Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 listopada 2018 r.
14:09

Nowy prezydent Białej Podlaskiej zaprzysiężony. Kto zostanie wiceprezydentem?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
33 83 A A

Nową jakość w urzędzie miasta i większą dostępność dla mieszkańców zapowiada nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. We wtorek został już oficjalnie zaprzysiężony na ten urząd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Będzie to kadencja dobrej, mądrej pracy na rzecz rozwoju miasta, przy współudziale mieszkańców – mówi Michał Litwiniuk, który startował z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W drugiej turze pokonał dotychczasowego prezydenta, Dariusza Stefaniuka z PiS. Wcześniej przez cztery lata był zastępcą Stefaniuka, ale ten zdymisjonował go po tym jak Litwiniuk ogłosił swój start w wyborach.

– Mam ambicję wyniesienia rady do roli dobrego partnera w zarządzaniu miastem – zaznacza nowy prezydent. Obiecuje też, że jego urząd będzie otwarty i przyjazny, ale też skromniejszy. – A prezydent bardziej dostępny. Myślę że tymi pierwszymi decyzjami mile mieszkańców zaskoczę – podkreśla.

We wtorek nie chciał jeszcze zdradzać personaliów swoich najbliższych współpracowników. Ale w kuluarach mówi się, że będzie jeden wiceprezydent i zostanie nim Maciej Buczyński. Obecnie to pracownik stowarzyszenia Wspólny Świat, w przeszłości wieloletni urzędnik za czasów kadencji Andrzeja Czapskiego.

Nowy prezydent zapewnia że praca urzędu będzie transparentna, a dziennikarze uzyskają swobodny dostęp do urzędników i innych pracowników miejskich instytucji.  Przypomnijmy że Dariusz Stefaniuk wprowadził zakaz bezpośredniego wypowiadania się urzędników do mediów. Musiało się to odbywać przez rzecznika prasowego.

Niewykluczone że nowa władza przeprowadzi audyt w urzędzie. – Jesteśmy to winni mieszkańcom, aby dokonać przejrzystego bilansu otwarcia– przekonuje Litwiniuk i dodaje że chce też mieć prawo do decyzji o najbliższym gronie współpracowników. – Te kryteria będą miały wyłącznie charakter merytoryczny. Znakomita większość urzędników cieszy się moim ogromnym zaufaniem i szacunkiem– przyznaje prezydent. Zdradza że powoła też rzecznika prasowego, ale jeszcze nie znamy nazwiska.

Ustępujący ze stanowiska Dariusz Stefaniuk (PiS) gratulując nowym władzom, podkreślił że zostawia miasto z bardzo dobrym budżetem na przyszły rok. – Jest on rekordowy, na same inwestycje jest przeznaczone ponad 119 mln zł. Tego nigdy w mieście nie było. Stać nas na kredyt – zaznacza, obiecując że będzie nadal wspierał miasto.

Przypomnijmy że Stefaniuk już znalazł nową pracę – zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Będzie więc musiał zrzec się mandatu radnego.

We wtorek ślubowanie złożyli też radni. W nowej radzie 11 mandatów przypadło radnym z Prawa i Sprawiedliwości, 9 dla Koalicji Obywatelskiej oraz trzy dla Białej Samorządowej. Przewodniczącym został Bogusław Broniewicz z komitetu Białej Samorządowej, a wiceprzewodniczącymi Robert Woźniak i Waldemar Godlewski, obaj z Koalicji Obywatelskiej.

– Będę namawiał radnych do tego, aby bez względu na to z jakiego komitetu startowali, dzisiaj pracowali na rzecz rozwoju miasta i służyli mieszkańcom – podkreśla Broniewicz, w przeszłości polityk PO, był też radnym sejmiku wojewódzkiego i również przewodniczącym rady w Białej Podlaskiej. Od 2 lat jest liderem stowarzyszenia Biała Samorządowa. – Cały czas będziemy kultywowali to z czym szliśmy do wyborów jako stowarzyszenie, będziemy patrzyli na ręce również tej władzy– zapewnia Broniewicz.

