być  przeznaczone na drogi, wodociągi i kanalizację, gospodarkę odpadami, zaopatrzenie w energię i gaz, infrastrukturę społeczną, rewitalizację, transport zbiorowy i ochronę zdrowia.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pp / 4 maja 2017 o 20:34
0
i o to chodzi
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2017 o 15:23
0
A ty rozkosz wyssałeś z pocałunku niesioła?
Avatar
rozkoszny karolek / 18 kwietnia 2017 o 18:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Módlmy się bracia o olej we łbie dla koderastów! rydzowi dajesz od tyłu, czy stajesz przed business father  face-to-face?
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 17:12
0
Módlmy się bracia o olej we łbie dla koderastów!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 15:36
0
dostana tylko te miasta w ktorych bedzie pomnik smolenski
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 10:44
0
Jak widać duch Balcerowicza wiecznie żywy i nadal da się słyszeć, że "nie nada", że w "Polszcze ino tania siła robocza się opłaca", że "nie ma po co inwestować w małe miasta"... itd. Po prostu nie da się i tak musi być. Dlatego nie zagłosowałem na Płatnych Oszustów, tylko na tych co mają wizję i co najważniejsze obecnie ją realizują. Mi wizja balcerowiczowskiej Polski, czyli meksykańsko-indyjskiej koncepcji mi jak i większości Polaków nie pasowało. Wreszcie zaprzestano rozwijać parę miast kosztem wszystkich i degradować poziom życia mieszkańców zapomnianych 95% terenów państwa. Jak malutkie mają móżdżki lemingi widać po wypowiedziach. W małym miasteczku nie może być przemysłu. Totalna balcerowiczowska lub a la nowoczesno-feudalna wizja POwskich nieudaczników. Brak autostrad nie wyklucza innych miejscowości w normalnych krajach. Polska idzie niemiecką drogą... mamy już Kindergeld (500+), rozpoczęto budowę tanich mieszkań na wynajem, a obecnie Morawiecki na nowo pobudza "wymrożoną" gospodarkę. Chełm i Zamość doczekają się ekspresówek, gdy tylko pojawią się firmy. A już powoli to się dzieje. Może lemingi nie wiedzą, ale w Chełmie działa Cementownia, austryjacki wytwórca koncentratu owocowego (wysyłka tirami na cały świat?!), jest producent mebli luksusowych (m.in. do hoteli Hamilton i osławionego przez Pinokia Tuska Kataru...). Prawda, że ciekawe? A teraz dla nieobytych w Europie i Świecie lemingów... miasto Tüttlingen 30 tysięczne (taki Krasnystaw) posiada m.in. dwie fabryki po 2 tys. pracowników (producent obrabiarek cyfrowych... nota bene najszybszych na świecie - można je obejrzeć m.in. w Świdniku oraz Stalowej Woli i lekarstw)... ile ma do autostrady??? Kolejne miasteczko 15 tysi 5 fabryk po 1,5 tysia... m.in. najlepsza producent pralek przemysłowych Kannegiessen. Da się?! Jak się chce to się da. A jak się ma swych rodaków w d... tj. Płatni Oszuści, a teraz Nowocześni-Feudalni mają... To się nie da!!! I teraz wisienka na torcie. Wiesz, gdzie zlokalizowany jest dr. Oetcke? Właśnie w mieście a la Lublin, z tym że w koziołkowym mieście nie uświadczysz metra. A tam jest... co prawda zwą to tramwajem podziemnym. Ale przystanki na powierzchni to istne nasze perony. Czyli da się kolego, tylko należy uwierzyć w Polaków. A ty chłopie bierz plecak i popracuj zagranicą, bo w Polsce będzie potrzeba mądrych ludzi do pracy z wizją ;) No i może czegoś o gospodarce się nauczysz. Niemcy w czasie kryzysu ratowali swą gospodarkę, a nsz Pinokio bredził coś o Zielonej Wyspie... zapomniał dodać, że istniała ona tylko na papierze :(
Jak widać duch Balcerowicza wiecznie żywy i nadal da się słyszeć, że "nie nada", że w "Polszcze ino tania siła robocza się opłaca", że "nie ma po co inwestować w małe miasta"... itd. Po prostu nie da się i tak musi być. Dlatego nie zagłosowałem na Płatnych Oszustów, tylko na tych co mają wizję i co najważniejsze obecnie ją realizują. Mi wizja balcerowiczowskiej Polski, czyli meksykańsko-indyjskiej koncepcji mi jak i większości Polaków nie pasowało. Wreszcie zaprzestano rozwijać parę miast kosztem wszystkich i de... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 15:45
0
ale bełkot
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 11:09
0
super pomysł, dobrze ze Janowa Lubelskie nie ma , wiecej pieniędzy dla innych miast....
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 09:46
0
Oj tęskno koderastom do Moskwy?
