Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 maja 2016 r.
16:39

Nocne Wilki nie zostały wpuszczone do Polski. „Zagrażają bezpieczeństwu”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 22 A A

Siedmiu motocyklistów z proputinowskiego klubu Nocne Wilki chciało w niedzielę przekroczyć polsko-białoruską granicę w Terespolu. Straż Graniczna odmówiła im wjazdu do Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To czterech Słowaków, dwóch Niemców i jedna Rosjanka. – Powodem zakazu wjazdu było zagrożenie ładu i bezpieczeństwa publicznego naszego państwa. Podróżni mogą się od tej decyzji odwołać – tłumaczył dziennikarzom na przejściu granicznym w Terespolu Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Z relacji rosyjskich mediów wynika jednak, że motocyklistów z klubu Nocne Wilki, którzy jadą z Moskwy do Berlina, jest więcej. I w związku z tym mają jechać innymi drogami, już nie przez Polskę.

– Decyzja polskich władz jest moralnie haniebna i merytorycznie kłamliwa – ocenia Wiktor Węgrzyn, komandor Międzynarodowych Rajdów Katyńskich. – Wspieram rosyjskich motocyklistów, bo tu chodzi o solidarność. Od 15 lat jeździmy na rajdy katyńskie i Rosjanie przyjmują nas z wielką serdecznością i życzliwością – przekonuje Węgrzyn.

Kontrola siedmiu motocyklistów trwała blisko dwie godziny. Co prawda mieli ze sobą dokumenty uprawniające ich do podróży po Polsce, ale przypomnijmy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną o braku zgody na wjazd na terytorium Polski motocyklistów z grupy Nocne Wilki. Podstawą takiej decyzji miało być zapewnienie ochrony porządku publicznego. Te działania rosyjski MSZ nazywa jako „złośliwy gest, który może pogorszyć stosunki polsko-rosyjskie”.

Motocykliści z proputinowskiego klubu jadą „Drogami Zwycięstwa” z Moskwy do Berlina. To rajd zorganizowany w 71. rocznicę zakończenia II wojny światowej, który ma być upamiętnieniem zwycięstwa Związku Radzieckiego nad III Rzeszą. Kontrowersje wzbudza fakt, że członkowie klubu brali m.in. udział w aneksji Krymu i wojnie w Donbasie.

Siedmiu Nocnym Wilkom zakazano wjazdu, ale do Polski udało się wjechać w sobotę ok. 20 motocyklistom ze Słowacji, Czech i Niemiec. Część z nich deklaruje przynależność do klubu popieranego przez prezydenta Władimira Putina. Przy ich motocyklach dało się zauważyć komunistyczne symbole, np. sierp i młot.

– Bez problemów przekroczyliśmy granicę w sobotę – mówi nam Aleksandr Schulz, który obecnie mieszka w Niemczech, ale pochodzi z Rosji. – Dla nas rajd to droga zwycięstwa. Tak jak Armia Czerwona szła z Moskwy do Berlina. Po drodze odwiedzamy miejsca, gdzie były wielkie bitwy, gdzie są pomniki. To takie upamiętnienie – podkreśla motocyklista, który nie ukrywa przynależności do Nocnych Wilków. – Niedobrze, że polski rząd wydał zakaz, do Berlina i tak dojedziemy – dodaje Aleksandr.

Sonda: Czy Nocne Wilki powinny móc wjechać do Polski?

Liczba głosów: 351
68.66%
Tak
27.35%
Nie
3.99%
Nie mam zdania

Przed przejściem w Terespolu na Nocnych Wilków czekało ok. 100 motocyklistów, również z Polski. – My do Rosji jeździmy i przejeżdżamy bez problemów. Tam na nas czekają i będziemy tak samo robić w Polsce – tłumaczy Dariusz Kaczmarczyk, motocyklista z Katowic. – Polityka nas nie interesuje. To normalni ludzie, którzy jadą na groby swoich przodków. Odwiedzają mogiły. To media robią z tego jakieś kontrowersje – ocenia pan Dariusz.

Decyzja o zakazie wjazdu dla siedmiu motocyklistów z klubu Nocne Wilki nie spodobała się zwłaszcza członkom Międzynarodowych Rajdów Katyńskich. – To nieprzemyślany krok – uważa Sylwia Andruszkiewicz, motocyklistka Rajdów Katyńskich. – Brak mi słów, Przecież oni jadą, by pomodlić się za swoich dziadów, za tych, którzy zginęli. A przy okazji chcą poznawać naszą historię, bo dzisiaj mieli odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznałam ich osobiście, to normalni chłopcy. To władza chce skłócić narody miedzy sobą – komentuje motocyklistka.

Po kilku godzinach spędzonych przed przejściem granicznym w Terespolu grupa ok. 100 motocyklistów odjechała do Warszawy, aby złożyć kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, odwiedzić cmentarz żołnierzy rosyjskich oraz Cytadelę.