Nowa Rada Miasta Biała Podlaska

Henryk Grodecki (PiS)

Marek Dzyr (PiS)

Waldemar Godlewski (Koalicja Obywatelska)

Marcin Izdebski (Koalicja Obywatelska)

Wojciech Sosnowski (Koalicja Obywatelska)

Jan Jakubiec (Biała Samorządowa)

Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska)

Sławomir Potocki (PiS)

Bartłomiej Kuczer (Biała Samorządowa)

Adam Chodziński (PiS)

Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska)

Franciszek Ostrowski (Koalicja Obywatelska)

Dariusz Litwiniuk (PiS)

Anna Korolczuk (PiS)

Stefan Parafiniuk (Koalicja Obywatelska)

Krystyna Beń (Koalicja Obywatelska)

Dariusz Stefaniuk (PiS)

Wiesław Rabczuk (PiS)

Edward Borodijuk (PiS)

Rafał Wlizło (Koalicja Obywatelska)

Karol Sudewicz (PiS)

Stanisław Nikołajczuk (PiS)

Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa)

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hanka / 20 listopada 2018 o 17:34
+11
Audyt powinien być szczegółowy, wszystko na stół. Niedopuszczalne było angażowanie się urzędników , którzy mają służyć miastu i mieszkańcom w kampanię wyborczą poprzednika. To było coś niebywalego. 
Avatar
Andrzej / 20 listopada 2018 o 19:32
+10
O ile mnie pamięc nie myli to Litwiniuk do września czy tam do października był zastępcą Stefaniuka i wtedy nic mu nie przeszkadzało.
Avatar
Mko / 20 listopada 2018 o 16:22
+9
Liteiniuk chce zrobić audyt,przecież był wiceprezydentem? To co on nie wie co się działo w UM? Z-ca prezydenta chce sprawdzić czy nic nie ukradł...ciekawe
Avatar
GRASica / 20 listopada 2018 o 14:39
+9
"Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT"- skazał CIEĆ SZWABSKI,  KOLEGA PARTYJNY LITvINIUKA
Avatar
heh / 20 listopada 2018 o 14:30
+9
Broniewicz przewodniczący.. Czapski do wodkanu? Ludzie co żeście wybrali... daliście się nabrać na podstawionego kandydata z ładną twarzą to teraz macie...
Avatar
Ewka / 20 listopada 2018 o 17:39
+8
Wszyscy czekamy na to co mają do powiedzenia komisje konkursowe UM. Tu nie będzie żadnej taryfy ulgowej. To wszystko wyjdzie...
Avatar
, / 20 listopada 2018 o 19:06
+7
Biała wróciła na swoje miejsce.......zapomniane miejsce....
Avatar
RT / 20 listopada 2018 o 16:40
+7
Radzę zapamiętać co się działo przez te 4 lata Aby za następne 4 można było to zkonfrontować.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 14:29
+6
Skandal, po raz pierwszy w historii opozycja nie ma swojego wiceprzewodniczącego rady miasta! To ma być łączenie mieszkańców, że partia która wygrała wybory i jej elektorat jest uważana jakby nie istniała??
Avatar
stoppis / 21 listopada 2018 o 17:22
+5
Wyczyścić miasto z PiS - to teraz najwazniejsze. Trzeba wyrzucić na zbity pysk róznej maści cwaniaczków i nominatów ze strony Nowogrodzkiej i senatora.
Avatar
podejrzany / 26 listopada 2018 o 11:54
+2
Adam Ch.
Avatar
takie tam / 26 listopada 2018 o 10:09
+3
Inwestycja 40 mln.na stadionie a tu juz zajęcia komornicze,wykonawca kapitał zakładowy spółki 100 tys. wspólnicy wiek 18-20 lat......kto jest za to odpowiedzialny?Zamówienia publicznew UM podlegały bezpośredni pod Adama Ch.....
Avatar
Heniek / 26 listopada 2018 o 00:08
+1
Na mieście już  chodzą słuchy, że wkrótce po audycie,wyjdą "ładne kwiatki". Czekam z niecierpliwością...
Tylko na miescie mówią, że nie jeden z tych kwiatkow bedzie noisł podpis wówczesnego wiceprezydenta Litwiniuka
A ja jestem ciekawy jaka firma bedzie robiła audyt i ile on będzie kosztował?
Jak jesteś ciekawy to wsadź nos do gorącej kawy. Ciekawe tylko czy nasz kochany Prezydent się nie pogrąży bo może się zdarzyć że będzie się mocno tłumaczyć musiał nie jeden a dwa lub trzy razy. No i dlatego chodzą słuchy a wiem to z dobrze poinformowanych źródeł, ze wacha się i ten i tamten i ktoś jeszcze jak rozegrac by było dobrze. Śmieszna sprawa.
 Idź spać i nie gadaj głupot.
 Idź spać i nie gadaj głupot. rozwiń
Avatar
gość / 26 listopada 2018 o 00:06
+1
Na mieście już  chodzą słuchy, że wkrótce po audycie,wyjdą "ładne kwiatki". Czekam z niecierpliwością...
Tylko na miescie mówią, że nie jeden z tych kwiatkow bedzie noisł podpis wówczesnego wiceprezydenta Litwiniuka
A ja jestem ciekawy jaka firma bedzie robiła audyt i ile on będzie kosztował?