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 22:41
0
Biala moze i jakos na tym wyjdzie, gdy dociagną autostradę, ale Chełm i Zamość można powoli zacząć zaorywać. Nawet S12 i S17 im nie pomogą. Moze Ruscy przejmą przy wspolpracy PiS i Don Antonia, bo wszystko na to wskazuje. Pisowskie sprzedawczyki
Avatar
pp / 4 maja 2017 o 20:34
0
i o to chodzi
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2017 o 15:23
0
A ty rozkosz wyssałeś z pocałunku niesioła?
Avatar
rozkoszny karolek / 18 kwietnia 2017 o 18:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Módlmy się bracia o olej we łbie dla koderastów! rydzowi dajesz od tyłu, czy stajesz przed business father  face-to-face?
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 17:12
0
Módlmy się bracia o olej we łbie dla koderastów!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 15:36
0
dostana tylko te miasta w ktorych bedzie pomnik smolenski
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 10:44
0
Jak widać duch Balcerowicza wiecznie żywy i nadal da się słyszeć, że "nie nada", że w "Polszcze ino tania siła robocza się opłaca", że "nie ma po co inwestować w małe miasta"... itd. Po prostu nie da się i tak musi być. Dlatego nie zagłosowałem na Płatnych Oszustów, tylko na tych co mają wizję i co najważniejsze obecnie ją realizują. Mi wizja balcerowiczowskiej Polski, czyli meksykańsko-indyjskiej koncepcji mi jak i większości Polaków nie pasowało. Wreszcie zaprzestano rozwijać parę miast kosztem wszystkich i degradować poziom życia mieszkańców zapomnianych 95% terenów państwa. Jak malutkie mają móżdżki lemingi widać po wypowiedziach. W małym miasteczku nie może być przemysłu. Totalna balcerowiczowska lub a la nowoczesno-feudalna wizja POwskich nieudaczników. Brak autostrad nie wyklucza innych miejscowości w normalnych krajach. Polska idzie niemiecką drogą... mamy już Kindergeld (500+), rozpoczęto budowę tanich mieszkań na wynajem, a obecnie Morawiecki na nowo pobudza "wymrożoną" gospodarkę. Chełm i Zamość doczekają się ekspresówek, gdy tylko pojawią się firmy. A już powoli to się dzieje. Może lemingi nie wiedzą, ale w Chełmie działa Cementownia, austryjacki wytwórca koncentratu owocowego (wysyłka tirami na cały świat?!), jest producent mebli luksusowych (m.in. do hoteli Hamilton i osławionego przez Pinokia Tuska Kataru...). Prawda, że ciekawe? A teraz dla nieobytych w Europie i Świecie lemingów... miasto Tüttlingen 30 tysięczne (taki Krasnystaw) posiada m.in. dwie fabryki po 2 tys. pracowników (producent obrabiarek cyfrowych... nota bene najszybszych na świecie - można je obejrzeć m.in. w Świdniku oraz Stalowej Woli i lekarstw)... ile ma do autostrady??? Kolejne miasteczko 15 tysi 5 fabryk po 1,5 tysia... m.in. najlepsza producent pralek przemysłowych Kannegiessen. Da się?! Jak się chce to się da. A jak się ma swych rodaków w d... tj. Płatni Oszuści, a teraz Nowocześni-Feudalni mają... To się nie da!!! I teraz wisienka na torcie. Wiesz, gdzie zlokalizowany jest dr. Oetcke? Właśnie w mieście a la Lublin, z tym że w koziołkowym mieście nie uświadczysz metra. A tam jest... co prawda zwą to tramwajem podziemnym. Ale przystanki na powierzchni to istne nasze perony. Czyli da się kolego, tylko należy uwierzyć w Polaków. A ty chłopie bierz plecak i popracuj zagranicą, bo w Polsce będzie potrzeba mądrych ludzi do pracy z wizją ;) No i może czegoś o gospodarce się nauczysz. Niemcy w czasie kryzysu ratowali swą gospodarkę, a nsz Pinokio bredził coś o Zielonej Wyspie... zapomniał dodać, że istniała ona tylko na papierze :(
Jak widać duch Balcerowicza wiecznie żywy i nadal da się słyszeć, że "nie nada", że w "Polszcze ino tania siła robocza się opłaca", że "nie ma po co inwestować w małe miasta"... itd. Po prostu nie da się i tak musi być. Dlatego nie zagłosowałem na Płatnych Oszustów, tylko na tych co mają wizję i co najważniejsze obecnie ją realizują. Mi wizja balcerowiczowskiej Polski, czyli meksykańsko-indyjskiej koncepcji mi jak i większości Polaków nie pasowało. Wreszcie zaprzestano rozwijać parę miast kosztem wszystkich i de... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 15:45
0
ale bełkot
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 11:09
0
super pomysł, dobrze ze Janowa Lubelskie nie ma , wiecej pieniędzy dla innych miast....
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2017 o 09:46
0
Oj tęskno koderastom do Moskwy?
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 22:41
0
Biala moze i jakos na tym wyjdzie, gdy dociagną autostradę, ale Chełm i Zamość można powoli zacząć zaorywać. Nawet S12 i S17 im nie pomogą. Moze Ruscy przejmą przy wspolpracy PiS i Don Antonia, bo wszystko na to wskazuje. Pisowskie sprzedawczyki
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.