Członkowie klubu nie zostali wpuszczeni do Polski również w ubiegłym roku. Wówczas odmowę wjazdu tłumaczono niespełnieniem przez motocyklistów warunków wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 2 maja 2016 o 12:30
0

Ukraińcy mi zwisają i powiewają i wiem co robiła UPA, a czy komunistyczni zbrodniarze  z ZSRR byli lepsi i mało Polaków wymordowali ??? I teraz chcą z sierpem i młotem przejechać przez  Polsce ??? To chyba jakaś kpina z Polaków i naszych pomordowanych Bohaterów !!! Precz z komuną - czerwoną zarazą !!!

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:52
0

"Uwielbiam" czytać negatywne komentarze potomków z akcji "Wisła"

Niestety jak to u nas. Akcja Wisła - doskonały pomysł lecz niezbyt konsekwentna realizacja. Trzeba było wysłać upaińców za Bug dla Stalina w prezencie, a nie pakować do solidnych poniemieckich gospodarstw.

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:50
0

Bardzo dobrze że nie wpuścili tej czerwonej zarazy, okupującej i mordującej obecnie Ukraińców...Precz z komuną !!!

Ci twoi biedni Ukraińcy a może UPAińcy uznali zbrodniarzy z UPA-OUN mordujących polskie dzieci, kobiety i staruszków  najbardziej bestialskimi metodami, za swoich "bohaterów narodowych". Pomniki Bandery i innej psychopatyczno-degenerackiej szumowinie stawiane są przez tych twoich Ukraińców bez żenady i skrępowania. Skoro zbrodnie na bezbronnych i niewinnych ludziach to fundament ich państwowości, jak twierdzą ,to niech zginą i przepadną !!!! 

Ci twoi biedni Ukraińcy a może UPAińcy uznali zbrodniarzy z UPA-OUN mordujących polskie dzieci, kobiety i staruszków  najbardziej bestialskimi metodami, za swoich "bohaterów narodowych". Pomniki Bandery i innej psychopatyczno-degenerackiej szumowinie stawiane są przez tych twoich Ukraińców bez żenady i skrępowania. Skoro zbrodnie na bezbronnych i niewinnych ludziach to fundament ich państwowości, jak twierdzą ,to niech zginą i przepadną !!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:39
0
"Uwielbiam" czytać negatywne komentarze potomków z akcji "Wisła"
Avatar
Gucio / 2 maja 2016 o 09:59
0

Gdybym tylko miał wybór to nie paliłbym ich gazem. Tak poza tym to co ma monopol do prezentowania na zachodnich motocyklach i w zachodnim stylu rosyjskiej dumy narodowej nocnikowych wilków? Nie widzisz tu sprzeczności?

jasne , Polak woli kupić droższy gaz z Kataru niż robić interes z Ruskim.

rusofobia wysysana z mlekiem matki robi swoje.

duma narodowa nie przeszkadza jakoś amerykanom latać na stację kosmiczną ruskimi rakietami oraz kupować silniki rakietowe

jasne , Polak woli kupić droższy gaz z Kataru niż robić interes z Ruskim.

rusofobia wysysana z mlekiem matki robi swoje.

duma narodowa nie przeszkadza jakoś amerykanom latać na stację kosmiczną ruskimi rakietami oraz kupować silniki rakietowe

rozwiń
Avatar
Ryjcgjg / 2 maja 2016 o 09:37
0

Hmm tak się przyglądam tym nocnikowym wilkom i nie widzę, żeby poruszali się rosyjskimi motocyklami. Same japońce i harleye. Skoro tacy są prorosyjscy to powinni w walonkach i kufajkach śmigać na rodzimej produkcji, a nie na sprzęcie z tego zdegenerowanego zapada.

Jak dobrze zrozumiałem,to jołopy z ONR i im podobni paradują w garniturach Vistuli?
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 09:18
0
A może naziści ze swastykami też powinni przejechać przez Polskę...do wszystkich baranów popierających tę czerowoną bandę komunistów...!!!
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 08:48
0
Bardzo dobrze że nie wpuścili tej czerwonej zarazy, okupującej i mordującej obecnie Ukraińców...Precz z komuną !!!
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 07:34
0
Nasi jeżdżą tam (do Katynia), to i ich powinno sie wpuścić. Zagrażają bezpieczeństwu..... a niby czym. Wieńcami? Weźcie się punijcie w czaszke panie Waszczykowski. Teraz się pan nie zdziw, jak naszych nie wpuszczą na Katyń mówiąc że zagrażają bezpieczeństwu. Sami eskalujecie konflikty.... obrażalska władzo.
Avatar
aswd / 2 maja 2016 o 06:59
0

ty też palisz ruskim gazem

Gdybym tylko miał wybór to nie paliłbym ich gazem. Tak poza tym to co ma monopol do prezentowania na zachodnich motocyklach i w zachodnim stylu rosyjskiej dumy narodowej nocnikowych wilków? Nie widzisz tu sprzeczności?