 Jak jesteś ciekawy to wsadź nos do gorącej kawy. Ciekawe tylko czy nasz kochany Prezydent się nie pogrąży bo może się zdarzyć że będzie się mocno tłumaczyć musiał nie jeden a dwa lub trzy razy. No i dlatego chodzą słuchy a wiem to z dobrze poinformowanych źródeł, ze wacha się i ten i tamten i ktoś jeszcze jak rozegrac by było dobrze. Śmieszna sprawa. 
 Jak jesteś ciekawy to wsadź nos do gorącej kawy. Ciekawe tylko czy nasz kochany Prezydent się nie pogrąży bo może się zdarzyć że będzie się mocno tłumaczyć musiał nie jeden a dwa lub trzy razy. No i dlatego chodzą słuchy a wiem to z dobrze poinformowanych źródeł, ze wacha się i ten i tamten i ktoś jeszcze jak rozegrac by było dobrze. Śmieszna sprawa.  rozwiń
Avatar
Robert / 25 listopada 2018 o 23:55
+1
Nowa Rada Miasta Biała Podlaska    Henryk Grodecki (PiS)    Marek Dzyr (PiS)    Waldemar Godlewski (Koalicja Obywatelska)    Marcin Izdebski (Koalicja Obywatelska)    Wojciech Sosnowski (Koalicja Obywatelska)    Jan Jakubiec (Biała Samorządowa)    Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska)    Sławomir Potocki (PiS)    Bartłomiej Kuczer (Biała Samorządowa)    Adam Chodziński (PiS)    Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska)    Franciszek Ostrowski (Koalicja Obywatelska)    Dariusz Litwiniuk (PiS)    Anna Korolczuk (PiS)    Stefan Parafiniuk (Koalicja Obywatelska)    Krystyna Beń (Koalicja Obywatelska)    Dariusz Stefaniuk (PiS)    Wiesław Rabczuk (PiS)    Edward Borodijuk (PiS)    Rafał Wlizło (Koalicja Obywatelska)    Karol Sudewicz (PiS)    Stanisław Nikołajczuk (PiS)    Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa)    Panowie i Panie, jako ze bardzo interesuje się Białą Podlaską bedę pilnie śledziła wasze poczynania. Mam nadzieję, że zadbacie o to by żyło się lepiej nie tylko wam, ale każdemu z nas. Razem dla wspólnych celów Biała na to zasługuje.   Nie będzie żadnej współpracy z osobami z PiS. Wszelka kolaboracja będzie skutkowała natychmiastowym usunięciem z szeregów PO. Tak zadecydowała partyjna góra. Oczekiwania bialczan są jasne . Pokazać wszystkim , jak było, co było i kto za to odpowiada. Panie Broniewicz u Panie Litwiniuk, proszę nie zawieść oczekiwań mieszkańców i wyłożyć wszystko na stół. mieszkańcy Białej nie są naiwni.....otrzezwienie będzie szybkie i bolesny kac......:)))) Co miesiąc parada równości to będzie super!!!!!  Może ktoś powie jak to się ma jedno do drugiego. Wszędzie zawiść, złosć, człowiek człowiekowi wilkiem. Jak ma współpracować rada ze sobą skoro jakieś oggórne komentarze i wskazówki mają powiedzieć co robić w białej. Może my mieszkańcy pwinniśmy się wypwuedzieć w jakimś referendum czego chcemy. Nie będzie nami dyrygowajakiś dziwny uklad, nie wiadomo kto jest kto, kto jest kim, ktojest z kim. Takiego syfu dawno nie widać było jaki porobiła się w białej. Niby władza w rękach większości, ale ci co głosowali z apisem te,z stanowią zdecydowanie dużą grupę. To co oni powinni się z miasta wyorowadzić. Może spójrzmy na tw  końcu jak sąsiad na sąsiada, jak człowiek na człowieka a nie tylko nieustanna walka, wojenki większe i mniejsze. Nie na tym polega sczęście aby człowiek wilkiem patrzył na rugiego i zyczył mu jak najgorzej
 O co ci gościu chodzi, że niby jest dobrze czy jest źle?
 O co ci gościu chodzi, że niby jest dobrze czy jest źle? rozwiń
Avatar
gość / 25 listopada 2018 o 23:38
+1
Nowa Rada Miasta Biała Podlaska      Henryk Grodecki (PiS)      Marek Dzyr (PiS)      Waldemar Godlewski (Koalicja Obywatelska)      Marcin Izdebski (Koalicja Obywatelska)      Wojciech Sosnowski (Koalicja Obywatelska)      Jan Jakubiec (Biała Samorządowa)      Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska)      Sławomir Potocki (PiS)      Bartłomiej Kuczer (Biała Samorządowa)      Adam Chodziński (PiS)      Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska)      Franciszek Ostrowski (Koalicja Obywatelska)      Dariusz Litwiniuk (PiS)      Anna Korolczuk (PiS)      Stefan Parafiniuk (Koalicja Obywatelska)      Krystyna Beń (Koalicja Obywatelska)      Dariusz Stefaniuk (PiS)      Wiesław Rabczuk (PiS)      Edward Borodijuk (PiS)      Rafał Wlizło (Koalicja Obywatelska)      Karol Sudewicz (PiS)      Stanisław Nikołajczuk (PiS)      Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa)      Panowie i Panie, jako ze bardzo interesuje się Białą Podlaską bedę pilnie śledziła wasze poczynania. Mam nadzieję, że zadbacie o to by żyło się lepiej nie tylko wam, ale każdemu z nas. Razem dla wspólnych celów Biała na to zasługuje.    Nie będzie żadnej współpracy z osobami z PiS. Wszelka kolaboracja będzie skutkowała natychmiastowym usunięciem z szeregów PO. Tak zadecydowała partyjna góra. Oczekiwania bialczan są jasne . Pokazać wszystkim , jak było, co było i kto za to odpowiada. Panie Broniewicz u Panie Litwiniuk, proszę nie zawieść oczekiwań mieszkańców i wyłożyć wszystko na stół. mieszkańcy Białej nie są naiwni.....otrzezwienie będzie szybkie i bolesny kac......:)))) Co miesiąc parada równości to będzie super!!!!!  Może ktoś powie jak to się ma jedno do drugiego. Wszędzie zawiść, złosć, człowiek człowiekowi wilkiem. Jak ma współpracować rada ze sobą skoro jakieś oggórne komentarze i wskazówki mają powiedzieć co robić w białej. Może my mieszkańcy pwinniśmy się wypwuedzieć w jakimś referendum czego chcemy. Nie będzie nami dyrygowajakiś dziwny uklad, nie wiadomo kto jest kto, kto jest kim, ktojest z kim. Takiego syfu dawno nie widać było jaki porobiła się w białej. Niby władza w rękach większości, ale ci co głosowali z apisem te,z stanowią zdecydowanie dużą grupę. To co oni powinni się z miasta wyorowadzić. Może spójrzmy na tw  końcu jak sąsiad na sąsiada, jak człowiek na człowieka a nie tylko nieustanna walka, wojenki większe i mniejsze. Nie na tym polega sczęście aby człowiek wilkiem patrzył na rugiego i zyczył mu jak najgorzej
rozwiń
Avatar
obserwatorka / 25 listopada 2018 o 23:27
+1
Nowa Rada Miasta Biała Podlaska Henryk Grodecki (PiS) Marek Dzyr (PiS) Waldemar Godlewski (Koalicja Obywatelska) Marcin Izdebski (Koalicja Obywatelska) Wojciech Sosnowski (Koalicja Obywatelska) Jan Jakubiec (Biała Samorządowa) Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska) Sławomir Potocki (PiS) Bartłomiej Kuczer (Biała Samorządowa) Adam Chodziński (PiS) Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska) Franciszek Ostrowski (Koalicja Obywatelska) Dariusz Litwiniuk (PiS) Anna Korolczuk (PiS) Stefan Parafiniuk (Koalicja Obywatelska) Krystyna Beń (Koalicja Obywatelska) Dariusz Stefaniuk (PiS) Wiesław Rabczuk (PiS) Edward Borodijuk (PiS) Rafał Wlizło (Koalicja Obywatelska) Karol Sudewicz (PiS) Stanisław Nikołajczuk (PiS) Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa) Panowie i Panie, jako ze bardzo interesuje się Białą Podlaską bedę pilnie śledziła wasze poczynania. Mam nadzieję, że zadbacie o to by żyło się lepiej nie tylko wam, ale każdemu z nas. Razem dla wspólnych celów Biała na to zasługuje. 
Nowa Rada Miasta Biała Podlaska Henryk Grodecki (PiS) Marek Dzyr (PiS) Waldemar Godlewski (Koalicja Obywatelska) Marcin Izdebski (Koalicja Obywatelska) Wojciech Sosnowski (Koalicja Obywatelska) Jan Jakubiec (Biała Samorządowa) Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska) Sławomir Potocki (PiS) Bartłomiej Kuczer (Biała Samorządowa) Adam Chodziński (PiS) Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska) Franciszek Ostrowski (Koalicja Obywatelska) Da... rozwiń
Avatar
wątpiący / 25 listopada 2018 o 23:19
+1
Przypominam, że na P. STEFANIUKA głosowało 47% mieszkańców miasta. Dlatego nie rozumiem zachwytów nowej ekipy rządzącej, pokażcie że zależy wam na wszystkich mieszkańcach a nie tylko SWOICH. ŁĄCZY NAS BIAŁA...hmmm po wybraniu takiego przewodniczącego rady i jego wice śmiem twierdzić, że hasło stworzone zostało na potrzebę chwili. Proponuję rotacyjnego przewodniczącego rady, niech o 47% wyborców również ktoś zadba. A teraz co? Jakie stanowisko obejmie pan Cz? Za drzwiami czeka jeszcze kilka osob, ktre nie na darmo uśmiechało się zza pleców przemawiającego kontrkandydata z nową wizją rządzenia miastem Biała Podlaska. Skoro sam wygłasza jak najlepszy erudyta z napisem Diana za plecami....że zostaje wynajęty przez mieszkańców miasta na to zaszczytne stanowisko to dlaczego nie traktuje tego poważnie. Rozumiem, że trzeba dać czas nowemu panu aby wgryzł sie w zakamarki miejskiej władzy, ale nie mogę zrozumieć ustaleń zawoalowanego stołu z pseudokoalicją. Pan G miał już swoj czas przy korytku, Pan B z mądrym hasłem budzimy mieszkańców Białej Podlaskiej ....sam co cztery lata budzi się na bilbordach przedwyborczych. To zły wybór, w myśl hasła, że jednak łaczy nas ta Biała pan nowy powinien o to zadbać, a na razie nadal dzieli. Ludzie z niskim poparciem, nie powinni zajmować tak odpowiedzialnych stanowisk w radzie miasta,
Żeby było jasne.
 