Avatar
Polak / 2 maja 2016 o 12:30
0

Ukraińcy mi zwisają i powiewają i wiem co robiła UPA, a czy komunistyczni zbrodniarze  z ZSRR byli lepsi i mało Polaków wymordowali ??? I teraz chcą z sierpem i młotem przejechać przez  Polsce ??? To chyba jakaś kpina z Polaków i naszych pomordowanych Bohaterów !!! Precz z komuną - czerwoną zarazą !!!

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:52
0

"Uwielbiam" czytać negatywne komentarze potomków z akcji "Wisła"

Niestety jak to u nas. Akcja Wisła - doskonały pomysł lecz niezbyt konsekwentna realizacja. Trzeba było wysłać upaińców za Bug dla Stalina w prezencie, a nie pakować do solidnych poniemieckich gospodarstw.

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:50
0

Bardzo dobrze że nie wpuścili tej czerwonej zarazy, okupującej i mordującej obecnie Ukraińców...Precz z komuną !!!

Ci twoi biedni Ukraińcy a może UPAińcy uznali zbrodniarzy z UPA-OUN mordujących polskie dzieci, kobiety i staruszków  najbardziej bestialskimi metodami, za swoich "bohaterów narodowych". Pomniki Bandery i innej psychopatyczno-degenerackiej szumowinie stawiane są przez tych twoich Ukraińców bez żenady i skrępowania. Skoro zbrodnie na bezbronnych i niewinnych ludziach to fundament ich państwowości, jak twierdzą ,to niech zginą i przepadną !!!! 

Ci twoi biedni Ukraińcy a może UPAińcy uznali zbrodniarzy z UPA-OUN mordujących polskie dzieci, kobiety i staruszków  najbardziej bestialskimi metodami, za swoich "bohaterów narodowych". Pomniki Bandery i innej psychopatyczno-degenerackiej szumowinie stawiane są przez tych twoich Ukraińców bez żenady i skrępowania. Skoro zbrodnie na bezbronnych i niewinnych ludziach to fundament ich państwowości, jak twierdzą ,to niech zginą i przepadną !!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:39
0
"Uwielbiam" czytać negatywne komentarze potomków z akcji "Wisła"
Avatar
Gucio / 2 maja 2016 o 09:59
0

Gdybym tylko miał wybór to nie paliłbym ich gazem. Tak poza tym to co ma monopol do prezentowania na zachodnich motocyklach i w zachodnim stylu rosyjskiej dumy narodowej nocnikowych wilków? Nie widzisz tu sprzeczności?

jasne , Polak woli kupić droższy gaz z Kataru niż robić interes z Ruskim.

rusofobia wysysana z mlekiem matki robi swoje.

duma narodowa nie przeszkadza jakoś amerykanom latać na stację kosmiczną ruskimi rakietami oraz kupować silniki rakietowe

jasne , Polak woli kupić droższy gaz z Kataru niż robić interes z Ruskim.

rusofobia wysysana z mlekiem matki robi swoje.

duma narodowa nie przeszkadza jakoś amerykanom latać na stację kosmiczną ruskimi rakietami oraz kupować silniki rakietowe

rozwiń
Avatar
Ryjcgjg / 2 maja 2016 o 09:37
0

Hmm tak się przyglądam tym nocnikowym wilkom i nie widzę, żeby poruszali się rosyjskimi motocyklami. Same japońce i harleye. Skoro tacy są prorosyjscy to powinni w walonkach i kufajkach śmigać na rodzimej produkcji, a nie na sprzęcie z tego zdegenerowanego zapada.

Jak dobrze zrozumiałem,to jołopy z ONR i im podobni paradują w garniturach Vistuli?
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 09:18
0
A może naziści ze swastykami też powinni przejechać przez Polskę...do wszystkich baranów popierających tę czerowoną bandę komunistów...!!!
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 08:48
0
Bardzo dobrze że nie wpuścili tej czerwonej zarazy, okupującej i mordującej obecnie Ukraińców...Precz z komuną !!!
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 07:34
0
Nasi jeżdżą tam (do Katynia), to i ich powinno sie wpuścić. Zagrażają bezpieczeństwu..... a niby czym. Wieńcami? Weźcie się punijcie w czaszke panie Waszczykowski. Teraz się pan nie zdziw, jak naszych nie wpuszczą na Katyń mówiąc że zagrażają bezpieczeństwu. Sami eskalujecie konflikty.... obrażalska władzo.
Avatar
aswd / 2 maja 2016 o 06:59
0

ty też palisz ruskim gazem

Gdybym tylko miał wybór to nie paliłbym ich gazem. Tak poza tym to co ma monopol do prezentowania na zachodnich motocyklach i w zachodnim stylu rosyjskiej dumy narodowej nocnikowych wilków? Nie widzisz tu sprzeczności?

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 0 0

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 120 8

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 7

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 11 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!