  rozwiń
Avatar
gość / 25 listopada 2018 o 23:00
+1
Nie będzie żadnej współpracy z osobami z PiS. Wszelka kolaboracja będzie skutkowała natychmiastowym usunięciem z szeregów PO. Tak zadecydowała partyjna góra. Oczekiwania bialczan są jasne . Pokazać wszystkim , jak było, co było i kto za to odpowiada. Panie Broniewicz u Panie Litwiniuk, proszę nie zawieść oczekiwań mieszkańców i wyłożyć wszystko na stół.
mieszkańcy Białej nie są naiwni.....otrzezwienie będzie szybkie i bolesny kac......:))))
Co miesiąc parada równości to będzie super!!!!!
Będą miesięcznice lesbijsko - homoseksualne co 28 dni.
 A to już paranoja
 A to już paranoja rozwiń
Avatar
kirton / 25 listopada 2018 o 22:58
+1
Audyt to jedna sprawa, choć papierki będą się zgadzac. Tu trzeba sprawdzić nie tyle procedurę co pozanizane oczekiwania, ocenić ścieżki awansu a karier asystentek,  sekretarek tu wiele. Do tego pisowskie naczelniczki co znają się na kulturze i sporcie,, czy też ewidencji... Liczące biala na plusie skarbniczka i sam niedorzecznicy.... Jest tam tegorocznej trochę. Sprawdzić podwyżki i awanse... Sprawdzić spółki miejskie... Zwlaszcza,ZGl. Wodkan....i pewnego dyrektora z Poznania z pecu... Który z opowieści lokalnych wiemy że więcej go nie było niż jest.....Czas na prezydenturę bez pychy i z kompetencjami....
Ot widać jak niektórzy są żądni jakiś atrakcji na siłę, niektórym wydaje się,  że wcześniejsza ekipa robiła wszystko źle.  Cóż każdy mierzy swoją miarą i zdaje się, że większość wypowiadających się na tym forum to zwykli krętacze, którzy wszędzie widzą zło bo sami są złymi ludźmi. 
Ot widać jak niektórzy są żądni jakiś atrakcji na siłę, niektórym wydaje się,  że wcześniejsza ekipa robiła wszystko źle.  Cóż każdy mierzy swoją miarą i zdaje się, że większość wypowiadających się na tym forum to zwykli krętacze, którzy wszędzie widzą zło bo sami są złymi ludźmi.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Promocja Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki

Promocja Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki 7 5

O zasady wydawania pieniędzy na promocję województwa pyta marszałka jeden z opozycyjnych radnych. Wytyka m.in. dotowanie powstającego dopiero zespołu tańca i pyta, w jaki sposób region miał być promowany podczas jubileuszu powstania zakładu karnego.

"Tribute to George Michael" w Puławach
29 marca 2019, 20:00

"Tribute to George Michael" w Puławach 0 0

W piątek, 29 marca o godz. 20 w hotelu Trzy Korony w Puławach wystąpi Mateusz Kowalczyk z zespołem z koncertem w hołdzie George'owi Michaelowi.

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF 0 0

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski 0 0

W spotkaniu 18. kolejki AZS AWF Biała Podlaska okazał się lepszy od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa 55 17

Bogna Bender-Motyka będzie pełnić obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla 0 4

Rozpoczęła się budowa drugiego puławskiego dyskontu spożywczego marki Lidl. Market stanie tuż przy siedzibie KRUS-u, naprzeciwko kortów tenisowych przy ul. Wróblewskiego.

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem 40 9

Znany tenor - Marek T. stanie przed sądem. Odpowie za przywłaszczenie ponad 4 tys. zł honorarium. Nie oddał pieniędzy za koncert, które przez pomyłkę przesłało mu Bialskie Centrum Kultury.

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka 184 7

Trzy promile miała matka miesięcznej dziewczynki i 5 letniego chłopca. 32-latka usiłowała karmić butelką niemowlę jednak nie mogła trafić do buzi dziecka

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów 4 4

Nie będzie na razie obiecanych samoobsługowych stacji naprawy rowerów, ani ulicznych pompek dla jednośladów. Firma, która miała dostarczyć i zamontować takie urządzenia ostatecznie nie podpisała umowy z Zarządem Dróg i Mostów. Urzędnicy muszą szukać nowego wykonawcy.

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo]
galeria
film

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo] 0 0

32-letni designer Matthias Wirth nie kryje zadowolenia. Jego koncepcyjny GT X Experimental jest zapowiedzią przyszłych modeli Opla. W miniony piątek mogliśmy go zobaczyć z bliska. Robi wrażenie...

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni
Alarm 24

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni 4 17

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla masażystów i fizjoterapeutów puławskiego Medicalu. Gdy część pracowników odeszła na zwolnienia, pozostali musieli pracować więcej i szybciej. Tempo oznaczało spadek jakości usług. Po naszej interwencji, spółka wprowadzi zmiany

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna"
29 marca 2019, 19:00

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna" 0 0

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na koncert religijny "Współczesna polska muzyka pasyjna" w wykonaniu formacji proMODERN. Artyści wystąpią w piątek, 29 marca o godz. 19 w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach 0 3

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia triumfowała w Pucharze Polski we wspinaczce sportowej na czas w Gliwicach. W sumie w „Chwyciarni” pojawiło się ośmioro zawodników ze stolicy Lubelszczyzny

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują 5 6

Nie tak miał wyglądać początek rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Górnika Łęczna. „Zielono-czarni” do tej pory w czterech meczach zdobyli cztery punkty, a w ostatniej kolejce ponieśli klęskę w Grudziądzu przegrywając z tamtejszą Olimpią aż 1:6

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto]
galeria

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto] 52 6

Trwa budowa trasy ekspresowej z Warszawy do Lublina. Oto, co zmieniło się przez zimę

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!